Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Oskarżona urzędniczka stanie przed sądem

  • 28.02.2019, 01:10 (aktualizacja 28.02.2019 11:04)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Oskarżona urzędniczka stanie przed sądem
Była referentka ds. ochrony środowiska i gospodarki odpadami pracująca w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju stanie niebawem przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Gryfinie zakończyła bowiem prowadzone dochodzenie i 31 października 2018 r. przekazała do sądu akt oskarżenia. Proces ruszy za kilka tygodni.
- Urzędniczka została oskarżona o dokonanie przestępstwa przekroczenia uprawnień oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach - informuje w rozmowie z redakcją igryfino Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.
 
W Trzcińsku-Zdroju niektórzy jednak zastanawiają się, czy cała ta sprawa nie jest próbą odwetu byłego burmistrza na pracownicy.
 
W listopadzie 2017 r. referentka Ochrony Środowiska napisała bowiem do Rady Miejskiej skargę na ówczesnego burmistrza Zbigniewa Kitlasa, a następnie złożyła wypowiedzenie umowy o pracy w urzędzie.
Na początku 2018 r. burmistrz Kitlas zarzucił byłej urzędniczce poświadczanie nieprawdy w protokołach z prac w terenie i złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Sarę K.
Kobieta nie pozostała dłużna i pozwała do sądu ówczesnego burmistrza.
 
Jesienią 2018 r. w wyborach samorządowych była urzędniczka ubiegała się o mandat radnej Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju. Startowała z komitetu popierającego na burmistrza Bartłomieja Wróbla. Zdobyła jednak za mało głosów i radną nie została. 
 
-Po wyborach nowo zaprzysiężony burmistrz Bartłomiej Wróbel, jako przedstawiciel władzy samorządowej w Trzcińsku-Zdroju, podpisał ugodę z panią Sarą. Następnie w lutym 2019 r. zatrudniona została na stanowisko księgowej w zajmującym się oświatą Centrum Usług Wspólnych w Trzcińsku-Zdroju - informują nas czytelnicy.
 
 

Sprostowanie nadesłane dzisiaj 28 lutego 2019 r. przez urzędniczkę:

W związku z opublikowaniem na portalu Igryfino.pl artykułu, dotyczącego mojej osoby ("Oskarżona urzędniczka stanie przed sądem") piszę by sprostować pewne fakty, mianowicie:

- nie złożyłam pozwu przeciwko byłemu burmistrzowi w odwecie. Pozew został złożony w sądzie pracy jako pierwszy- 27.02.2018r., natomiast zawiadomienie do prokuratury Urząd Miejski złożył na początku marca 2018r.

- nie otrzymałam pracy w Centrum Usług Wspólnych.

 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (85)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 7.03.2019, 11:01
Jak przeczytałam te wszystkie komentarze to sobie mysle ze ci ludzie nie maja swoich problemòw,swojej pracy, swoich dzieci I wnukòw.Pracujecie a też siedzicie na fb a co niektorzy ktorzy to piszą maja sami dużo za uszami,itd,itd. Kitlas zadłużył gminę,a mimo to robił co roku imprezy Dni Trzcinska na ktòre szły pieniadze z zaciągniętych kredytów, wiedział że sa długi a zatrudniał swoich od przedszkola do............ I nie wiem czy wsxytskich zgodnie z kwalifikacjami. Sara nie jest złodziejką I ma kwalifikacje.
Ktoś
Ktoś 7.03.2019, 12:25
Po co piszesz co robił Kitlas?! Teraz jest nowy burmistrz i miały być zmiany, niby na lepsze! A okazuje się że robi tak samo jak jego poprzednik! To nie dziwota że ludzie się burzą!
Mieszkańcy
Mieszkańcy 6.03.2019, 13:18
Jak prokuratura wniosła akt oskarżenia do sądu to coś tam się dopatrzyli. Zwietrzyli i udokumentowali przestępstwo. Sąd oceni czy pójdzie siedzieć, czy w zawiasach, czy grzywna albo ograniczenie wolości. A może umorzy albo aniołka uniewinni.
Edek
Edek 2.03.2019, 15:38
Redaktor tak nakłamał że trzeba sprostowania pisać ...oj nieładnie Andrzeju....chyba będzie kolejny proces za zniesławienie...poprzednie sprawy nic ciebie nie nauczyły
:)
:) 2.03.2019, 19:48
Ku..a dajcie już spokój, a czy sprostowanie jest prawdziwe?????
,, nie otrzymałam pracy w Centrum Usług Wspólnych".a gdzie sprostowanie - ,,otrzymałam posadę w księgowości OPS"- to jest prawdziwe, więc po co te chore brednie i straszenie procesami za zniesławienie,chyba tylko ten artykuł wysyła tyle gróźb - chore i zarazem śmieszne.... Chcecie niby pomoc tej pani, ale w jakim świetle ją stawiacie???? Każdy zdrowo myślący weźmie to jako ,,tonący brzytwy się chwyta", więc niech zamilkną ci mecenasi, informatycy i Edki, po co kolejna kompromitacja???/

Obiektywny
Obiektywny 2.03.2019, 10:41
Był już informatyk, pojawił się mecenas,może za chwilę policjant, a następnie sam sędzia.....Żałosne...Szkoda, że ,,mecenas" skupił się tylko i wyłącznie na ,,pomawianiu" przez internautów osoby, której sprawa dotyczy. Z takimi posunięciami poczekałbym do końca procesu. Zapomniał jednak pan mecenas o najważniejszym, a mianowicie kodeks karny (tak na marginesie) wskazuje również, że są nie do pominięcia pewne procedury, a jedną z nich jest postępowanie przygotowawcze. W tym przypadku jak widać, zakończeniem prowadzonego postępowania przygotowawczego jest sporządzenie aktu oskarżenia przez prokuratora. I to jest kluczowe, albowiem wniesienie aktu oskarżenia uruchamia etap postępowania sądowego i jest w swej istocie skonkretyzowanym wnioskiem o ukaranie określonej osoby za dany czyn. Z procesowego punktu widzenia ważne jest, iż z chwilą wniesienia aktu oskarżenia podejrzany w sprawie staje się oskarżonym. To tak ogólnie. I teraz trzeba cierpliwie poczekać, a nie szukać dalszych sensacji.
Reakcje ludzi są jak najbardziej zrozumiałe. Moim zdaniem należało poczekać z przyjęciem do pracy i nie narażać się nieprzychylnej opinii publicznej, a zwłaszcza jak jest tak gorąco w naszej gminie. Szuka się oszczędności, a jednocześnie wydaje się pieniądze na stanowisko, które jest zupełnie niepotrzebne, bo w ośrodkach z takim budżetem radzi sobie jedna księgowa (skupiająca się tylko i wyłącznie na swojej pracy) i czy to nie jest kolejny,jak najbardziej uzasadniony powód do oburzenia mieszkańców????
Realny mecenas doradziłby cierpliwość i skupienie się na oczyszczeniu z zarzutów, a nie podjudzał do kolejnej walki.Nie ludzie są tutaj winni, a może i czują się winni że nabrali się na ,,wspaniałą wizję naszej gminy."
łał
łał 1.03.2019, 22:19
Skoro jest tu straszenie to w czuły punkt uderzyło...
Sara odezwij się - mecenas GW
Sara odezwij się - mecenas GW 1.03.2019, 21:26
Kodeks karny wskazuje, iż osoba pomawiająca inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Jest to przestępstwo pomówienia w typie podstawowym. Jeżeli dopuszczamy się takiego czynu za pomocą środków masowego przekazu (do których należy Internet), narażamy się na surowszą odpowiedzialność. Kodeks karny przewiduje w tej sytuacji obok kary grzywny czy ograniczenia wolności, także karę pozbawienia wolności do 1 roku.

W razie skazania za przestępstwo pomówienia sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża lub inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. Orzeka się ją w wysokości do 100 tysięcy złotych.

Pokrzywdzony może również wnioskować o podanie wyroku do publicznej wiadomości. Sąd określa wówczas sposób i miejsce publikacji, na koszt sprawcy przestępstwa.
koło
koło 1.03.2019, 22:18
I dlatego się w tej sprawie nic nie wydarzy. B tu nie ma tych znamion. Dobrze, że to przytoczyłeś.
bloom
bloom 1.03.2019, 17:43
A ja się pytam czy zatrudnianie w Urzędzie Miejskim jest tajne? Cyż płacąc za funkcjonowanie tego urzędu nie mamy prawa wiedzieć co się tu dzieje? Niektórzy wpadają w histerię.
informatyk
informatyk 1.03.2019, 17:34
Większość tekstów naruszających czyjeś dobra osobiste czy zniesławiające powstaje pod wpływem emocji, z chęci natychmiastowego dołożenia komuś. Złość zaślepia tak skutecznie, że autor zapomina, iż nie jest anonimowy. Każdy komputer w sieci można zidentyfikować, informacji o nim i jego właścicielu udzielają operatorzy, pomocna jest też baza danych PESEL. A pracując na komputerze, często tak się właśnie zachowujemy, wpisujemy wszystko co ślina na język przyniesie. Na pełną anonimowość w sieci nie mamy co liczyć, tą opinię podziela wielu specjalistów.

Jak można namierzyć internautę?
Namierzenie fizycznego adresu osoby, która na różnych forach wypisuje np. wulgaryzmy lub
znieważa innych użytkowników nie jest wcale takie trudne. W Sieci można wyśledzić internautę mając do dyspozycji jego numer IP i pseudonim, pod jakim podpisuje się np. na forum internetowym. W większości wypadków numer IP - numer przydzielany komputerowi za pośrednictwem którego łączymy się z Siecią - wystarcza do zlokalizowania fizycznego adresu, skąd nawiązano połączenie. Przeciętny użytkownik nie ma jednak uprawnień do śledzenia innych użytkowników Sieci - ustalaniem personaliów internautów mogą zajmować się upoważnione do tego podmioty, np. policja lub prokuratura na wniosek pokrzywdzonego. Pani Saro proszę to zgłosić . A to się niektórzy zdziwią ;-) Koniec z tym chamstwem
X
X 1.03.2019, 18:54
Tak, dalej próbujcie zastraszać. Pisząc tu mamy pełną świadomość, że można nas namierzyć. Nie można jednak ukarać kogoś za prawdę, bądź dochodzenie prawdy. Jestem przeciwko fałszywym oskarżeniom, bo to godne napiętnowania, płytkie i małostkowe.Widać jednak, że tu nie chodzi o nieprawdziwe oskarżenia, tu chodzi o krytykę, o to żeby siedzieć cicho i się nie odzywać.
do pseudorodacy
do pseudorodacy 1.03.2019, 17:39
Probelm jest jeden z tym namierzaniem. - nikt ci nie udosteoni IP.
prawnik
prawnik 1.03.2019, 19:51
Jeśli Sara założy sprawę z powództwa cywilnego portal igryfino na wniosek policji lub prokuratury będzie musiał . Takie prawo misiu ;-) Także Sara śmiało możesz wycenić straty moralne za 40 tyś (utracony zarobek,stres itp) to sąd przyzna z 12-15 tyś . Fajnie będzie taką kaskę przytulić ;-) A i po wyroku poznamy dane tego internetowego napinacza...zobaczymy co to za kozak. ;-) Ale będzie wstyd ;-)
😀
😀 1.03.2019, 20:36
Proponuję na dzieciątku się skupić pani dobra rada😊
Miłosz
Miłosz 1.03.2019, 15:30
Ktoś tu ciśnienia nie wytrzymuje , prawda boli Bartku ?
Kiedyś miałeś szacunek u ludzi. Jako kierownik miałeś wolną rękę, twój szef nie patrzył na to co robisz , miałeś przyjaciół kolegów znajomych ...
Teraz masz ... 2 tłuste koty i setkę wrogów.
Życzę powodzenia, przed tobą ciężko okres, pamiętaj ze jak będziesz leciał już na dno koledzy ci nie pomogą
Amen
Amen 2.03.2019, 08:57
Bycie szczerym nie daje ci wielu przyjaciół, ale z pewnością daje właściwych!!!! Pamiętajcie o tym. Nie nakręcajcie się, że burmistrz stracił szacunek, kolegów, przyjaciół bo to nieprawda. Życzę wszystkim abyście byli tak traktowani przez ludzi jak wy ich traktujecie. Amen
Pomoc
Pomoc 2.03.2019, 08:47
Pomogą... Tylko prawdziwi. Nie musicie się martwić!
Strasznie zdziwiony!!!
Strasznie zdziwiony!!! 1.03.2019, 15:21
Widac kto tu dostaje duposcisku!!! Powtarzasz sie!!! Nie strasz ,bo jest to zalosne!!!
żebyś się nie zdziwił
żebyś się nie zdziwił 1.03.2019, 14:37
Do wszystkich internetowych napinaczy:
- Nikt kto tu piszę nie jest anonimowy jak się co niektórym wydaje. Każdy zostawia po sobie niewidoczny dla czytelników numer IP, po którym można dojść dokładnie z którego komputera były pisane komentarze. To tak apropo przypomnienia. Po drugie nikt z was nie będzie dobierał nowemu burmistrzowi ludzi do pracy. Wygrał i on sam sobie dobierze zaufanych pracowników. Koniec kropka. Kitlas rodzinami zatrudniał i swoimi się przez 12 lat poobstawiał i nikomu jakoś to nie przeszkadzało, a teraz kilku internetowych dupościsku daje upust swojej chorej fantazji. Ale to wszystko do czasu. Już w Trzcińsku jedna osoba została namierzona w tym portalu. Sprawa była w sądzie i zakończyła się wygraną . Więc warto uważać z tymi oskarżeniami bo samemu można dostać po łapach. Ten portal robi się jak dno.Tu jest tak dużo hejtu że aż przykro się to czyta. Ktoś myśli że jak nie musi się podpisać nazwiskiem, to może bezkarnie tu bzdury wypisywać. Wszystko do pierwszej sprawy. Ktoś dostanie do zapłacenia parę tysięcy za oczernianie to się obudzi i nauczy odpowiedzialności za swoje słowa
Prawda
Prawda 1.03.2019, 14:49
Ale tu się nikogo nie obraża tylko pisze prawdę, chyba każdy ma prawo do swojego zdania! A tak apropo nowego burmistrza, miały być zmiany na lepsze a jak narazie to robi tak samo jak jego poprzednik to chyba nie dziwne że ludziom się to nie podoba! A skoro tak szuka oszczędności to jakoś po jego działaniach tego absolutnie nie widać! Swoim daje etaty a innym zabiera coś tu nie gra i taka jest prawda!!!
Podłość ludzka nie zna granic
Podłość ludzka nie zna granic 1.03.2019, 17:13
Czy prawdą można nazwac, określenie " złodziejka"? Albo "nie majaca kwalifikacji" to nazywasz prawem do własnego zdania?
veritum
veritum 1.03.2019, 17:52
Verum est adaequatio intellectus et rei.
Veritum serum
Veritum serum 2.03.2019, 00:28
Serum?
Romuś
Romuś 1.03.2019, 13:44
kolejny etat w UM ?
Ponoć powstało stanowisko konserwatora ?
Po córce czas na tatusia ?
Brawo !
Fik
Fik 1.03.2019, 14:35
Nauczycielom etaty chce zabierać a co chwilę kogoś przyjmuje do urzędu. Nigdy nie będzie dobrze w tej gminie!!! 😡
Szok
Szok 1.03.2019, 14:29
To chyba jakiś żart! To takie oszczędności robi nowy burmistrz?!
!!!
!!! 1.03.2019, 10:24
Sprawa w sądzie. Za kilka tygodni będzie rozstrzygnięcie.
Strażnik
Strażnik 1.03.2019, 09:24
Przerażające jest to, że każdy łatwo rzuca kamieniem choć sam ma wiele na sumieniu. Takie jest Trzcińsko, byleby tylko kogoś zdeptać, upokorzyć. Te komentarze ludzie świadczą o WAS! Po uniewinnieniu zdało by się co niektórych zidentyfikować i wytoczyć sprawy. Jeden z drugim może by się opamiętali trochę. Na marginesie osoba, która sprzedała tego newsa portalowi mam nadzieję, że w krotce sama podzieli ten sam los i stanie się ofiarą hejtu.
pozdrawiam
pozdrawiam 1.03.2019, 10:15
Masz rację. Wpis świadczy głównie o osobie wpisującej. Miłe że życzysz komuś hejtu. To się nazywa mowa nienawiści.
Tus
Tus 1.03.2019, 09:44
Gryfino niczym nie ustępuje... Tu tak jak U Was plotka i ocenianie kwitną. Same ideały...
Szok
Szok 1.03.2019, 09:15
Pani Sara nie pali i nie na Facebooka więc nie wiem kto pisze komentarze nie mając w ogóle pojęcia. Trzcińsko to miasteczko hejterów
x
x 1.03.2019, 14:44
Hejt jest obraźliwym lub agresywnym komentarzem zamieszczonym w Internecie. Hejter wyraża opinie pełne nienawiści, negatywności; a czy tu takie opinie są???? Raczej wyrażane są ogólne poglądy dotyczące tej sprawy, wobec głównej bohaterki sprawy nie dostrzega się hejtu, więc po co ta spina ? Sprawa jest i to normalne, że podano ją do publicznej wiadomości, skoro ta pani stała się urzędnikiem publicznym....Tak na marginesie wychodne na szluga (co pochłania dużo cennego czasu i czemu z pewnością nikt nie zaprzeczy, bo to stwierdzenie faktu) nie dotyczy pani S. (czytanie ze zrozumieniem się kłania), więc gdzie tu hejt czyli nienawiść ??? A afer obecnie jest za dużo jak na tak krótki czas urzędowania, więc oburzenie ludzi nie powinno nikogo dziwić.
Ciekawy
Ciekawy 28.02.2019, 18:23
A jak ta pani się przyjmowała to był konkurs? Czy tak porostu wystarczy po znajomości?
👂
👂 28.02.2019, 18:40
Wystarczy po znajomości, zwłaszcza jak burmistrz popiera, a ciocia jest główną księgową. To parodia, ale tak jest.
obserwator
obserwator 28.02.2019, 19:22
No chce pomóc cioci, taka rodzinna, taka pomocna, księgowa zaganiana, na fajeczkę trzeba wyjść,robota sama się nie zrobi, pomocy trzeba ŻENADA!!!!!!!!
Rycho
Rycho 28.02.2019, 18:08
Ludzie uwielbiają afery i niszczyć innych, szczególnie w TZ!
Portos
Portos 1.03.2019, 19:58
To wina Zbysia, Hipcia,Franka, Tłustego kota.że tak pięknie ludzi pokłócili..teraz trzeba lata by te podziały zlikwidować
Patrzę i nie wierzę
Patrzę i nie wierzę 28.02.2019, 18:00
W Rzymie były igrzyska dla pospólstwa. Krew, walka, cierpienie gladiatorów.

Teraz takie artykuły to igrzyska dla ludu.
Opamiętajcie się co niektórzy bo zachowujecie się jak zwierzęta!

Po to jest Sąd żeby rozstrzygnął tą sprawę a nie Wy dokonujący linczu na kobiecie.

Gdzie jest Pan Burmistrz w tej chwili? Czy nie powinien zabrać głosu w sprawie? Oczywiście, że nie zabierze.

A
A 28.02.2019, 18:44
Ale jaki lincz? Po co co? Przyszła do pracy, bez konkursu, bez referencji, a co najważniejsze bez kwalifikacji i po co lincz?
Strażnik
Strażnik 1.03.2019, 09:26
Skąd te informacje??? Kilka lat pracy w urzędzie mają świadczyć o braku kwalifikacji? Czytałeś/as akta osobowe że takie rzeczy piszesz? Przyjrzyj się innym urzędnikom w Gminie najpierw.
Laska
Laska 28.02.2019, 15:02
Bunkrów nie ma ale też jest zajebis..ie 😂...
Co ich łączy ?
Co ich łączy ? 28.02.2019, 14:08
Kitlas ją zwolnił a nowy zatrudnił złodzieja.
Patrzę i nie wierzę
Patrzę i nie wierzę 28.02.2019, 18:01
Pani S na Pani miejscu zglosilabym ten wpis do prokuratury.
nikt nie jest tu anonimowy
nikt nie jest tu anonimowy 28.02.2019, 16:07
Uważaj na słowa baranie, myślisz że jesteś anonimowy?
Baran
Baran 2.03.2019, 00:31
TY też nie jesteś anonimowy, a wyzywasz ludzi!

Pozostałe