Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Byłam na konwencji Biedronia. Jestem pod wrażeniem Wiosny

  • 04.02.2019, 09:29 (aktualizacja 05.02.2019, 00:05)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Byłam na konwencji Biedronia. Jestem pod wrażeniem Wiosny
-W niedzielę byłam na warszawskim Torwarze, na konwencji założycielskiej partii Roberta Biedronia. Nie tylko nazwa partii - Wiosna - bardzo mi się podoba, ale jestem pod wrażeniem osób, które ją tworzą. Chyba najważniejsze są takie trzy filary, co podkreślano: wolni obywatele, którzy mają równe prawa we wspólnocie, która nikogo nie wyklucza oraz państwie, które gwarantuje realizację tych praw, a także przeciwdziała wykluczeniu i dyskryminacji – cytuje z pamięci czytelniczka i przesyła nam zdjęcia.

Na konwencji było ok. 7 tys. osób. Powiew świeżości powoduje, że to może być kolejna siła na scenie politycznej Polski. A w tym roku są wybory do parlamentu europejskiego oraz do sejmu i senatu krajowego.

Co powiedział Biedroń

20 dni temu w Gdańsku stała się wielka tragedia. Nie żyje zasłużony samorządowiec, który nie bał się iść pod prąd, który ostatnie lata poświęcił budowaniu mostów, tworzeniu wspólnoty. Testament Pawła Adamowicza trzeba zrealizować. Naszą najważniejszą wartością jest wspólnota. Nie chcemy wojny polsko-polskiej! – mówił Robert Biedroń, nawiązując do Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska.

-Jesteśmy tu, bo wierzymy, że najwyższy czas na zmianę. W Polsce zbyt długo trwa już mroźna zima. Czy Polska potrzebuje świeżości? Czy Polska potrzebuje wiosny? To my jesteśmy tą wiosną, tą świeżością, którą wniesiemy do polskiej polityki – mówił Robert Biedroń.

Jaki program ma Wiosna?

Wśród najważniejszych postulatów programowych, ogłoszonych podczas warszawskiej konwencji, znalazły się zapowiedzi trzynastu projektów ustaw, w tym:

-Ustawy wprowadzającej Krajową strategię odchodzenia od węgla na lata 2020–35, zakładającej przeniesienie osób zatrudnionych w górnictwie do pracy w sektorze odnawialnych źródeł energii, oraz ustawy powołującej Rzecznika Praw Przyrody, likwidującej fermy zwierząt futerkowych, chów klatkowy, a także zabraniającej wykorzystywania zwierząt w cyrkach i regulującej kwestię wycinki lasów.

-Nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i rzecznika praw pacjenta, gwarantującej dostęp do lekarza specjalisty w ciągu 30 dni.

-Nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

-Ustawy o prawach kobiet, w tym prawie do przerywania ciąży do 12. tygodnia.

-Ustawy o likwidacji Rady Mediów Narodowych oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, gwarantującej niezależność mediów publicznych.

-Nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, zwiększającej odpowiedzialność prawną polityków za wypowiadane słowa.

-Ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznym, obowiązującą wszystkie urzędy, instytucje publiczne oraz spółki skarbu państwa.

-Nowelizacji ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby publiczne – tak, aby obejmowała także posłów i senatorów.

-Ustawy o powołaniu Komisję Sprawiedliwości i Pojednania, badającej przypadki naruszenia Konstytucji i umożliwiającej postawienie winnych przed Trybunałem Stanu.

-Ustawy o wieloletniej polityce kształtowania płacy minimalnej, proporcjonalnej do wysokości średniej pensji krajowej.

-Ustawy o renegocjacji konkordatu, zakładającej likwidację Funduszu Kościelnego, wycofanie religii ze szkół oraz opodatkowanie wpływów z “tacy”.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (218)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I OD TYŁU
AJWAJ ALELUJA I OD TYŁU 07.02.2019, 19:19
TYLKO *** BIEDRONIA CI WSKAŻE JAKIE BEDĄ W POLINIE WIOSNY SONDAŻE HA HA AH
......
...... 07.02.2019, 20:39
nie dosyć ,że pi...olnięty na umyśle to jeszcze ordynus i zwykły cham.wpuść faceta na salony to nawali na środku parkietu
AJWAJ ALEWLUJA I OD TYŁU
AJWAJ ALEWLUJA I OD TYŁU 07.02.2019, 19:16
gdy na widok odbytu fiut stale jak sosna WIEDZ ŻE IDZIE WIOSNA HA HA AH
Wiosna
Wiosna 07.02.2019, 15:36
Srali muchy, będzie wiosna.
czemu?
czemu? 07.02.2019, 16:20
Co ty się czepiasz defekacji Muchów?
Gość
Gość 07.02.2019, 11:25
PIS to najlepsza partia od 1989 roku, obiecywali i dali a, że przy okazji kradną rozkradają to nie ma znaczenia , ważne , że oni są przy korytach i tak moderują prawo ustawami , żeby im nikt się nie mógł dobrać potem do d,,,,y, ciemny lud kupił wszystko co do joty , łącznie z chęcią wybudowania dwóch wież bliźniaków za państwowe pieniądze, ale przecież im się należało, jakie to szczęście , że pierwszy pisior nie ma potomków
Garfield
Garfield 07.02.2019, 14:12
a kot?
realista
realista 07.02.2019, 00:35
Od USA przez Europę po Azję jest koniunktura!
Jakoś dzisiaj Trump nie dziękował PiSowi za silną gospodarkę amerykańską...
Trudniej przytrzymać było gospodarkę w czasach światowej recesji – i taka jest prawda. Nie bronię PO, wiele mi się nie podobało – ale też nie przesadzajmy w drugą stronę.
Nie można porównywać gospodarki światowej w roku 2008 i dzisiaj.
A jeśli już - to oddać również, że autentycznie wtedy byliśmy "zieloną wyspą"...
Rodowity
Rodowity 06.02.2019, 23:23
Tez nie jestem za pis ale nie oszukujmy się. Jeszce nigdy tak ten kraj jak za pis nie funkcjonował dobrze ja teraz. Kler kler kler kler walić ten kler jakoś pieniądze się znalazły na wiele rzeczy. Za platformy Donalda mogliśmy sobie pomarzyć. Dziękuję dobranoc. Czekam na hejt jechowych i świeckich
realista
realista 07.02.2019, 00:36
Uważasz, że Polska żyje w oderwaniu od światowych rynków? Porównujesz lata 2008 i późniejsze do obecnych? To przypomnij sobie, jakie wtedy cały świat miał kłopoty, potem porównuj ze współczesnością...
Polka
Polka 06.02.2019, 21:54
Pis zbudował silna gospodarkę a wy judasze zawsze nic wam nie pasuje. Won do Donalda. Biedron wielkie zero. Obiecanki cacanki, PIS organizuje plany wyborcze, a ochlapa za Donalda nic zawsze nie gra
realista
realista 07.02.2019, 00:37
Judaszu – dwie wieże w planach (za cudze) to nie silna gospodarka. A Polska nie jest prywatną własnością jednego człowieka.
Cześć
Cześć 07.02.2019, 01:26
Zobacz jak żyją inni liderzy państw i w tedy porównuj
patrzę i liczę
patrzę i liczę 07.02.2019, 07:57
che che - Putin ma bardzo małą pensję:) I wcale nie narzeka:)
ten co liczy
ten co liczy 06.02.2019, 20:11
Pal sześć jego skłonności, ale jako polityk powinien powiedzieć głośno i wyraźnie, Polską powinni rządzić Polacy, w Polsce nie powinno być żadnych obcych wojsk, w Polsce lichwa powinna być zabroniona, Polska powinna być neutralna i prowadzić politykę, aby Polska Racja Stanu i Polski Interes Narodowy były celem nadrzędnym Polskiej polityki !
Szkoda, że większość ludzi łapie się na cukierki.
dużo wielkich liter - nawet przy przymiotnikach...
dużo wielkich liter - nawet przy przymiotnikach... 06.02.2019, 21:23
Po pierwsze – co „powinien powiedzieć” to nie ty dekretujesz – nie jesteś prezesem.
Po drugie – polska racja stanu i polski interes narodowy to silna Unia.
Po trzecie – nikt ci lichwiarskich pożyczek zaciągać nie każe.
Po czwarte – „machanie szabelką” zawsze nam najlepiej wychodziło, choć zawsze myśmy na tym wychodzili najgorzej. Kłótnie z Unią, kłótnie z USA – bez sensu.
ten co liczy
ten co liczy 06.02.2019, 22:23
KOdomito, ujnia to niemcy, tylko !
Dlaczego zachodnie banki pchają się do polin, bo tu mają żer !
Od machania szabelką to jest ujnia, ussa i israel, a że nasze syjonistyczne gęby zawsze są za największym mordercą świata to fakt, co zrobisz jak jakiś opozycjonista za poparciem ussa zostanie uznany za prawowitego prezydenta jak ten młodzian mason w Wenezueli ?
Teraz machamy ogonem jak nam każą panowie z waszyngtonu i telavivu oraz żorżetta, jesteśmy podlegli a nie niepodlegli, niestety, ten kto tego nie widzi jest ograniczony !!!
realista
realista 07.02.2019, 00:38
Ale ci odbiło... Jak widzę Putin twoim idolem i sojusznikiem?
Polak
Polak 06.02.2019, 20:59
Masz rację Donald oddał za stołek w Brukseli Niemca
Polske
też Polak
też Polak 06.02.2019, 21:24
Jak się podpisujesz Polak - pisz po polsku. Ani gramatyki ani ortografii ani sensu...
Nick zobowiązuje...
Polak
Polak 06.02.2019, 19:09
Po drugie Biedroń słowem nie zająknął się o progresji podatkowej. Mówił nawet o pieczątkach dla firm i o cyrkach, ale o bardziej solidarnym wkładzie bogatszych do wspólnej kiesy już nie.

Program Wiosny nie jest nie do zrealizowania. Jest po prostu za drogi. Partia nie przetrwa
Polak do Polaka
Polak do Polaka 06.02.2019, 20:21
o programach PiS też tak liberałowie mówili - a tu co chwilę nowe miliardy się pojawiają...
Nawet w tym tygodniu ni z tego ni z owego stołówki - 2,5mld...
Cześć
Cześć 06.02.2019, 21:06
To po co burzyć coś jak coś jest opłacalne? Mało wam experymentow czy dużo zycia
czołem!
czołem! 06.02.2019, 21:26
A jakie burzenie? Właśnie budowanie a nie burzenie. Bez dewastacji państwa i krzywych wież...
Lidl
Lidl 06.02.2019, 21:56
Ty jesteś chyba z Niemiec
Polak
Polak 06.02.2019, 21:00
Widzisz kto daje a kto zabierał
też Polak
też Polak 06.02.2019, 21:29
No żeby z budżetu dać, trzeba najpierw zabrać. Taka logika. Chodzi o to, żeby mądrze zabierać i jeszcze mądrzej dawać.

Najlepszy przykład - 2,5 mld na stołówki - przepraszam - jeśli przy 500 miesięcznie jakieś dziecko jest GŁODNE - to zweryfikować program 500+ bo najwyraźniej rodzice zabierają dzieciom środki!
Polak
Polak 06.02.2019, 19:04
Wizja Wiosny jest dość lewicowa. Najpierw wyjaśnię, dlaczego lewicowa, a potem, dlaczego tylko "dość".

Lewicowa, bo na konwencji Biedroń mówił o: 30-dniowym limicie oczekiwania do lekarza specjalisty, o godnym wynagrodzeniu w zawodach medycznych, o geriatrii w każdym powiecie, o podwyżkach dla nauczycieli, edukacji seksualnej i antyprzemocowej, miejscach w żłobkach dla wszystkich dzieci, 500+ na każde dziecko, asystentach dla osób z niepełnosprawnościami, podwyższeniu świadczeń o 500 złotych, minimalnej emeryturze 1600 złotych, równości małżeńskiej, równych płacach dla kobiet i mężczyzn, rozdziale Kościoła i państwa. To wszystko postulaty europejskiej socjaldemokracji.

Według Biedronia wszystkie propozycje mają zmieścić się w 35 miliardach złotych. Bardzo w to nie wierzę.

Szybki rachunek: 500+, 500 zł podwyżki zasiłków dla niepełnosprawnych, podwyżki dla nauczycieli. Według Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki społecznej 3,2 miliona dzieci nie otrzymuje 500+. To daje rocznie prawie 20 miliardów zł. Zasiłki dla osób niepełnosprawnych to bardzo złożony (i chaotyczny) system. Najpopularniejszy jest zasiłek pielęgnacyjny - 180 złotych miesięcznie. Otrzymuje go 900 tysięcy osób. Podniesienie go o 500 złotych to ponad 5 miliardów złotych rocznie. W Polsce jest około 670 tysięcy nauczycieli, przy podwyżkach o 1000 złotych mamy kolejne 8 mld.

W ten sposób prawie doszliśmy do kwoty proponowanej przez Biedronia. A co z infrastrukturą żłobkową? Z kolejami? Co z limitem oczekiwania do lekarza? Co z minimalną emeryturą? To kolejne dziesiątki miliardów złotych, które trzeba skądś wziąć. Liberałowie oczywiście zapytają – skąd.takie bajki to tylko starym baba
Polak do Polaka
Polak do Polaka 06.02.2019, 20:19
A ile programów okazało się możliwych za rządów PiS? A przecież wszyscy mówili, że to niemożliwe. A rząd ciągle nowe miliardy wyciąga...
Reskio
Reskio 06.02.2019, 21:57
Za rządów Tuska to nie było co wyciągnąć z budżetu chwała pis
realista
realista 07.02.2019, 00:39
A o recesji słyszałeś? O światowym kryzysie 2008? I o tym, że Polska stosunkowo najmniej boleśnie przez niego przeszła?
Pp
Pp 06.02.2019, 15:28
Tia piszesz do siebie?
Pobożne wasze życzenia i zawiść TYLE WAM ZOSTAŁO !!! jak to pisał Kasprzyk ? Psy szczekają a krawana idzie dalej !! Ha ha ha
Cześć
Cześć 06.02.2019, 13:38
Tia to jest właśnie ten ciemnogrod nie mający pojęcia o polityce i Chwalac biedronia. Skończy jak Palikot petru Nowacka lubnauer.
no to fajny prorokujesz początek:):):)
no to fajny prorokujesz początek:):):) 06.02.2019, 16:36
Pamiętaj, że wszyscy wymienieni przez ciebie (i Kukiz) zaczynali w sejmie z kilkunastoma (niektórzy więcej) procentami posłów.
Ludzie mają dość obecnej skostniałej struktury....
Cześć
Cześć 07.02.2019, 10:50
Jakoś sondaze mówią innaczej pis z przewaga od paru lat
tia
tia 06.02.2019, 13:25
Kolejny ruch Palikota...nic wielkiego, lepiej pomodliłaby się kobieta, a nie roiła o wielkiej polityce...
a ty się modlisz czy roisz?:):):)
a ty się modlisz czy roisz?:):):) 06.02.2019, 16:37
Znam takich co roją o wręcz CESARSKIEJ polityce - i co rusz im nie wychodzi...
Rys
Rys 06.02.2019, 13:23
Jakie tlumy?nie siej propagandy. ZROBIŁ
show i tyle i tak zgaśnie. A show to nie polityka
czyżby?
czyżby? 06.02.2019, 16:39
To samo PO mówiła o PiS, gdy przed wyborami przygotował profesjonalną kampanię...

Show jest częścią polityki - spójrz na przykład USA! Zresztą Dudy również...
burza
burza 06.02.2019, 11:59
Ha ha ha
Jak się boją p Biedronia !!
Gdyby nie był zagrożeniem, nikt by nawet palcem nie kiwnął. Gościu porwał tłumy i zwolenników ma każdego dnia więcej, a wy drżyjcie,bo czym więcej atakujecie Biedronia , tym bardziej on przyciąga ludzi...no to się zakotłuje, nawet w naszym grajdole !!
Fakt
Fakt 06.02.2019, 13:21
Skończy jak Palikot,Kijowski,Petru i kilku innych.Ci przynajmniej kończyli w łóżkach z kobietami.Chyba,że Kopernik też była kobietą
...
... 06.02.2019, 16:41
Wszyscy wymienieni przez ciebie i Kukiz zyskiwali na starcie co najmniej kilkanaście procent miejsc w sejmie... A co będzie potem - to się okaże. Większość już po prostu ma dość obecnych partii
w==wam
w==wam 06.02.2019, 17:20
a czemu masz dosc przeciesz gospodarka i social jest jak nigdy ? i bezrobocie
:)
:) 06.02.2019, 21:32
Jak swego czasu mówił PiS, zanim doszedł do władzy - "ciepła woda w kranie to nie wszystko"...
Świeże podejście do polityki jest potrzebne! Nie wiem, czy Wiosna to uczyni - ale wreszcie jest szansa...
Jan
Jan 06.02.2019, 13:19
Platforma spadnie pis dzięki biedronce urośnie. Trochę pojęcia o polityce a potem się wypowiadajcie
zobaczymy
zobaczymy 06.02.2019, 17:43
To zależy ile osób głosuje faktycznie ZA PiS a ile dlatego, że nie podoba im się PO...
Wśród elektoratu PiS wcale nie ma tak wielu zdeklarowanych „wyznawców" bezkrytycznie przyjmujących partię jak religię a prezesa jak bóstwo.
mnie to cieszy
mnie to cieszy 06.02.2019, 11:35
Tyle ataków bo się niektórzy boją utraty wpływów i tyle.
Cześć
Cześć 06.02.2019, 13:15
Platforma Trzesie *** pis jak narazie nie ma konkurenta. Biedron zabierze głosy platformy
czyżby?
czyżby? 06.02.2019, 16:43
Na PiS głosuje sporo ludzi zniechęconych dotychczasowymi partiami. Dlatego PiS tak nerwowo reaguje na tę „niby korzystną dla PiS” nową inicjatywę. Posłuchajcie pierwszych komentarzy (zanim „centrala” nie ustaliła wersji) działaczy PiS – to nie była radość.
tendencja
tendencja 06.02.2019, 14:23
PiS w sondażach zaczyna już spadać.
Cześć
Cześć 06.02.2019, 14:58
Chyba w TVN 24
Polak nie suczka
Polak nie suczka 06.02.2019, 10:25
A co robi kobieta jak chce być mężczyzna? Z kad penisa kupi? W uni Europejskiej dofinansowanie dostanie? A co robi unia Europejska z obcietymi penisami?
szkoda słów...
szkoda słów... 06.02.2019, 11:33
Ty się podniecony na myśl o penisach dzieciaku naucz po polsku pisać, potem się doucz z biologii. A potem zajmuj sprawami zmiany płci...
Haha
Haha 06.02.2019, 10:33
Jedza jako danie dnia z Donaldem w Brukseli
Fakt
Fakt 06.02.2019, 09:51
Czy piszecie o tym czymś bez jaj?No proszę bez jaj huhuhuhu
:)
:) 06.02.2019, 11:34
to nie jest artykuł o gminie:)
Cześć
Cześć 06.02.2019, 09:17
Jak kupie sobie psa to będzie z jajkami a potem jak za parę lat zamienię sobie go na suczke i obetne mu jajca. Ciekawe
do dzieciaka
do dzieciaka 06.02.2019, 09:21
kastracja psa czy kota to normalny zabieg. I nie zmienia płci. Dorośnij dzieciaku, bo się podniecasz genitaliami jak podrostek albo starzec...
Obcinacz jajek
Obcinacz jajek 06.02.2019, 09:12
Pis tylko zaciera ręce bo taka biedronka to im na rękę zabierze tych wyborcow zlodziejskiej reprewyzacji. Między inny tych kolorowych od pedałowania i tych od masowej masturbacj kolejowej po obcinajacych sobie genitalia.

Pozostałe