Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Trupy wypadają z szafy każdego dnia - przyznaje burmistrz [WIDEO]

  • 28.01.2019, 14:29 (aktualizacja 28.01.2019, 14:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trupy wypadają z szafy każdego dnia - przyznaje burmistrz [WIDEO]
Nieoczekiwane wyznanie usłyszeli radni oraz mieszkańcy przybyli na ostatnią sesję Rady Miejskiej. Burmistrz Trzcińska-Zdroju Bartłomiej Wróbel przyznał, że po objęciu stanowiska po październikowych wyborach w 2018 r. musi borykać się z mnóstwem problemów, gdyż "każdego dnia milion trupów wypada z szafy".

W ten sposób burmistrz odniósł się do słów Lidii Karpińskiej, którz zarzuciła władzom gminy, że w sprawie likwidacji i ewentualnego przejęcia szkół podstawowych nie rozmawiają ze stowarzyszeniami aktywnie działającymi na terenie gminy.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z tego fragmentu sesji Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju, która miała miejsce 25 stycznia 2019 r.:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (139)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

women
women 04.02.2019, 19:29
Bardzo ładnie na zdjęciu pan wyszedł, panie burmistrzu. Jednak gesty nas nie zwiodą...
topór
topór 04.02.2019, 12:20
Czekamy na prawdziwe argumenty panie burmistrzu!
mieszkaniec
mieszkaniec 01.02.2019, 12:02
Panie burmistrzu, dlaczego przedstawione przez pana zestawienie dotyczy tylko dwóch szkół? Czy nie powinny być wszytkie placówki w gminie aby porównać i ocenić sprawiedliwie jakie są realia? Pokazanie tego zestawienia bez np. Góralic pokazuje Waszą tendencyjność.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 02.02.2019, 14:49
I to jest dobry postulat!
Dobreee
Dobreee 01.02.2019, 11:24
Widzę, że tu nie chodzi o dobro dzieci tylko nauczycieli zwłaszcza tych, którzy mogą odejść na emeryturę. Liczba nauczycieli i ich pobory to są dopiero wyliczenia. Przy większych klasach...więcej sprawdzianów, więcej pracy...tego się boicie. Nie chcecie dzieci puścić dalej---rozumiem kończą 8 klas i tyle. Bo nie chce mi się wierzyć, że wtedy się odnajdą w większych szkołach.Najlepszym rozwiązaniem-nauczanie indywidualne. Wychowałem się w wiejskiej szkole, gdzie klasy liczyły powyżej 20 osób, brak komputerów, języka...tylko rosyjski. Idąc do szkoły średniej nikt mnie się nie pytał --czy miałem kontakt z komputerem, z językiem angielskim...i wtedy to dopiero był dramat. Później była chemia---nie pamiętam, żeby w szkole było laboratorium--też nikt nie pytał-co było. Nie przyznawałem się , że miałem czerwony pasek, wstydziłem się tego.Popatrzcie rozsądnie na przyszłość swoich dzieci.Nie patrzcie na waszą wygodę. Dajcie się rozwijać dzieciom. Każdy chciałby mieć w miejscowości szkołę, zakład pracy...tylko się tak nie da. W większej zbiorowości szkolnej są większe możliwości.
😀
😀 02.02.2019, 08:42
Wierzę, że wstyd ci było za czerwony pasek, bo sens twojej wypowiedzi jest żaden. Wychowałeś się w wiejskiej szkole, z klasami, gdzie było powyżej 20 uczniów, ale w Stołecznej i Gogolicach nie ma takich klas. Popatrz obiektywnie, które szkoły w naszej gminie mają laboratoria, język obcy na wysokim poziomie, super sale gimnastyczne i potem się wypowiadaj. Gdzie niby dzieci mają się rozwijać?, w szkole w Trzcińsku? I jeszcze jedno, jak nie masz pojęcia o pracy nauczyciela, to się nie wypowiadaj. Ja nie jestem nauczycielem i moje dziecko nie jest już uczniem, ale czuję się częścią tej społeczności i rozumiem, co czują ludzie, za których chce decydować ktoś inny.
Ja
Ja 01.02.2019, 22:03
Pier...olisz głupoty aż przykro czytać
przykro czytać
przykro czytać 01.02.2019, 22:21
do Ja: To nie argument.
Ja
Ja 02.02.2019, 12:13
Do Przykro....Moja reakcja była do postu Dobreee. Zgadzam się z przedmówcą z godziny 8.42. A Dobreee plecie co mu ślina na język przyniesie. Jak można pisać, że nauczycielom nie chce się pracować w dużych klasach? Skąd taki wniosek? Poza tym, ten Dobree kończył widać szkołę w zamierzchłych czasach, może tuż po II wojnie światowej , kiedy faktycznie wszystkiego brakowało. Jeśli nie wie, czy w Stołecznej i Gogolicach były laboratoria i jaki zachodni język obcy tam był nauczany , to niech się nie wypowiada. On domniemywa, a to nie jest rzetelna wiedza.
😏
😏 01.02.2019, 11:56
Wiec zapraszamy czy Trzcinsko czy Goralice do nas! Czemu sie nad tym nie zastanowic?
ciekawy świata
ciekawy świata 01.02.2019, 11:54
Zakładam że w Góralicach i Trzcińsku są pracownie chemiczne, laboratoria i świetnie wyposażone sale komputerowe. Buhahahah.....
Hihi
Hihi 01.02.2019, 22:05
chachacha, popieram :P
bloker
bloker 01.02.2019, 10:55
Wiadomo, że najdroższa w utrzymaniu jest szkoła w Góralicach, ale na sesji kwot nie ujawniono. Pytanie dlaczego?
palacz
palacz 01.02.2019, 11:55
Bo 100 ton opału w Góralicach wygląda dziwnie przy 10 tonach w Gogolicach
były pracownik szkoły
były pracownik szkoły 01.02.2019, 12:03
dokładnie, szkoła w Góralicach pochłania największą ilość opału ze wszystkich placówek na terenie gminy.
Karol
Karol 01.02.2019, 10:13
zwalanie winy na byłego burmistrza to czysta porażka.
Dobrze wiemy ze przez ostatnie 4 lata w RM była opozycja i to ona sterowała finansami gminy.
Bartuś miał robić audyt byłemu kierownikowi inwestycji ale chyba zajarzył że to jego Don Corleone podejmował uchwały na sesji większością głosów i w razie kontroli to nie ex kierownik będzie miał problem tylko rządząca w tamtym czasie RM
radny
radny 01.02.2019, 10:19
Nie rozumiesz na jakiej zasadzie działa gmina. Siła "rządzącą w tamtym czasie" był burmistrz Zbigniew Kitlas. I to on ponosi odpowiedzialność za to co się działo. Rada Miejska ma zadanie uchwałodawcze, a nie wykonawcze.
Zapamiętam
Zapamiętam 02.02.2019, 15:09
Czyli teraz za WSZYSTKO ponosi odpowiedzialność Elemelek. Zobaczymy czy pod koniec kadencji bedziecie tacy hop do przodu :)
Karol
Karol 01.02.2019, 10:46
Skoro wiedzieli że pracują tam ludzie , którym poprzednio projekty też nie wychodziły to po co RM głosowa ZA ?
Coś poszło nie tak?
Coś poszło nie tak? 01.02.2019, 10:08
A gdzie słowa kandydata na Burmistrza ze spotkań przedwyborczych? Poprzedni burmistrz nie znał Waszych potrzeb, nie rozmawiał z ludźmi!!! Teraz to się zmieni.... Czy naprawdę punkt widzenia zależy od pkt. siedzenia, nie decydujemy o częstotliwości wywozu koszy na śmieci. Dlaczego niewygodne sprawy są ,,przepychane" przez Radę w taki sposób (czyt. podwyżka pensji i szkoły). Czy świadomość radnych i ich podatność na to co wbiją im do głowy 10 min. przed sesją uzdrowi Gminę ??? Czekam na kolejne decyzje które udowodnią mieszkańcom ,,dziękujemy za głosy i mamy Was w ....."!
A może ktoś poda szczegółowe wyliczenia planowanej reformy bo zakładam że takowe były:
-Ile zaoszczędzimy na likwidacji?
-O ile wzrosną koszy dowozu?
-Jakie są dzisiaj koszty utrzymania poszczególnych szkół (Góralice, Gogolice, Stołeczna) bez płac nauczycieli.
-Ilu nauczycieli straci pracę???
-KTO ZŁOŻYŁ PROJEKT UCHWAŁY???
-JAK ŻYĆ W NASZEJ GMINIE NIE MIESZKAJĄC W TRZCIŃSKU I GÓRALICACH!!!
Karol
Karol 01.02.2019, 10:47
Nie ujawnią tego bo wtedy wyjdzie że najdroższa w utrzymaniu jest szkoła w Góralicach.
obiektywna
obiektywna 01.02.2019, 09:23
To prawda! Edukacja dzieci, to nasza przyszłość! Dlatego nie pozwólmy, żeby te dzieci uczyły się w klasach, gdzie jest kilkoro uczniów, bo to z pewnością nie wpływa na ich rozwój i przygotowuje ich do życia. Raczej bronią tysz kosztownych szkół ci, którym nie chce się szukać pracy poza gminą i kitują o niby dobru dziecka. Czego się obawiacie? Skoro jesteście tacy doskonali, to nie będzie problemu ze znalezieniem pracy. A dzieciom dajcie szansę rozwoju! Czasy komuny dawno się skończyły, jest twardy kapitalizm! Im prędzej to zrozumiecie i się z tym pogodzicie, tym szybciej się odnajdziecie.
Pozdrawiam
Pozdrawiam 02.02.2019, 14:42
Idąc tym tokiem myślenia zamknijmy miejscowe szkoły średnie. Bądźmy nowocześni i wysyłajmy wszystkie dzieci do Szczecina bo przecież lepiej się odnajdą w takim środowisku. Szkoła spaja społeczność. Istnieje lepsza więź i współpraca oraz wiekszy nakład pracy na ucznia niz w wypchanych szkołach, gdzie dzieli sie dzieci na lepsze i gorsze.
Po co jakiekolwiek pomniejsze szkoły, upchnijmy wszystkich w jednym budynku.
Moje dziecko wyszlo ze świadectwem z paskiem z małej wiejskiej szkółki, gimnazjum i liceum w Chojnie skończyło z wyróżnieniem a dzisiaj studiuje na jednej najlepszych uczelni w Poznaniu i osiaga wysokie wyniki i jakoś nie miało problemu zeby sie odnaleźć niech pani nie chrzani głupot. Nie zganiajmy winy na małe szkoły, to od rodziców zależy ile dziecko włoży pracy w swoją przyszłość.
Gdzie tu sens?
Gdzie tu sens? 02.02.2019, 12:19
A podmiotowość szkół się nie liczy? Dopiero było nadanie imienia szkole, jedynej w Polsce zresztą o takim imieniu, miejsce pamięci narodowej, a teraz co? Wszystko pod władzę Kotana? Bo trzeba ratować Góralice, każdy to wie.
Smutno!!!
Smutno!!! 01.02.2019, 08:51
Ta reorganizacja to jedna wielka bzdura! Po co nas oszukiwac?! Po roku czy dwoch i tak zamkna szkoly bo sie okaze ,ze jednak nie oplaca sie utrzymywac szkoly z trzema klasami!!! Teraz sie wytyka bledy bylemu wlodarzowi,a gdzie byla rada? Miala wiekszosc,dlaczego dopuscili do takich dlugow?! A teraz chca je splacac kosztem dzieci i nauczycieli,bo przeciez niektorzy straca prace.szukajmy rozwiazan,ale nie pozwolmy,zeby niszczyc to co najwazniejsze! Edukacja dzieci to nasza przyszlosc!!!!
Kołescki
Kołescki 31.01.2019, 23:06
Najpierw trzeba przedstawić wyliczenia co będzie po zmianie. Bo jak różnica niewielka, to nie ma co zmieniać.
Zdroworozsądkowy
Zdroworozsądkowy 31.01.2019, 18:54
Skoro 95% wydatków na oświatę to pensje nauczycieli, zamykanie szkół nic nie da. Jeżeli 1/3 nauczycieli nie straci pracy w związku z zamknięciem szkół będzie to tylko kosmetyka. Kasa która leci na utrzymanie szkół (prąd, opał, pracownicy dodatkowi) pójdzie na dowóz dzieci z jednego końca gminy na drugi. Dodam że dowozu nie obejmuje subwencja są to koszty własne gminy...Zaraz posypią się gromy, ale prawda jest okrutna zwłaszcza że od września kolejna podwyżka dla nauczycieli.
Teraz do ,,Radnych" bezradnych - odwróćmy sytuację wybory wygrał kto inny zamykamy molocha w Góralicach gdzie uczęszcza garstka uczniów (zwłaszcza jak odejdzie III Gimnazjum z całej gminy), jak wtedy zagłosują, czy wygra ekonomia czy ślepe oddanie i łapka w górę jak każe dotychczasowy zwyczaj.
Frodo
Frodo 31.01.2019, 22:48
No, no, raz dobrze powiedziałeś: zamknijmy molocha w Góralicach albo zróbmy tam szkołę zawodową.
😊
😊 31.01.2019, 19:28
Dokładnie. Brawo Ty 😊
kadrowa
kadrowa 31.01.2019, 21:16
Dużo też kosztuje utrzymanie budynku! Tak naprawdę oszczędności byłyby po zupełnym zamknięciu szkoły i zwolnieniu nauczycieli.
Frodo
Frodo 31.01.2019, 22:49
Kadrowa, ty się pierwsza zwolnij, dobrze radzę!
Bartek obudź się
Bartek obudź się 31.01.2019, 18:41
Tu ludzie nie obrażają burmistrza tylko przypominają mi za kim by rok temu jeszcze w ogień skoczył i co wyprawiał 4 lata temu podczas wyborów .
nie pleć bzdur
nie pleć bzdur 31.01.2019, 21:17
A niby co?
Bede
Bede 31.01.2019, 21:39
Duzo. Wszyscy wiedza, tylko ty masz problemy z pamięcią? Złap za palec a powie ze to nie jego reka.
Wystarczy tylko wspomniec o meldowaniu połowy innej gminy w swoim mieszkaniu zainteresowanego.
zrobił się kwas
zrobił się kwas 31.01.2019, 10:06
Te liczby, te wyliczenia panie burmistrzu trzeba było przedstawić wcześniej, podczas szerokiej dyskusji, a nie teraz jak jest już po przyjętej przez was uchwale, gdzie postawiliście nas pod ścianą.
kocioł czereśniowy
kocioł czereśniowy 31.01.2019, 11:30
Jak władza tak zrobiła brzydko wbrew społeczeństwu, to niech się teraz nie dziwi, że jest niezadowolenie i krytyka.
Babka
Babka 30.01.2019, 17:19
Ktos sie chyba sam boi,ze tak probuje uciszyc innych!!! Jak nie mam nic na sumieniu to sie nie tlumacze,nie uciszam innych!!! Powinnismy rozmawiac,krytykowac,rozliczac z obietnic,bo to nasza gmina!!!
chłopek roztropek
chłopek roztropek 31.01.2019, 10:03
Jak widać gmina jest tych, którzy zdobyli władzę. Przynajmniej tak wygląda z ich zachowania.
wawel
wawel 30.01.2019, 17:10
Kto w Trzcińsku dostał karę za pisanie nieprawdy? Czy to tylko bajka władzy aby nie krytykować zamknięcia szkół?
prawnik
prawnik 31.01.2019, 06:19
Nauczyciel pozwał nauczyciela.....ten tłumaczył się że to po pijaku itp...myślał że jest anonimowy...tu nikt nikogo nie straszy tylko uświadamia ....Nie można bezkarnie kogoś oczerniać bo ktoś myśli że jak się podpisze pseudonimem to może bezkarnie bzdury pisać.
Koza
Koza 31.01.2019, 08:00
Kto tu bzdury pisze ? Święta prawda na tym forum tylko jest .
chłopek roztropek
chłopek roztropek 31.01.2019, 10:04
Chodzi o to, że to wpisy niewygodne władzy!
Trzeba myśleć co się piszę
Trzeba myśleć co się piszę 30.01.2019, 13:19
UWAGA!!!! PRZYPOMINAM!!! To że piszecie tutaj anonimowo i obrażacie ludzi, to nie znaczy że jesteście anonimowi. W internecie nikt nie jest anonimowy!!!!Każdy kto wpisuje się na tej i każdej innej stronie pozostawia za sobą ślad w postaci adresu IP. Jest on niewidoczny dla czytelników, ale redakcja ma do tego dostęp i na wniosek sądu czy policji musi udostępnić ten adres, dzięki czemu służby dojdą do konkretnego komputera z którego były pisane komentarze. Już w Trzcińsku była taka sytuacja, że osoba piszące obraźliwe i nieprawdziwe komentarze została skazana przez sąd. Czy zatem warto się narażać by tu komuś dopiec. Warto się zastanowić nad konsekwencjami takich wpisów.!
😀
😀 30.01.2019, 17:01
Nie strasz, nie strasz, bo się... Za obrażanie innych, pisanie nieprawdy grozi odpowiedzialność, jestem jak najbardziej za. Tu jednak ludzie wypowiadają się w sprawach dla nich ważnych w sposób, który nikogo nie obraża. Poza tym jak się chciało być osobą publiczną, to trzeba się liczyć się z krytyką i wyciąganiem cyt. ,,trupów z szafy".
Stop !
Stop ! 30.01.2019, 13:52
A kto tu kogo obraża ?
Są wyzwiska ? Pomówienia ?
Nie !
rechno
rechno 30.01.2019, 17:00
Trzeba delikatnie, bo nie można krytykować władzy.
kankan
kankan 31.01.2019, 11:35
To jest polityka i podejmowanie trudnych decyzji a nie wybory na miss więc z krytyką powinni sobie radzić, za to im jako podatnicy płacimy, a na krytykę jak najbardziej zasłużyli.
Panchita
Panchita 30.01.2019, 09:46
Oby Gryfino przeprowadziło reorganizacje szkół powszechnych i też " kilku " nauczycieli wywaliło na bruk.
Czas
Czas 30.01.2019, 09:35
DLACZEGO REDAKCJA POZWALA NA TAKI POZIOM KOMENTARZY, DYSKUSJE? Chciałem sprawdzić to osobiście--szkoda czasu to jest moje ostatnie wejście na tą stronę.
Nauczyciel
Nauczyciel 30.01.2019, 20:12
Piszą ludzie tylko tacy co nie posiadają szacunku do samego siebie .Wstyd mi za tych Polaków !!!
Frodo
Frodo 31.01.2019, 22:52
Jakoś nie wierzę, by to pisał nauczyciel
Nie uczeń
Nie uczeń 30.01.2019, 20:20
Piszą ludzie którzy samodzielnie myślą panie Nauczycielu
Konstytucja
Konstytucja 30.01.2019, 09:58
Pozwala bo mamy wolnosc slowa, polecam Konstytucje
cenzura
cenzura 30.01.2019, 17:01
Kowalskiemu chodzi o to, dlaczego redakcja pozwala na krytykowanie władzy!
Dziwne...
Dziwne... 29.01.2019, 20:22
Hmmmm.... A dlaczego zniknęły komentarze dotyczące byłej księgowej 🤔 były niewygodne dla pewnych spraw...
Układy
Układy 29.01.2019, 22:56
No fakt z czystej ciekawości to sprawdziłam i były i nie ma 😲
To taka wolność słowa....
chacha paranoja
chacha paranoja 29.01.2019, 20:26
Dziwne żebyś znalazł je tutaj skoro pisałeś je pod innym artykułem.
Ciekawe
Ciekawe 31.01.2019, 22:54
????? Ciekawe...
Buaaahahaha
Buaaahahaha 29.01.2019, 20:29
A tak się składa, że sprawdziłem i nie ma ich pod żadnym 😝
Bardzo dziwne...
Bardzo dziwne... 29.01.2019, 20:24
Mysle ze ich zniknięcie mowi samo za siebie.
Oj panie Burmistrzu........
rada
rada 30.01.2019, 17:02
Napisz je jeszcze raz jak nie pamietasz gdzie zamieściłeś.
kojot
kojot 29.01.2019, 20:17
Kiedyś było OK, a teraz jest źle. No cóż punkt widzenia zawsze zależy od miejsca siedzenia.

Pozostałe