Przekształcą szkołę w Góralicach aby przyjąć uczniów z Gogolic i Stołecznej. Oszczędności w SP Trzcińsko-Zdrój

  • 25.01.2019, 15:59 (aktualizacja 25.01.2019, 18:30)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przekształcą szkołę w Góralicach aby przyjąć uczniów z Gogolic i Stołecznej. Oszczędności w SP Trzcińsko-Zdrój
Zamiar przekształcenia Szkoły Podstawowej w Góralicach wyrazili dziś (25 stycznia 2019 r.) na sesji radni Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju. Uchwała zapowiada dowożenie dzieci klas IV-VIII z obwodów szkół w Gogolicach i Stołecznej. W tych ostatnich dwóch miejscowościach mają powstać filie z klasami I-III oraz oddziałami przedszkolnymi.

Teraz władze Trzcińska-Zdroju czekają na pozytywną opinię kuratora oświaty. Sprawa wyjaśnić się musi do końca lutego 2019 r. Zmiany mogą nastąpić od nowego roku szkolnego, czyli 1 września 2019 r. Burmistrz zapowiedział też oszczędności w podstawówce w Trzcińsku–Zdroju. Mogą być tu nawet łączone klasy.

Pomysły z przekształceniem placówek oświatowych związane są z pustkami w gminnej kasie. Teraz władze zapowiadają konsultacje społeczne. Natomiast społeczność szkolna zamierza bronić placówek w Stołecznej i Gogolicach.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

społecznik
społecznik 31.01.2019, 23:20
Władza zawsze straszy konsekwencjami. Ale jest demokracja i każdy ma prawo się wypowiedzieć i skrytykować jak mu sie nie podoba. Dlaczego? Bo pracujecie za nasze pieniądze!
myśl co piszesz
myśl co piszesz 30.01.2019, 13:21
UWAGA!!!! PRZYPOMINAM!!! To że piszecie tutaj anonimowo i obrażacie ludzi, to nie znaczy że jesteście anonimowi. W internecie nikt nie jest anonimowy!!!!Każdy kto wpisuje się na tej i każdej innej stronie pozostawia za sobą ślad w postaci adresu IP. Jest on niewidoczny dla czytelników, ale redakcja ma do tego dostęp i na wniosek sądu czy policji musi udostępnić ten adres, dzięki czemu służby dojdą do konkretnego komputera z którego były pisane komentarze. Już w Trzcińsku była taka sytuacja, że osoba piszące obraźliwe i nieprawdziwe komentarze została skazana przez sąd. Czy zatem warto się narażać by tu komuś dopiec. Warto się zastanowić nad konsekwencjami takich wpisów.!
Myślimy
Myślimy 31.01.2019, 23:13
Myślimy. Ale z tego, co widać, wiele komentarzy już zostało usuniętych. Dla kogoś niewygodne??
 
I po co wprowadzasz czytelników w błąd? Jeden to wiele według ciebie? admin2
trochę techniki
trochę techniki 31.01.2019, 23:22
A mnie się wydaje, że czytelnik o pseudonimie "Myślimy" po prostu nie potrafi sięgnąć po wcześniejsze komentarze, a wystarczy na samym dole skorzystać ze strzałek lub o prostu kliknąć na "2".
porada
porada 27.01.2019, 20:34
Pytam jak można popełniać tak przedszkolne błędy? Czy na sesji można dawac pod głosowania projekty, które odpowiednio wczesnie nie zostały przedstawione radnym? Odbieranie głosu to już kuriozum podejścia do regulaminów samorządowych na skalę światową. Czy w tej radzie jest ktoś, który może poprowadzić obrady choćby na poziomie przewodniczącej z ubiegłej kadencji, bez megalomanii, z myśleniem, i szanowaniem rozważnych uwag i osób, bez odbierania głosu? Trzeba się zmobilizować i zmienić tą parodie na początku kadencji, żeby unikać takich kompromitacji samorządności.
Kolega
Kolega 26.01.2019, 18:54
Co Ona może wiedzieć o oświacie jak pracowała za granica. Emilian Osetek miał wiedzę i ma. Wrobel miałby mocne argumentu, a tak, co ...
lapsus
lapsus 27.01.2019, 20:32
Ta niby wiedza Osetka na nic się nie przydała jak pokazała praktyka.
kraksa
kraksa 26.01.2019, 12:31
A co na to pani wiceburmistrz od oświaty?
Wanda
Wanda 26.01.2019, 12:41
Ona tam tylko jest żeby wypłaty brać bo długi. A Mazurek zrobił deal z wróbelkiem i niestety musi trochę tam posiedzieć
Razem ku ratowaniu szkół
Razem ku ratowaniu szkół 26.01.2019, 10:22
Drodzy rodzice , zróbcie audyt byłemu kierownikowi komunalki a gwarantuje że szkoły pozostaną :)
Wyborca
Wyborca 26.01.2019, 09:13
Twarz pani Wożniak mówi wszystko.
czytacz z ruchu warg
czytacz z ruchu warg 26.01.2019, 10:19
Czyli co mówi?
wewnętrzny głos
wewnętrzny głos 26.01.2019, 12:31
Mówi, że nic nie mówi.
Pisior
Pisior 26.01.2019, 08:58
FRANIU RATUJ!!
mętlik
mętlik 26.01.2019, 09:24
Franek się wycofał z polityki niestety.
pytanie
pytanie 25.01.2019, 23:30
To kiedy będzie Drugi Wiceprzewodniczacy Prezydium Rady Miasta?
Ken
Ken 25.01.2019, 23:25
Łączenie klas to trochę jak przywrócenie liczydeł zamiast komputerów : taniej i jeszcze dzieci paluszki poćwiczą. A na poważnie to reforma w ramach której oszczędności bedą tak małe, że trzeba będzie jeszcze łączyć klasy w szkole w siedzibie gminy to nie do końca przemyślane działanie (delikatnie mówiąc )
Kkkk
Kkkk 25.01.2019, 22:00
Było trzeba wybierać swojego z wiochy robi tylko dla siebie i swoich
A
A 26.01.2019, 04:06
I dobrze robi
zdroworozsądkowy
zdroworozsądkowy 25.01.2019, 22:59
Trzeba umieć pogodzić się z demokratycznym wyborem. I tyle.
Ja
Ja 26.01.2019, 22:17
Jasne, jasne.
St
St 25.01.2019, 21:57
Miało być całkiem inaczej widać że to tylko obietnice góralice tz wszystko reszta nic
zdroworozsądkowy
zdroworozsądkowy 25.01.2019, 22:58
Twoje słowa są bez pokrycia. Nie wiesz co piszesz.
?
? 25.01.2019, 21:20
Chyba jesteście lepsi od mojej ulubionej neonówki? jestem za, wstrzymuję się, co to ma być??? Powinniście odpowiedzieć: mam jaja i mówię nię lub po prostu mandat radnego oddać. Rodzice dzieci ze szkół, które chcą zamknąć, zabierzcie głos i zawalczcie o swoje dzieci, bo nikt tego za Was nie zrobi. Nie tak załatwia się sprawy, ale jak się ma większość za sobą to kto zabroni? Można, tylko trzeba się ruszyć, a nie po kątach narzekać.
przeciw
przeciw 25.01.2019, 22:57
Popieram, powinno się mieć zdanie, a nie ukrywać "wstrzymuję się".
gwint
gwint 25.01.2019, 23:00
Trzeba im wybaczyć. Niektórzy dostali na zastanowienie się tylko kilka godzin. Z takim problemem to trzeba się przespać.
?
? 25.01.2019, 20:33
Ja nie rozumiem tylko jednego, dlaczego to robione jest tak szybko, bez konsultacji? Szkoły się zamyka, bo oszczędności, a niedoszłym radnym daje się pracę, czyżby spełniamy obietnice przedwyborcze? Startuj na radną z mojego ramienia, a wrócisz do pracy do urzędu, bądź dostaniesz pracę w jednostce podległej?
Nauczycielka
Nauczycielka 26.01.2019, 00:07
A konsultacje ze związkami były? Płacę składki i co?
była nauczycielka
była nauczycielka 26.01.2019, 10:27
A kto w tych czasach słucha głosu związków zawodowych nie znam takiego przykladu
astar
astar 25.01.2019, 20:04
Akor weź ty człowieku zatrudnij jeszcze jakiegoś dziennikarza bo dziwnie wygląda jak jedną ręką kamerą kręcisz film, drugą robisz zdjęcia, a do tego jeszcze piszesz na sesji artykuły farmazony.
Wieczysty uzytkownik
Wieczysty uzytkownik 25.01.2019, 19:54
Dobre pytanie P. Marii dotyczące projektu uchwały o bonifikatach, ale odpowiedz ha ha ha, brak odpowiedzi. Nie wiedzieli co przygotowali, chyba na zasadzie kopiuj wklej.
Piastowy
Piastowy 25.01.2019, 19:48
Szkoła w Stołecznej i szatnia w Piasecznie - Bartek co innego mówiłeś na spotkaniu wyborczym . Oklamales nas !
ingremio
ingremio 25.01.2019, 19:47
Nie pójdzie wam tak łatwo!
kierowca autobusu
kierowca autobusu 25.01.2019, 19:10
Witam dwie panie dyrektorki na zdjęciu!
Spostrzegawcza
Spostrzegawcza 26.01.2019, 00:12
Ta z lewej to nie powinna się cieszyć emeryturą? Nie ma jeszcze emerytury ? To nie ma już młodych, ambitnych nauczycieli, którzy chcieliby poprowadzić szkołę ku światłości-z kaganka oświaty?
sprawiedliwa
sprawiedliwa 26.01.2019, 10:21
Każdy ma prawo pracować tak długo jak zechce i nie masz prawa nikomu tego odmawiać. CZepianie się czyjegoś wieku jest nie tylko nieeleganckie ale uderza też w wolność człowieka.
Właśnie
Właśnie 28.01.2019, 15:34
Skończyła 65 lat, emeryturę bierze od 12 lat...czy to nie kuriozum? A młodzi pracy nie mają...
bajka
bajka 25.01.2019, 18:46
Już radny PiS jedzie na białym koniu. Aby tym razem nie zapomniał wziąć worka pieniędzy!

Pozostałe