Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019

Wybierają, wybierają i wybrać nie mogą

  • 13.02.2019, 08:31 (aktualizacja 13.02.2019 09:40)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wybierają, wybierają i wybrać nie mogą
Dziś 13 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8 (sala konferencyjna) odbędą się obrady IV Sesji Rady Gminy Widuchowa zwołanej w trybie art. 20 ust.3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Po raz trzeci wróci sprawa wyboru komisji rewizyjnej. Porządek obrad poniżej.

Sprawy organizacyjne

  1. Otwarcie IV Sesji Rady Gminy.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przedstawienie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołu z III Sesji Rady Gminy.

Sprawozdania i informacje

  1. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie od 17 stycznia 2019 r. do 13 lutego 2019 r. wraz z informacją o wykonaniu uchwał rady.
  2. Informacja Wójta Gminy Widuchowa z wykonania postanowień przepisów art.36 ust. 1-3, ust.5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
  3. Informacja Wójta Gminy Widuchowa z realizacji postanowień Uchwały Nr V/43/2003 Rady Gminy Widuchowa z dnia 23 kwietnia 2003 r. w sprawie określenia zasad zbywania lokali mieszkalnych ich najemcom, zmienionej Uchwałą Nr XIV/149/2016 Rady Gminy Widuchowa z dnia 26 września 2016 r.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady o przebiegu pracy Rady w okresie międzysesyjnym.

Podjęcie uchwał

  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Widuchowa 

 

 

  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy na rok 2019 .

 

 

  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej .
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji .

 

Interpelacje, zapytania, wnioski

XIII. Interpelacje i zapytania radnych.

 

XIV. Informacje o odpowiedziach udzielonych na interpelacje i zapytania.

 

  1. Wolne wnioski.
  1. Ustalenie terminu V Sesji Rady Gminy Widuchowa.
  1. Zamknięcie obrad.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotrek zaatakował kciuka w dół
Piotrek zaatakował kciuka w dół Wczoraj, 00:12
Poplamiony mi i tak wiemy , ze to ty przechytrzyłes komputery i sam ciagle klikasz kciuka w dół nikogo nie oszukasz wójt i i jej krasnoludki zmęczyli nas już swoją bajką pora zmienić to bajkę na mądra bo po tej to tylko morał został
spoks
spoks Wczoraj, 00:27
A kogo interesują jego fobie?
smerf
smerf 2 dni temu, 00:05
Powinni całe wybory powtórzyć!
Poplamiony
Poplamiony 16.02.2019, 23:56
I nie wybiorą. Widać ze opozycja mała ale nie da sobą pomiatać. Rada 8 kadencji pójdzie w piz*u i będą nowe wybory. Aby tak dalej
Poplamiony i jego flaga
Poplamiony i jego flaga 15.02.2019, 22:33
W szkole w krzywinie rządzi poplamiony on przecież plam nawet na sobie nie widzi i chodzi a co dopiero zmiana flagi na odpowiednia , jaki Pan taki kram
podatnik
podatnik 15.02.2019, 21:32
Jako mieszkaniec gminy nie zostałem poinformowany porzez stosowną informację na oficjalnej stronie gminy że wybrańcy będą debatować. Miałem zamiar udać się na Sesję i zadać pytanie wójt dlaczego sprawy mojej miejscowości mimo osobistych zapewnień w kampani przed wyborem na nową kadencję nie są planowane.Informacja o Sesjii ponoć krótko była na stronie gminy potem została utajniona?.Gdzie tu obowiązek informowania z tygodniowym wyprzedzeniem o terminie Sesji i treści uchwał które będą mnie dotyczyć?Czy ulica ma zastąpić obowiązek wójta?
mieszkaniec
mieszkaniec 16.02.2019, 21:31
Tak wygląda transparentność Gminy Widuchowa i jej wójta.
Wyborca zrobił to co miał zrobić. Wybraliście więc nie miejcie pretensji do swoich guru. Dalej będą tańce, hulanki, swawole.
Ci co potrzebują igrzysk, mają je i cieszą się.
Myślący inaczej uzbrójcie się w cierpliwość, obserwujcie i punktujcie.
obciach!
obciach! 15.02.2019, 15:23
Wielce szacowna rada gminy z panią wójt na czele wie chociaż , że w Widuchowej nie ma poczty? Pomieszczenia , w których mieściła się przed laty placówka zostały sprzedane lub zamienione na świetlicę , a ludzie po znaczek jeżdżą do Gryfina. Elito! nie wstyd wam?!
Antyobciach
Antyobciach 15.02.2019, 15:51
Poczta będzie teraz w Urzędzie Gminy tylko trzeba przystosować pomieszczenie. Na poprzedniej sesji radni głosowali za wynajeciem pomieszczenia poczcie. Proszę sobie obejrzeć filmy z poprzedniej sesji. To nie jest wina radnych że nie ma poczty w gminie.
Wstyd!!!
Wstyd!!! 15.02.2019, 12:25
Żałoba narodowa a na budynku szkoły w Krzywinie zamiast flagi państwowej wisi flaga ZNP.
wsiok
wsiok 15.02.2019, 09:00
Dlaczego termin ostatniej sesji rady gminy był ukryty? Wybrańcy bali się gawiedzi , która mogła tłumnie przybyć , aby popatrzeć na darmowy cyrk? A może nie mogą już patrzeć na gęby swoich wyborców? Zawsze ukrywa ten , kto ma coś do ukrycia.!
wyborca, który zbłądził
wyborca, który zbłądził 15.02.2019, 20:32
Jednym z postulatów A.K.K. było: Sesje Rady Gminy będą odbywały się po południu, aby mieszkańcy mogli w nich uczestniczyć.
Co z tych obietnic pozostało?
Wyborcy byli ważni przed wyborami, teraz jak widać są niepotrzebni. Cel został osiągnięty.
Wzrost cen za wodę i ścieki też wprowadzili jak kończyła się poprzednia kadencja Rady Gminy, a zaczynała obecna kadencja Rady Gminy.
Wyborcy i Radni poprzedniej i obecnej kadencji nie zostali poinformowani ( z wyjątkiem swoich )

A mieszkańcy ? No cóż wybrali więc muszą spełniać wymogi wójta.



wstyd
wstyd 15.02.2019, 08:17
po adamowiczu była informacja na stronie gminy że jest żałoba. teraz po Olszewskim ani słowa...wiadomo jaka opcja
??
?? 14.02.2019, 22:55
Dlaczego wojewoda nic jeszcze nie robi w kierunku porządku w gminie Widuchowa ?
Wójt od 7 boleści
Wójt od 7 boleści 14.02.2019, 22:52
Ludzie albo zmienimy tego psia Mac wójta albo ten statek zwany gmina zatonie szybciej niż myslicie
smutne to niestety
smutne to niestety 14.02.2019, 19:26
Ktos tu się nie potrafi pogodzić z wynikami wyborów!
róża
róża 14.02.2019, 18:06
A jak z licytacją domu w Marwicach a.k.k
bratek
bratek 14.02.2019, 18:54
Róża nie martw się licytacją domu A.K.K. Martw się aby nie było licytacji Gminy.
Obiektywny
Obiektywny 14.02.2019, 17:07
Pani "miłościwie nam panująca" ma do "nagonki na tą "niechcianą"czwórkę radnych całe swoje zaplecze 11 radnych + swoje "służby " i tak godnie się bronią, to nie oni atakują - oglądaj i czytaj ze zrozumieniem.
Słowa Pani Wójt, że powinni się wstydzić były żałosne, nie oni powinni się wstydzić, ale rzeczywiście wszystkich was ocenią wyborcy. Ja na pewno wiem co zrobię i jak znam to towarzystwo to przez najbliższe lata się nie zmieni, być może zamydlą przed wyborami, chyba że wybory będą wcześniej.
obiektywna
obiektywna 14.02.2019, 19:02
Wstydzić się to powinna Pani wójt A.K.K. i to dawno temu. I nie tylko Ona ,ale całe Jej towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie po słowach, a po czynach poznaje się człowieka.
kabaret
kabaret 14.02.2019, 15:57
ze strony gminy zniknęła informacja o posiedzeniu rady gminy... śmiech na sali
kmiot
kmiot 14.02.2019, 15:12
Nie mój cyrk,nie moje.....(problemy)
Jaś fasolka
Jaś fasolka 14.02.2019, 14:53
Fajnie jest czasem poczytać sobie coś do poprawienia humoru...
Te komentarze to....
Mnie zastanawia jednak, jak by ktos dobrze sie przyjrzał nagraniu z sesji to można porównać jak radna H... pisze na żywo komentarze tutaj ...
To jest żałosne i tej pani za to nie płacimy...
xy
xy 14.02.2019, 19:05
Jaś fasolka widać, że jesteś rzeczywiście Jaś fasolka i na tyle Cię stać.
niezadłu_żona
niezadłu_żona 14.02.2019, 17:24
Anka jesteś jak Kononowicz. Nic nie można. W komisji być nie można, komentarzy pisać nie można? A co można?
zniesmaczona
zniesmaczona 14.02.2019, 14:23
Ja przepraszam moich współmieszkańców gminy a przepraszam za głos oddany na obecną wójt to co zobaczyłam na filmie z obrad Rady Gminy to najniższy poziom zachowania,kultury itp w wykonaniu tej pani !!
realista
realista 14.02.2019, 19:22
Czyżby niektórzy dopiero teraz poznali poziom zachowania i kulturę tej pani?. Słowotok, kankan, tańce,hulanki , niszczenie innych to jest poziom i kultura wg. tych, którzy wybrali tę panią na wójta Widuchowej. Widuchowej to odpowiadało i odpowiada. Jaki Pan, taki kram.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 14.02.2019, 15:04
A niby by kto tej kultury nie miał ? Bo akurat ja widziałem zupełnie coś innego na tym samym nagraniu ... Kto był bezczelny i chamski " Zniesmaczona" może ty widziałaś jakieś inne nagranie , jeśli tak to podaj link z chęcią obejrzę inna wersje sesji ...
Obserwator.
Obserwator. 2 dni temu, 21:09
Nie wiecie ze przeciwnikom pani Wojt zal d......e sciska?Nie pogodzili sie i nie pogodza ze jest znowu Wojtem.Pisali obelzywe slowa i beda pisac .Grunt to sie nie przejmowac i wszystko miec gdzies to co wypisuja.Zeby nie wiem jak sie starala to i tak wyciagna nawet prywatne sprawy aby sie odgryzc.
Stefan
Stefan 13.02.2019, 22:08
Pani Wójt kłamstwo ma krótkie nogi Pani radni to nieudaczniki.
Obserwator
Obserwator 13.02.2019, 22:04
Radni wójt tylko na kasę lecą. Nie mają pojęcia po co zostali wybrani. Jak pieski są posłuszni wójt. Nie chcą dopuścić czterech radnych do pracy w komisjach. Czyżby się czegoś obawiali. Ludzkie to przechodzi ludzkie pojęcie co się tu wyprawia.
Widuchowianka
Widuchowianka 14.02.2019, 15:13
Bardzo ciekawa wypowiedź , że radni wójt na kasę lecą. Tylko dlaczego jak było objeżdżanie dróg w gminie dla sprawdzenia ich stanu, to część radnych z opozycji zmyla się gdy dowiedzieli się że za to DIETY NIE BEDZIE? Wiec Obserwator może lepiej obserwuj, bo jakoś ci to nie wychodzi .
Ale
Ale 14.02.2019, 23:35
Widuchowianka bardzo ciekawa wypowiedź. Od zawsze wiadomo, że za objazdy dróg nie ma diet. Płacone jest tylko za paliwo dla radnych, którzy jadą swoim samochodem. A dla twojej wiadomości z opozycji wcześniej zmyła się tylko jedna radna i zapewniam Cię, że nie dlatego, że nie były płacone diety.

Pozostałe