Awantura wiceburmistrza przy debacie o oświacie

  • 24.01.2019, 11:59 (aktualizacja 24.01.2019, 12:45)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Awantura wiceburmistrza przy debacie o oświacie Andrzej Urbański Radny Andrzej Urbański.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Rafał Guga musiał przerwać sesję i ogłosić przerwę, ponieważ podczas dyskusji o oświacie zaczął awanturować się wiceburmitrz Paweł Nikitiński. Nie chiał on dopuścić do głosu dyrektora ZSO Sławomira Głuszaka. Wiceburmistrz koniecznie chciał polemizować z przewodniczącym, mimo że kto inny został dopuszczony do głosu. Po sprzeczce przewodniczący ogłosił przerwę aby wiceburmistrz "mógł ochłonąć z emocji".

Dyskusję o oświacie rozpoczął radny Andrzej Urbański, który wyraził żal, że nie odbyła się ona w grudniu przy okazji ustalania budżetu. Wniioskował o solidny raport o stanie oświaty.

-Nie będę się odnosił do tej wypowiedzi, a przedstawię stan pod względem deficytów, kóre rzekomo wystepują - rozpoczął swoją wypowiedź wiceburmistrz Paweł Nkitiński.

Na debatę nie przybył starosta Wojciech Konarski, a przesłał tylko list o gotowości do spotkania. I tak radni przeszli płynnie do sprawy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i budowy już nie hali, a sali gimnastycznej. 

-Należy wycofać się z tej inwestycji i nie branąć w tym kierunku, skoro powiat się z umowy wycofuje - powiedział radny Marek Sanecki.

Paweł Nikitiński poinformował, że gmina nie może się wycofać, ponieważ straciłaby kilka milionów złotych. Jego zdaniem umowa z powiatem jest realizowana. 

-Należy budować, ale zastanowić się jak budować? - powiedział z kolei Rafał Guga. Jego zdaniem należy podpisać nową umowę między powiatem a gminą, ponieważ jest nowa sytuacja w oświacie - wygaszne są klasy gimnazjalne.

Głos miał zabrać dyrektor ZSO Sławomir Głuszak, ale rozpoczęła się awantura i ogłoszono przerwę. Sesja trwa.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (241)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 30.01.2019, 11:42
co wy sławkowi chcecie odebrać dotacje na REFORMĘ KUZNI MŁODYCH ŻON HA AH AH ALE KABARET
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 30.01.2019, 11:20
https://youtu.be/PgCcsXJAga0 co wy bedziecie robić jakies dziadowskie oszczednosci na 3 do 5 baniek ha ha ah po co jest ta hala no własnie NIKT NIE WIE AH AHA H a ilu podwykonawców bedzie i te koperty i aneksy do aneksów PRAWDZIWE LEWE PIENIĄDZE WPADAJĄ DO KOPERT TYLKO PRZY DUŻYCH SŁOMIANYCH INWESTYCJACH AH AHA COS JAK REMONTY DRÓG W GMINIE gdzie po roku zapadły się studzienki i jest nowa nawierzchni łata na łacie i dziura w łacie ha ha ah
ale po co?
ale po co? 27.01.2019, 16:38
Ale pytanie - po co ta "hala" której część tercetu już halą nie nazywa? Sale gimnastyczne to koszt 3-5 mln - samorządy w zeszłej kadencji budowały dla SWOICH szkół - wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę.

A to coś w centrum miasta to tylko niebezpieczeństwo!
Ta hala będzie (może) za 4 lata.
Ta hala będzie (może) za 4 lata. 27.01.2019, 05:06
Tanie mięso jedzą psy. Maja prawie 5 lat opóźnienia i projekt z kiosku RUCHU. Oby się nie zawaliła w trakcie budowy.
Mam pytanko ? Czego dotyczą prace rozbiórkowe na budowie przewidziane (wg harmonogramu) pierwotnie na maj i czerwiec ?
szkoda miasta!
szkoda miasta! 28.01.2019, 15:51
Widać że to chodzi o wydanie jak największej ilości pieniędzy. Wiceburmistrz zorientowany w (rzekomych) wydatkach podwykonawców - z którymi nie powinien mieć styczności, projekt 4 razy droższy niż sal gimnastycznych w innych gminach - w dodatku budowany po likwidacji gimnazjów i wypowiedzeniu umowy przez powiat...
zaradna
zaradna 28.01.2019, 08:26
Skoro sztandarowa inwestycja tercetu będzie za 4 lata to kiedy będą zrobione moje dwunastometrowe drogi na bagnach?
lepiej na drogi niż na tego gniota...
lepiej na drogi niż na tego gniota... 28.01.2019, 09:29
to zależy - w grudniu tercet dał budżet do uchwalenia a w styczniu chciał zmieniać - bo zapomniał o "Bardzo Ważnej Drodze".
Ale fakt - za te topione w błocie kilkanaście milionów wystarczyłoby i na normalne dwie sale gimnastyczne, i na ewentualne odszkodowania - a i na parę dróg do remontu mogloby starczyć...
ten co liczy
ten co liczy 27.01.2019, 12:25
Już odpowiadam, będą dotyczyć przesunięcia tych dwóch kontenerów, w których od czasu do czasu pali się światło i widać tam max 1 człowieka w kasku, bo prawdopodobnie wykopany dół i wody gruntowe mogłyby spowodować katastrofę "budowlaną".
...
... 27.01.2019, 14:28
To pan Miler taki zorientowany w zakupach podwykonawców, bo liny mocujące kontener do dźwigu już kupili? Ze złota są, czy jak?
Swoją drogą - fajnie, jak tak głęboko sięga zainteresowanie wiceburmistrza od przetargów...
jaki "opiekun" takie jego wieże...
jaki "opiekun" takie jego wieże... 30.01.2019, 21:23
każdy ma dwie wieże na miarę swoich możliwości...
???
??? 27.01.2019, 07:34
może będą rozbierać płot - co postawili i się ciągle przewraca. Albo projektanci nie byli na miejscu i na planach przedwojennych jadą...
Zeb z dojnej
Zeb z dojnej 27.01.2019, 01:10
Ten projekt hali to jakiś typowy projekt z katalogu i wygląda na to, że projektanta na miejscu budowy to chyba nie było. Pominięcie zasilania energetycznego czy niedostrzeżenie faktu, że przez teren budowy przechodzi linia ciepłownicza to kryminał. Czy były uzgodnienia w gestorów infrastruktury, wykonawcy i właściciela ?
"dogadamy się"...
"dogadamy się"... 27.01.2019, 02:38
byli zbyt zajęci - skoro wiceburmistrz taki zorientowany w tym jacy podwykonawcy co kupili - pewnie też i u kogo?....
ten co liczy
ten co liczy 26.01.2019, 11:04
Nie wiem, bo nie śledzę wręczań bombonierek, ale w końcu kto lub inaczej, czy w Gryfinie wybrano burmistrza, czy może rządzi tu jakaś wirtualna ynteligencja, wie ktoś dlaczego nie ma tu burmistrza ?
matrix:)
matrix:) 26.01.2019, 11:38
jakby przeliczyć zarobki burmistrza na godziny pracy w urzędzie to pewnie wyszłaby lepsza stawka niż słynnych asystentek prezesa....
O' finansistka
O' finansistka 26.01.2019, 02:46
Przetarg wygrała firma Multi Projekt. Jej oferta jest korzystniejsza według kryteriów ogłoszonych w SIWZP. O dziwo uwalono ją ze względów formalnych. Nie złożyli deklaracji w terminie trzech dni po otwarciu ofert. Ale z protokołu tego nie wyczytasz. Jest inaczej. To przekręt. O co chodzi z ugadywaniem przetargu przez Milera ? I czemu roboty stoją ? Przecież na sesji 20 grudnia psychol jeden z drugim krzyczeli na radnych i mówili , że nie stoją choć całe miasto widziało co innego, a nawet firma powiesiła informację na płocie o zejściu z budowy. Im więcej krzyczą tym więcej kłamią jak z tą nieplanowaną w budżecie drogą do skarbnicy i radnego swojaka. Moim zdaniem to złamanie dyscypliny finansowej i sprawa do rzecznika dyscypliny finansów publicznych.
Xv
Xv 26.01.2019, 15:14
Kto ci takich glupot nagadał? Poczytaj przepisy i przeanalizuj dokumenty!!!!
Pikuś
Pikuś 26.01.2019, 19:46
Ty się naucz czytać. Ze zrozumieniem. Ta hala to będzie padaczka Sawaryna. Od początku idzie pod górę.... Nie buduje się Panie Sawaryn na cmentarzu.
:):):)
:):):) 26.01.2019, 15:57
Wicku, jak ci piszą, że krzykiem zagłuszasz niewygodne pytania, nie krzycz, że... nie krzyczysz...
Przejrzysta gmina? To nic nie trzeba analizować...
racja
racja 26.01.2019, 10:23
brak jasnych reguł - może wiedzieli, że jakby mieli wygrać, to gmina unieważniłaby przetarg?
No bo czy były jakieś jasne reguły, kiedy kosztorys za 9 mln służy do odwołania przetargu a kiedy do kosza i do dorzucenia ekstra prawie drugiego tyle?
rozumiem
rozumiem 26.01.2019, 10:59
A to po to Tomek jechał do Szczecina?
ciekawy trop...
ciekawy trop... 29.01.2019, 16:40
ciekawy trop z tą dziwną znajomością pana T. Milera wewnętrznych spraw podwykonawców. Skąd on to wie - był w tych firmach?
Tropiciel psycholi
Tropiciel psycholi 29.01.2019, 17:11
Nie był. To zwykłe POmówienie
do tropiciela psycholi - tropiłeś go, że wiesz?
do tropiciela psycholi - tropiłeś go, że wiesz? 29.01.2019, 17:22
tropiłeś, że wiesz? Bo jak go pytano, czy był w trakcie przetargu w jednej z firm - nie zaprzeczył?

To niby skąd wie o zakupach dokonanych rzekomo przez podwykonawców, o których mówił oficjalnie na sesji?
A może się wszystkim przesłyszało? Taka zbiorowa psychoza zaraźliwa?
złoty interes
złoty interes 26.01.2019, 22:23
No i sprawa się "rypła" - jaka troska o "podwykonawców głównego wykonawcy", co podobno tony materiałów kupili - co ich nigdzie wykorzystać nie można...

To potrafi wymienić listę podwykonawców, których najął ten, co podpisywał z gminą umowę?
No bo chyba WICEBURMISTRZ OSOBIŚCIE nie WYBIERAŁ TYCH WYKONAWCÓW, CZY SKLEPÓW, W KTÓRYCH KUPOWALI?
Konrad
Konrad 25.01.2019, 23:23
Cóż, czułbym się pełnoprawnym i spełnionym obywatelem tej gminy, gdybym był wysłuchany przez urzędujących radnych i samych urzędników, a moje propozycje weszły w stan szybkiej realizacji. A w obecnej rzeczywistości to jedynie na łamach tegoż portalu internetowego mogę zobaczyć swój głos i mieć nadzieję, że moje pomysły doczekają się wykonania nawet jeśli będą autorstwa innych.
PLN
PLN 25.01.2019, 22:43
W sprawie hali musi wkroczyć CBA bo Wicek kręci.
prokurator
prokurator 25.01.2019, 21:47
Radni już powinni zająć się sprawą sali gimnastycznej przy LO. Miler na sesji krzyczał na wszystkich i zaklinał rzeczywistość. A ja się pytam, dlaczego gmin miałaby ponieść takie duże koszty przy rozwiązaniu umowy z wykonawcą? Kary umowne ok, ale z jakiej paki gmina ma płacić już podwykonawcą za faktury już zatwierdzone? Jakie roboty wykonano? Jakie materiały wykonano? Kto zatwierdzał te faktury do wypłaty? Czyżby zatwierdzono do wypłaty faktury za roboty które jeszcze nie zostały wykonane? Przecież przy ogólniaku tylko dziura, więc skąd te milionowe koszty? Na czyją korzyść działa władza?
jak się firmę zakłada po to, żeby kupić materiały...
jak się firmę zakłada po to, żeby kupić materiały... 25.01.2019, 22:17
fifty fifty jest jedynym wyjaśnieniem. Poza tym - to nie prom kosmiczny, że części nie można użyć gdzie indziej a materiały budowlane - w dodatku żadnej budowy nie ma - nawet płot się przewrócił i od miesiąca nikt nie podnosi!

No i skąd wiceburmistrz wie, co podwykonawcy głównego wykonawcy kupują - jak przecież nie z nimi podpisywał umowę?
czytelnik
czytelnik 25.01.2019, 23:13
Fakt, czy wicek prowadził rozmowy również z podwykonawca.i? To ewenement albo jest drugie dno
złoty interes
złoty interes 26.01.2019, 22:27
"podwykonawcy głównego wykonawcy", których zna wiceburmistrz i wie, co kupili i gdzie - brzmi niekonwencjonalnie...
racja
racja 26.01.2019, 10:21
racja - w tylu sprawach burmistrz mówi "nie moja kompetencja" a tu tak zainteresowany rzekomymi zakupami materiałów budowlanych, co to nigdzie indziej się nie nadają?
Wuja
Wuja 25.01.2019, 20:34
https://youtu.be/5K62UPLsclo?t… tu można obejrzeć jak przewodniczący przerwał posiedzenie rady po tym jak zaczął awanturować się wiceburmistrz Paweł Nikitiński.
njr
njr 25.01.2019, 21:36
Chryste Panie. Nikita. nie dajesz rady. Teraz twoje niby spokojne posty nie uratuja sytuacji. Tracisz honor i nie wmawiaj, ze w czyimkolwiek imieniu bo kurde wstyd! Czlowieku!
racja
racja 26.01.2019, 10:25
to się nazywa potocznie - atak szału. Żeby trzeba było ogłaszać przerwę, bo wiceburmistrz musi ochłonąć i przestać blokować mównicę?
nie- kochany mieszkaniec
nie- kochany mieszkaniec 25.01.2019, 19:39
Kochany wicuniu, co byś nie kombinował wali się domek z kart przez Ciebie budowany. Ty wielki strateg wpuściłeś wroga do domu?Ograli Cie i przez 5 lat udowodnią jaki jesteś Miszczunio warto się uczyć jednak.
Uwaga plan , zwycięzcy. Będzie krzykami straszył, w wielu miejscach sprawdza się. Radni do dzieła, murem panie i panowie. To ściema. Mały pies głośno szczeka. I nie pocieszaj się, że przegrana bitwa wygrana wojna. No i pamiętaj kochany na wojnie ten wygrywa kto najmniej błędów popełnia: a ty sporo. Napoleon co prawda mawiał, że w polityce głupota nie stanowi przeszkody...no ale nie bierz wszystkiego na serio...
o to to
o to to 25.01.2019, 19:16
Wyglądana na to, że ta rada przez 5 lat nic nie zrobi...tak jak piłatowcy przez 12...szkoda, bo czas leci.
Fakt
Fakt 25.01.2019, 21:33
Do Piłata obecni to niepoważna gównażeria. Nic nie umieją.
żółć pamięć odebrała?
żółć pamięć odebrała? 25.01.2019, 19:44
hmmm - zapominałeś wicku, żeś za rządów śp. Piłata był w większości? A teraz piszesz, że rada w tamtym czasie "nic nie zrobiła"? A kto był jej przewodniczącym? A kto był przewodniczącym komisji rewizyjnej?
konopielka
konopielka 25.01.2019, 18:45
A wy dziadku ile lat macie? 60? 70?
-Eeee więcej, nie ra***a ale po paznokciach widzę, że więcy, w nogi powrastali.
Pikuś
Pikuś 25.01.2019, 16:49
Radni nadal boją się psychopaty. Zażądać pokazania dokumentów umów aneksów i wyjdzie jak ma wyglądać ta hala i dlaczego tak drogo. Może wykonawca wiedział że projekt nie jest kompletny a mimo to przystąpił do przetargu... Bo jakoś się dogadamy... Radni powinni przerwać tą bezsensowną budowę. Więcej argumentów jest przeciw niż za. Poczynając od lokalizacji kończąc na kosztach. I niech Miler nie zasłania się podwykonawcami że zakupili już materiały, cienka ściema. No chyba że dał już zaliczkę na to i kupili za gotówkę bo taniej. Panie Miler niech Pan powie do kogo należy działka pod maszt GSM.
dziwne
dziwne 25.01.2019, 17:21
jeśli wykonawca podpisywał umowę świadomy braków w dokumentacji - to już dziwne. Ale dziwniejsze byłoby, jakby nie widział tych braków...
A co do dziecinnego zasłaniania się podwykonawcami - co to za firma budowlana, która nie ma gdzie materiałów wykorzystać?
chorobliwa odporność na fakty?
chorobliwa odporność na fakty? 25.01.2019, 14:56
Kiedy śp. H. Piłat prezentował projekt hali (tercet swoim się nie chwali – ani ilością miejsc na widowni, ani parkingiem podziemnym, ani kosztami utrzymania) nikt nie przewidywał likwidacji gimnazjów – a więc utraty logicznej podstawy do prowadzenia powiatowej szkoły średniej przez gminę.

Co więcej – od czasu prezentacji tej lokalizacji zdarzyło się tyle aktów terroryzmu, które wywróciły pojęcie bezpieczeństwa zgromadzeń masowych – że wtłaczanie takiej hali między bloki w centrum miasta jest w tej chwili po prostu nieodpowiedzialne.

Jak pan Nikitiński twierdzi, że lepiej dalej ładować kilkanaście milionów niż przerwać jak najszybciej – to przypomina to budowę mostu nad rzeką, której bieg zawrócili („ale skoro były plany to trzeba most zbudować”)
mieszkaniec
mieszkaniec 25.01.2019, 14:33
Litości Panie Sanecki, kogo obchodzi, co Pan rysował na lekcjach plastyki w podstawówce? Jak można tak marnować czas?
mieszkanka
mieszkanka 25.01.2019, 14:54
Litości panie Nikitiński, jak można zrozumieć tylko tyle z całej sesji?
Pikuś
Pikuś 25.01.2019, 16:51
Bo żeby zrozumiał to trzeba powtórzyć dwa razy. Tak jak trzecią klasę TE.
:)
:) 25.01.2019, 19:47
"do wypowiedzi się nie odniosę, ale powiem, co mi się wydaje, że mi zarzucacie jak mówicie o czym innym" - tak mniej więcej zareagował "ze zrozumieniem" pan Nikitiński...
Bolo
Bolo 25.01.2019, 13:23
BELFER Rada Miejska - pitoleniu nie ma końca. Oracje i przemowy, a konkretów I merytorycznych faktów jak kot naplakal. Nie ilość słów, a ich jakość. Ale co zrobić zahartowani w 45 minutowym pitoleniu. Współczuję Burmistrzom!!!!
do "pitolącego" wicka
do "pitolącego" wicka 25.01.2019, 13:43
ojej, współczujesz dwóm magistrom historii i jednemu (kurczę - jakie ma wykształcenie trzeci?)? A "pitolić" to mistrzowsko chciał jeden niespełniony nauczyciel - aż trzeba było ewakuować klasę, tak się przypiął do mikrofonu, że prawdziwego nauczyciela nie chciał wpuścić...
Asia
Asia 26.01.2019, 16:42
Trzeci to chyba po najznamienitszym kierunku w Polsce- politologii.
Poza tym nie wiem jak mozna byc historykiem kiblując z historii w szkole średniej.
Do Bolo
Do Bolo 25.01.2019, 13:31
Hahaha dobre !! Zahartowani przez wójta. Bo przecież o NIM pis!esz i jego "pitoleniu" ! Widzę, że kolejna reprymenda p Urbańskiego ,a wcześniej p Dudar , zabolała ? Hahaha bo miała zaboleć.
Truć dzieci
Truć dzieci 25.01.2019, 11:36
Ma stanąć przy Iwaszkiewicza 2A. Obok gimnazjum.
Wuja
Wuja 25.01.2019, 13:20
Niemożliwe tam są bloki jeden na drugim chyba że na dachu.
Zobacz
Zobacz 25.01.2019, 14:41
http://www.blogplay.eu/mapa-po…
Krótkofalowiec
Krótkofalowiec 25.01.2019, 11:30
https://mapabts.pl tutaj jaką porcję promieniowania przyjmujemy na siebie i chcą nam jeszcze dołożyć. Teraz wiecie skąd tyle chorób wewnętrznych, serca, rak....

Pozostałe