Przedszkolaki, niczym aniołki, zatroszczyły się o dzieci z Domu Dziecka

  • 16.01.2019, 10:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przedszkolaki, niczym aniołki, zatroszczyły się o dzieci z Domu Dziecka
-W naszym regionie do tej pory nikt nie podjął tego wyzwania. Postanowiłam więc, że trzeba to szybko zmienić. Za aprobatą i przychylnością dyrektor Jolanty Krzak zgłosiłam nasze przedszkole do projektu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się pozyskać do współpracy inne placówki edukacyjne naszego miasta – mówi redakcji igryfino Daria Miś z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie.

Aniołkowe Granie to projekt realizowany w Polsce od kilkunastu lat. Zaczęło się we Wrocławiu, który zaczął propagować zastępcze formy opieki nad dziećmi. Tak utworzyła się fundacja i cała akcja.

Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka jest koordynatorem tego przedsięwzięcia w gminie Gryfino.

-Wspieramy naszym działaniem placówkę opiekuńczo-wychowawczą, zbierając artykuły szkolne, książki, zabawki, artykuły kreatywne oraz słodycze. Darczyńcami są przede wszystkim rodzice i nasi wychowankowie, a także Rada Rodziców działająca przy naszym przedszkolu oraz hurtownia zabawek „Deef”. Zgromadzone dary wręczymy 16 stycznia 2019 r. dzieciom z Domu Dziecka w Chojnie podczas specjalnego koncertu - informuje pani Daria.

Wśród wspaniałych artystów na scenie zagoszczą: zespoły Cantare oraz Ad Hoc prowadzone przez Jolantę Romanowską, Paulina Cholewa - utytułowana wokalistka z Chojny, Kaja Ignar. Zatańczą dla nas dzieci ze Studia Taneczno-Artystycznego Hipnosic pod kierownictwem Żanety Pasternak (zobaczymy zarówno solówki, duet, oraz występ grupowy). Ponadto wystąpią także dzieci z Przedszkola nr 2 - grupy Pszczółki i Kotki.

Koncert odbędzie się w Gryfinie 16 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 w sali kinowej kina Gryf.

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Pokażmy dzieciom, że pomaganie jest super, że każdy z nas może zostać Aniołem!

 

Igryfino jest patronem medialnym tego wyjątkowego wydarzenia.heart

 
O przedsięwzięciu informowaliśmy wcześniej tutaj:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

asyr
asyr 16.01.2019, 22:44
Podziwiałam i paczkę zostawiłam!
Mama Przedszkolaka
Mama Przedszkolaka 16.01.2019, 19:48
Piękna akcja ❤ gratulacje dla nauczycieli za tak wielkie zaangażowanie. Przedszkole Nr 2 na medal.
Dana
Dana 16.01.2019, 17:07
Super koncert. Jestem tu!
sukces
sukces 16.01.2019, 12:39
Mamy i tatusiowie się zaangażowali!

Pozostałe