Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

O zamiarze likwidacji szkół zadecydowali w ostatniej chwili. Zmian nie uwzględniono w projektach uchwał [WIDEO]

  • 02.02.2019, 12:58 (aktualizacja 02.02.2019, 14:15)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
O zamiarze likwidacji szkół zadecydowali w ostatniej chwili. Zmian nie uwzględniono w projektach uchwał [WIDEO]
Powoli wychodzą na jaw kulisy powodów wrzucenia w ostatniej chwili (kilka godzin przed sesją) projektów uchwał o zamiarze likwidacji dwóch podstawówek i przekształceniu jednej szkoły w gminie Trzcińsko-Zdrój. -To pani prawnik podpowiedziała nam, że jeśli chcemy zdążyć ze zmianami w szkołach, to musimy zrobić to jeszcze na sesji w styczniu, bo potem możemy nie zdążyć - powiedział nam jeden z radnych. Burmistrz na sesji przyznał, że przyspieszył, bo… zbierane są już podpisy pod protestem w sprawie zamiaru likwidacji szkoły.

Najdziwniejsze jest jednak to, że radni przyjmowali uchwały dotyczące budżetu czy wieloletniej prognozy finansowej bez uwzględnienia wrzuconych w ostatniej chwili uchwał o zamiarach likwidacji i przeobrażeniu placówek oświatowych.

I to wychwycił na styczniowej sesji Rady Miejskiej mieszkaniec gminy Trzcińsko–Zdrój Jerzy Ryczańczyk. Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

parasol
parasol 04.02.2019, 18:23
Teraz będzie zamydlanie tematu.
topór
topór 04.02.2019, 12:25
Panie burmistrzu Wróbel, zapraszasz pan na konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy Trzcińsko-Zdrój w sprawie projektu uchwały Rady Gminy Trzcińsko-Zdrój określenia sezonu kąpielowego i wykazu kąpielisk na terenie Gminy Trzcińsko-Zdrój na rok 2019, a kiedy poważnie chcesz porozmawiać o sieci szkół w gminie?
mieszkanka
mieszkanka 03.02.2019, 22:22
Panie Kowalski kazał pan mówić panu Ryczańczykowi 3 minuty, a nie wie pan że można 5 minut mówić. Siedzi pan tam tyle lat i nie zna pan swojego statutu gminy? Wstyd chyba, co? czas na nauke!!!
MORMON
MORMON 03.02.2019, 22:51
Proszę nie wymagać od tego Pana tak wiele gdzyż każdy ma granice swojego intelektu.Niektórzy jeżeli nie mają czegoś napisane to jest to dla nich intelektualnie nieosiągalne .Obwawiam się, że w tym przypadku ten Pan nie miał żadnej pomocy j z zewnątrz więc wykorzystał swoje zasoby wiedzy
fallandyzacja Trzcińska
fallandyzacja Trzcińska 03.02.2019, 22:28
Nie dla wszystkich normy są te same!
władza lekceważy mieszkanców
władza lekceważy mieszkanców 03.02.2019, 12:03
A dlaczego takie podchody i pospiech, że niby dlatego znienacka uchwała, że mieszkancy zbieraja podpisy?! To brzmi jakby burmistrz i Rada z miejszkańcami prowadzili wojnę. Podpisy to nie spisek tylko demokratyczna metoda.
jodżin
jodżin 03.02.2019, 20:27
Widać, że traktują mieszkańców jak wrogów!
czekamy
czekamy 02.02.2019, 23:29
Argumenty to powinien przedstawić ten, który dąży d zmian. Czyli burmistrz!
Ken
Ken 02.02.2019, 23:15
Przyglądam się trochę z boku: argumentów merytorycznych za pozostawieniem ośmioklasowej szkoły w małej wiosce brak, są za to przytyki do burmistrza, przew rady, prawniczki, proceduralne wątpliwości.. Świadectw o wspieraniu szkoły, pozyskiwaniu finansów przez lokalne środowisko nie widać (może to skromność) Wladze tez się nie popisały - wystarczyło porozmawiać wcześniej z mieszkańcami, ludzi trzeba traktować poważnie, przedstawić propozycje, dać cis w zamian.
gdzie uczciwość władz
gdzie uczciwość władz 02.02.2019, 22:05
Dlaczego pan burmistrz i jego świata ukrywali przed społeczeństwem fakt zamiaru likwidacji dwóch szkół? Dlaczego naginano prawo i nie dano radnym projektu uchwał na tydzień przed sesją? Dlaczego nie poinformowano odpowiednio wcześniej ludzi o zmianie w porządku obrad? Po co te kłamstwa?
stop przewodniczącemu niedopuszczjącemu do głosu
stop przewodniczącemu niedopuszczjącemu do głosu 02.02.2019, 22:02
Podobnie jak niektórzy komentujący jestem zbulwersowana zachowaniem pana przewodniczącego. Niech pan pamięta panie Kowalski, że ma pan służyć mieszkańcom gminy, a nie nie władzy dla samej władzy.
Kowalski niech rzetelnie prowadzi sesje
Kowalski niech rzetelnie prowadzi sesje 02.02.2019, 21:38
Wyślijcie przewodniczącego na jakieś szkolenie bo tak jak on prowadzi sesje to jakaś masakra.
Leonia Pawlak
Leonia Pawlak 03.02.2019, 01:12
Skąd tu wodę święconę wziąć, żeby pogaństwa w narodzie nie było…?
Ja Cię kręcę
Ja Cię kręcę 02.02.2019, 20:57
Czytam i jem paluszki bo popkornu w sklepie nie mieli.
....
.... 02.02.2019, 20:47
ja tylko jedno hasło dam"1000 szkół na tysiąc lecie ." popatrzcie w krajach skandynawskich .tam szkoły mają klasy po 10-8 uczniów .jest pełna obsada nauczycieli .a u nas moloch .klasy po 30 + uczniów .jak wy zamierzacie wykształcic tą młodzież .w latach 50tych chodziłem do wiejskiej szkółki gdzie był system =1/4,2/5,3/6 7 była sama .chodziło nas do klas po 5/6 uczniów nauczycieli było z dyrektorem 5ciu.wykształciłem się zrobiłem studia .moje wnuczkiw latach 90tych chodziły do szkół z klasami 40+.gdyby nie mobilizacja wszystkich sił rodzinnych nie wiem jak by wygladało ich wykształcenie ale nasi politycy najpierw stworzyli gimnazja potem je likwiduja .pani ZSalewska nie powinna wogóle mieć kontaktu z oswiatą .rozpisałem się .ale taka rzeczywistośc skrZeczy.dlaczego 3 ml młodych polaków pracuje za granicą .abo w PRLu były solidne szkoły zawodowe .
karyna
karyna 02.02.2019, 20:19
Już mi się rzygać chce jak czytam o tych szkołach
popcorn
popcorn 02.02.2019, 21:32
Tio jest film. To się ogląda!
KONIEC ZABAWY
KONIEC ZABAWY 02.02.2019, 20:01
Przyglądam się tej całej dyskusji z zażenowaniem. Czas zagrać w otwarte karty i wytoczyć armaty. Czy ktoś czytał Statut Gminy? Panie R. Pan też się nie przygotował do tego jak należy. Wystarczyło zadać proste pytanie na sesji moi drodzy - czy statut gminy jest prawem, którego trzeba przestrzegać? No to jedziemy:

§53.1.Projekty uchwał wnioskodawca przekazuje w 1 egzemplarzu do Biura Rady najpóźniej na 10 dni przed terminem sesji.

Na wniosek Burmistrza Przewodniczący Rady jest zobowiązany wprowadzić do porządku obrad najbliższej sesji Rady projekt uchwały jeżeli wpłynął on do Biura Rady najpóźniej na 7 dni przed terminem sesji.

PYTANIE: czy uchwała jest ważna????????????
Głupio?
Głupio? 02.02.2019, 20:52
https://www.prawo.pl/samorzad/…
Bordel
Bordel 02.02.2019, 20:25
Czyli uchwała jest nieważna. Osoba na tak wysokim szczeblu nie tylko nie zna statutu ale nie radzi sobie z emocjami i argumentacją poczynań. Takiego burmistrza wybralismy? Szanowny pan dobrodziej nagina rzeczywistosc do własnej woli i w nosie ma nie tylko prawo ale tez obywateli.
CHYBA DLA CIEBIE KONIEC ZABAWY
CHYBA DLA CIEBIE KONIEC ZABAWY 02.02.2019, 20:20
Rada gminy może wprowadzić zmiany w porządku bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady. - 20 stka ustawy o samorządzie gminnym
Chyba dla ciebie....
Chyba dla ciebie.... 02.02.2019, 22:09
Można, oczywiście, zmienić porządek sesji, ale...tu chodzi o uchwałę, a nie punkt dotyczący np. odśnieżania chodników
KONIEC ZABAWY
KONIEC ZABAWY 02.02.2019, 20:36
Statut Gminy obowiązuje jako prawo!
To o czym piszesz nie zmienia faktu że została naruszona procedura.
Krzysztof
Krzysztof 02.02.2019, 19:20
No oczywiście całej sytuacji winne są media :):):):) coś mi to przypomina ;)
Izuś
Izuś 02.02.2019, 19:23
No tak.
Jak nie czytasz ze zrozumieniem to takie komentarze dajesz. Nikt nie wini mediów przeciez.
Gdzie rzetelność dziennikarska???
Gdzie rzetelność dziennikarska??? 02.02.2019, 19:02
"Najdziwniejsze jest jednak to, że radni przyjmowali uchwały dotyczące budżetu czy wieloletniej prognozy finansowej bez uwzględnienia wrzuconych w ostatniej chwili uchwał o zamiarach likwidacji i przeobrażeniu placówek oświatowych."

JESZCZE JEDNO ODNOSNIE POWYZSZEGO

Argumenty Pana R zbiła Pani Skarbnik.
Wyjaśniła dlaczego oszczędności, które zamierza poczynić Gmina w związku z reorganizacja nie zostały ujęte...bo jeszcze nie przeprowadzono Jej. Poza tym na tym polu są inne wskaźniki!
Gdyby nawet hipotetycznie ujęto te środki - wbrew przepisom- byłyby krzyki, że jeszcze reorganizacja nie doszła do skutku a Gmina już wydaje to czego w kieszeni nie ma.
nieudolna władza boi się faktów
nieudolna władza boi się faktów 02.02.2019, 21:34
Film nie może być nierzetelny bo jest puszczony w całości gdy była dyskusja władz z mieszkańcami. A że władza nie potrafiła się wybronić, to jest już inna sprawa.
Samorządowiec
Samorządowiec 02.02.2019, 19:09
Dokładnie tak!
Gdzie rzetelność dziennikarska????
Gdzie rzetelność dziennikarska???? 02.02.2019, 18:55
Panie Burmistrzu i Radni.

Bycie politykiem, samorządowcem, publiczną osobą więcej zawsze przysparza wrogów niż przyjaciół. Wierzę jednak, że skoro weszliście do polityki dacie radę że wszystkim i krytyka spłynie po Was. Pan Redaktor z iGryfino ewidentnie nie jest obiektywny. Może więcej rzetelności dziennikarskiej. Owszem, przekazać info ale dodać coś od siebie. Napisać o procedurze o ustawie o tym, że teraz dopiero jest prawna możliwość konsultacji i dyskusji. Jednak mam wrażenie że portal opiera się na wrzucaniu nie przemyślanych tekstów. Czasami z błędami logicznymi i językowymi. Dajmy wypowiedzieć się Burmistrzowi, Radnym, Skarbnikowi i Prawnikom. To jest rzetelność dziennikarska.
gdzie rzetelny przewodniczący który nie przerywa dyskutującym
gdzie rzetelny przewodniczący który nie przerywa dyskutującym 02.02.2019, 21:37
Panie Kowalski, jak będziesz się pan tak zachowywał na sesji jak na ostaniej to oczywiscie nie będziesz pan sobie przysparzał przyjaciół. Pan powinieneś być sprawiedliwy dla wszystkich, anie dupochronem dla burmiytrza. Zresztą burmistrz na tych filmach przerasta pana kultura dyskusji o dwie głowy.
Dziwne
Dziwne 02.02.2019, 18:33
A na sesji Wróbelek wyćwierkał ku zgrozie pana K, że to wszystko wina ludzi, bo zaczęli zbierać podpisy i dlatego musieli tak nagle wprowadzić uchwały na sesję,bo oni już je mieli dawno gotowe. Więc w końcu czyja to wina: pani prawnik, protestujących ludzi czy Elemelka??? A radni o wszystkim wiedzieli na bank, niech nie ściemniają teraz!
Ciekawy
Ciekawy 02.02.2019, 18:42
Masz rację. Odpowiedział że się grupowali więc musiał zareagować. Nie powiedział że prawnik mu doradztwo czy że ma termin z ustawy. Zastanawiające jest tylko jedno. REDAKTORZE KTORY RADNY POWOŁAŁ SIE NA DORADZTWO PRAWNIKA. MANDATY SA JAWNE. SKORO TAK PAN PISZE PROSZĘ PODAĆ KTORY RADNY A SKONFRONTUJEMY.
Radca
Radca 02.02.2019, 18:51
Na miejscu pani mecenas bym wystąpił na drogę sądową . To czyste pomowienie.
Gdzie rzetelność dziennikarska???
Gdzie rzetelność dziennikarska??? 02.02.2019, 19:05
Pomówienie to nie jest.
Pan Redaktor mogły by jednak zapytać czy to prawda. A przedstawił to poza tym tak jakby to prawnik chciał zlikwidować szkole i jakby to on wymyślił zaskoczenie.
Poza tym skoro w kampanii była mowa o reorganizacji należało się spodziewać takiego ruchu. Nagle wszyscy są zaskoczeni.
Ciekawe kto to pisze. B
Ciekawe kto to pisze. B 02.02.2019, 19:09
Gdzie byla mowa o zamykaniu szkół? Gdyby takie cos zostalo zadeklarowane to glosy wygladalyby inaczej.
Szukacie winnych
Szukacie winnych 02.02.2019, 17:01
Pod ostatnim postem ktoś pisał że to burmistrz jest za wszystko odpowiedzialny w przypadku kitlasa. Bądźcie konsekwentni i nie zganiajcie winy na prawników. Oni służą rada A wy decydujecie. I wy jesteście odpowiedzialni za każde pierdnięcie na tej sali.
;)
;) 02.02.2019, 16:59
A to teraz wina Pani mecenas. Od razu wiedziałam że nie za darmo postawili przed nią te paluszki.
:(
:( 02.02.2019, 20:58
Kobieto, chrupiesz jak wiewiórka. Trochę wstyd przed gośćmi. Ile ta sesja trwała, że nie mogłaś się powstrzymać?
:D
:D 02.02.2019, 21:59
Miala ochote to jadla. Nie wiewiórka a bardzo ładna wiewiorka. Jesli juz
to nie bez znaczenia
to nie bez znaczenia 02.02.2019, 22:13
Wiewiórki są rude!
puch
puch 03.02.2019, 20:28
Mięciutka jak wiewiórka się mówi!
Czarna
Czarna 02.02.2019, 22:43
Czarne też są. Co to wnosi do dyskusji?
detektyw
detektyw 03.02.2019, 12:06
Dochodzimy skąd te fałsszywe podchody jak podglądanie kto zbiera podpisy i jak oni tak to my tak. Kto wszczął wojnę polsko-polską?
Prawda jest taka
Prawda jest taka 02.02.2019, 16:22
Akurat! Takie decyzje w ostatniej chwili? BZDURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W ostatniej chwili dali na sesję żeby było zaskoczenie. Radni Burmistrza wiedzieli wcześniej na bank. W ostatniej chwili żeby ludzie się nie zorganizowali i żeby nie przyszli protestować.

Pozostałe