Wycięli drzwi i ewakuowali poszkodowanego [ZDJĘCIA]

  • 19.01.2019, 17:28
  • Źródło: OSP Widuchowa
 Wycięli drzwi i ewakuowali poszkodowanego [ZDJĘCIA] fot. OSP Widuchowa
Ratownicy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej mieli dzisiaj 19 stycznia 2019 r. ważne zadania do wykonania. Ewakuowali poszkodowanego z pojazdu przy użyciu deski ratowniczej i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Posługiwali się ratowniczymi narzędziami hydraulicznymi.

Dzisiaj (19.01.2019) ratownicy OSP Widuchowa zorganizowali ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia miały na celu przypomnienie, utrwalenie oraz naukę technik ratowniczych używanych podczas zdarzeń komunikacyjnych na drogach. Kolejno strażacy wykonywali ewakuację poszkodowanego z pojazdu przy użyciu deski ratowniczej i udzielali mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Następnie przećwiczono bezpieczne i efektywne posługiwanie się ratowniczymi narzędziami hydraulicznymi. Na samochodzie treningowym wykonano m.in. takie zadania jak usunięcie drzwi, wycięcie i wybicie szyb, odcięcie dachu.

Strażacy mieli w ten możliwość zapoznania się ze sprzętem, jakim dysponuje OSP Widuchowa. Druhowie dziękują strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie za przybycie i przeszkolenie widuchowskiej jednostki.

Źródło: OSP Widuchowa

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe