Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Morzycko Moryń odrodzi się. Z nowym zarządem - zapowiada burmistrz [WIDEO]

  • 24.02.2019, 18:35 (aktualizacja 24.02.2019 19:19)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Morzycko Moryń odrodzi się. Z nowym zarządem - zapowiada burmistrz [WIDEO] Fot. UKS Morzycko Moryń
Zapytaliśmy burmistrza Morynia Józefa Piątka co dalej z UKS Morzycko Moryń. Po rezygnacji dotychczasowego zarządu, istnieje realna obawa, że Klub przestanie istnieć.

Byłemu prezesowi zarzuca się bowiem brak przejrzystości w działalności Stowarzyszenia przez ostatnie lata, brak rozliczeń corocznych klubu i niezwoływanie walnego zebrania wyborczego (które powinno mieć miejsce co cztery lata), doprowadzenie do usunięcia ze stanowiska bardzo dobrego trenera Piotra Janickiego Janicki pomimo dobrych wyników sportowych drużyn młodych piłkarzy czy też po awansie drużyny seniorów Morzycka Moryń w tabeli 4 ligi.

Z kolei byłe władze Klubu przypominają, że "Zgodnie z rejestrem prowadzonym przez starostę gryfińskiego po naszej rezygnacji w zarządzie pozostali: Robert Chrzanowski, Dominik Kaczmar, Wojciech Marciniak, Piotr Janicki, Grażyna Starościńska, która pełniła funkcję skarbnika, również złożyła rezygnację z funkcji. Natomiast w skład komisji rewizyjnej wygląda następująco: Tadeusz Chomont – przewodniczący, Stanisław Marciniak – członek, Łukasz Marciniak – członek. 

Jeśli chodzi o dotację za 2018rok informujemy, że stosowne sprawozdanie zostało złożone 30.01.2019 r. zgodnie z terminem. Kilka danych ze sprawozdania:
- dotacja 137000zł
- koszt ogólny zadania 220556,22zł
- środki własne 71901,22zł.
W tych środkach znajdują się kwoty pozyskane od sponsorów oraz nasze prywatne środki finansowe przekazane w tym roku na działalność klubu. Odpowiednio po
ok. 18 tys. złotych były prezes i były wiceprezes zarządu. W ubiegłym roku były to kwoty po ok. 6 tys. złotych przekazane przez nas i Panią Grażynę Starościńską, byłą skarbniczkę klubu".

Co dalej?

Zarząd UKS Morzycko Moryń zaprasza członków i wszystkich zainteresowanych na nadzwyczajne walne zebranie członków, które odbędzie się 03.03.2019 roku o godzinie 16.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu.

A burmistrz Morynia zapowiada reaktywację Klubu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Smog
Smog 25.02.2019, 21:08
Panie Piątek smierdzącym powietrzem się Pan zajmij w Moryniu a nie piłkarzami wieczorami smierdzi i nie ma czym oddychać
prawdaCieDosiegnie
prawdaCieDosiegnie 25.02.2019, 20:38
podobno RJ na Ukrainę az uciekł. strach przed rozliczeniem społecznym?
Fuj
Fuj 25.02.2019, 21:10
Podobno w gminie moryń śmierdzi
prrrrrrrrrrrr
prrrrrrrrrrrr 25.02.2019, 21:13
To mogą śmierdzieć brudne interesy :))))))
My tu rządzimy
My tu rządzimy 25.02.2019, 19:38
Pan Piątek informuje, o powołaniu nowego zarząd stowarzyszenia, którego władz statutowych nikt nie odwołał. Tak w Moryniu wygĺąda kontrola władzy nad jeszcze niezależnym stowarzyszeniem. Działanie jak rządzie przejmowanie wszystkiego czym można wpływać na wyborców.
znajdaWas
znajdaWas 25.02.2019, 21:40
bo Sami sie odwołali na FB i pisma pisząc o rezygnacji zamiast znaleźć następców i zebranie po ludzku zrobic jaka zenada i brak taktu szkoda pisac pseudo działacze na lata zostanie to w sercach kibiców i to nie ta 4 liga tylko rozwalenie Kluba. a Stowarzyszenie dalej jest niezależne i walczyc będzie o przetrwanie z pomocą wszystkich przychylnych ludzi a niebawem zebranie i mimo takich Pseudo prezesów co byli i rozwalili nasza dume Morzycko!
wierzba
wierzba 25.02.2019, 09:06
a poco nam klępicz jak tam niema dobrych piłkarzy oni ledwo śię utrzymają morynia stać na lepszych piłkarzy a nie buraków morzycko da rady znowym trenerem i zarządem i będom nowi
piłkarze w moryniu burmistrz nam pomorze utrzymać się w 4 lidze powodzenia
dobra zmiana po moryńsku
dobra zmiana po moryńsku 25.02.2019, 00:10
w Moryniu widać, że Morzycka dotknie dobra zmiana ekipy obecnego burmistrza. Zaczynają działać jak PiS wypowiedzenia umów, kontrola, przejęcia obiektu. wezwania, listy i stworzą klub po siebie i dla siebie. Wszystko w duchu TKM i wzorców PiS i nam się należy. Tylko czekać jak ogłoszą, że klub był siedliskiem zła i winni się znajdą a media to kupią.
gwarant
gwarant 25.02.2019, 08:29
W tej sytuacji nie można było nic innego zrobić. Obiekt i tak był, jest i będzie gminny.
czytelnik
czytelnik 24.02.2019, 23:27
szczerości w tej wypowiedzi burmistrza nie widać.
gwarant
gwarant 25.02.2019, 08:31
Bo po prostu jesteś do niego źle nastawiony. Co by nie powiedział to źle, ale o jego wiarygodności zaświadczy najbliższy czas.
Koniczynka
Koniczynka 25.02.2019, 19:41
Mówi, że burmistrz gra na Rzepę z psl
fryzier
fryzier 24.02.2019, 23:21
i już wiem o co poszło, to nie ma co grać tu trzeba załatwiać dlatego trener i frajtag graja na fryziera!
 komuno wróć
komuno wróć 25.02.2019, 00:15
na miejscu pozostałych władz kluby nie wchodził bym w układ z ekipą władzy bo już pokazują klubowi jego miejsce
Marek
Marek 24.02.2019, 21:15
Dogadać się z Klępiczem zagrać razem jako Morzycko a po sezonie utworzyć nowy zespół o nazwie Morzycko II będzie w Gminie kl- O i B-kl (a może będzie i IV liga i Morzycko II )
Abc
Abc 24.02.2019, 21:10
Potrzebne to jak zmarłemu kadzidło!!!!!!!
optymista
optymista 24.02.2019, 20:59
Najważniejsze jest żeby się spotkać na zebraniu, tak żeby zarząd się odtworzył - uzupełnił (Sacun dla tych co zostali w Zarządzie i dla osób co podjęli rekawice (Noe!) - i można działać, optymalnie byłoby przystąpić do rozgrywek jeszcze teraz, co jest wykonalne., ale trochę karkołomne po tym co "pseudo prezesi" zostawili, a nie zostawili nic.
puma
puma 24.02.2019, 20:21
No i bardzo dobrze. Porzadek musi byc i burmistrz przy jego zaprowadzaniu powinien pomóc. Bo najważniejsze jest dobro naszych miejscowych zawodników na wszystkich poziomach.
topor
topor 24.02.2019, 20:18
Będzie reaktywacja i już za chwilę nikt nie będzie pamiętał o tych nieudacznikach.
wkurzajeski
wkurzajeski 24.02.2019, 20:12
jestem ekspertem od pilki kopanej.moryniacy buracy zadawajcie pytania
Pio Pio Pio
Pio Pio Pio 24.02.2019, 20:15
Pierwsze podchwytliwe pytanie: ile bramek jest na boisku po przeliczeniu przez komisję burmistrza?
wkurzajewski
wkurzajewski 24.02.2019, 20:19
piłka jest okrongła a bramki som dwie.Zadowolony?
KS
KS 24.02.2019, 19:51
Cytat z utworu Kazimierza Staszewskiego: „... co ten dziadek właściwie pier....li, czy kpi, czy pyta, czy *** go boli”?
Kazik
Kazik 24.02.2019, 20:18
Panie Józku, niech się pan nie boi
pół Morynia za panem stoi!
ino raz
ino raz 25.02.2019, 00:18
i cała parafia tyż panoczku z władzom stoi
o co tu chodzi?
o co tu chodzi? 25.02.2019, 00:25
to kto zwołuje zebranie? chyba pozostały zarząd klubu pod dyktando włodarza miasta?

Pozostałe