Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino

Wybrano wykonawców dokumentacji dla obwodnicy Gryfina i odcinka Radziszewo-Gryfino na DK31

  • 29.01.2019, 14:28 (aktualizacja 29.01.2019 23:06)
  • Mateusz Grzeszczuk GDDKiA
Wybrano wykonawców dokumentacji dla obwodnicy Gryfina i odcinka Radziszewo-Gryfino na DK31
Dokonano wyboru najkorzystniejszych ofert w przetargach na opracowanie dokumentacji dla dwóch ważnych inwestycji na DK31. Dla obwodnicy Gryfina wybrano ofertę firmy Pracownia Projektowa Dróg i Mostów DIM ze Szczecina za 1,141 mln złotych, natomiast dla odcinka Radziszewo-Gryfino ofertę firmy Trakt Sp z o.o. z Katowic za 2,384 mln złotych. Jeżeli nie będzie odwołań od wyników postępowań, to po upływie 10 dni będzie można przystąpić do podpisywania umów.

-Te dokumentacje pozwolą na ogłoszenie przetargów na realizację w formule projektuj i buduj, dlatego ich opracowanie jest kluczowe dla tych inwestycji – mówi Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Dokumentacja dla odcinka Radziszewo-Gryfino powinna być gotowa w ciągu 27 miesięcy od podpisania umowy, natomiast dla obwodnicy Gryfina w ciągu 15 miesięcy.

 

Dla obwodnicy Gryfina w ciągu DK31 o długości 5,6 km zostanie opracowana Koncepcja Programowa, wraz z badaniami geologicznymi. Dokumentacja ta uszczegółowi rozwiązania projektowe w korytarzu określonym w decyzji środowiskowej z 2012 roku. Obwodnica wyprowadzi z Gryfina ruch tranzytowy w ciągu DK31. Znacząco zmniejszając oddziaływania związane z ruchem tranzytowym przebiegającym przez centrum miasta. Nowa trasa ominie też wiadukt kolejowy na wjeździe do Gryfina od strony Szczecina o ograniczonej skrajni poziomej, przez który samochody ciężarowe i autobusy jadące DK31 muszą obecnie skręcać na drogę powiatową. Obwodnica ominie miasto od wschodu, będzie to jednojezdniowa droga klasy GP.

 

Dla odcinka DK31 Radziszewo-Gryfino o długości 9,6 km zostanie opracowane Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowe wraz z elementami Koncepcji Programowej i badaniami geologicznymi. W ramach prac przygotowawczych zostanie również uzyskana decyzja środowiskowa, która określi przebieg inwestycji. Nowa droga ominie szereg miejscowości znajdujących się na obecnej DK31 między Szczecinem, a Gryfinem wyprowadzając z nich ruch tranzytowy. Będzie to jednojezdniowa drogą klasy GP o przekroju 1x2. Odcinek będzie się rozpoczynał od węzła Radziszewo, a kończył na włączeniu w obwodnicę Gryfina. W ramach inwestycji przewidziana jest również przebudowa węzła drogowego Radziszewo, tak aby spełniał współczesne wymagania.

Mateusz Grzeszczuk GDDKiA

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Drogowiec
Drogowiec 30.01.2019, 14:13
Bzdury.
Kosmita
Kosmita 30.01.2019, 09:30
Czyli co, Burmistrz Sawaryn z posłem Szałabawką dotrzymali słowa !!!
a co, lopatę wbili, spychacze wjechały?
a co, lopatę wbili, spychacze wjechały? 30.01.2019, 09:57
kosmito, a co miał poseł i burmistrz do drogi krajowej? Sugerujesz że mieszają w przetargach?
Bob budowniczy reaktywacja Matrix 4Gryf
Bob budowniczy reaktywacja Matrix 4Gryf 30.01.2019, 09:56
Tak dotrzymaliśmy. Na placu budowy pracują już maszyny i budowlańcy. Ŕemontujemy też Łużycką i za kilka dni będą pierwsze rozgrywki na salce sportowej koło liceum.
racja
racja 30.01.2019, 10:10
rozgrywki w szachy, bo na gminny turniej ping ponga za mała... Za to koszt 5 razy większy niż zwykłej sali w innych gminach...
Joo
Joo 30.01.2019, 08:17
stanowczo za blisko , tam już tuż tuż stoją domki , to żadna obwodnica , współczuje już tym mieszkańcom
Pikuś
Pikuś 30.01.2019, 05:25
Czy nie za blisko miasta ta obwodnica? Stworzy to granicę rozwoju Gryfina. A jeśli nie to za kilkanaście lat będzie to kolejna droga przez osiedla...
józek
józek 29.01.2019, 23:59
Nie wieże w te całe obwodnice Gryfina bo od kiedy żyje to temat obwodnic jest wałkowany co jakiś czas i po czasie cisza ... Typowy odgrzewany kotlet. Niech się lepiej zabiorą za Łużycką bo jest koszmar.
Pikuś
Pikuś 30.01.2019, 13:07
Musisz zacząć wierzyć. Od wieży nic nie będzie... Zwolennicy władzy wieżą władzy. Pozostali nie wierzą.
XXXL
XXXL 30.01.2019, 14:21
Wieżą w bruzdę wadzy.
Realista. Robią od nowa to co było zrobione.
Realista. Robią od nowa to co było zrobione. 29.01.2019, 23:01
Nowa koncepcja programowa dla obwodnicy jest konieczna bo stara zdezaktualizowała się w związku z włączeniem terenów wiejskich do miasta bodajże w lipcu ubiegłego roku. Wzrosną więc drastycznie ceny wykupu gruntu i może konieczna jest zmiana trasy. Tym samym termin ewentualnej inwestycji odsunął się o dwa , trzy lata. Zresztą jak nie było tej inwestycji tak jej dalej nie ma w żadnym harmonogramie. No cóż jeżeli to sukces to gratuluję samopoczucia. To idiotyzm uwalenie i przesunięcie inwestycji o kilka lat za sukces.
cysiek
cysiek 30.01.2019, 08:34
Bredzisz
Bleas
Bleas 29.01.2019, 16:59
Idzie w dobrym kierunku.
karawana - beduin, wielbłąd i jeden turban...
karawana - beduin, wielbłąd i jeden turban... 29.01.2019, 16:28
Sawaryn nieobecny, wicki na sesjach ataków dostają, że trzeba przerwy dla ich ochłonięcia robić - no to trzeba usiłować znaleźć nawet taki sukces, żeby się podpiąć - jak w gminie trudno własny...
Karawana jedzie dalej
Karawana jedzie dalej 29.01.2019, 15:40
Brawa dla naszych burmistrzów którzy dotrzymują słowa i podnoszą gminę z poheniowych ruin!!!
do Tomusia propagandzisty
do Tomusia propagandzisty 29.01.2019, 16:15
Tomaszu - na szczęście nie ty majstrowałeś przy tym przetargu, bo tam gmina nic nie ma do gadania. 4 lata rujnowaliście - jak ulicę JPII - a teraz "podnosicie"?
abc
abc 30.01.2019, 01:54
Misiek z zarzutami przyjdą i po Tomcia.
Ku Ba
Ku Ba 29.01.2019, 14:46
To nie jest żadna dokumentacja. To koncepcja programowa. I taka cały czas istnieje a że się już zdezaktualizowała jak i poprzednie to potrzebna jest nowa. Obwodnica nie istnieje w żadnym harmonogramie i tyle w tym temacie.
♠
29.01.2019, 15:49
No jeszcze nie, dopiero będzie jak pisze w artykule :)))
pytajnik
pytajnik 29.01.2019, 14:42
A realizacja kiedy?
Mnietek
Mnietek 30.01.2019, 00:34
Mamy obwodnicę przez Niemcy. Korzystam codziennie.

Pozostałe