Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019

Korek na Łużyckiej. Znamy przyczyny

  • 8.02.2019, 21:25 (aktualizacja 08.02.2019 23:31)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Korek na Łużyckiej. Znamy przyczyny
Przez kilka ładnych godzin zmieniał koło kierowca samochodu ciężarowego. Pech dopadł go na ul. Łużyckiej w Gryfinie w okolicy dawnej szkoły specjalnej. To spowodowało, że nie tylko wjazd, ale i wyjazd z miasta był utrudniony.

Do tego doszła jeszcze kolizja przy wjeździe na Lagunę. Sygnalizacja świetlna nie nadążała…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

......
...... 11.02.2019, 15:28
jeżeli będziemy przestrzegali 50km/h jeżeli na przejściach relacje pieszy -kierowca będą poprawne to ruch będzie w miarę płynny.Przy straży powinno być rondo a nie światła.
dla ciebie piesi to mają podkopy robić?
dla ciebie piesi to mają podkopy robić? 11.02.2019, 15:48
Światła dają pieszym szansę na (w miarę) bezpieczne przejście! Zamiast wydawać dziesiątki milionów wystarczy zainwestować w mechanizm "zielonej fali" i automatyczną regulację w zależności od ruchu.

Tym bardziej że tutaj rondo nie ma racji bytu z uwagi na samochody uprzywilejowane.
......
...... 12.02.2019, 05:53
akurat uprzywilejowane są uprzywilejowane wyjazd mają na łużycką . rondo pięknie by sie zmieściło.zielona fala przy dwu skrzyżowaniach ze światłami nie ma sensu.Jako niepełnosprawny często po mieście poruszam sie autem .obecne ronda pieknie usprawniły ruch .nawet piesi na przejściach przy rondach są przepuszczani.(pierwsi)
z perspektywy pieszego...
z perspektywy pieszego... 12.02.2019, 09:47
Pod warunkiem że policja i straż jadą na południe. Ale z pogotowiem i przejazdem w drugą stronę już tak prosto nie ma.
ZA TE MILIONY ZAPŁACONE DROGOWCOM można zrobić porządne przejścia w całym mieście - DOŚWIETLONE!
A światła tu sa potrzebne dla pieszych - nie dla samochodów!

A co świateł - przydałyby się na skrzyżowaniu Piastów i Chrobrego - ZANIM dojdzie do tragedii - bo to jest niebezpieczne skrzyżowanie. I zwiększyłoby bezpieczeństwo!
Rzeźnia
Rzeźnia 11.02.2019, 02:23
Nie ma dnia żeby nie było na tej drodze śmierci wypadku. W piątek trzy.
pikuś
pikuś 9.02.2019, 19:40
Nikitiński musi odejść!
kuksu
kuksu 9.02.2019, 19:44
Tomek weź przestań znowu atakować kolegę!
w skrócie
w skrócie 9.02.2019, 13:11
Zdaje mi się, że 4 lata temu trąbiono o "wielkim sukcesie" - porozumieniu PGE, gminy (Sawaryn razy dwa) i GDDKiA w sprawie Łuzyckiej.
Był uzgodniony harmonogram, każdy miał zrobić w określonym czasie swoje.
Gmina zdaje się miała wykonać kanalizację.
Ale przez 3 lata nie udało jej się chyba nawet zaprojektować.

W efekcie droga, która była fatalna, zrobiła sie jeszcze fatalniejsza.
Spadła "z grafika" (bo nie będą robić drogi bez zrobienia kanalizacji pod nią.
Dofinansowanie przepadło. Nie jest też proste, że jak "gmina ogarnie" wreszcie swoją część remontu, to droga wpadnie w grafik z powrotem - przecież inne samorządy też czekają, trudno, żeby karać je i opóźniać zaplanowane gdzie indziej roboty.
Gdzieś tam jakieś chodniki i ścieżki rowerowe też padły...
O dofinansowanie w przyszłych budżetach też będzie trudniej.
PGE ciepłociągu też chyba do końca nie zrobiła - co też może skutkować większą awaryjnością (jak funkcjonuje trochę starego i trochę nowego - nie służy to ciepłociągowi jako całości).

A tercet obłudnie w roku wyborczym oznajmił że "w trosce o mieszkańców" przerywa remonty Łużyckiej. Bez pytania ich o zdanie - czy aby nie wolą pomęczyć się parę miesięcy dłużej robotami niż męczyć się latami tym, co jest.

Za to autostrady w las budują szybciutko. Szkoda że też bez chodników...
Zaciekawiony drogowiec
Zaciekawiony drogowiec 11.02.2019, 02:30
Bo Seweryn skupił się na budowie małej obwodnicy wzdłuż torów (Słoneczna - do stolarni) i dużej obwodnicy w 2125 roku. Seweryn jak był przewodniczącym rady w 2014 r. robił próbny objazd o czym opowiadał w rodzinnym szmałławcu i ganił śwp. Burmistrza Henryka Piłata. A teraz widzicie jak ruszył z kopyta. Podobno ziemia z dziury przy liceum ma iść na podkład małej obwodnicy,
!!
!! 9.02.2019, 13:14
Weź Ty się już niczego nie tykaj koperto!
....
.... 9.02.2019, 07:57
jeżdziłeś kiedyś cięzkim wozem.8 godzin jazdy .500 km od bazy i guma .żyć sie nie chce.służby miejskie zamiast pomóc pewnie by wlepiłymandat.kiedyś jeżdziłem zawodowo .w Grudziądzu poszły mi dwie opony z bliżniaka .zawodowi kierowcy z tego miasta mi pomogli. a teraz .chłop sie martwi co zrobic a tu wszyscy na nim .zawodowi kierowcy .to juz nie ma solidarności
......
...... 9.02.2019, 06:30
zauważcie że łużycka to jedyna droga północ -południe w Gryfinie .
do 6.30
do 6.30 9.02.2019, 08:06
Jedyna i masakryczna. Droga śmierci p wielokropku.Nie bronisz już władz miasta ? Pretensje o Łużycką i wiele innych zaniedbań to, do burmistrza, bo zawalili sprawę.!!!
......
...... 9.02.2019, 12:22
czy łużycka to droga d
gminna???kto w polsce rządzi nie kaczor ps"balbina"?
do balbinki
do balbinki 9.02.2019, 13:13
Jakbyś nie zauważył, to z pisowskiego nadania ma fuchę w koncernie ktoś, kto powinien być gospodarzem miasta...

I doczytaj, jak to z Łużycką i rolą gminy było w ostatnich 5 latach...
Kerowca
Kerowca 9.02.2019, 03:33
Łużycka - droga śmierci
WW
WW 8.02.2019, 23:37
Choć trójkąt ostrzegawczy mógł wystawić!
3kątożerca
3kątożerca 9.02.2019, 15:33
Żeby mu ukradli?
kropka
kropka 8.02.2019, 23:35
Gdzie jest policja? Ulice pozastawiane tak że niedługo to rower się tylko zmieści.
W krzakach?
W krzakach? 9.02.2019, 05:19
z suszarką?
fiat
fiat 8.02.2019, 23:29
Stałem w tym korku.

Pozostałe