Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Zapłaciła, a odzieży nie otrzymała

  • 09.02.2019, 14:52 (aktualizacja 09.02.2019, 19:19)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zapłaciła, a odzieży nie otrzymała
W serwisie ogłoszeniowym OLX gryfinianka zamówiła wybraną przez siebie odzież. Kobieta czekała 2,5 miesiąca na przesyłkę. Zgłosiła sprawę na policję.

-W piątek 8 lutego 2019 r. funkcjonariusze gryfińskiej komendy otrzymali zawiadomienie od mieszkanki powiatu gryfińskiego, która została oszukana podczas internetowych zakupów. Kobieta dokonała zakupu odzieży za kwotę 115 zł. Za towar zapłaciła, jednak do dziś go nie otrzymała - informuje nas Marcin Karpierz, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi teraz policja.

Oto kilka wskazówek policji, dzięki którym zmniejszymy ryzyko oszustwa:

- robiąc zakupy przez Internet należy korzystać tylko ze znanych i sprawdzonych sklepów internetowych lub portali aukcyjnych – takich, które zapewniają ubezpieczenie dokonywanych przez nas transakcji, czy też proponują nam zakupy z wykorzystaniem programów ochrony kupujących. Wówczas w przypadku oszustwa na naszą szkodę możemy starać się o zwrot poniesionych kosztów,

-ważne jest także odpowiedzialne wybranie formy przesyłki i płatności – preferujmy odbiór osobisty, przesyłkę kurierską pobraniową z możliwością sprawdzenia zawartości.

-dokonując wyboru sprzedawcy, warto zapoznać się z opiniami czy komentarzami, jakie wystawili mu inni kupujący. Sprawdźmy też, za co osoba ta otrzymała pozytywne komentarze, co było przedmiotem transakcji. Ustalmy, czy sprzedający wystawia na aukcji jeszcze inne towary oprócz tego, który nas interesuje, od kiedy jest użytkownikiem danego portalu aukcyjnego lub prowadzi sklep internetowy,

-czytajmy dokładnie opisy ofert – nawet te „drobnym druczkiem”;

-załóżmy odrębne konto z przypisaną do niego kartą płatniczą do zakupów w sieci – przelewając na niego kwotę transakcji; jest to szczególnie ważne, gdy dokonujemy płatności przy użyciu danych karty (kiedy podajemy: nr karty, datę jej ważności oraz kod CVV).

-zadbajmy także o dobry program antywirusowy, który zmniejszy ryzyko przejęcia naszych danych;

-nie dajmy się zwieść nierealnym promocjom. Bardzo często atrakcyjna, niska cena jest podstawowym „chwytem” wykorzystywanym przez oszustów.”

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.02.2019, 19:48
Trzeba zamawiać za pobraniem i problem z głowy!!!
Wydymany
Wydymany 09.02.2019, 18:46
Przerobiłem to samo 200 zł wtopiłem!
Miałem nr konta ,nr tel gościa !
Po 5 miesiącach umożyli sprawe z powodu nie wykrycia sprawcy !!!
Ręce mi opadły !!!
Maj
Maj 09.02.2019, 19:13
Identyczna sytuacja u mnie. Moim zdaniem numer konta wystarczy by odnaleźć sprawcę no ale cóż...
mauro
mauro 09.02.2019, 19:05
Też na OLX? Ja tam nie narzekam, ale słyszałem co nieco...
biedna ona
biedna ona 09.02.2019, 17:16
Pewno to miał być prezent na święta.

Pozostałe