Wolontariusze gotowi do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • 12.01.2019, 12:06 (aktualizacja 12.01.2019 14:12)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wolontariusze gotowi do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fot. TWS
Spotkanie 96 wolontariuszy, którzy w niedzielny poranek 13 stycznia 2019 r. wyjdą z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulice Gryfina, zorganizowano w piątek po południu w Klubie Nauczyciela. Szef Sztabu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Filip Jóźwiak oraz aspirant Jarosław Łysik zapoznali zebraną młodzież z zasadami bezpieczeństwa i przypomnieli na co powinno się zwracać uwagę, gdzie można kwestować, a jakich miejsc unikać, do kogo w razie potrzeby zwracać się o pomoc, co wolno, a czego nie wolno.

Informacje były krótkie i rzeczowe. Pomocą jak zwykle służą Gryfiński Dom Kultury, Urząd Miasta i Gminy, Komenda Powiatowa Policji i Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Gryfino i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Strażacy z Widuchowej przyjadą z gorącą grochówką, a z Gartz - z grzanym winem. Na odprawie wolontariuszy pojawił się także Adam Lewiński, który będzie pomagał i wspierał pracę sztabu.

Adam Lewiński z sentymentem wspomina pierwsze Finały WOŚP.

-Nie było łatwo. Pomagał kto żyw. Prywatnymi samochodami wieźliśmy pieniądze do Szczecina, żeby zaprezentować je w telewizji „Bryza”. Pamiętam również, że na jednym „graniu”, kiedy było jeszcze bardzo mało czerwonych serduszek, jakiś mężczyzna za jedno, zwykłe papierowe serduszko wrzucił nam do puszki 700 złotych – opowiada pan Adam.

Jak każdego roku siedziba sztabu będzie mieściła się w Klubie Nauczyciela. Tam na wolontariuszy będzie czekała m.in. gospodyni klubu Ela Smirnow.

Szanowni Państwo, otwierajcie portfele i wspomagajcie 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

TWS

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaś
Jaś 13.01.2019, 20:06
Na zdjęciu 7 stoi Małgorzata Gersdorf.
widzę
widzę 13.01.2019, 22:59
Przecież to facet!
vv
vv 14.01.2019, 08:19
Po prawej stronie.
sedzia
sedzia 13.01.2019, 23:22
Chodzi o mistrzynię drugiego planu.
obłuda
obłuda 13.01.2019, 08:10
gdyby nie napadanie ludzi pod kosciołami toby nic nie uzbierali!!!!!!!!!!!!!!!
a gdzie ma zbierać caritas, jak nie pod kościołami?
a gdzie ma zbierać caritas, jak nie pod kościołami? 13.01.2019, 20:51
przecież jak w drzwiach kościoła ustawiają się z puszkami na kościelne cele nie musisz rzucać. Ale gdzie mają księża zbierać - jak nie pod kościołem?
Wolontariusz z z lat 90 XX wieku.
Wolontariusz z z lat 90 XX wieku. 13.01.2019, 01:33
Oglądam zdjęcia i tak spostrzegłem, ze to już drugie pokolenie. Czas biegnie a dobro ma się dobrze. Zwyciężymy.
Uwaga !!!
Uwaga !!! 13.01.2019, 01:25
Nie dajcie się sprowokować faszystom, policji, straży pożarnej i straży miejskiej.
czarny
czarny 12.01.2019, 21:53
Kochani CI co zbieracie na WOŚP - zbierajcie jak najwięcej ale nie oczerniajcie tych co wam nie kibicują - i odwrotnie - Kochani CI co nie zbieracie nie dyskredytujcie tych co zbierają ...! Bo jak można jednocześnie szlachetnie pomagać a z drugiej strony niszczyć -nienawidząc drugiego człowieka albo nie pomagać i niszczyć tych co chcą jakkolwiek pomagać !!?? Więcej ROZSĄDKU i EMPATII .! Życzę miłej niedzieli ..
do czarnego
do czarnego 13.01.2019, 20:52
Kochani oczerniający zbierających i dających na WOŚP – nie oczerniajcie i nie wyzywajcie od złodziei i malwersantów i idiotów i ćpunów nas wszystkich.
Gdy wy, lub wasze dzieci, lub wasi rodzice traficie do szpitala, nikt nie będzie pytał, czy popieraliście WOŚP – też skorzystacie wy i wasi bliscy z tej aparatury...
Ale miejcie przyzwoitość. Jeśli uważacie, że coś jest nieprawidłowego – zawiadomcie organa. I nie bądźcie obłudni, wyzywając WOŚP, ale tłumacząc „nam się należy” korzystać ze sprzętu...
Ze słodkim uśmiechem wstrzykujesz truciznę... Jak faryzeusz patrzący na…
Ze słodkim uśmiechem wstrzykujesz truciznę... Jak faryzeusz patrzący na ukrzyżowanie Jezusa 12.01.2019, 23:03
Tobie w tym krętactwie naprawdę odbiło. Festiwalem nienawiści to jest akcja przeciw WOŚP i wszystkiemu, co dobre. Byle zebrano mniej. Byle mniej sprzętu kupiono dla chorych dzieci...
spolegliwy
spolegliwy 13.01.2019, 16:20
Pisząc, tak - jednak - jesteś ,, PRZYKŁADEM,, tego o czym pisze ,, czarny ,, ...!
wiesz co to spolegliwość?
wiesz co to spolegliwość? 13.01.2019, 20:54
z uśmiechem wstrzykiwać truciznę krętactwa i obłudy - to postawa "czarnego". Można też wbić nóż. Bo komuś przeszkadza dobro....
M
M 12.01.2019, 21:47
Sprzet zakupiony przez WOSP pomaga w ogromnej ilosci szpitali, tylko kretyn bedzie krytykowal WOSP, ktory pewnie nie korzystal jeszzce z takiego sprzetu. Naszemu dziexku sprzet zakupiony przez WOSP uratowal zycie
27
27 13.01.2019, 22:30
Prawda, ale nie cała zebrana kasa idzie na ten sprzęt i to jest przykre. Zbieramy dla dzieci i Jurka a powinnismy tylko dla dzieci.
28 lata mam ale oleju więcej
28 lata mam ale oleju więcej 13.01.2019, 23:01
Przecież to oczywista oczywistość. Nawet jak kupisz samochód to musisz dołożyć na benzyne, ubezpieczenie i czesto jeszcze wiele dodatkowych rzeczy, ktorych nie ma w wyposażeniu. Kto ma trochę doświadczenia życiowego, dla tego to oczywista sprawa.
obrzucić g., zawsze coś się przyklei - taka zasada...
obrzucić g., zawsze coś się przyklei - taka zasada... 13.01.2019, 23:22
gorzej, jeśli się je papkę nienawistną, a potem lata z nożami. Takiego argumentu jak z 22:30 nie dałby absolutnie nikt, kto choć raz pomagał komuś innemu. Tylko człowiek ograniczony albo perfidny w swojej demagogii.
Nikt, kto pomaga - od "Szlachetnej paczki", Caritasu po PCK, i inne...
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 12.01.2019, 23:05
Sprzęt jest w każdym szpitalu dziecięcym i geriatrycznym w Polsce. Czy ostatnio sam prezes nie korzystał ze sprzętu WOŚP jak był w szpitalu?
Czyli jednak służy wszystkim...
Kot
Kot 12.01.2019, 21:48
Opisz tą sytuację. Proszę.
TVNazi
TVNazi 12.01.2019, 19:38
Owsik kupuje stare ruiny które nie są wstanie nikomu pomóc !!!!
Czrni do kościoła
Czrni do kościoła 13.01.2019, 01:45
Z której to plebani nadajesz ?
śmiech
śmiech 13.01.2019, 20:05
perzcież redaktorek sam pisze połowe komentarzy
redaktorek - czyli mały redaktor:)???
redaktorek - czyli mały redaktor:)??? 13.01.2019, 20:55
redaktorek - to taki mały redaktor, co ma brata na stanowisku?
redaktorek
redaktorek 13.01.2019, 20:21
Co najmniej połowę ;-)
owsik może tak. To z tego powodu Mietek na zwolnieniu?
owsik może tak. To z tego powodu Mietek na zwolnieniu? 12.01.2019, 19:43
ruiny od nikotyny kupuje? Już dawno było wiadomo, że działają jak czyściciele nieruchomości.
Pacyfka
Pacyfka 13.01.2019, 01:36
Nie dajmy się sprowokować narodowcom i nazi.
lolek
lolek 12.01.2019, 15:18
Do kotów i innych ignorantów.

1 października 2010 w rejestrze REGON zarejestrowanych było 12 tys. fundacji.
Żadna z tych 12 tyś. nie zrobiła tyle ile fundacja WOŚP od 1993.

Pozyskiwanie środków na działalność fundacji
Nie tylko środki własne fundatora mogą posłużyć do realizacji statutowych założeń danej fundacji. Może ona na szereg innych sposobów zdobywać pieniądze. Wśród nich wymienia się:

dotacje ze środków publicznych
środki finansowe pochodzące z jednego procenta podatku
dochody z majątku
darowizny, spadki, zapisy
zbiórki publiczne
nawiązki sądowe
działalność gospodarczą
działalność odpłatną pożytku publicznego
kredyty i pożyczki
Kot
Kot 12.01.2019, 14:25
Jak sądzicie, kto płaci za organizację WOŚP od strony instytucji gminnych takich jak Domy Kultury, OSP, a policja, ratownicy medyczni? Niech Owsiak robi akcję za pieniądze fundacji. Ile wtedy by zebrał?
Odtrutka
Odtrutka 13.01.2019, 01:37
Ksiądz i sączy jad jak diabeł.
mniej - ucieszyłbyś się?
mniej - ucieszyłbyś się? 12.01.2019, 14:38
to żeś cycu wymyślił. Znaczy im WOŚP mniej zbierze tym lepiej?
Ludzie poświęcają swój czas dla dobra wspólnego.
A instytucje samorządowe itp robią to, DO CZEGO SĄ POWOŁANE - SŁUŻĄ MIESZKAŃCOM!
NIE WOŚP!
MIESZKAŃCOM!
To mieszkańcy przychodzą na place miast i wsi.
Kot
Kot 12.01.2019, 15:00
WOŚP to fundacja prywatna, a slużby i instytuje są opłacane z naszych podatków. Jakim to trzeba być głąbem aby tego nie rozumieć.
do głąba:)
do głąba:) 12.01.2019, 16:22
fundacja prywatna? To zapłacisz tej fundacji jakbyś chciał, żeby dziecko skorzystało ze sprzętu? Nie - bo TO JEST ZBIÓRKA SPOŁECZNA!
A służby i instytucje są od SŁUŻENIA SPOŁECZEŃSTWU!

"jakim głąbem trzeba być, aby nie zrozumieć" i żądać, żebyśmy my mieszkańcy dawali na utrzymanie podatki a potem OPŁACALI DRUGI RAZ (z pieniędzy, które przeznaczamy do puszek - bo chodzi ci o to, żeby z tych pieniędzy opłacać scenę, zabezpieczenie policji itp?)?
Kot
Kot 12.01.2019, 18:49
Jaki to sprzęt, pytam i gdzie? Nic nie wiesz, akor, jak zwykle, a się podniecasz. To niezdrowe.
podniecasz się kocie, jak na widok kocimiętki:)
podniecasz się kocie, jak na widok kocimiętki:) 12.01.2019, 19:45
To sobie sprawdź fake newsiarzu - bo normalny człowiek wystarczy że wejdzie na teren szpitali dziecięcych czy geriatrycznych.
PO
PO 12.01.2019, 15:09
Kocie spadaj do kuwety, obyś zdychał i nie korzystał ze sprzętu z kasy WOŚP.
Fatalni to ludzie.
Fatalni to ludzie. 13.01.2019, 01:49
Nie życz tego księdzu bo cię obłoży anatemą.
Kot
Kot 12.01.2019, 15:15
Moze powiesz mi jaki to sprzęt ratujący życie jest w znanym ci szpitalu? To na wypadek gdybym mial wybierać ten szpital najlepszy z najlepszym sprzętem.
do głąba:)
do głąba:) 12.01.2019, 16:25
praktycznie nie ma szpitala bez sprzętu z serduszkiem. Biedaczku nie wiesz, nie widziałeś, nie czytałeś?

Kot Dzisiaj, 15:00 Jakim to trzeba być głąbem aby tego nie rozumieć.
Kot
Kot 12.01.2019, 18:51
Za duzo piszesz postow we wlasnej sprawie. Gubisz się, biedaku...
A w czyjej sprawie piszesz ty kocie?
A w czyjej sprawie piszesz ty kocie? 12.01.2019, 19:47
Biedaku, uważasz, że z Owsiakiem piszesz? Każdy, kto ma dzieci albo starszych wie, że WOŚP to JEGO sprawa!!!
PO
PO 12.01.2019, 15:20
A jaki rejon? Grabarz ma szpadelek nie z WOŚP :D
TVNazi
TVNazi 12.01.2019, 13:57
A może zbierać na operację Marysi z Cedyni , a nie dla Owsiaka na nowego LAND ROVERA ??? I ćpunów w Kostrzyniu.
do ćpuna z Gryfina
do ćpuna z Gryfina 12.01.2019, 14:41
a kto ci broni? A może powinieneś być wdzięczny, że zbierasz "na operację", bo sprzęt do tej operacji już czeka?
YVNazi
YVNazi 12.01.2019, 19:36
Takiego sprzętu Owsiak nie kupi , on kupuje tylko od kolesi przestarzałe graty .
do fake newsiarza
do fake newsiarza 12.01.2019, 19:49
No popatrz - a w szpitalach się cieszą, że im się nowe sprzęty pojawiły...
Wilk
Wilk 12.01.2019, 14:13
Marysia także z pewnością korzysta z WOŚP-owego sprzętu, Owsiak powinien mieć największą pensję w kraju, a festiwal w Kostrzynie jest podziękowaniem dla wolontariuszy. TVNazi - nie bierzesz udziału - NIE PRZESZKADZAJ ! :)
zając
zając 12.01.2019, 15:03
Nie martw się , Owsiak żyje ( i to dobrze ) z funduszu WOŚP-u !!!
żal
żal 12.01.2019, 13:37
Czekałam,bo chciałam dać na licytację fajną rzecz, ale cisza była , o zbiórkach fantów również Myślałam, że nic nie będzie. Szkoda
Nic straconego
Nic straconego 12.01.2019, 15:57
Fanty można donieść jeszcze jutro przed finałem. Tak robią np. piekarnie i przedsiębiorcy.
brzeszczot
brzeszczot 12.01.2019, 13:28
O wreszcie jakaś informacja, że gryfińscy organizatorzy żyją.
Nurek
Nurek 12.01.2019, 13:18
Kabaret skeczów męczących
???
??? 12.01.2019, 13:28
O której wystąpi?

Pozostałe