sobota, 20 kwietnia 2024 02:10

Zdobyli 28 medali i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej

Około 130 zawodników i zawodniczek w sobotę 19 stycznia 2019 r. spotkało się na III Drużynowych Mistrzostwach Choszczna. UKP „Marlin” wystawił dość liczną, 30-osobową reprezentację, która przywiozła 28 medali i jeszcze więcej rekordów życiowych. Tak fantastyczne wyniki spowodowały, że nasz klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 9 złotych, 6 srebrnych i 13 brązowych medali i trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej (punktowało 3 najlepszych zawodników i zawodniczek w danym roczniku).

Autor: fot. UKP Marlin

W najmłodszej kategorii wiekowej 2009 i młodsi najlepszy okazał się Mikołaj Rosiak, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium za dystans 50m stylem dowolnym i grzbietowym i raz na najniższym stopniu za dystans 50m motylkiem. Karina Mitręga wywalczyła srebro na dystansie 50m stylem klasycznym i dwa brązowe medale na dystansie 50m stylem dowolnym i grzbietowym. Łucja Witek zdobyła 3 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i dwukrotnie 9 na 50m stylem dowolnym i grzbietowym. Hanna Kruk dopłynęła na 4 miejscu na dystansie 50m motylkiem, 7 miejscu na 50m klasykiem i 8 na 50m stylem dowolnym. Liwia Babińska była 6 na 50m stylem klasycznym i dwukrotnie 7 na 50m stylem dowolnym i grzbietowym. Filip Sapiński zajął 6 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym, 8 na 50m stylem grzbietowym i 9 na 50m stylem klasycznym. Tymoteusz Tarczyński dopłynął na 8 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym, 9 na 50m grzbietem i 10 na dystansie 50m stylem dowolnym. Konrad Czerlikowski był dwukrotnie 10 na dystansie 50m stylem grzbietowym i klasycznym i 14 na 50m stylem dowolnym.

Sztafeta w składzie: Mikołaj Rosiak, Karina Mitręga, Hanna Kruk i Liwia Babińska wywalczyła brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.

W kategorii wiekowej 11 lat Szymon Serafin zdobył złoto na dystansie 50m stylem dowolnym, srebro na 50m grzbietem i brąz na 50m motylkiem. Bartłomiej Prokopowicz uplasował się na 5 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym, na 7 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym i 8 na 50m stylem motylkowym. Gabriela Greń dopłynęła na 6 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym i dwukrotnie na 10 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym i grzbietowym. Kacper Kubiś uplasował się na 7 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym i dwukrotnie na 10 na dystansie 50m stylem dowolnym i motylkowym. Zuzanna Wojdyła była 7 na dystansie 50m motylkiem, 9 na 50m stylem grzbietowym i 11 na 50m stylem dowolnym.

Sztafeta w składzie: Szymon Serafin, Bartłomiej Prokopowicz, Zuzanna Wojdyła i Kacper Kubiś stanęła na najniższym stopniu podium.

Wśród dwunastolatków Aleksandra Szewczuk zajęła pierwsze miejsce na dystansie 50m grzbietem, drugie miejsce na 50m stylem dowolnym i 3 miejsce na 50m stylem motylkowym. Weronika Małolepsza dwukrotnie stanęła na drugim stopniu podium za dystans 50m stylem klasycznym i motylkowym i raz na najniższym stopniu podium za dystans 50m stylem dowolnym. Jacek Wodzyński dopłynął dwukrotnie na trzecim miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym i klasycznym, a na dystansie 50m stylem grzbietowym stanął tuż za podium. Jan Staszak wywalczył 5 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym, 6 na 50m stylem grzbietowym i 9 na 50m stylem dowolnym. Wiktoria Iwan była 5 na 50m stylem grzbietowym, 8 na 50m klasykiem i 9 na 50m stylem dowolnym. Patryk Mitręga zajął 6 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym, 9 na 50m stylem grzbietowym i 11 na 50m stylem dowolnym. Karolina Fabian była dwukrotnie 7 na dystansie 50m stylem grzbietowym i klasycznym i 9 na 50m stylem motylkowym. Miłosz Wróbel uplasował się na 7 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym i dwukrotnie 10 na dystansie 50m stylem dowolnym i grzbietowym. Oliwia Linkowska dopłynęła na 8 miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym, 10 na dystansie 50m stylem dowolnym i 11 na 50m stylem motylkowym.

Sztafeta w składzie: Aleksandra Szewczuk, Wiktoria Iwan, Wiktoria Małolepsza i Jacek Wodzyński wywalczyła srebrny medal.

W kategorii 13 lat Celestyna Szulc zdobyła złoty medal na dystansie 100m stylem klasycznym, 4 miejsce na 100m stylem motylkowym i 10 na 100m stylem dowolnym. Mateusz Rozmiarek był najlepszy na dystansie 100m stylem klasycznym, 5 na dystansie 100m stylem motylkowym i 8 na 100m stylem dowolnym. Adrianna Gniłka wywalczyła brązowy medal na 100m stylem klasycznym, 8 na 100m stylem grzbietowym i 11 na 100m stylem dowolnym. Jagoda Kujawa była 5 na dystansie 100m stylem klasycznym, 6 na 100m stylem motylkowym i 12 na 100m stylem dowolnym. Iga Stróżyk zajęła 7 miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym, 9 na 100m stylem grzbietowym i 13 na 100m stylem dowolnym. Tomasz Płoch dopłynął jako 10 na 100m stylem dowolnym.

Sztafeta w składzie: Celestyna Szulc, Mateusz Rozmiarek, Adrianna Gniłka i Jagoda Kujawa stanęła na najniższym stopniu podium.

W najstarszej kategorii wiekowej 14 lat- Hanna Zielińska trzykrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium za dystans 100m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym, a Zuzanna Zawada stanęła tuż za podium za dystans 100m motylkiem i dwukrotnie na 6 miejscu za dystans 100m stylem dowolnym i grzbietowym.