Rodzice domagają się pozostawienia pełnej szkoły podstawowej

  • 21.02.2019, 19:17 (aktualizacja 22.02.2019, 01:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rodzice domagają się pozostawienia pełnej szkoły podstawowej
-Nie zgadzamy się na kliwidację naszej szkoły! - usłyszały jednoznaczny sprzeciw władze Trzcińska-Zdroju podczas środowej debaty w Stołecznej. Podczas spotkania wytknięto władzom różnice w prezentowanych danych w czasie wizyty kurator oświaty (to my publikowaliśmy te slajdy) i na zebraniu w Stołecznej. Burmistrz przyznał się do błędu, choć nie przeprosił.

Temperaturę spotknaia i zaangażowanie społeczności szkolnej pokażą poniższe filmiki - fragmenty z prawie dwugodzinnej dyskusji poprzedzonej prezentacją multimedialną przedstawioną przez burmistrza Bartłomieja Wróbla. Nowy gospodarz gminy konsekwentnie przedstawia pomysł reorganizacji oświaty, polegających na stworzeniu dużej szkoły podstawowej w Góralicach z filiami 3-klasowymi w Gogolicach i właśnie w Stołecznej.

Protest rodziców wyraziła Katarzyna Dróżdż.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przeciwni reorganizacji są też nauczyciele, w imieniu których wypowiedziała się m.in. Teresa Noga - nauczycielka  i jednocześnie radna.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nauczycieli interesowała sprawa zatrudnienia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O sytuacji finansowej gminy, z której wynikać ma ta reorganizacja, mówił przewodniczący Rady Miejskiej Robert Kowalski. Musiał się też tłumaczyć za wcześniej wygłoszone oceny...

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Kolejna relacja z debaty w Stołecznej wkrótce. 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (177)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stary pegerus
Stary pegerus 24.02.2019, 16:44
Trzeba PGR-y na nowo otworzyć, mleczko z okienka, mięsko za darmo, jajeczka... Ludzie jak można utzrmac szkole gdzie w klasie jest 5-10 osób w klasie...
Kombajnista
Kombajnista 26.02.2019, 20:41
Masz na myśli Góralice, oczywiście!
śmiać sie chce jak sie to ogląda
śmiać sie chce jak sie to ogląda 24.02.2019, 12:42
Pani Tereska to chyba po kilku głębszych
😀
😀 25.02.2019, 17:42
Cóż za poziom, jak można takie bzdury pisać. A nawet jeśli, to mówiła sensowniej od władz. Tej władzy na trzeźwo nie zniesiesz, wkrótce cała gmina będzie chodzić pijana😂😂😂
PGR
PGR 25.02.2019, 15:58
zresztą jak polowa ludzi tam ,ja bym przed wejsciem sprawdzal alkomatem wszystkich
paniak
paniak 24.02.2019, 10:24
Pomysł likwidacji szkół może szybko upaść, bo kuratorium może się nie zgodzić a władza nie ma żadnej alternatywnego pomysłu. I to jest smutne.
Adrian lolo
Adrian lolo 24.02.2019, 10:22
Mozna sie tylko smiac z tyvh filmikow a po zatym dojezdzalem do tej szkoly z 7lat wiec nw o co wam chodzi z dojazdem do Goralic jezeli chvecie aby szkola w stolecznie jeszcze istniala zróbcie z tej szkoly prywatna i niech rodzice placa za utrzymanie jezeli sie nie zgadzają z systemem
solidarność społeczna
solidarność społeczna 24.02.2019, 10:27
Prywatne to ty, ,możesz sobie zrobić zarządzanie mózgu. W Polsce na każdego ucznia przysługuje subwencja, a w gminie też nie można dzielić uczniów na lepszych dostających z gminnej kasy pieniądze i prywatnych. Trzeba myśleć o solidarności społecznej!
dlaczego?
dlaczego? 24.02.2019, 12:46
Dostaniecie subwencje i resztę dokładajcie!!!Do waszej subwencji trzeba dodać jeszcze raz tyle.Dlaczego podatnicy maja dopłacać do waszych fanaberii
Dlatego
Dlatego 26.02.2019, 20:43
Fanaberią nazywasz posiadanie szkoły na wsi? Żenujące!
X
X 25.02.2019, 17:50
Bo jesteśmy mieszkańcami tej gminy, czy to się komuś podoba czy nie. I też płacimy podatki, więc mamy prawo żądać sprawiedliwości i równego traktowania. Szkoły do likwidacji w niczym nie są gorsze od pozostałych. Gdyby władza zrobiła symulacje dla wszystkich szkół i jasno, by z nich wynikało, że właśnie te dwie są największym obciążeniem, to pewnie łatwiej byłoby zrozumieć decyzję władz. A tak czujemy, że likwidujemy wasze, bo nasze są nie do ruszenia.
Acha
Acha 24.02.2019, 13:04
Ok to rozumiem że tyczy się to także Góralic...
Pele
Pele 23.02.2019, 22:17
Jakos kiedy dzieci musiały dojeżdżać do szkoly w Słolecznej nikt nie narzekał, że to tyle drogi. Ludzie nie mogą zrozumieć że nie ma sensu trzymać 4 osobowych klas a szkoła w Góralicach jest pod każdym względem lepsza. (min. nie śmierdzi na sali grzybem) A dyrektorka to na emeryturę a nie zajmuje miejsce młodym!
X
X 25.02.2019, 17:59
Pomyłka Pele, to w Góralicach, nie w Stołecznej będą 4osobowe klasy. Nie dziękuj za podpowiedź, władza też błędy w slajdach zrobiła, zdarza się. A jeśli chodzi o to czy śmierdzi, to lepsze to niż z parasolem na lekcji siedzieć. Zastanawiam się jeszcze dlaczego o tym, że śmierdzi w szkole w Stołecznej wypowiadają się nie ci co tam chodzą.
Smrud
Smrud 25.02.2019, 18:58
wolal bym siedziec z parasolem niz oddychać tym grzybem
X
X 25.02.2019, 19:19
Grzyb się grzyba nie boi, rozumiem.
ciekawy
ciekawy 25.02.2019, 19:13
To kiedy planujesz otwarcie tego parasola w d....
patologia
patologia 26.02.2019, 14:57
co za patola...
Pele
Pele 25.02.2019, 18:56
co do 4 osobowych klas gdzie bylo napisane,ze w stolecznie chodzilo o wszystkie szkoly i dlatego trzeba przeniesc do jednej a ta w goralicach jest najwieksza. Niestety chodzilem do tej szkoly i kazdy kto chodzil przyzna ze na sali po prostu smierdzi. Moze nauczyciele po tylu latach przyzwyczaili sie do tego zapachu ,albo udają głupich kiedy zacznie się ten temat
Prawda
Prawda 24.02.2019, 09:21
Jeśli dojeżdżaly to mogą dojeżdżać dalej! Nie oddamy szkoły w Stołecznej po to żeby zapełnić szkole w Goralicach. I wcale nie jest taka lepsza bo słyszałam że tam dzieciom kąpię na głowę☹️ a co do liczby dzieci to przecież każdy wie że w goralicach będą klasy po 4 osoby, więc czy to jest sens utrzymywać taka wielka szkole...
luka
luka 24.02.2019, 10:29
Ale przewodniczącym Rady jest radny z Góralic. I tu jest pies pogrzebany!
Prawda
Prawda 24.02.2019, 10:27
Masz racje po co utrzymywac taka duza szkole jak mozna ja zapelnic z mniejszych szkuł przynajmniej nie bd sie marnowala a warunki w niej sa lepsze niz w stolecznej
Bez sensu
Bez sensu 24.02.2019, 10:35
No tak a w stołecznej to może iść na z marnowanie.. Bez sensu taka gatka.
Kos
Kos 24.02.2019, 10:31
Po pierwsze nie są lepsze, po drugie mamy swoją szkole i nie potrzebujemy innej, po trzecie ja Góralice mają problem z brakiem uczniów to po co im szkoła!
😊
😊 24.02.2019, 12:56
Wy też macie problem
Ha
Ha 24.02.2019, 13:07
Ale zdecydowanie mniejszy
😁
ha ha😊
ha ha😊 24.02.2019, 14:07
Dokładnie taki sam.Tylko oni mają warunki żeby dzieci z Gogolic i wasze przyjąć do siebie😊
Ha
Ha 24.02.2019, 14:44
Ale nam te warunki nie pasują i nic z tego nie będzie😊 więc jednak mają problem!
jednak nie ha
jednak nie ha 24.02.2019, 15:28
Macie problem (trzy szkoły)a z wami cała gmina.Jak nie podejmiecie rosądnych decyzji to spłata kredytu ,bieżące koszty utrzymanie pociągną gminę na dno!Program naprawczy zacznie się od całkowitej likwidacji waszych szkół,bo to jedyne rosądne wyjście .Osoby z zewnątrz nie będą słuchać że dzieci nie będą paru kilometrów dojeżdżały bo drogi kiepskie itp.Pomyślcie zamiast nawzajem się nakręcać.
Ot i cała prawda
Ot i cała prawda 24.02.2019, 22:18
No właśnie ktoś z zewnątrz będzie patrzył rozsądnie i pierwsze co zrobi to zamknie tego molocha w Goralicach, bo po pierwsze jest za duży dla tak małej ilości dzieci a po drugie potrzebuje kupę kasy żeby go wyremontować a gminę niestety na to nie stać!!! Jeśli dzieci jest mało i z wyliczeń wynika że będzie coraz mniej to tylko głupi ładowal by kasę w wielkie szkoły!! Po to żeby stały puste i straszyly!
prawda
prawda 25.02.2019, 12:41
Nie ma pieniędzy żeby utrzymywać trzy szkoły z małą ilością dzieci.Trzeba naprawdę dużo dokładać do subwencji.Sens jest zlukwidować dwie i przenieść do trzeciej.Tylko Góralice mają takie warunki.Ile osób może pomieścić szkoła w Stołecznej?Przyjmie dzieci z Gogolic i Góralic?Jal tak to rozmawiajcie z gminą.Nie mówcie żeby zostawić Gogolice bo to nie logiczne.Żeby to miało sens trzeba zrobić z tych trzech szkół jedną!
Nieprawda
Nieprawda 02.03.2019, 00:45
Tańsze są szkoły w Stołecznej i Gogolicach, to Góralice mają problem i każdy o tym wie.
Edek
Edek 23.02.2019, 16:53
Pani Teresce to prawie piana poleciała...tak się podnieciła
X
X 25.02.2019, 18:07
W Gogolicach na debacie to przwodniczącemu aż guzik strzelił przy koszuli tak się napiął i czy ktoś się do tego odnosił? Przestańcie takimi bzdurami odwracać uwagę od sedna sprawy.
Hekate
Hekate 23.02.2019, 22:46
Pewno się domyśla, że może nie popracować...
solidarność
solidarność 23.02.2019, 09:26
Czytam te komentarze i tak sobie myślę chcą nam zlikwidować szkołę to teraz chcą nas podzielić i dlatego wytykają różne rzeczy czy to dyrektorce, czy nauczycielom czy że budynek nie taki. Cel jest tylko jeden - chcą nas skłócić i odwieść od obrony szkoły. Nie damy się!
Jola
Jola 22.02.2019, 21:18
Nie każdy nadaje się by rządzić szkołą, być dobrym pedagogiem. Nie każdy jest dobrym człowiekiem. Nauczyciele, rodzice, uczniowie wiedzą doskonale czy pani dyrektor jest odpowiednią osobą na te stanowisko. Może należy to przedyskutować, przeprowadzić ankietę wśród nauczycieli, rodziców, uczniów i wyciągnąć wnioski. Czasami wystarczy coś zmienić. Likwidacja szkoły to zły pomysł.
Deneris
Deneris 22.02.2019, 20:11
Ja pier...le na kogo ja glosowałem.Co za ludzie ? Najłatwiejszą drogę obrali.Może to ich intelektualne wyżyny a może celowe działanie. Bo kto jest tak głupi żeby likwidować szkoły gdzie ma tyle możliwości oszczędności ?! Szkoda mojego pisania ,pozdrawiam Stołeczną i Gogolice walczcie o szkoły a za kilka miesięcy referendum ,nic więcej nie pozostało.
Kanaris
Kanaris 23.02.2019, 09:22
Pan Jerzy Zgoda pokazał gdzie jest wyjście aby nie likwidować szkół. Bo likwidacja szkół nie da oszczędności a robi krzywdę dzieciom rodzicom i nauczycielom.
gdzie?
gdzie? 24.02.2019, 22:11
Gdzie jest wyjście,bo nie słyszałam?
Bartek
Bartek 22.02.2019, 15:50
Panie Redaktorze IGryfino prosimy o dalsze filmy np. z Panem Jerzym Zgodą żeby można było odnieść się do dalszej części spotkania w Stołecznej .
Bogusia
Bogusia 22.02.2019, 15:48
Kowalski też dużo rzeczy słyszał ,jak sam oznajmił od ludzi ,którzy czytają to forum i jak na tym wyszedł , ogólny śmiech zapanował na sali i tyle.
Smutne..
Smutne.. 22.02.2019, 15:17
Przecież dyrektorka nawet polskiego nie prowadzi, Tylko ciągle kogoś wysyła... a potem podpisuje dziennik. Czy to nie jest falszowanie dokumentacji? A dzieci boli brzuch przed lekcją z nią. Porozmawiajcie że swoimi dziećmi...
niestety
niestety 22.02.2019, 17:49
Smutne...
Oni to doskonale wiedzą...wiedzą jak jest w tej szkole.Tu nie o dzieci chodzi,to walki plemienne,ale ich nikt nie atakuje,walczą z urojonym wrogiem
Ucieszona
Ucieszona 22.02.2019, 16:12
Rzeczywiście smutne - nie mieć rozumu...
?
? 22.02.2019, 17:50
Ucieszona z czyjego braku się cieszysz/własnego,może???
Bogusia
Bogusia 22.02.2019, 15:42
Wróć do tematu bo zaraz napiszesz ,że ty zawsze chciałaś zostać dyrektorką ale byłaś trzymana w piwnicy szkolnej przez obecną dyrektor i ci na głowę siadło .W związku z uszkodzeniem mózgu nie mogłaś przystąpić do konkursu ,oj biedna ty ,biedna.
!
! 22.02.2019, 17:51
HEJT !!!!
Rodzic
Rodzic 22.02.2019, 15:40
Nie wiem w jakim celu wypisujesz takie głupoty ale jak masz problem to idź do psychiatry tu ci nikt nie pomoże.
Ale to niesmaczne
Ale to niesmaczne 22.02.2019, 15:37
No rozmawiamy i nic takiego nie slyszymy! To zalosne co robisz, piszesz bzdury przy tym mocno kogos oskarzajac i obrazajac! Obecnosc rodzicow na debacie mowi dama za siebie !
Ojej
Ojej 22.02.2019, 15:14
Racja!'swieta racja!'nawet pracownicy mówili, że muszą robić śniadania dyrektorce z własnych pieniędzy. Wymyslne kanapki z wedlina muszą kupować za swoje. A teraz taka dobra dyrektorka. Jesteście naiwni.
.
. 22.02.2019, 17:58
Jak durni to robili, widocznie chcieli. Najpierw się prześcigają, by się podlizać, a później biadolą. No rzeczywiście, u nas są tak wymyślne wędliny, że tylko kanapki dla dyrekcji robić😀
Menadżer
Menadżer 22.02.2019, 15:45
No to zobacz jaka przedsiębiorcza ,że jedzenie sobie za darmo załatwiła .Ale słyszałem ,że w Gminie też kucharka będzie przyjęta więc jest remis haha.
Właśnie!
Właśnie! 22.02.2019, 17:25
Może od razu zrobi kanapki i burmistrzowi i dyrektorce?
Edek - głosowałem na ciebie nie na niego
Edek - głosowałem na ciebie nie na niego 22.02.2019, 14:15
Panie Burmistrzu kiedy Pan przejrzy na oczy i zrozumie że ten gburowaty sołtys Góralic swoim zachowaniem, butą i przerostem ambicji ciągnie Pana na dno. Ludzie go już znienawidzili i mają dość. On tylko Panu zaszkodzi. Wszyscy myślą że on Panem steruje. Weź Pan go pogoń.On jest tylko radnym a chce być nadburmistrzem.
EDEK
EDEK 22.02.2019, 17:28
Jak to mówią, daj kurze grzędę, a ona - wyżej siędę! Wywali ze stołka burmistrza i tyle, jak tern go nie pogoni.
Kowal
Kowal 22.02.2019, 14:43
Nie pogoni, bo jak pogoni to wyciągną kwity na niego i skończy na dnie
Nie pogoni?
Nie pogoni? 22.02.2019, 17:54
No proszę , Kowal się zabezpieczyl. Szach i mat!
xXx
xXx 22.02.2019, 12:40
Brak słów.... Mieszkańcy walczą o dobro swoich dzieci, nauczyciele również. Mamy wolność słowa, więc podsumowując całą konwersację brakuje mi słów by wyrazić to co zobaczyłam... Nasuwa mi się jedno główne pytanie- gdzie jest burmistrz? Z podanej relacji sama już nie wiem kim on jest? Czy jest to P.Wróbel czy P. Kowalski? Dlaczego na prawie wszystkie zadawane pytania odpowiada głównie P.Kowalski? Czy to on był zapisany na karcie do głosowania jako burmistrz?Wydaje mi się, że nie...Ze strony tych obu Panów brak poszanowania debaty, a co ważniejsze brak poszanowania ludzi.Ależ na co możemy liczyc? Odpowiedź jest jedna, poparta również słowami P. Wróbla-brak z jego strony jakiegokolwiek przygotowania( wcześniej była mowa o źle przygotowanej prezentacji)...tj władza? Tj zmiana gminy na lepsze, poczynając od źle przygotowanych prezentacji, wywodów? BRAWO Pani Teresko,BRAWO PANI Wando a także Panie Andrzeju! Takich ludzi jak Państwo brakuje w GMINIE, takich którzy walczą tylko i wyłącznie o jej dobro! Chciałabym również zaznaczyć, że w artykule jest błąd- PANI TERESA NOGA jest oczywiście nauczycielem w SP W Stołecznej, ale nie jest już radną. A co do radnych sprawujących obecnie władzę z okręgu STOŁECZNA, z relacji z dn.25.01.2019r. można zauważyć, że podczas podejmowania decyzji o SP w Stołecznej, nie wyrażają oni na to zgodę, ale cóż mogą zrobić dwie osoby ( zaznaczmy, bo jest to ważne), które nie pochodzą z kręgu Pana Wróbla w porównaniu do dominującej reszty właśnie pochodzącej z kręgu Pana Wróbla? Znowu odpowiedź nasuwa się sama- nic.
obserwator
obserwator 22.02.2019, 19:12
Tak jest Pani Teresko brawo do czego Pani doprowadziła przez 8 ostatnich lat jako radna razem z Kitlasem
Prawda
Prawda 22.02.2019, 21:08
Racja ma pan rację udziela się a sama jest tego współ winna
Sprawiedliwa
Sprawiedliwa 22.02.2019, 11:48
Nie spinajcie się tak, bo decyzja i tak należy do pani Kurator!!! Koniec kropka!
oburzony
oburzony 22.02.2019, 11:35
Prawda jest taka, ze PiS zrobił pseudoreformą i powrócił do 8 klas. W ten sposób ukarał takie gminy jak nasza za to , że pobudowalia szkołę w Góralicach. I dlatego cierplimy. Teraz poseeł PiS przyjeżdża i sobie z nas drwi. Co za hipokryzja!
Się nie oburzaj
Się nie oburzaj 22.02.2019, 17:34
Się nie spinaj. Szkołę w Góralicach zbudować kazała pani S, druga jak pan K. z przerostem ambicji i dlatego teraz jest problem z Góralicami, a nie z powodu posła PIS, który wcale z nikogo nie drwi, bo niby jak? A powrót do ośmioklasówek to bardzo dobry pomysł. To pseudoreforma z 1 999 była pomyłką!
Proste
Proste 22.02.2019, 13:22
Góralice mają dużą szkole ale nie mają dzieci, trzcińsko ma dużo dzieci ale mała szkole. Więc samo się nasuwa co robić.
Kk
Kk 22.02.2019, 13:24
Nie ma sensu budować nowej szkoły w trzcinsku skoro w goralicach taka wielka stoi pusta!
Głos prawdy
Głos prawdy 22.02.2019, 10:41
Ludzie nie słuchajcie tych bzdur że przez szkoły gmina padnie! Koszty jakie zaoszczedza po reorganizacji są bardzo małe, kropla w morzu. Więc to nie ma najmniejszego sensu. Tu chodzi tylko i wyłącznie o zapełnienie szkoły w goralicach! Bo to ona po odejściu gimnazjum będzie stała pusta! I naszym kosztem, naszymi dziećmi chcą ja utrzymać za wszelką cenę.
😀
😀 22.02.2019, 16:03
A może rodzice powinni jasno powiedzieć, że dzieci, jeśli już zamkną szkoły, będą chodziły do szkoły w Trzcińsku? Ciekawe co wtedy powie burmistrz i przewodniczący, bo przecież to przewodniczący powiedział, że rodzice mają prawo wyboru szkoły, do której uczęszcza ich dziecko. Wtedy dopiero by się głowili, bo szkoły w Gogolicach i Stołecznej zreorganizowane/zlikwidowane, a ta w Góralicach nadal pusta😀😀😀😀
Koniec klamstw
Koniec klamstw 22.02.2019, 10:53
Ale to jest jasne jak slonce, ktos glupi tego nie rozumie!!! Zrozumiec trzeba jeszcze jedna bardzo wazna rzecz: to jak traktuje nas dwoch burmistrzow to skandal!!! Nie majac porzadnych argumentow, przystapili do tak haniebnego planu!!! Zaklamuja rzeczywistosc, szkola w Goralicach jest najdrozsza,najmniej bedzie dzieci ale to nam chce sie zabrac nasza szkole!!! Niezrozumiale i okropne!!! A na koniec powiedza,ze to dzieki wioskom gmina padla!!! Nie, nie dzieki nam, dzieki Wam, waszym poprzednikom , niudolnym rzadom i my nie zgadzamy sie zeby nasze dzieci sprzataly ten balagan, koniec kropka!!!
To nie koniec kłamstw
To nie koniec kłamstw 22.02.2019, 17:36
Oni nie powiedzą, że to przez wioski gmina pada, oni to już od dawna mówią!
Norbi
Norbi 22.02.2019, 10:13
Radny ze Stołecznej to chociaż siedział z ludźmi a pan radny z Piaseczna nie pokazał czy jest za szkołą czy za jej likwidacją.
X
X 22.02.2019, 16:06
I radny ze Stołecznej i radny z Piaseczna po prostu byli na tym spotkaniu, nie zaszkodzili, nie pomogli. Gorzej z sołtysem ze Stołecznej, gdzie on był???
XYC
XYC 22.02.2019, 21:21
Obecny Sołtys hahaha , a co on miał zrobić ???siedział jak mysz pod miotłą, przecież nie będzie się narazał kolezce -burmistrzowi hahahah . Wkrótce się sami przekonacie na kogo Wy tak naprawdę głosowaliscie w Stołecznej...doprowadzi wie do riuny...bedą tylko imprezy i picie...On nic soba nie reprezentuje ...żałosne
Obywatel
Obywatel 23.02.2019, 09:50
Szanowny obywatelu tzw.XYC , bo nie masz odwagi się ujawnić mogłeś Ty ubiegać się o funkcję sołtysa, może wtedy szkoła by została nie ruszona, bo wszystkie fundusze przeznaczone by były ba szkołę. A pozostali mieszkańcy by nic nie mieli, bo to przecież nie oni są ważni teraz. Poprzedni sołtys , a obecny radny nie udzielał się na spotkaniu, bo nie potrafi się wypowiedzieć, siedział tylko i nawet ładnie nie wyglądał. Żenada, a poprzednia radna teraz kogo wini, to ona przez ostatnie lata na to wszystko po części dawała zezwolenie
Stołecznianin
Stołecznianin 23.02.2019, 14:52
Nienaruszona pisze się razem, nie oddzielnie szanowny obywatelu :) Poza tym nikt nie mówi, że sołtys ma decydujący głos w tej sprawie...Mieszkańcy i tak oprócz balang nie będą mieli nic. na wyborach sołtysa było dużo ,,upojnych" obywateli, a teraz zong...jest funkcja i po sprawie, to jest dopiero żałosne...
Obywatel
Obywatel 23.02.2019, 17:11
Pożyjemy zobaczymy, a do tej pory co było??? Było NIC dla zwykłych obywateli, a dla Vip-ów z urzędu stół bogato zastawiony , i tylko alkohol się lał strumieniami za sołeckie, czytaj " nasze " pieniądze. To było OK ????😤😤😤😤
😀
😀 23.02.2019, 22:32
Ot się Tomasz wkurzył, aż mu para nosem poszła. Zapomniał jak z byłym burmistrzem za stołem siedział podczas dożynek, bo pchał się tam gdzie władza. Ale to się ludziom poglądy zmieniają. Obywatel się znalazł😠
😜
😜 24.02.2019, 09:17
Jak poprzedni włodarz wsi kazał to i ja siedziałem, za darmo się napiłem i najadłem, a do koryta mi daleko. Dali to brali i gminę zadłużyli
Odpowiedź do Pana X
Odpowiedź do Pana X 22.02.2019, 21:06
Pnie X sołtys w zasadzie nie ma największego zdania bo jego obowiązkiem nie jest bronić szkoły a co do tego gdzie był sołtys to był i jeżeli kogoś nie było to proszę się nie udzielać. A co do radnych to nie wszyscy byli bo w stołecznej jest dwóch radnych a był tylko jeden i też się nie udzielał.. Sołtys przyszedł na spotkanie i reprezentował wioskę ale nie musiał się udzielać przecież bo nie każdy ma obowiązek do tego..
.
. 23.02.2019, 16:22
I tu Cię boli, że jesteś tylko sołtysem, nie radnym. Reprezentowałeś wioskę?? Gdzie, w korytarzu?? Na sali Cię nie było, a obowiązek udzielania się masz, bo jesteś sołtysem. Masz być tam gdzie dzieje się coś, co jest ważne dla społeczności, którą niestety reprezentujesz.
x
x 23.02.2019, 09:04
Nie kompromituj się. Reprezentant z bożej łaski, szkoda słów....
III
III 22.02.2019, 22:03
Człowieku co ty za bzdury piszesz!!!! ''Sołtys przyszedł na spotkanie i reprezentował wioskę ale nie musiał się udzielać przecież bo nie każdy ma obowiązek do tego.."
oko kamery
oko kamery 22.02.2019, 11:37
Jak nie pokazał jak pokazał!
Alex
Alex 22.02.2019, 10:07
Burmistrz nie chce źle dla Gminy to pewne . Ma tylko złych doradców którzy wiem jestem przekonany czy chcą jego dobra.
Myślę ,że to może być gra tych podpowiadaczy ,żeby za 5 lat przejąć władzę "bez jednego wystrzału "
.
. 22.02.2019, 16:11
Dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane. Jeśli ktoś podejmuje się tak ważnego zadania, to musi myśleć samodzielnie. Jak zechcę obejrzeć marionetki, to do pleciugi pojadę.
!!!
!!! 22.02.2019, 10:08
Coś w tym jest i mam nadzieję ,że szybko to zobaczy

Pozostałe