Gmina dostała na przebudowę drogi i środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

  • 05.03.2019, 09:43 (aktualizacja 05.03.2019, 12:40)
  • na podst. mat. Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie
Gmina dostała na przebudowę drogi i środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych ZUW Burmistrz Barbara Rawecka z rąk ministra Joachima Brudzińskiego otrzymała promesę na 1,2 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa.
Fundusz Dróg Samorządowych był wczoraj głównym tematem konferencji, w której udział wziął minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, wiceminister Paweł Szefernaker, wojewoda Tomasz Hinc oraz posłowie: Leszek Dobrzyński, Michał Jach oraz Krzysztof Zaremba. Była to też okazja do przekazania promesy dla jednej z naszych gmin i dowód, że warto występować o środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

W ramach FDS do województwa zachodniopomorskiego ma trafić ponad 174 mln zł. Po ogłoszeniu naboru samorządy będą mogły zgłaszać listę inwestycji, na które chciałyby uzyskać dofinansowanie z budżetu państwa.

- Wybierając do dofinansowania zadania będę kierował się zapisami ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, z uwzględnieniem wniosków składanych przez samorządy, które dotychczas nie korzystały z dofinansowania dróg lokalnych w ramach wcześniejszych programów- podkreślał podczas konferencji prasowej wojewoda Tomasz Hinc – W naszym województwie jest blisko 30 gmin, które od 10 lat nie skorzystały z dofinansowania rządowego. W tym roku warunki pozyskania dotacji na remont gminnej drogi dla tych gmin, które z powodu niskich dochodów miały kłopot z zapewnieniem wkładu własnego w projekt będą korzystniejsze – dofinansowanie państwa może sięgnąć aż 80 procent kosztu inwestycji.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podkreślał, że nie mają znaczenia barwy polityczne samorządowców.

- Wspieramy mieszkańców, a nie polityków – mówił minister Joachim Brudziński. - Będziemy odbudowywać drogi lokalne, będziemy wspierać przemysł, odtwarzać posterunki policji - takie jest nasze zadanie.

Minister Brudziński wręczył też burmistrz Chojny, Barbarze Raweckiej, promesę na przebudowę drogi gminnej nr 427041 wraz z budową kanalizacji deszczowej przy ul. Zielonej w Chojnie w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wartość promesy to 1,2 mln zł.

- W skali całego kraju na likwidację skutków klęsk żywiołowych przeznaczyliśmy 1,7 mld zł. Na Pomorzu Zachodnim to nieszczęście dotknęło gminę Chojna w powiecie gryfińskim. Wręczam tylko jedną promesę – poniekąd trzeba się z tego cieszyć. Oznacza to, że natura nas oszczędziła. Z drugiej strony – jeśli do jakichkolwiek nieszczęść by doszło zawsze warto sięgać po pomoc, a ja jako szef MSWiA chętnie jej udzielę. – podkreślił minister Joachim Brudziński.

na podst. mat. Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antoni
Antoni 05.03.2019, 21:40
Pan Fedorowicz przez 12 lat nie byl w stanie nic zrobic z ta droga. Za to m.in. cenie Pania Rawecką. Na dofinsowaniach funkcjonowal i funkcjonuje Starostwo Powiatowe.
Grydek
Grydek 06.03.2019, 10:02
Tutaj się mylisz. To dofinansowanie to zasługa poprzedniej rady i burmistrza, którzy złożyli wniosek i zabiegali o niego mocno. Natomiast Rawecka to tylko i wyłacznie dobry pijar, kompetencyjnie to całkowite nieporozumienie (nawet pomimo wielu lat spedzonych w urzędach). .
Antoś
Antoś 06.03.2019, 06:44
Pani Rawecka w Starostwie to nic oprócz propagandy nie robiła. Dofinansowania jeżeli były to tylko dla swoich z IS
Obserwator
Obserwator 05.03.2019, 21:10
Temat remontu ulicy Zielonej skutecznie ruszył już w poprzedniej kadencji. Jednak największą zasługę trzeba przyznać ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu za zaangażowanie w sprawę oraz po raz kolejny przeznaczenie funduszy dla Gminy Chojna. Dziękujemy panie Ministrze !
AJWAJ ALELUJA I DO P[RZODU
AJWAJ ALELUJA I DO P[RZODU 05.03.2019, 15:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Görnik z chmur
Görnik z chmur 05.03.2019, 13:49
A kiedy q wodna wezmie sie za ul.rybackå...len smierdzacy
Ol
Ol 05.03.2019, 12:44
Brawo Barbara, Mieczysław do boju w Gryfinie drogi gorsze jak w Chojnie.
Heil Donald
Heil Donald 05.03.2019, 12:30
Achim dał , Donald by ukradł .
Nou thenks ;-)
Nou thenks ;-) 05.03.2019, 11:25
Englisz kapejszyn ser Joahim?
ten co liczy
ten co liczy 05.03.2019, 11:58
jes, aj em de best kandydat do jewropaliment aus brukselka iest wery gut !

Pozostałe