Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Masz zbędne zimowe rzeczy? - przynieś je do OPS! Trwa akcja "zima".

  • 31.01.2019, 20:09 (aktualizacja 31.01.2019, 20:45)
  • Źródło: CAL
Masz zbędne zimowe rzeczy? - przynieś je do OPS! Trwa akcja "zima". Fot. Policja
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie we współpracy ze strażą miejską dwa razy w miesiącu przeprowadzają monitoringi miejsc niemieszkalnych, w których przebywają osoby bezdomne. W przypadku temperatur poniżej zera, monitoring odbywa się codziennie. Osoby bezdomne umieszczane są interwencyjnie przez funkcjonariuszy straży miejskiej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gryfinie, gdzie czeka na nich ciepłe miejsce, odzież, środki czystości, ciepły posiłek. Osoby te przebywają w OSiR do czasu otrzymania z Ośrodka pomocy w formie schronienia - zapewnia kierownictwo OPS.

Podczas monitoringu pracownik socjalny wraz z funkcjonariuszem straży granicznej prowadzą rozmowy motywujące do zmiany sytuacji, zachęcają do skorzystania z pomocy w formie schronienia. W obecnym okresie zimowym udało się zmotywować 7 osób. Jednakże w środowisku pozostały nadal osoby bezdomne, które nie wyraziły chęci do zmiany. Objęte są one stałym monitoringiem oraz pomocą doraźną.
 

Jeżeli zatem posiadacie Państwo zbędne zimowe rzeczy np. odzież, obuwie i inne ciepłe dodatki przeznaczone dla mężczyzn i kobiet, prosimy o ich dostarczanie do OPS (wejście C pok. 19). Zostaną one dostarczone wszystkim potrzebującym podczas najbliższego monitoringu.

Źródło: CAL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

......
...... 04.02.2019, 18:11
co wy marudzicie .po 1989 roku naród wybrał wolność .więc wolno mu umierać z zimna i głodu w altankach i nic nikomu do tego.
Żenada
Żenada 02.02.2019, 08:08
Do OPS-u? To już wolę oddać Rumunom a dlaczego a dlatego ze baba siedząca w OPS-ie jak oddałem kupę ciuchów to przy mnie zaczęła przebierać w worku i O!to jest super biorę dla siebie O!to tez biorę ital dalej i tak dalej masakra to wkoncu dla potrzebujących czy dla bab z opsu ktoś to kontroluje?
Gryfinianka
Gryfinianka 04.02.2019, 09:57
Karytas robi tak samo najpierw wszystkie kobiety przebiora a co nie pasuje dla ludzi !!!
qrwizor
qrwizor 01.02.2019, 15:13
Pamiętam jak "Brocha" w TV apelowała aby podczas mrozów bezdomni nie wychodzili z domow.
Omyłka pisarska
Omyłka pisarska 01.02.2019, 00:29
,,Podczas monitoringu pracownik socjalny wraz z funkcjonariuszem straży granicznej prowadzą rozmowy motywujące do zmiany sytuacji, zachęcają do skorzystania z pomocy w formie schronienia" funkcjonarousze straży granicznej nie monitorują wspolnie z OPS lecz funkcjonariusze straży miejskiej...

Pozostałe