Zemsta za zamieszanie w poprzedniej kadencji? Rada nie potrafi wybrać komisji

  • 24.02.2019, 11:46 (aktualizacja 24.02.2019, 13:33)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zemsta za zamieszanie w poprzedniej kadencji? Rada nie potrafi wybrać komisji
Jest problem z wyłonieniem składu komisji rewizyjnej oraz skarg i wniosków w Radzie Gminy w Widuchowej. Podobnie jak w zeszłej kadencji. Teraz role się odmieniły. I tym razem odpowiedzialność spada na większość w radzie, tym razem skupionej wokół wójt Anny Kusy–Kłos.

Dlaczego nie można wybrać komisji, która m.in. sprawdza pracę wójt? Otóż prawo wymaga, by zasiedli w niej przedstawiciele wszystkich klubów radnych, w tym opozycyjnego. Imienne kandydatury muszą przejść przez głosowanie, a radni mogą być za lub przeciw.

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Widuchowej już trzeci raz podchodzono do wyboru chyba najważniejszej komisji w radzie – komisji rewizyjnej. I podobnie jak na pierwszej w nowej kadencji sesji 21 listopada 2018 r. i kolejnej 6 grudnia ub.r., opozycja zgłosiła Jadwigę Hasiuk z klubu Nasza Gmina. I tym razem, podczas lutowej sesji, kandydatka nie przeszła, gdyż odrzucono jej kandydaturę.

Większość radnych skupiona wokół wójt Anny Kusy-Kłos nie widzi także Łukasza Mańkowskiego w komisji skarg, wniosków i petycji.

W rezultacie obie wymienione wyżej komisje nadal nie zostały jeszcze powołane.

Wojewoda wszczął postępowanie nadzorcze.

 

A jak to wyglądało na sesji? Zapraszamy na krótki filmik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cygan
Cygan 08.03.2019, 23:28
Bezkarna samowolka
oburzony wyborca
oburzony wyborca 07.03.2019, 13:03
Jak długo jeszcze mieszkańcy Widuchowej będą czekać na otwarcie poczty? Nieudolność ekipy rządzącej czy lekceważenie mieszkańców? Może znajdzie się ktoś kto łaskawie odpowie na to pytanie. A może koniecznie trzeba się zwrócić o pomoc do wyższych władz? Wybrańcy nie wstyd wam?
Wiem coś
Wiem coś 07.03.2019, 11:11
Wójt ma bardzo dużo do ukrycia , oj bardzo bardzo dużo skrywa
Tymon
Tymon 04.03.2019, 00:17
Uciekają z tego urzędu gminy jak szczury Z tonącego okrętu , czują ferment siany przez główna dowodząca to biorą nogi za pas i uciekają im prędzej tym lepiej szczury to bardzo mądre stworzenia
dziwsz
dziwsz 04.03.2019, 08:48
Rotacje kadrowe są w każdej firmie i nic w tym dziwnego.
ole
ole 01.03.2019, 14:37
Gratulacje dla pana Sobczyńskiego za znalezienie nowej pracy ... kolejne zmiany w inwestycjach :-)
Zaskoczony
Zaskoczony 01.03.2019, 20:56
Wow ! Kolejny pracownik ? Coś nie tak skoro tak odchodzą ? I to jeszcze nie koniec. Będą kolejni pracownicy ! To powinno dać wójtowej do myślenia . Dlaczego tak uciekają ???
Drugi zaskoczony
Drugi zaskoczony 07.03.2019, 20:57
Do zaskoczony..... miałeś rację. Następny pracownik odchodzi !!! Miejmy nadzieję że na tym koniec ? Chociaż sam w to nie wierzę ?!
urzędnik
urzędnik 03.03.2019, 20:23
Takiej rotacji pracowników w Gminie Widuchowa nie było w kadencjach poprzednich wójtów. Skoro, jak niektórzy twierdzą jest tak dobrze to dlaczego pracownicy "zmykają" ?
Trochę popracują, przejrzą na oczy i "myk" gdzie indziej.
To powinno dać do myślenia, komu innemu.
Zzz
Zzz 01.03.2019, 21:28
To może czas coś z tym zrobić ?
Obcy
Obcy 27.02.2019, 15:25
Łatwo jest kogoś oceniać może niech tak każdy komentujący spojrzy sam na siebie i wtedy ocenia innych. Nigdy wam się ludzie nie dogidzi. Zazdrosni jesteście mogliście startować na wójta nikt wam nie bronił.
chętny
chętny 27.02.2019, 15:28
Chciałem startować ale obawiałem się przewałek.
Haha
Haha 27.02.2019, 19:44
Chyba swoich
dociekliwy wyborca
dociekliwy wyborca 27.02.2019, 14:25
Minęło 4 miesiące pracy nowych wybrańców gminy. Co przez ten czas dobrego zrobili dla gminy? Może ktoś z nich się odważy i napisze. Bo oprócz kupna tabletów, sowitych wynagrodzeń za jałowe spotkania i siania fermentu- innych pozytywnych owoców ich pracy nie widać.
podatnik
podatnik 27.02.2019, 15:25
Przez 4 miesiące żaden wybraniec nie zorganizował spotkania z mieszkańcami aby wysłuchać ich zdania dotyczącego np.budżetu,zadłużenia o 5mln gminy, kiedy będzie obiecany autobus,lampa ośw.,naprawiona droga itp..Troszczą się teraz o swoje diety co miesiąc.
zainteresowany
zainteresowany 27.02.2019, 15:58
to chyba u was się nie spotykają. W Ognicy radne już dwa razy miały dyżur dla mieszkańców. I nie są w żadnych komisjach a radni wójtowej w tym miesiącu zarobili już 570 zł a opozycja tylko 190 zł. Na razie to widać ze ci co mniej dostają pracują wiecej.
Motto gminy widuchowa
Motto gminy widuchowa 26.02.2019, 22:21
Spocona i poplamiony -zgrana siła czyli swój na swego trafił , po trupach do celu i ręka rękę myje to ich motto
Nadzieja
Nadzieja 26.02.2019, 20:29
Radni słuchają wójtowej i tak głosują a gdzie zdanie wyborców za 5 srebników sprzedawczyki.
Takich żeśmy wybrali bo w wiosce udają że są nie do kupienia .
Szkoda mego pisania Amen.
lis
lis 26.02.2019, 19:26
WSTYD że mieszkam w tej gminie a radni po co dla ludzi chodzicie do kościoła .(77 razy przebacz czyli zawsze)służyć macie ludziom a nie przepoconej.
spoko
spoko 26.02.2019, 19:04
Nie ma rewizyjnej i się nic takiego nie dzieje. Tak, że spoko loko!
Loko
Loko 26.02.2019, 19:31
Gdy nie będzie komisji Rewizyjnej to wójt będzie spoko loko. Po co wam malutcy komisja rewizyjna, co chcecie wiedzieć? Pani wójt to wzór gospodarności, przykładem jest Jej firma Gryf-Hurt ,wiadomo jak się tam działo, no i licytacja domu wójt. No i po co jakieś kontrole,będzie spoko loko. Tylko w Widuchowej mogła wygrać taka Osobowość. Pełnomocnik też niespotykany !!!
Ada
Ada 26.02.2019, 18:59
Kiedy radni zamienią swije diety na 300 zł ryczałtu? Tak krzyczeli w poprzedniej kadencji a teraz cisza??? Żenujące Państwo Radni.
obserwator
obserwator 26.02.2019, 16:10
Jałowe dyskusje, jałowe sesje nie powinny być wynagradzane. O to chodzi ekipie skupionej przy wójtowej, spotykać się, ale nic nie uchwalać. I aby kaska leciała.... Komisja rewizyjna na gwałt w gminie potrzebna. Pora ukrócić ten proceder. Dziwi tylko bierność władz zwierzchnych. Dlaczego nikt ze Szczecina nie zareaguje?
Olabogaslonceswiecituwojtowazniebaleci
Olabogaslonceswiecituwojtowazniebaleci 26.02.2019, 10:54
To i tak wszystko będzie wina poprzednika !!! Ja wam to mówię hahahah
Żenada ta gmina
Żenada ta gmina 25.02.2019, 23:27
Niestety tak to jest kobieta bez skrupułów rządzi w gminie widuchowa jej pełnomocnik pełniący funkcje dyrektora szkoły Krzywin tez brak skrupułów- dobrali się razem idealnie stworzyli fałszywa kampanie wyborcza owianą wieloma znakami zapytania i teraz to wszystko wypływa niczym oliwa sprawiedliwa czekamy co będzie dalej
Zawiedziona
Zawiedziona 25.02.2019, 21:05
Boże !!! Co się stało w tej naszej gminie ? Nikt z poprzedników (wójtów) tak nie skłócił naszego społeczeństwa jak obecna wójt ! A już z tymi komisjami to masakra !!! Pani Hasiuk.....nie bo nie !!! O co tu chodzi ? Przecież mają większość ! Więc i tak wszystko mogą przegłosować !
Dawno zawiedziona
Dawno zawiedziona 25.02.2019, 21:40
Jeszcze nie raz będziecie zawiedzeni rządzącą ekipą i jej pełnomocnikiem wyborczym p.o. dyrektorem.
To Oni skłócili i skłócają społeczność gminną.
Co do Pani Hasiuk, to boją się kompetentnej radnej w Komisji Rewizyjnej, bo po co im niepożądane pytania i wnioski, no i opozycja, i mieszkańcy za dużo mogliby się dowiedzieć.
jarek
jarek 25.02.2019, 12:53
Ludzie to proste Pani Jadwiga Hasiuk jest ładniejsza od (pani ) kusy-kłos i stąd ta bojaźń !!!!!!
@
@ 25.02.2019, 19:51
Nie tylko ładniejsza !!!
Marek
Marek 25.02.2019, 19:27
Jarek nie tylko ładniejsza !!!
Klif.
Klif. 26.02.2019, 18:48
Ale wy macie zamiast mozgu w glowach,,,sieczke.Co tu ma uroda!Gdzie ta p.Hasiuk ma urode taka ze ja tak poruwnujecie?Jej przeciwnicy nie moga zniesc ze drugi raz jest Wojtem.Czy wy umiecie tylko ponizac.Jej Radni robia teraz to co robili byli Radni z poprzedniej kadencji z Wojtowa i kilkoma Radnymi.Pozyczone za oddane.Zobaczcie teraz jak to jest.
Obcy
Obcy 27.02.2019, 15:26
Racja popieram komentarz
karp
karp 24.02.2019, 22:11
Wójt boi się kontroli ze strony opozycji? A co ma do ukrycia?
Xxl
Xxl 24.02.2019, 20:20
A za sesje kasa leci
widz
widz 24.02.2019, 21:37
Wójt zwraca się z szerokim uśmiechem w kierunku skarbnika, zadowoleni, że doświadczonej radnej nadal nie ma w Komisji Rewizyjnej. Hulaj dusza, piekła nie ma.
Podatnik
Podatnik 24.02.2019, 19:36
Pani Wójt proszę nam wyjaśnić, czy ten lans na wideo clip dysko polo z Pani wizerunkiem w roli głównej, to z Pani pieniędzy, czy na koszt podatnika Gminy Widuchowa ?
sołtyska
sołtyska 24.02.2019, 20:13
Pocalujta w d... Wójta
xy
xy 24.02.2019, 20:43
I to jest poziom sołtyski z tej Gminy.
Basia
Basia 26.02.2019, 19:03
To chyba z Widuchowej pierwszy duxoliz jeszcze nie wybrana . Cóż nowe idzie.

Pozostałe