Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 • 11.01.2019, 19:08
 • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Jak co roku nad każdą imprezą, tak i teraz czuwać będziemy nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi funkcjonariusze szkolili też wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania – mówi nam asp. szt. Marcin Karpierz, oficer prasowy komendanta powiatowego policji.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie w całym kraju kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbać będą o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także cały czas prowadzi działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
 • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
 • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
 • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

 • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
 • głównych ciągach komunikacyjnych;
 • miejscach dobrze oświetlonych;
 • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
 • miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

leszek
leszek 14.01.2019, 06:33
w Gdańsku nie zadbali
Komitet Obrony Dzików
Komitet Obrony Dzików 12.01.2019, 09:03
W tym roku jestem w lesie. Razem z Mają i Kinią bronimy dzików. Musiałem wybrać.
Krzyżak
Krzyżak 12.01.2019, 10:02
Dziki kraj, dzikie obyczaje!
Kama
Kama 11.01.2019, 23:28
Wszystkie dane a gdzie rodo ja się pytam gdzie jest policja
Rodo Srodo
Rodo Srodo 11.01.2019, 23:30
Nie interesuje się bo kociej mordy dostaniesz!
Baltazar
Baltazar 11.01.2019, 21:04
O każdą masową imprezę muszą dbać.

Pozostałe