Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Zostanie odsłonięty pomnik upamiętniający ofiary ukraińskich szowinistów z OUN/UPA

  • 08.02.2019, 12:19 (aktualizacja 09.02.2019, 19:20)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zostanie odsłonięty pomnik upamiętniający ofiary ukraińskich szowinistów z OUN/UPA org.
Doczekaliśmy tej chwili w Szczecinie... A w zasadzie doczekali świadkowie i rodziny, których dotknęła okrutna zbrodnia ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich, dokonana przez ukraińskich szowinistów głównie spod znaku OUN i UPA. Tysiące zamordowanych w okrutny sposób Polaków, Czechów, Żydów i innych nacji, także sprawiedliwych Ukraińców, którzy mimo zagrożenia nieśli pomoc Polakom. Walkę o pamięć o tychże zamordowanych, zaginionych (jako Stowarzyszenie Kresy Wschodnie - Dziedzictwo i Pamięć i środowiska kresowe) toczono kilka lat.

Stowarzyszenie Kresy Wschodnie - Dziedzictwo i Pamięć oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie zapraszają serdecznie 9 lutego 2019 r. na uroczystości odsłonięcia na szczecińskim Cmentarzu Centralnym "Pomnika Pamięci Ofiar nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1947."
Program:
- godz. 10:00 - Msza św. w intencji ofiar i członków ich rodzin, Cmentarz Centralny w Szczecinie, Kaplica główna.
- godz. 11:30 - rozpoczęcie uroczystości odsłonięcia pomnika, Cmentarz Centralny w Szczecinie, Aleja Górna, miejsce pomiędzy kwaterami 4A i 43B
Zachęcamy do udostępniania informacji! Sprawmy, by tego dnia nie zabrakło nas na tej uroczystości. Prosimy o powiadamianie znajomych, zapraszanie przyjaciół, udostępniania wydarzenia!
"Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary..."

Kamil Frelichowski, Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć - Oddział Gryfino

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Www
Www 11.02.2019, 10:31
Patriota.wez się poducz historii i nie opowiadaj o okupacji bo to wierutne kłamstwo.AK na tym terenie w czasie rzezi nie było powstała dopiero po ludobójstwie na Wołyniu żeby bronić polską ludność przed atakami band.Poza tym Niemcy odcięli się od hitleryzmu natomiast banderyzm na Ukrainie kwitnie i to wśród młodych terroryści spod znaku UPA to bohaterowie dzisiejszej Ukrainy.
patriota
patriota 10.02.2019, 17:46
Czy ukraińskie ofiary wieloletniej polskiej okupacji i AKowskich mordów również doczekają się pomników na Wołyniu, Podolu i Rowieńszczynie?
......
...... 09.02.2019, 08:10
a ja każdego obywatela z ukrainy nie traktuje jako banderowca .ludzie ile to lat po wojnie ?ci młodzi którzy tu przyjechali za chlebem to ich trzeba sekować .moja rodzina została przez nazistów srodze doswiadczona .pomorze ,kujawy ,stutchow ,majdanek ,oswięcim.wójek po wojnie pokazał mi koję na której spał z wyrytym nazwiskiem.i co mieszkam na granicy z niemcami. mam wziąśc diektara i strzelac .Władze ukrainy zrobiły błąd ,ze sie nie odcięli od OUN i bandery.ale my popieramy poroszenke
Polak
Polak 08.02.2019, 20:00
Kiedy w Gryfinie ? Czy Ukraińcy nie dopuszczą do uczczenia polskich ofiar ?
pol
pol 08.02.2019, 14:18
I jak My mamy najemnych robotników z Ukrainy traktować jak ludzi skoro to potomkowie morderców z UPA i OUN???
Zbulwersowana
Zbulwersowana 09.02.2019, 08:37
A ty też chcesz odpowiadać za czyny swego dziadka? .. Dlaczego Bogu ducha winni młodzi Ukraińcy mają być traktowani jak zbrodniarze? Podejście masz jak ci z tego UPA.. Oni też mordowali jak podleci.
Polak
Polak 10.02.2019, 17:41
75 procent Gryfina to Ukraińcy.pomnik powinien powstać !!!!!
patriota
patriota 10.02.2019, 17:49
To straszne że Ukraińcy tak mordowali polskich okupantów i to w sytuacji gdy AK rzucała w nich kwiatami,chlebem i samogonem

Pozostałe