Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Profesjonalna jednostka ratownicza Elektrowni Dolna Odra wyjedzie do pożaru też poza zakład

  • 07.02.2019, 13:58 (aktualizacja 08.02.2019, 02:53)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Profesjonalna jednostka ratownicza Elektrowni Dolna Odra wyjedzie do pożaru też poza zakład
Zakładowa Służba Ratownicza w Elektrowni Dolna Odra, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy Kapitałowej PGE, będzie funkcjonowała także poza obszarem zakładu jako jednostka ochrony przeciwpożarowej. Swoją działalność ratowniczą będzie prowadziła na terenie powiatu gryfińskiego – zabezpieczy m.in. obiekty znajdujące się w sąsiedztwie elektrowni, tj. Dom Pomocy Społecznej oraz Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie.

Zakładowa Służba Ratownicza Elektrowni Dolna Odra uzyskała status jednostki ochrony przeciwpożarowej na mocy podpisanego 30 stycznia regulaminu organizacyjnego. W uroczystości towarzyszącej podpisaniu dokumentu wzięli w udział przedstawiciele Zespołu Elektrowni Dolna Odra: Jacek Śniegowski - p.o. dyrektora oddziału, dyrektor techniczny, st. bryg. Jacek Staśkiewicz - Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, st. bryg. Kazimierz Lesisz - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, bryg. Andrzej Prokopski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, Dariusz Gliński - główny inżynier Elektrowni Dolna Odra, Bogusław Jarmuż - główny inżynier Elektrociepłowni Szczecin oraz Henryk Cegiełka - kierownik wydziału ratownictwa technicznego.

Jestem przekonany, że przyjęty regulamin organizacyjny Zakładowej Służby Ratowniczej w Elektrowni Dolna Odra zwiększy bezpieczeństwo pracy oraz usprawni i przyspieszy podejmowanie działań w razie pojawienia się potencjalnych zagrożeń. Jednostka ratowników jest wyposażona w profesjonalny sprzęt i pojazdy. Ponadto, bardzo dobrze przeszkolona i przygotowana 31-osobowa załoga gwarantuje nie tylko skuteczne gaszenie pożarów, ale również ratownictwo techniczne, chemiczno-ekologiczne oraz medyczne, a wdrożony regulamin stanowi realne potwierdzenie zdolności jednostki do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie zakładu, jak również poza jego granicami, w ramach działań prospołecznych - powiedział Jacek Śniegowski p.o. dyrektora oddziału ZEDO, dyrektor techniczny.

Poza istotnymi obiektami znajdującymi się w sąsiedztwie elektrowni, ratownicy zabezpieczą także drogi komunikacyjne, obszary leśne oraz liczne zakłady i obiekty przemysłowe na terenie powiatu. Jednostka będzie pełnić także całodobowy dyżur, aby w przypadku wystąpienia pożaru, natychmiast podjąć odpowiednie działania ratownicze, jeszcze przed przybyciem jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Pozwoli to na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Sandra Apanasionek

Rzecznik prasowy – Koordynator współpracy z mediami

Biuro Komunikacji PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 08.02.2019, 22:03
Się nieroby zdenerwowały pewnie...
Rachel
Rachel 08.02.2019, 20:37
PSP Gryfino faktycznie ma tyle wyjazdów, że potrzebuje pomocy........
......
...... 08.02.2019, 16:46
proszkowy emeryt? a jak sie 6tka paliła to tylko proszkiem ugasili .inaczej wszystkie generatory leciały by w powietrze .kto to przezył to pamięta
Energetyk energii pradowej
Energetyk energii pradowej 08.02.2019, 13:43
Ten proszkowy emeryt to jeden z niewielu w województwie. Skutecznie ugasi generator czy transformator.
Ochotnik
Ochotnik 08.02.2019, 12:13
Ale sprzęt super, dali by coś dla OSP. Oprócz tego proszkowego, bo on chyba z muzeum wzięty :)
Strażak
Strażak 08.02.2019, 13:10
Do gaszenia instalacji pod prądem najlepszy proszek gaśniczy pewnie dlatego go trzymają, chociaż trochę wstyd dla ekektrowni. Ale jak się odbiją na prądzie to może wymienia na nowyszy...he..he..
klys
klys 08.02.2019, 13:13
Jak znam strażaków to pewnie sprzęt sprawny ale to fakycznie muzeum.
Moto
Moto 08.02.2019, 13:17
pewnie na żółtych tablicach, może pokażą na jakimś festynie
Gryfiniak
Gryfiniak 08.02.2019, 11:58
Nowy dyrektor i nowe porządki. Oby więcej takich inicjatyw. Tak trzymać!
W końcu
W końcu 08.02.2019, 11:54
Czyżby w końcu coś się ruszyło w elektrowni... Dobrze wiedzieć.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.02.2019, 11:50
Brawo, w końcu coś dla miasta, w pobliżu sporo innych innych obiektów w których są ludzie, a i droga niedaleko. Dobrze wiedzieć, że ktoś przyjedzie i pomoże. Jeszcze na nich można liczyć. Pozdrawiam wszystkich czuwających nad naszym bezpieczeństwem.
Sam
Sam 07.02.2019, 21:03
Przespać... Pisze ktoś zupełnie nie znający tematu. A wypompowywanie wody i olei przez całą nockę a wysyłanie zasypane mlynu nie rzadko na nockach a tak poza tym strażak ma być wypoczety
Strażacy z ZEDO
Strażacy z ZEDO 07.02.2019, 20:20
.
Kiedyś po wichurze, jak wielkie drzewo oparło się na płocie i zaczęło go odkształcać (po drugiej stronie droga),
zadzwoniłem do Dzielnych Strażaków, po chwili cieli drzewo, posprzątali, poukładali pocięte konary i wrócili do jednostki,
potrzebowaliśmy również pomocy jak wielkie osy zrobiły kilka gniazd przy budynku,
przyjechali z gościem strażakiem który specjalizuje się w owadach, przebrał się w specjalny strój
i po ich zebraniu w specjalny pojemnik, wywieźli je do lasu.
Pozdrowionka
.
AJWAJ ALELUJA I OD TYŁU
AJWAJ ALELUJA I OD TYŁU 07.02.2019, 20:16
PODPISALI LIST INTENCYJNY TEN CO GASI WSZYSTKO HA HA AH
......
...... 07.02.2019, 20:21
popatrz na swoje odbicie w lustrze .Porzygasz się.
Psp
Psp 07.02.2019, 15:52
No w końcu !!
A nie tylko przespać całą słubę
Kasta
Kasta 07.02.2019, 15:21
Równaj wedle SZLOUCHA !!!!! Pozdrawiam Mikołaja !!!!
jestem za
jestem za 07.02.2019, 14:13
Czas najwyższy. Krótko mówiąc: jak strażacy będa ćwiczyc w akcjach to będa lepsi.

Pozostałe