Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019

Na Górnym Tarasie też robi się pustka handlowa

  • 14.02.2019, 13:55 (aktualizacja 14.02.2019 13:58)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Na Górnym Tarasie też robi się pustka handlowa
W Gryfinie na brak klientów nie narzekają chyba tylko dyskonty. Wiele sklepów zwija manatki i szuka lepszego miejsca dla handlu.

Niedawno pisaliśmy o pustych lokalach w Gryfinie. Głównie na starym mieście. Dostaliśmy sygnały od czytelników, że podobnie jest na osiedlu Górny Taras. Faktycznie kilka lokali stoi pustych i czeka na najemców. Czy przyjdą?

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (109)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

napletek ajwaj alleluja i od tyłu
napletek ajwaj alleluja i od tyłu Wczoraj, 21:50
W ostatnim roku zbankrutowało 148 hurtowni, a to o 6 proc. więcej niż przed rokiem. To pokłosie wprowadzonego w marcu 2018 r. ograniczenia handlu w niedziele. Cierpią też sklepy małoformatowe. W ostatnim roku zniknęło ok. 11 tys. małych sklepów.

Przybywa natomiast supermarketów. Skutki zakazu są odwrotne niż te, które były prognozowane przez autorów zakazu. Miał on chronić małych przedsiębiorców, a tak naprawdę najbardziej w nich uderzył. Duże, międzynarodowe sieci sobie z nim poradziły.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu Wczoraj, 10:40
gryfińskie dziady akt 2 jude circus https://www.google.com/url?sa=…
......
...... Wczoraj, 08:11
w/g piosenki to nie zdał któryś z czerwonych gitar :"znów za rok matura" hahaha hihihihi
pytanie
pytanie 16.02.2019, 14:38
Który z wicków repetował w szkole średniej, a który nie zdał matury za pierwszym razem?
Fakt
Fakt Wczoraj, 00:58
A jeden nie ma magistra a nawet inżyniera. Osiołek matołek. Co widać, słychać. Niestety.
sens
sens Wczoraj, 01:28
A który jest który?
mniej niż zero
mniej niż zero Wczoraj, 09:34
Obaj są siebie warci jak śpiewa Lady Punk
fakty po faktach
fakty po faktach Wczoraj, 09:26
Bo to nie matura, a chęć szczera
zrobi z ciebie sawarynowego pomagiera!
Taka prawda.
Taka prawda. 16.02.2019, 08:28
Chytry dwa razy traci. Niech obniżą czynsze i chętni się znajdą.
Ham
Ham 15.02.2019, 22:59
Coscie sk.......y uczynili z ta kraina
......
...... 16.02.2019, 06:03
coście ....to znaczy myście ,oni .a wyscie spadli z ksieżyca w ostatniej chwili.najlepiej zgonić na kogoś
karma wraca
karma wraca 16.02.2019, 08:51
Tak robił tercet jak parł do władzy. Wszystko było winą Piłata. No to teraz zdziwieni, że wszystko jest winą Sawaryna?
Allo
Allo 15.02.2019, 20:38
Gryfino umiera. Miasto wygląda koszmarnie. I na dole i górka. Brudne, pod wieczór totalnie opustoszałe, pozamykane sklepy, lokale.. Za to jakby więcej pijanych, pałętających sie ulicach. Aż stracb. Czas stąd uciekać...
......
...... 16.02.2019, 06:01
guzik prawda .Wyglądam przez okno :słoneczko mamuśki z dziatwą ,z wózkami ,spacerowicze z pieskami na chodnikach ,czysto zadbanie ,a gdzie ? na GT ul.JP2.przyjdż popatrz.
!!!
!!! 16.02.2019, 08:53
Gościu - 0 6 rano z wózeczkami to pomykają zbieracze złomu a nie matki z dziećmi! Albo masz naklejkę na żaluzjach albo omamy:)
......
...... 16.02.2019, 10:11
nawet o 06.00 panowie i panie z pieskami.zbieraczy złomu nie ma na tej ulicy.na siłę chcesz zakląć złą niby rzeczywistość .
Sorter
Sorter 2 dni temu, 02:19
Puszki zbieram wszędzie.
znajomy styl:)
znajomy styl:) 16.02.2019, 14:44
Jak Nikitiński - pytają o kobiety z wózkami co je widzisz przez okno o 6 rano a ty że... panie z pieskami nie zbierają złomu...

A czy ktoś cię pytał o panie z pieskami???

...... Dzisiaj, 06:01 guzik prawda .Wyglądam przez okno :słoneczko mamuśki z dziatwą ,z wózkami

!!! Dzisiaj, 08:53 Gościu - 0 6 rano z wózeczkami to pomykają zbieracze złomu a nie matki z dziećmi! Albo masz naklejkę na żaluzjach albo omamy:)
punic
punic 15.02.2019, 20:45
Takie mamy władze.
logika?
logika? 15.02.2019, 23:22
Wywalać przedsiębiorców z lokali, które działają, żeby gmina miała pustostany? Gdzie tu logika? Co w zamian? Większa pustka? I w budżecie gminy i w kieszeniach mieszkańców?

Jak już mają jakiś pomysł, to mogliby zagospodarować istniejące pustostany a nie pozbywać się wpływów z czynszu z gminnych lokali i tworzyć kolejne...
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 15.02.2019, 19:48
zapytajcie sie mietka jaki bank lub banki udzielaja gminie kredytów i jakie jest zadłuzenie ha ha ha a tu macie lekcję ekonommi https://youtu.be/n_fZSmpe838 plus kto tym kręci https://youtu.be/faxh7U-LBeQ miłego ogladania
.....
..... 15.02.2019, 18:02
mam znajomego który sie pobudował przy Fredry .jutro sie dowiem za co i ile płaci ,czy czasami te 10 lat to taki pic pod publiczke .a tak wogóle to piszący o tych 10 lat zwolnienia umieścił by jakieś białko o tym .bo tak na cholewę tego nie mozna zrobić .Od razu wtrąciła by sie izba rozrachunkowa
Białko
Białko 15.02.2019, 19:39
Człowieku. Poczytaj uchwały co przyklepała rada poprzedniej kadencji.
Szczecińska
Szczecińska 15.02.2019, 10:17
Gmina daje przykład jak wyrzucać przedsiębiorców.
.....
..... 15.02.2019, 13:13
gostek przestań jeczeć .tyle jest pustostanó sklepowych
do jęczącego sawaryniarza
do jęczącego sawaryniarza 15.02.2019, 13:29
Popatrz - a sawaryniarze zamiast zagospodarować pustostany wyrzucają z gminnych lokali przedsiębiorców którzy działają i płacą i czynsz i podatki!
tam
tam 15.02.2019, 13:48
Bo tonie sa gospodarze tylko politykierzy.
!
! 15.02.2019, 13:58
Mściwe i bezpardonowe działania - w przypadku sklepu sportowego, ktory teraz jest pustostanem i lokalu na Barnima...
......
...... 15.02.2019, 13:46
nie ja jęczę tylko ty .ogarnij sie chłopino
do jęczącej chłopiny:)
do jęczącej chłopiny:) 15.02.2019, 13:56
chłopina to jęczy i stawia "warunki" na fejsie, pod jakimi łaskawie zgodzi się "współpracować" z radnymi
......
...... 15.02.2019, 18:20
czy nie mozna mieć własnego zdania tylko od razu tercetowy trol. żółć wam chyba wyżarła szare komórki
twoja żółć z głodu już wyżera wątrobę:)
twoja żółć z głodu już wyżera wątrobę:) 15.02.2019, 23:19
Własne zdanie można uzasadnić. Ty masz wiarę. To sekciarstwo. Albo bałwochwalstwo – czyli CHWALENIE BAŁWANÓW...

Tak jak udawanie zdziwienia o zwolnieniach od podatku parę lat temu i podwyżkach opłat na "nadzwyczajnej" sesji starej kadencji po wyborach nowej.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 15.02.2019, 08:24
https://youtu.be/kzidYduTBg0 to sie dzieje nie tylko w tym grajdole gryfino https://youtu.be/kzidYduTBg0 to jest proces większej całosci ha ha ha a goje dalej spią ha ha ah
Wolne soboty!
Wolne soboty! 15.02.2019, 07:31
Żeby jeszcze więcej sklepików padło. Handlowcy tez ludzie. Tez chcą mieć wolne.
taka polityka w tym grajdole
taka polityka w tym grajdole 15.02.2019, 10:19
Na bezrobociu to cały tydzień wolny!
Ewa
Ewa 15.02.2019, 11:07
Nie ma bezrobocia chyba ze ktos leniuch.
czyżby?
czyżby? 15.02.2019, 11:12
Nie nazywaj pracą niewolnictwa! Znajdź w Gryfinie ogłoszenie o pracę - nie fizycznego na budowę czy magazyniera!
......
...... 15.02.2019, 05:56
chcieliście "wolności " to macie .chcieliście zachodu to macie .O co biega?Podstawowa sprawa Koszt transportu dosupermarketu a do prywatnego sklepiku..TIRem do supermarketu a sklepikarz kazdy swoim dostawczakiem a to ze dwie zgrzewki tego a to tamtego ,paletke konserw ze trzy peczki szczypiorku itp...lata od hurtowni do hurtowni ,od producenta do producenta .To samo z szmateksami.Sklep z tekstyliami nowymi drogi .Co z tego ,ze nową kurtke będę nosił np 5 lat .w tym czasie kupię 5 kurtek za 1/3 ceny.Nasze społeczeństwo jest biedne .Nie czarujmy się .Przeliczcie choćby relacje cenowe do płac w Polsce a w innych krajach unii.Dlaczego zachodnie koncerny lokują fabryki a raczej montownie w Polsce .Bo tania siła robocza.Polska tzw klasa średnia jest o połowę (conajmniej)biedniejsza od "zachodniej"Takito krótki zarys ekonomicznej mniemanologii stosowanej.My polacy powinniśmy zebrać sie do kupy i tyrać ,tyrać .Ale nie ,my pozagryzamy sie aby "moje"było na wierzchu
ale tercet wywala działających a nie zagospodarowuje pustostanów!
ale tercet wywala działających a nie zagospodarowuje pustostanów! 15.02.2019, 09:53
I dlatego gmina wyrzuca tych przedsiębiorców z gminnych lokali (sportowy i plac Barnima) co mimo wszystko działali?
O czynszu i podatkach i osobach zatrudnionych (i ich podatkach i ich pochodnych) nie mówiąc?
Pikuś
Pikuś 15.02.2019, 07:36
Gdzieś ty się uczył tej ekonomii???? A San eskobar??
?
? 15.02.2019, 09:54
Jak repetował klasę?
Elwira
Elwira 16.02.2019, 14:25
Jeden repetował, a drugi oblał maturę. Takich mamy magistrów w tercecie!!!!
......
...... 15.02.2019, 08:10
panie pikuś w o wiele lepszych niz ty.właściwie masz ograniczoną zdolnośc pojmowania rzeczywistości.świadczy choćby to że nie zrozumiałeś absolutnie mojego tekstui ten san escobar .do czego to przypiąć /.właściwie masz rozwiniętą jedną przypadłość do niebotycznych rozmiarów .Własne ego i slepa nienawiść do wszystkiego i wszystkich co mysla i postępują inaczej niż ty.
Pikuś
Pikuś 15.02.2019, 11:11
Ekonomisto ze wybitnym wykRZtałceniem. Już dawno wyliczono i udowodniono że pięć małych sklepów daje więcej zatrudnienia niż jeden supermarket. I to są też dalsze pochodne tzn zatrudnienie w hurtowniach transporcie itd. A żebyś bardziej to pojął np sklep internetowy vs sklep tradycyjny. W tradycyjnym pracuje np pięć osób, każda z nich kupuje na weekend po kilo kiełbasy i butelkę wódki. A w internetowym pracuje jedną! I nie kupi bo nie zje pięciu kilogramów kiełbasy!
Więc kto na tym traci a kto zyskuje? Rozumiesz różnicę?
.....
..... 15.02.2019, 13:12
tak twoim tokiem myślenia mnie wisi ile zatrudna ten sklepte pół litra i kilo kiełbasy to z moich pieniedzy .ja ide tam gdzie najtaniej .takie jest prawo rynku.aby te piec osób mogło kupic pół litra i kilo kiełbasy to ja muszę wiecej zapłacic za towar niz w supermarkecie .te pięć osób w sklepiku niech idzie do produkcji i wypriodukuje towar na zyski plus kilo kiełbasykto na tym zyskuje .JA ,rozumiesz to nie muszę dopłacać do pieciu kilo kiełbasy i 2,5 l wódy.dociera czy dalej tkwisz w paradoksalnych meandrach twojego umysłu
tobie od dawna wisi - nie tylko kiełbasa...
tobie od dawna wisi - nie tylko kiełbasa... 15.02.2019, 13:32
Ale przecież dopłacasz. Gmina przez pozbycie się czynszu i podatków dostaje mniej kasy. Więc podwyższa opłaty i podatki innym.
.....
..... 15.02.2019, 13:57
konkret .Karty na stół komu podwyższa podatki i ile .Tylko bez bajdurzenia o mediach ,bo to rząd reguluje .konkretne wyliczenia na śtółcyfry cyfry .komu ile .mam mieszkanie własne .płacę gminie stałą opłatę .media .ceny reguluje miłościwie nam panujacy Jarosław I.gdzie mam kupowąc to tobie pikuś nic do tego .radzę ci porzuć demagogie i rzuc mi parę cyferek ,żebym wiedział czy orientujesz sie w temacie czy tylko bełkoczesz.no to do dzieła .cyferki cyferki
do bełkotliwego demagoga
do bełkotliwego demagoga 15.02.2019, 14:42
wszyscy nowo budowani zwolnieni na 10 lat z podatku przez Sawaryna. Drogi budowane na nowych osiedlach z pieniędzy z podatków tych gorszych mieszkańców, którzy podatek płacą.

Chcesz liczb - podaj PO CO TEN PREZENT DLA WYBRANYCH?
Bo zamiast tego można bylo chociaż symbolicznie obniżyć wszystkim.
Już zrozumiałeś?

A co do czynszu i podatków od przedsiębiorców z gminnych pustostanów - im mniej wpływów, tym wyższe inne opłaty.

Może zaprzeczysz? Że o tyle ile płacił kazdy przedsiębiorca i każdy pracownik jest mniej kasy w gminie?
Pikuś
Pikuś 15.02.2019, 11:26
A przez to rzeźnik mniej sprzeda, więc zwolni pracowników itd itd...
handlowiec
handlowiec 15.02.2019, 11:41
Jestem właścicielem marketu i chętnie cię Pikuś przyjmę do pracy. Praca lekka i przyjemna na rampie przy wyładunku towaru. Siedzisz tu chłopie całe dnie a mi ludzi do pracy potrzeba. Zapraszam więcej informacji na priv...................
Właściciel właściciela rampy
Właściciel właściciela rampy 15.02.2019, 12:29
Zakasaj rękawy i zasuwaj. Przynajmniej się dowiesz dlaczego nikt tego nie chce za najniższą krajową.
???
??? 15.02.2019, 12:06
A w którym gryfińskim markecie "właścicielu" jest rampa, na której pracuje osobny pracownik?
Jak "ci ludzi potrzeba" - zapłać więcej. Przyjdą z UMiGu, cha cha...
do ślepej nienawiści do wszystkich, co myślą...
do ślepej nienawiści do wszystkich, co myślą... 15.02.2019, 09:57
Ty masz ślepą nienawiść do każdego, kto nie wielbi tercetu. Więc dorabiasz teorię do pustostanów - zamiast zapytać, co zrobiła gmina żeby te pustostany zapełnić.
Wyrzuciła DZIAŁAJĄCYCH przedsiębiorców z gminnych lokali - i one też stały się pustostanami...

Taka logika tercetu...
Wyborca
Wyborca 15.02.2019, 07:30
To trzeba nadal podnosić podatki i jeszcze bardziej utrudniać pracę małym i średnim przedsiębiorcom.
......
...... 15.02.2019, 08:18
Niedostatecznie .! dlaczego ja ,przez konsumpcję dóbr i usług oferowanych przez małych i średnich przedsiębiorców mam ich utrzymywać .przecież supermarkety zaoferują lepszy ,świeższy towar i dobra konsumpcyjne . Dla jakiej idei mam ich sponsorować .mnie nikt nie sponsoruje .Niech wybiorą działalność która przyniesie im zysk .Skończył się PRL i skończyła się opiekuńcza odpowiedzialność za obywatela .Od 1990 obowiazuje hasło ''WEŻ SPRAWY WE WŁASNE RĘCE
"dla jakiej idei mam ich sponsorować"?
"dla jakiej idei mam ich sponsorować"? 15.02.2019, 10:01
A dla jakiej idei sponsorujesz przez 10 lat (dzięki decyzji Sawaryna) nowowybudowanych?
No bo przecież nowe ulice budowane są z podatków mieszkańców, którzy płacą podatki dla mieszkańców, którzy podatku od nieruchomości przez 10 lat nie płacą?

Może zamiast całkowicie chybionej decyzji o zwolnieniu budujących domy trzeba było albo obniżyć wszystkim (w czym gorszy jest ten, co mieszka w bloku albo budował wcześniej) albo ULŻYĆ NA PRZYKŁAD DROBNYM PRZEDSIĘBIORCOM?
......
...... 15.02.2019, 14:29
kompletny haos .jak ulica dla mnie to OK .ale jak ulica dla innych to dlaczego .tu jest typowy przykład madrosci kalego.drobny przedsiębiorca jak wziął sie za interes niech sam sie martwi.sam piszesz dlaczego ja mam dokładać do cudzego interesu????
"Kali ukraść - dobrze"...
"Kali ukraść - dobrze"... 15.02.2019, 14:49
skoro sam piszesz "dla jakiej idei mam sponsorować" - to jak ktoś ci podaje przykład, jak Sawaryn zmusza starszych mieszkańców do "sponsorowania" to nie pasuje?

Dlaczego jak jest nowe osiedle i ulga na 10 lat - budują ulicę, kosztem wysokiego podatku wszystkich innych?
Ładnie tak łżeć ?
Ładnie tak łżeć ? 15.02.2019, 00:39
Bo w GiS to wstyd być. Jest taki radny Trzepak czy Trzepacz czy jakoś tak, który chyba wykupił cały zapas wazeliny w gminie i robi to co tercet lubi najbardziej. Radny T. wielokrotnie apelował na sesjach o nie męczenie burniszcza interpelacjami. Na ostatniej sesji radny nagle zmienił zdanie i wydał sam z siebie (?) dwa oświadczenia, w czasie składania interpelacji na ręce przewodniczącego rady. Oświadczył mianowicie, że nie będzie spacerował po wybiegu na sesjach rady i swoje interpelacje złożył przed sesją w Biurze Obsługi Rady. Nota bene sala sesyjna dla radnego to wybieg. I kontynuując pochwalił burniszcza twierdząc, że odpowiedzi na jego interpelacje są najwyższej jakości. Ponieważ znam człowieka i nie ufam mu na jotę postanowiłem sprawdzić aktywność Trzepacza w zakresie interpelacji i zapoznać się z jego interpelacjami i odpowiedziami burmistrza. No i …… odkryłem , że ten radny kłamie. W tej kadencji do dnia dzisiejszego nie złożył żadnej interpelacji. Tak więc nawet jakby chciał to nie miał z czym spacerować po "wybiegu" bo nic nie miał. Czy to miałkość intelektualna ? Czy głupota i wiara, że nikt go nie sprawdzi ? Czy to po prostu brak przyzwoitości ? A może wszystko razem ? Pomyślcie jakie rzeczowe odpowiedzi otrzymał ten ktoś. Panie Trzepacz w języku polskim człowiek, który kłamie to kłamca. Prawdomówność tego indywiduum można sprawdzić w BIP http://www.bip.gryfino.pl/UMGr…
Miłośnik BIP-u
Miłośnik BIP-u 15.02.2019, 00:48
I tu:
http://www.bip.gryfino.pl/UMGr…
depresja?
depresja? 15.02.2019, 00:43
odpowiedź Sawaryna na interpelacje, których mu nikt nie zadał na "najwyższym poziomie"?
Cóż, jak dla niektórych poziom zero to nieosiągalne szczyty?
coś w tym jest...
coś w tym jest... 15.02.2019, 10:23
Czyli pan radny twierdzi, że najwyższy poziom odpowiedzi Sawaryna jest na te interpelacje, których nie zadał?
Coś w tym jest, patrząc na te odpowiedzi, które udziela...
??
?? 14.02.2019, 23:19
A kto z GiSu wstąpił do PiS-?
Szlachcic
Szlachcic 15.02.2019, 00:05
Spaślak
O ile zaczną budować.
O ile zaczną budować. 14.02.2019, 23:06
Idę o zakład, że budowa tej sali gimnastycznej będzie droższa niż budowa Laguny.
Pikuś
Pikuś 14.02.2019, 21:42
Prostaki!!! Ciemniaki!!! Niewdzięczna hołoto!!! Ile razy można powtarzać!!! Trzepacz radny powtarza to na każdej sesji, a on wie co mówi. I zapamiętajcie to w końcu!!! Burmistrz Sawaryn wygrał w pierwszej turze wyborów i on i tylko on ma prawo decydować co w gminie piszczy. Jasne motłochu??? Jak ma stać puste to będzie stało puste k.... jego mać! Ważne że hale będziemy mieli taką....no taką wyebaną po prostu. Najdroższą jaka może być!
zgoda
zgoda 14.02.2019, 22:02
Jest problem - ostatnio tercet między sobą nie może dojść do zgody czy ta dziura kolo parku to "hala" czy "sala".
O sensowności lokalizacji, projektu, kosztów (nie mylić z kosztorysami) nie mówiąc.

A zamiast tego bezsensu - można było wszystkie alejki na cmentarzu wyremontować i jeszcze na niejedną sprawę istotną dla mieszkańców by wystarczyło...
józek
józek 14.02.2019, 20:54
A kebab się nowy nie otworzył na górce? Jeśli tak to dobry?
AJWAJ ALELUJA I OD TYŁU
AJWAJ ALELUJA I OD TYŁU 14.02.2019, 19:16
TY OD TABLETEK WEZ SE JAKA CYLEKO I SE SKLEPIKI ZRÓBCIE ZE SZMATAMI Z ŁODZI HA HA AH MADZIA BĘDZIE SPRZEDAWAĆ HA HA AH
dr Wstrząs
dr Wstrząs 14.02.2019, 20:06
Ty parchatku scyzorykiem ochrzczony pozwol się wyleczyć!
weż kulapete ćpuna  co bna torach lezał
weż kulapete ćpuna co bna torach lezał 14.02.2019, 20:49
jdz się naćpaj do hurtownika ha ha ah po cenie hurtowej dr wstrzas ha ah ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 14.02.2019, 20:17
pęto mozesz mi wyssać w ramach terapii wstrząsowej dr wstrząs ha ha ah co prawda w koszer gały kole ha ha ah
obietnice wyborcze
obietnice wyborcze 14.02.2019, 19:15
A miało być tak pięknie...
Wykończony przez drani.
Wykończony przez drani. 15.02.2019, 00:51
Przecież jest. Pustostany i ruiny ale sala gimnastyczna już na ukończeniu.

Pozostałe