Ukradli zabytkowe serce dzwonu, a zostawili atrapę

  • 13.02.2019, 13:21 (aktualizacja 14.02.2019, 00:03)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ukradli zabytkowe serce dzwonu, a zostawili atrapę Dzwon z atrapą serca.
-Jako mieszkańcy jesteśmy zbulwersowani kradzieżą tak cennego zabytku. Złodziej był tak bezczelny, że z papieru i drutu zrobił atrapę serca dzwonu! Zgłosiliśmy sprawę na policję, to funkcjonariusze według mnie zlekceażyli sprawę, ponieważ mnie tylko wylegitymowali i chcieli zapisać, że to strata około 200 zł, czyli cena złomu. Powiedzieli tak w stosunku do czegoś, co ma wartość historyczną - mówi nam Łukasz Mańkowski, radny Rady Gminy w Widuchowej. Dzwon z 1704 r. wisiał na dzwonnicy obok kościoła w Żelechowie.

Sprawą zajęły się już służby ochrony zabytków.

Serce dzwonu skradziono prawdopodobnie w ostani weekend. Dzwon był na tyle stary, że już z niego nie korzystano.

O sprawie będziemy jeszcze informowali.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ten dzwoń pochodzi z nieistniejącego kościoła pw św. Mateusza na Drzetowie.
Ten dzwoń pochodzi z nieistniejącego kościoła pw św. Mateusza na Drzetowie. 04.07.2019, 15:04
Ten dzwoń pochodzi z nieistniejącego już kościoła pw. Św. Mateusza na Drzetowie.
ciekawa
ciekawa 04.07.2019, 15:14
A niby skąd to wiadomo?
Leon
Leon 15.02.2019, 19:21
Swieci z watykanu kazali odebrac wam dusze grzesznicy z wsi kupicie nowy zbiurka niedlugo sw duh zazadzil w niebie by nowy byl
......
...... 15.02.2019, 06:00
i to jest społeczęństwo o tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej.cieniuśka ta tradycja
POLSKI troll
POLSKI troll 15.02.2019, 10:27
Tradycja tradycją, ale to chęć szybkiego zarobku była silniejsza. Ciekawe od kogo dostał zlecenie... Na złom raczej by go nie oddał.
peas
peas 15.02.2019, 09:42
To na pewno uchodźcy!!!!
podejrzewam
podejrzewam 14.02.2019, 00:03
Do dzwonu dobrał się jakiś dzban!
Kawał
Kawał 13.02.2019, 23:49
Dobrze że tam dilda nie powiesili bo cała wieś zleciałaby się oglądnąć.
Kawał
Kawał 13.02.2019, 23:46
Wiecie kiedy drapią się nauczyciele ?
Nauczycielka po przerwie a nauczyciel po dzwonku.
swój
swój 13.02.2019, 22:28
Takich głupich komentarzy to dawno nie słyszałam.z poważnych spraw sie śmiać.Żałosne, ze brak przywiązania do własności wioski.
Komuna
Komuna 14.02.2019, 21:13
Co to znaczy własność wioski?
wierny
wierny 13.02.2019, 20:01
A mnie ciekawi który to arcy kapłan go sobie wypatrzył.Teraz to co pozostało to do renowacji i po niej znajdzie się przy pałacowym ogródku
Barabasz
Barabasz 13.02.2019, 19:04
Najpierw serce a potem dzwon. Ciekawe z czego wtedy byłaby atrapa!
wieszcz
wieszcz 13.02.2019, 18:56
Widziałem Narod w Żelechowie co bez celu sie błąka,ukradli "serce",otwarta Biedronka
mis
mis 13.02.2019, 18:06
Słuchaj, ukradli tobie dzwon. Ukradnij komuś i ty, ja ukradnę!
Opis: do Ochódzkiego.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 13.02.2019, 17:59
to robota quasimodo dzwonnika z notre dame brakło mu na wisienkę ha ha ha serce nie sługa a pić się chce ha ha ah
ta joj ta joj
ta joj ta joj 13.02.2019, 18:03
Napij sie mózgotrzepów albo innej gnojowicy może zmądrzejesz
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 13.02.2019, 18:10
podziękuje bedzie wiecej dla ciebie nie chce być taki mądry jak ty ha ha ah
ta joj ta joj
ta joj ta joj 13.02.2019, 18:18
Więc lubisz koszerne parchatku ma się rozumieć
ajwaj alwaj
ajwaj alwaj 13.02.2019, 19:59
a co to jest koszerne sam wiesz lepiej ha ha ah
Ta joj ta joj
Ta joj ta joj 13.02.2019, 20:04
Przecież sam wiesz najlepiej co to koszerne wszak podobno zostałes ochrzczony scyzorykiem,bu ha ha ha
ajwaj joj
ajwaj joj 13.02.2019, 20:57
wpadnij to ci strzelę z napletka w łeb ten pusty ha ha ah
tyle
tyle 13.02.2019, 17:41
Złodziejstwo!
dzwon
dzwon 13.02.2019, 17:21
a ten z 1787 należy do Pacholąt
znafca
znafca 13.02.2019, 15:45
Wszystko co wisi kiedys odpadnie
eunuch
eunuch 13.02.2019, 15:22
To tak jakby dzwon wykastrowano
Hemigłej
Hemigłej 13.02.2019, 14:38
Komu bije dzwon?
złodzieje narządów
złodzieje narządów 13.02.2019, 14:30
Może to złodzieje narządów i ppotrzebowali na przeszczep?
Maja
Maja 13.02.2019, 14:28
To był złodziej bez serca!

Pozostałe