Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Pełne atrakcji dwa tygodnie [FOTO]

  • 14.02.2019, 06:33
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pełne atrakcji dwa tygodnie [FOTO]
Jak co roku w czasie ferii zimowych dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach specjalnie dla nich zorganizowanych przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży BP w Gryfinie. Codziennie przez kilka godzin staraliśmy się zagospodarować w ciekawy i nieszablonowy sposób czas wolny ponad 20 dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Uczestnicy ferii w bibliotece brali czynny udział w rozmaitych konkursach, quizach, warsztatach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, grach, zabawach KLANZY, karaoke, kalamburach czy kole fortuny. Wśród wielu atrakcji programu BIBLIOFERIADY jej uczestnicy wykazali się swoją wiedzą, kreatywnością, wspólpracą, umiejętnościami czy zainteresowaniami. Najwięcej w rozmaitych warsztatach: robotyki i programowania, dziennikarskich, arteterapeutycznych, bajkoterapeutycznych, komiksu, edukacyjnych, czytelniczych.

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, odwiedzili nas: Henryk Tabaka - pasjonat i kolekcjoner. Tym razem mogliśmy podziwiać jego unikatową kolekcję znaczków pocztowych (ptaki i kwiaty) oraz aparatów fotograficznych; Jola Witowska – miłośniczka wszystkich zwierząt, która poprzez warsztaty edukacyjne – „Odpowiedzialny Opiekun Zwierząt” rozmawiała z dziećmi jak dbać, pielęgnować i traktować psy, ale także jak nie bać się reagować i nie być obojętnym na naganne zachowania właścicieli; Piotr Kowalczyk – geograf, fotograf, pilot wycieczek, a przede wszystkim podróżnik. Pan Piotr przedstawił relację z wyprawy do Sudanu, Etiopii, Kenii inspirowanej powieścią "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.

Z kolei na drugim spotkaniu dzieci zapoznały się z krajobrazem i kulturą Madagaskaru, zobaczyli na zdjęciach florę i faunę charakterystyczne dla tego terenu. Nikt nie miał problemu z rozpoznaniem najsłynniejszego chyba zwierzęcia wyspy – lemura katta, czyli bajkowego Króla Juliana; Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino, która wygłosiła prelekcję pt. „D jak drewno, Z natury doskonałe i z lasu”, aby później uczestnicy mieli okazję wykazać się zarówno swoją wiedzą na temat przyrody, jak i sprawnością fizyczną; Damian Knop - kolekcjoner akcesoriów z czasów II wojny światowej, zaprezentował m.in.: dokumenty, gazety oraz odrestaurowany pistolet; weterynarz Maciej Racinowski, który w ramach prelekcji pt. „Zwierzaki domowe - nasi pupile” odpowiedział na wiele nurtujących pytań o ich pielęgnacji i zdrowiu , a na zakończenie Michał Owczyński – prowadzący kanał „Mike TV” w serwisie Youtube. Zaproszony gość zaprezentował sprzęt potrzebny do nagrywania i obróbki filmów oraz udzielił rad początkującym twórcom.

Na zakończenie BIBLIOFERIADY wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne upominki ufundowane przez wydawnictwa dla dzieci i młodzieży.

 

Tekst i fot. Mariusz Kiełtyka, Daniel Łoza

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (22)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mierny ale wierny!
Mierny ale wierny! 14.02.2019, 12:11
No ferie super. Tylko co za niewdzięczność i brak kultury. Jak można było nie zaprosić któregoś z burmistrzów!
obiektywny
obiektywny 14.02.2019, 14:33
Do biblioteki droga jest jedna dla wszystkich,nawet dla burmistrzów,wystarczy chcieć przyjść
mama
mama 14.02.2019, 10:12
To są super ferie!Brawo:)

Pozostałe