Ten pies doprowadził do towaru i złodzieja, który okradł dyskont

  • 19.02.2019, 09:27 (aktualizacja 19.02.2019, 12:06)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ten pies doprowadził do towaru i złodzieja, który okradł dyskont
Gaja, policyjny pies z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie miał nosa. Bez większych problemów wytropił złodzieja, który okradł dyskont. To również zasługa jego opiekuna mł. asp. Huberta Wrońskiego.

-Ze wstępnych informacji przekazanych oficerowi dyżurnemu z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie wynikało, iż nn. sprawca włamał się do pomieszczeń należących do jednego z dyskontów handlowych - informuje asp. szt. Marcin Karpierz, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.

Złodziej ukradł w nocy artykuły spożywcze. Na miejsce zdarzenia przybył mł. asp. Hubert Wroński wraz z psem Gaja. Pies szybko namierzył ślad, a następnie doprowadził policjantów na teren posesji. Tam policjanci znaleźli skradzione przedmioty oraz sprawcę czynu. Zatrzymania osoby dokonali przewodnik psa wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach.

-Należy wspomnieć, iż pies rasy owczarek belgijski „malinois" o imieniu "Karta" znany jest gryfińskim mieszkańcom pod nazwą "Gaja". W gryfińskiej komendzie pracuje już czwarty rok i często wykonuje czynności służbowe opisane powyżej - z równie wysokimi sukcesami w odnajdywaniu osób zaginionych, zatrzymywaniu sprawców przestępstw oraz w profilaktyce z najmłodszymi - chwali się oficer prasowy asp. szt. Marcin Karpierz.

Do kradzieży doszło kilkanaście dni temu w Dino w miejscowości Żabów w sąsiednim powiecie. Jako, że KPP Pyrzyce nie mają psa tropiącego, stąd pomysł aby pojechał tam policjant-przewodnik z psem z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Karta (Gaja) to pies patrolowo – tropiącym przeznaczonym do działań bez kagańca. Przewodnik i jego czworonogi przyjaciel znani są tez dzieciom dzięki prezentacjom w placówkach oświatowych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brawo piesek
Brawo piesek 19.02.2019, 16:55
Kochane zwierzaki. Mam nadzieję że go sowicie wynagrodzono duża porcją także miłości.
łyskacz
łyskacz 19.02.2019, 12:08
Dino systematycznie okradane ejst w Moryniu. Właśnie nadchodzi pora bo mogą się papierosy i alkohol kończyć.
brawo
brawo 19.02.2019, 10:52
Dobrta robota!

Pozostałe