Strajk nauczycieli. Co z egzaminami i prowadzeniem lekcji?

  • 5.03.2019, 13:02 (aktualizacja 05.03.2019 21:14)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Strajk nauczycieli. Co z egzaminami i prowadzeniem lekcji?
Strajk ma się rozpoczać 8 kwietnia i potrwać do odwołania. To oznacza, że w niektórych szkołach może zabraknąć nauczycieli do prowadzenia lekcji. Kwiecień to też termin egzaminów. Strajk to skutek nierozwiązanego konfliktu, po tym jak jak ZNP domagało się od minister edukacji podwyżek dla nauczycieli w wysokości 1000 złotych, część dydaktyków może zacząć strajkować.

Strajk pracowników oświaty ma polegać na powstrzymaniu się od pracy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (146)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bożena
Bożena 13.03.2019, 14:39
Brakuje nauczycieli? Gdzie? Obecnie jestem bez pracy, z 25letnim doświadczeniem jako pedagog, zarejestrowana w UP jako bezrobotna - nauczyciel dyplomowany. Gdy dzwonię w sprawie pracy słyszę odpowiedz - Nie, pani jest za droga. Jak dostana podwyżkę o 1000 zł wszyscy beda za drodzy.
widz
widz 8.03.2019, 22:04
Do spostrzegawcza spostrzegawczy.
20 godzin lekcyjnych tzn.20 x 45 minut=15 godzin i proszę nie kłamać tzn. oszukiwać jak mówicie ale uczciwie.
Kto z góry dostaje kasę za pracę ?
Murarz jak źle wykona pracę musi ją naprawić ,a że wynik słaby dzieci to wina rodziców itd.
Ruszyć tyłxki niemoty wysoko nadęte po wieczorówkach -zaocznych.
czy murarz co idzie po cegłę pracuje?
czy murarz co idzie po cegłę pracuje? 9.03.2019, 00:53
Nie zawsze murarz jest winien, że mu projektant źle zaplanował a inwestor kupił cegłę z odzysku i cement "ochrzcił" piaskiem....
Poza tym murarz nie bierze pracy do domu.
rozczarowana
rozczarowana 7.03.2019, 21:40
Moze zmienie temat.Bylam wczoraj na posypaniu glowy popiolem i co? Modlitwa za o. Rydzyka, RadioMaryja,TVRepublika, a potem mowa o laickich mediach. cCzekalam kiedy bedzie o lewakach, komunistach i...Mialam zaraz wyjsc. Czy polityka jest w Kk potrzebna? Qvo vadis Polsko?
Dia
Dia 7.03.2019, 19:18
Widac, jak sie pracuje, skoro komentarze tak rano pisane...
sprawdzam:)
sprawdzam:) 7.03.2019, 20:56
Cóż za samokrytyka...

Dia Wczoraj, 07:25

Dia Wczoraj, 07:20

Dia Wczoraj, 07:26

Dia Dzisiaj, 19:18 Widac, jak sie pracuje, skoro komentarze tak rano pisane...
Pomysłodawca
Pomysłodawca 7.03.2019, 16:46
Mam taki oto pomysł. Sprywatyzować szkoły. Wszystkie. Od jutra. I niech ci wszyscy pieniacze, krzykacze, płacą od jutra za swoich Brajanków i swoje Dżesiczki czesne w wysokości... powiedzmy 2000 PLN. A jak ich nie będzie stać, to trudno. Nich im kupią nowego samunga, żeby aniołeczki mogły mieć rozrywkę.
alfa
alfa 7.03.2019, 17:32
ale nie ma takiej potrzeby, dziecko może być nauczane w domu przez rodzica - nazywa się to nauczanie domowe
Pomysłodawca
Pomysłodawca 7.03.2019, 18:11
Polska. Naród, gdzie każdy zna się na medycynie, prawie, nauczaniu i piłce nożnej. Naród wybrany jak nic.
Spostrzegawcza
Spostrzegawcza 7.03.2019, 16:14
Nauczyciel pracuje 18 godzin??? Przy tablicy to fakt, ale inni mają więcej godzin w etacie. 20, 22 i 30 godzin, to zależy gdzie? I czego uczy. To raz. Nikt nie wie, że pracujemy w domu. Sprawdziany, kartkówki, przygotowanie zajęć na następny dzień (fakt, nie wszyscy , pani/pan od wuefu nie musi, ale ma inne obowiązki.) Wywiadówki, zebrania, konsultacje indywidualne, wycieczki -praca 24 godziny na dobę, rady szkoleniowe, rady pedagogiczne, kursy i szkolenia w niektóre weekendy, Studia podyplomowe, często za swoje pieniądze. Zrezygnować po 30 latach pracy? Tuż przed emeryturą? Młodzi rezygnują. Nie chcą pracować za takie pieniądze. Ponadto biurokracja, reforma źle przygotowana. To nie tylko chodzi o pieniądze. Nikt nie pyta nauczycieli, co zrobić, aby ulepszyć, zmienić?, Decydują urzędnicy i politycy.
Polecam przeczytać Gazeta Chojeńska "Protest nauczycieli " wtorkowy numer, "Nauczycielka apeluje do minister Zalewskiej: niech pani przestanie kłamać." A także " List otwarty do Minister Edukacji Narodowej." Trochę więcej wiedzy nie zaszkodzi, a pozwoli zrozumieć strajkujących nauczycieli.I jeszcze jedno znane jest powiedzenie."głupim narodem łatwiej rządzić." Czy Ci wszyscy co tak narzekają na nauczycieli rzucali w szkołę kamieniami? W szkole są miejsca pracy wolne. W samym województwie zachodniopomorskim ponad 40 etatów do obsadzenia, a w Polsce kilka tysięcy brakuje nauczycieli. Zapraszamy.! Tylko studia, dwa kierunki podyplomowe (chociaż) na start 1850Zł , a przed emeryturą, ponad 33 lata pracy 2800 zł/3000żl z nadgodzinami.. A jaka będzie moja emerytura? 1/3 z 2800/3000zł? Łatwo obliczyć.
alfa
alfa 7.03.2019, 22:24
no i najważniejsze - papierologia: sprawozdania, zestawienia, podsumowania, diagnozy, analizy, ewaluacje, modyfikacje, programy, procedury do każdego pierda ... oczywiście na własnym papierze, drukarce, tuszu, komputerze ... w domciu popołudniami
Otóż to, alfa
Otóż to, alfa 8.03.2019, 21:53
I drukowanie dyplomów za swoje, na swojej drukarce i wiele, wiele innych rzeczy. Kto nie jest nauczycielem, ten nie wie, a tylko pyszczyć potrafi, to mam na myśli, bo chyba ktoś źle zrozumiał...
Otóz to, alfa
Otóz to, alfa 7.03.2019, 22:45
Dyplomy na konkursy, nagrody, wycieczki itd, itd...
dziwolągi
dziwolągi 7.03.2019, 21:30
A ty ,, polityczna ,, - gdzie byłaś w latach 2010 - 2015 !? Wtedy wysokość pensji Ci odpowiadała !? Myślałem , że nauczyciele potrafią myśleć RACJONALNIE i postępują etycznie .. Ale widzę że to są tępe KODOWCY ...!!
etyka oceny zdolności kredytowej w banku
etyka oceny zdolności kredytowej w banku 7.03.2019, 21:41
Nie mów o etyce, gdy "bezrobotny" prawnik wyszarpuje 20 tysięcy na kancelarię! I to taki bezrobotny, którego oświadczenie majątkowe jest publicznie znane!
Nie mów o etyce, gdy kolejne zastępy "miśków" biorą pensje miesięczne w wysokości rocznych zarobków zwykłych ludzi - i jeszcze tlumaczą "a gdzie mam zdobyć doświadczenie, jak nie w ministerstwie"?
Nie dla 1000!!!
Nie dla 1000!!! 7.03.2019, 16:22
Nikt nie mowi,ze macie latwa i przyjemna prace!!! Ale jest wiele zawodow gdzie zarobki sa nieadekwatne do obowiazkow, tylko nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie oczekiwal 1000zl podwyzki!!!
a dla 999?
a dla 999? 7.03.2019, 17:26
A dlaczego? To ile - 999? I nie mów że w budżecie nie ma kasy - posłuchaj rządu jak z kapelusza wyjmuje dziesiątki miliardów - co więcej zupełnie niespodziewanie i nawet nie bardzo sensownie bo to nazywają "prezentem do prezesa Kaczyńskiego".

Każdy ma prawo walczyć o polepszenie swojego bytu.

A co rząd mówi nauczycielom "nie ma pieniędzy". A nawet budżetu zmieniać nie musiał ogłaszając swoje "prezenty"!!!
200 to rozumie!!!
200 to rozumie!!! 7.03.2019, 19:06
Nie mowi Wam,ze nie ma pieniedzy tylko nie ma az tyle!!! A co emerytom czy dzieciom sie nie nalezy?! Bzdury opowiadasz, jakby kazdy mial takie podejscie jak Wy to cala Polska by strajkowala! Walczcie o swoje , ale z glowa i nie kosztem dzieci!!!
"rozumie"????
"rozumie"???? 7.03.2019, 20:58
Jakby cała Polska zastrajkowała, to może PiS nie mówiłby o pieniądzach z budżetu że to "prezent od prezesa" - jakby to jego prywatne były!
......
...... 7.03.2019, 13:15
nie przejmujcie się .zalewska z klucza zaliczy wszystkie egzaminy .a co dobra zmiana!!!!
olek
olek 6.03.2019, 20:50
Ile Uczyciel pracuje tzn.godzin tzn. 20x 45 minut a tak uczciwie oszukują .Zadanie domowe ?Czy uczyciel wszystkiego nie przekazał odciąć pensje a złe wyniki to dzieci po pegerowskie?wiejskie?
ILE NAUCZYCIELI JEST PO DZIENNYCH STUDIACH BO wieczorowe zaoczne za kasę to nic nie warte a Ci się niosą ważni jak by skwarkę lizali !
Zapraszam
Zapraszam 7.03.2019, 21:51
Codziennie zaczynam prace o 8 rano.Trzy razy w tygodniu wracam ze szkoły o 16.00, pozostałe dwa dni o 14.00. Ciekawe, jak to się komuś łatwo mówi o tym, że nauczyciele pracują 18 godzin...zapraszamy do pracy w szkole. Popracujesz, to wtedy pogadamy, Olek.
rusycyzm
rusycyzm 6.03.2019, 22:17
Ucziciel to rusycyzm. Oszustem jesteś ty udając prawicowca a mając esbeka w rodzinie. A słowa o studiach oznaczają, że ty nawet takich nie masz.
Ładne kwiatki
Ładne kwiatki 6.03.2019, 22:02
Oj Oluś chyba miałeś kiepskiego nauczyciela od języka ojczystego, albo nie słuchałeś na lekcjach, a teraz masz pretensje.
rusycyzm
rusycyzm 6.03.2019, 22:43
Sądząc po rusycyzmach nauczyciel "ojczystego" był "uczicielem"...
prekariat
prekariat 6.03.2019, 18:28
W Polsce rządy (wszystkie) rozgrywają różne grupy zawodowe skłócając i dając wybiórczo niektórym. W efekcie nie ma jedności pracowników. W Niemczech związki zawodowe są do spraw pracowniczych a nie polityki – i dlatego są inne relacje sfery budżetowej.
Przy okazji – dobre zarobki sfery budżetowej przekładają się na dobre zarobki całego społeczeństwa – bo stanowią swego rodzaju wzorzec zarobków i spraw socjalnych.
Czego u nas jak widać w dyskusji poniżej nie ma.
I z czego cieszą się wszyscy pracodawcy – bo im mniejsza presja na płace i warunki socjalne tym lepsza sytuacja pracodawców...
co się dziwić?
co się dziwić? 6.03.2019, 23:17
Kwalifikacje stosowne do zarobków blondynek w NBP, „bezrobotny” prawnik występujący do urzędu pracy o 20 tysi na kancelarię – nic dziwnego, że ludzie tracą cierpliwość!
I to nie tylko nauczyciele.
W czym lepsi są różni „fachowcy” po stosunkach międzynarodowych co zostają ministrami cyfryzacji, słynny misiu bez skończonych studiów, co bezczelnie odpowiadał „a gdzie mam nabyć doświadczenia zawodowego, jak nie w zbrojeniówce”, czy inni „wybitni” fachowcy, że zarabiają w miesiąc tyle, co normalny człowiek przez rok albo dłużej?

Powiedzmy szczerze - skandalem jest to, żeby człowiek za uczciwą pracę na pełen etat dostawał kwotę, która rodzinę kwalifikuje do pomocy społecznej!
Już nie mówiąc o zdolności kredytowej czy kupnie albo wynajmie mieszkania!

I to nie dotyczy tylko nauczycieli - bo wiele jest grup zawodowych, które nawet nie mogą marzyć o średniej krajowej.
Pytanie - ile osób zarabia tą średnią i powyżej?

popieram co się dziwić!
popieram co się dziwić! 7.03.2019, 17:31
Nic dodać, nic ująć.
ZGR
ZGR 6.03.2019, 15:22
Gdzie byli nauczyciele jak Komorowski był przy władzy. Dla przypomnienia by wam odpowiedział " zmień pracę weź kredyt". Za 18 godz. tygodniowo chcą 1000 zł podwyżki.
naprawdę???
naprawdę??? 6.03.2019, 16:44
A za ile godzin tygodniowo pracy bierze burmistrz Sawaryn swoją pensję? To dopiero by wyszła stawka godzinowa.
Kardowy
Kardowy 6.03.2019, 12:24
Ile zarabia P. Broniarz... 12.000PLN brutto miesięcznie :) strzyże swoich związkowców aż miło :D buaaachachacha
piesek przewodniczącego:)
piesek przewodniczącego:) 6.03.2019, 12:43
Ba - i tak nie przebije pana Dudy - tego z Solidarności, buchachacha. A swoją drogą - ty za ile byś to robił, co oni robią?
Dość pyszczenia!
Dość pyszczenia! 6.03.2019, 12:15
Nikt tych postkomunistycznych nierobów nie zmuszał do tego zawodu ;-) Zresztą połowa z nich to zryci psychopaci mający manię wielkości i przemożną potrzebę obnoszenia się wszem i wobec ze swoimi "mądrościami". Skutkiem ubocznym tej patologii jest konieczność udzielania się przez nich w poltyce, w partiach politycznych, samorządach, stowarzyszeniach....

A tak naprawdę to są właśnie tyle warci ile dostają za swoją " pracę".
droga wolna
droga wolna 6.03.2019, 22:47
Słusznie przymusu pracy nie ma. Jak chcą godnie żyć to niech idą na kasę do marketu ( o ile się nadają do uczciwej pracy)
co się dziwić?
co się dziwić? 6.03.2019, 23:21
Był taki bydlak, co nawet w sejmie powiedział, że "droga wolna" dla tych, co w Polsce za grosze nie chcą pracować!
Uważasz, że prawnik, co sie rejestruje jako bezrobotny, żeby wydębić 20 tysięcy na kancelarię to jest UCZCIWA PRACA?
A jak uważasz, że kasa w markecie to GODNA PRACA - idź, może kręgosłup ci nie pęknie!

Za to jak kupujesz w promocji kilo szynki pomyśl o tym, ile zarabiają normalni ludzie!

Arbeit macht frei?
Arbeit macht frei? 6.03.2019, 13:00
A do jakiegoś zawodu zmuszali? To wprowadźmy czysty komunizm - każdemu po równo. Przecież górnikom, pracownikom elektrowni też nikt nie kazał tam pracować. A wszyscy się składają na ich pensje?
no to zastrajkują - skoro ich praca "nie jest nic warta"...
no to zastrajkują - skoro ich praca "nie jest nic warta"... 6.03.2019, 12:41
To żeś dowalił Sawarynowi i Nikitińskiemu:)
Pudel
Pudel 6.03.2019, 12:58
Komu????????????? Gdyby głupota umiała świecić byłbyś jaśniejszy od halogenu.....
poznaję:)
poznaję:) 6.03.2019, 13:09
Powiedzonko jednego głupka - znajomka tych dwóch magistrów historii...
Pudel
Pudel 6.03.2019, 13:19
Ja ciebie też poznaje znajomek tych dwóch głupków magistrów od ............
:)
:) 6.03.2019, 14:20
po promilach ich poznajesz?
praca nauczyciela to nie tylko samo prowadzenie lekcji...
praca nauczyciela to nie tylko samo prowadzenie lekcji... 6.03.2019, 11:52
Ok - nauczyciel "niech siedzi" osiem godzin w pracy. Czyli przychodzi o 7.30, wychodzi o 15.30. I nic go nie obchodzi. W każdej szkole ma gabinet by w ciszy i odpowiednich warunkach pracy przygotować się do lekcji, czy sprawdzić prace (tak jak ma burmistrz przygotowujący się do konferencji, sesji rady czy jakiegoś podpisania umowy).
A jak rodzic zechce wywiadówki - niech przyjdzie w godzinach urzędowania. Tak jak każdy z nas musi do urzędu iść w godzinach urzędowania urzędnika...

O jakichś zajęciach pozaszkolnych, konkursach i tym wszystkim, czym żyją dobrzy nauczyciele - nie ma mowy. Wyjazdy do teatru - również odpadają. Chyba że jak urzędnik dostanie dietę i delegację?
kazio
kazio 6.03.2019, 11:24
w naszym kraju 1850zł na start to dostaje chyba każdy czy w sklepie czy w budżetówce, a napewno u każdego prywaciarza! ale nikt nie ma tyle wolnego co nauczyciele!niech siedzą do 16 w pracy a nie o 11 godzinie ona juz idzie z zakupami do domu bo wielce sie napracowała! wzrost pensji rodznie wzrasta w budżetówce 3-5%, w sklepie ok 50zł a wy nieroby chcecie 400zł ! kto zna dobrze ustawe o wynagradzaniu w oświacie nie da sie nabrac na te 1850zł bop do tych 1850zł nalezy dodac wiele innych składników zwiekszajacych wasze wynagrodznie
Kazio Mądraliński
Kazio Mądraliński 7.03.2019, 22:12
W sklepie na start 1850...no, i zapewne ten pracujący w Biedronce ( bez ujmy dla pracujących tam) ma skończone 5-letnie studia dzienne i ze 4 dodatkowe fakultety, prawda? Nauczyciel z powołania pracuje o wiele , wiele więcej niż te przysłowiowe 18 godzin, ale naprawdę już mi się nawet tłumaczyć tego nie chce, bo to grochem o ścianę. dla co niektórych. Bo zawsze się znajdzie mądraliński, który wie lepiej od nauczyciela, ile ten nauczyciel pracuje i jak, bo do krytykowania to każdy pierwszy. Bo mają tyle wolnego! Koń by się uśmiał!
do nieroba
do nieroba 6.03.2019, 11:45
Skoro nazywasz innych "nierobami" - czemu sam nie pójdziesz dzieci uczyć? Przecież to łatwe, pensja wysoka "tyle wolnego"?
Precz z leniwym tercetem
Precz z leniwym tercetem 6.03.2019, 12:18
Człowiek który ma jakieś ambicie i aspiracje zawsze sobie znajdzie godną i satysfakcjonującą pracę. Tylko nieudacznicy i mitomani chcą być nierobami czy nauczycielami
:)
:) 6.03.2019, 12:46
no chyba że nie jest się znajomym z facebooka tercetu:)
Ty jak widać mało korzystałeś z edukacji...
prawda
prawda 6.03.2019, 09:19
Rząd sam sobie zgotował ten los. Nazwanie dziesiątków miliardów „prezentami od prezesa Kaczyńskiego” spowodowało naturalne rozgoryczenie i absolutnie zrozumiały brak wiary, że „nie ma pieniędzy” – skoro nagle i podobno bez modyfikacji budżetu pojawiają się miliardy na dziwne i przez nikogo nawet nie oczekiwane projekty – to co się dziwić, że cała budżetówka, rodziny z niepełnosprawnymi itd. itp. poczuli się oszukani?
Im się nie należy!!!
Im się nie należy!!! 6.03.2019, 12:23
Ale nauczycielskie nieroby i inne biurwy nie wypracowywują dochodu narodowego lecz cały czas pasożytują na społeczeństwie. Nie mają więc żadnych podstaw do stawiania narodowi swoich bezzasadnych roszczeń!!!
kilka milionów pracowników to NIE NARÓD?
kilka milionów pracowników to NIE NARÓD? 6.03.2019, 12:48
Czyli cała budżetówka do kasacji? Służba zdrowia, urzędy, szkoły, muzea, placówki kultury? Nie zasługują na życie?
racja
racja 6.03.2019, 13:12
Dodajmy również państwowe molochy - elektrownie, kopalnie itp - dlaczego jedni mogą dostawać więcej a inni nie? Bo się rząd bardziej boi demonstracji górników niż pielęgniarek i nauczycieli?
Kolejny sztuczny problem socjalizmu
Kolejny sztuczny problem socjalizmu 6.03.2019, 08:15
Szkoły państwowe. Służba zdrowia państwowa.
To co powinno zarabiać, musi być utrzymywane przez podatników. Mało kto rozumie absurdalność tej sytuacji. Tak samo, jak prawie nikt nie wie i mało kto pamięta, jak było, gdy państwowy był handel.
czerwone dinozaury
czerwone dinozaury 6.03.2019, 12:25
Oświata jest i była socjalistyczna i dlatego im się nic nienależy bo i tak nie będą przecież głosować na PiS
ale przecież masz prywatne szkoły i lekarzy?
ale przecież masz prywatne szkoły i lekarzy? 6.03.2019, 08:38
Szkoły i słuzba zdrowia tylko dla tych, których stać? A zestawianie z handlem w PRL to już hipokryzja - wtedy wszystko było "państwowe" więc krętactwem jest sugerować, że tylko handel był państwowy i zrobił się "prywatny"
Judym
Judym 5.03.2019, 23:41
Karta do likwidacji nieroby....
do nieroba
do nieroba 6.03.2019, 00:01
Judym był lekarzem. Nie nauczycielem. A pracy za grosze wymagaj w NBP, rządzie, spółkach skarbu państwa....
Judym
Judym 6.03.2019, 12:26
Judym uczciwie pracował na chleb nie to co nauczyciele
taki z ciebie Judym jak z Siłaczki ekonomistka...
taki z ciebie Judym jak z Siłaczki ekonomistka... 6.03.2019, 12:50
Popatrz - w XXI wieku nie wystarcza im chleb? Chcą jeszcze zdolności kredytowej w banku? Co za fanaberie...
Gosc
Gosc 5.03.2019, 23:05
Nauczyciele...pamietajcie ze to my z podatków Was utrzymujemy, i skoro strajkujecie...to my my jestesmy obciążani waszymi podwyzka mi.Macie wolne wakacje, roczne urlopy co kilka lat, przywileje nabyte w PRL ktore zostaną wam w koncu zabrane, bo spoleczenstwo ma dość płacenia za wasze ciagle podwyżki...inni musza zapieorzac na 3 etatach bez wakacji, urlopow, zielonych swiat W głowach sie, wam poprzewracalo.Ubzduraliscie sobie ze jestescie jakas uprzywilejowana grupa praciwnicza, która co chwile może wyciagac rece po kase Panstwa...czyli nasze podatki.
Cuda i dziwy, Gościu!
Cuda i dziwy, Gościu! 7.03.2019, 22:21
O cholera, mam 30 lat pracy w szkole i jakoś nie pamiętam tych urlopów co kilka lat. I podatków też nie płacę, co za cuda i dziwy, i te podwyżki co chwilę, no w głowie mi się przewróciło, w tamtym roku podwyżka pierwsza, nie wiem, po pięciu czy sześciu latach, nic nie robię, kawkę tylko piję, kaska leci, raj na ziemi!
A teraz serio: nie obijam się, bardzo dużo pracuję, ale nie będę nikomu tego tłumaczyć, nauczyciele wiedzą, ile jest pracy w szkole i poza nią, 18 godzin pracy to mit dla kmiotków ( sorry!). A jak lekarze, sędziowie strajkują, to na ich podwyżki nie idzie z naszych podatków, oczywiście. Ach, ci bezczelni nauczyciele ;)
Dia
Dia 6.03.2019, 07:25
Podwyżki powinni dac gornikom, pieegniarkom, narazaja życie za swoja prace. A nauczyciele?co narazaja? Tylko ciągle im mało
jedynka na szynach
jedynka na szynach 6.03.2019, 12:30
Nauczyciele tylko bezkarnie pastwią się nad uczniami. Dość uprzywilejowania tej nadzwyczajnej kasty sadystów!
jaki nick, taki geniusz:)
jaki nick, taki geniusz:) 6.03.2019, 12:52
biedny prześladowany geniuszu. W domu ci tak powiedzieli?
z tobą kontakt to narażanie życia i zdrowia:)
z tobą kontakt to narażanie życia i zdrowia:) 6.03.2019, 07:34
No to nie dawaj - widać, kto nie strajkuje, tego nikt nie szanuje. Kto strajkował, podwyżki dostał.
wyślij w kamasze, jak lekarzy za pierwszego PiSu...
wyślij w kamasze, jak lekarzy za pierwszego PiSu... 5.03.2019, 23:14
Skoro uważasz, że to taka fajna praca za doskonałą płacę w stosunku do przywilejów - czemu nie jesteś nauczycielem?
Każda grupa zawodowa jest utrzymywana z innych - od energetyków po urzędników.
jedynka na szynach
jedynka na szynach 6.03.2019, 12:31
Nie jestem nauczcielem bo brzydzę się społecznym pasożytnictwem
emigrant
emigrant 6.03.2019, 17:02
Jak mówisz o dzieciach i ich rodzicach "społeczne pasożyty" to faktycznie lepiej, że nie jesteś nauczycielem...

Nawet dzieci żyjących z opieki społecznej nie zasługują na taką pogardę!

Twoja rodzina to do prywatnych szkół chodzi?
a 500 plus bierzesz?
a 500 plus bierzesz? 6.03.2019, 12:54
Zlikwiduj szkoły - w Kampuczy (potem Kambodża) Pol Pot zlikwidował inteligencję. Poczytaj. Jak cię w domu nauczyli...
swat
swat 5.03.2019, 23:02
Nauczyciel tez *** na 2 lub 3 etatach bo z tej pensyjki psa nie moze wyzywic!!
zazdrosny
zazdrosny 5.03.2019, 23:01
A ja chciałbym mieć taką pensję jak nauczyciele za tyle godzin co oni i z takimi samymi gratisami za swoją pracę.
dyrektor
dyrektor 6.03.2019, 00:04
Masz kwalifikacje? bo są wolne etaty. Na początek 1850 ale po kilku latach prawie 2 tys. Bez magistra nie da rady... Anglista potrzebny...
sandra
sandra 6.03.2019, 16:22
uwaza Pani/Pani, że 1850 to mało na poczatek, duzo ludzi po ilu latach takich pensji nie ma. Wam po prostu ciagle jest mało. Same przywileje i mało. Jak nie pasuje to zmieńcie prace, ale jej nie zmienicie bo nigdzie takich przewilejów nie będziecie mieli. Jeśli chodzi o sama edukację to jest bardzo słaba, oczywiście nie we wszystkuch szkołach. teraz wszyscy idą na edukację wczesnoszkolną zaoczną - oczywiście studia prywatne...
pacyfikacja strajkujących ci się marzy?
pacyfikacja strajkujących ci się marzy? 6.03.2019, 16:49
Jak uważasz, że "dużo ludzi nie ma 1850" to chyba siedzisz w domu i nic nie robisz. Wiesz jaka jest średnia krajowa? A jak innym radzisz "zmieńcie pracę" - TO MOŻE SAMA ZMIEŃ I PÓJDŹ DZIECI UCZYĆ?

Każdy ma prawo domagać się podwyżki.
Każdy ma prawo do strajku.
To nie komuna, gdzie strajkujących pacyfikowano.
sandra
sandra 6.03.2019, 17:03
oj biedny nauczyciel, nawet nie wiesz w jakich czasach żyjesz...
poszczerbiony
poszczerbiony 6.03.2019, 18:05
To raczej ty piszczysz na 1850 na rękę jako niebotyczne osiągnięcie finansowe. Czyli trójka dzieci i zasiłek?
Do poszczerbionego
Do poszczerbionego 6.03.2019, 19:55
Oj brzydko, uwazasz ze matka trojki dzieci to od razu bezrobotna i zasiłek. Ja mam trojke dzieci i nie jestem bezrobotna. Nie mam zadnych przywilejow i nie piszcze jak Ty.
przywileje władzy
przywileje władzy 6.03.2019, 21:20
To posłuchaj rady prezydenckiego ministra i zrób sobie kolejne dziecko - będziesz miała więcej pieniędzy!
A tylko bezrobotna może piszczeć z zachwytu, że ktoś zarabia 1800 złotych.
I to niezależnie w jakiej pracy.
M
M 6.03.2019, 12:15
Jeszcze 15 lat temu nie bylo wolnych etatow, tylko PO znajomosci i PO rodzinie.
a gdzie były "wolne etaty" 15 lat temu?
a gdzie były "wolne etaty" 15 lat temu? 6.03.2019, 16:59
Jakbyś nie pamiętał, to w 2004 sytuacja na rynku pracy była nieporównywalna. A co do znajomości - to tak jak dziś do urzędów czy elektrowni....

Bo mój "wolny etat" to się 15 lat temu znalazł za kanałem. Na wyspach...
A ty historyk?
A ty historyk? 6.03.2019, 12:56
A ty 15 lat temu się starałeś o etat anglisty?
emigrant
emigrant 6.03.2019, 16:58
Akurat 15 lat temu to anglistów poszukiwali nie tylko do szkoły, więc ktoś tu nie zna czasów o których pisze. W 2004 z pracą gdziekolwiek było nieporównywalnie gorzej!
Nie 1000!!!
Nie 1000!!! 6.03.2019, 05:55
Na poczatek???!!!! Po 15 latach pracy mam tyle!!! W budzetowce! O czym to mowa?! Wierz mi ,ze zasuwam ciezko!!! Opanujcie sie!
?
? 6.03.2019, 07:31
Czemu nie idziesz do szkoły pracować jako nauczyciel, skoro w urzędzie tak ci źle a w szkole podobno tak fajnie? Masz wykształcenie wyższe - idź!
Tragedia!!!
Tragedia!!! 6.03.2019, 09:18
Ty tez mozesz iisc do nbp, do rzadu itd... bez sensu gatka! Argumentow zadnych! Zyjecie w Polce nie w stanach czy chocby w Niemczech!!! A wymagacie niemozliwego!!! Przebranzowac sie jak jest tak tragicznie!!! No ludzie rece opadaja!!! Place w Polsce sa jakie sa i to w kazdym niemal zawodzie!!! Kazdy liczy na podwyzke,ale 1000 odrazu ???!!! Zejsc prosze na ziemie!!! I o uczniach pomyslec, bo oprocz pracy to dla Was chyba tez sluzba!!! Piekny przyklad dajecie dzieciom!!! Wstyd!!!
pensja 50 tysi miesięcznie?
pensja 50 tysi miesięcznie? 6.03.2019, 09:46
No właśnie kwalifikacje wiceministra cyfryzacji po stosunkach międzynarodowych albo słynnego speca od zbrojeniówki z apteki - są nie do przebicia.
Podobnie jak kwalifikacje słynnych "blondynek prezesa NBP" - szczególnie, że bank centralny nie musi szczególnie walczyć o "pozycję na rynku" - bo jest monopolistą i nie prowadzi działalności gospodarczej (chyba że wydawanie numizmatów)...
prawda
prawda 6.03.2019, 09:23
Sprawdź sobie średnią krajową. A potem zapytaj rząd, skąd wziął ni z tego, ni z owego kilkadziesiąt miliardów? I to bez zmieniania budżetu? A jak uważasz, że praca w szkole jest prosta, łatwa i dobrze płatna - to sam się "przebranżuj" (co za słowo!)...
a ile???
a ile??? 6.03.2019, 06:08
W urzędach też są sprzątaczki i nikt nie mówi, że nie pracują ciężko. Może nawet czasem ciężej od szefów tych urzędów.
Sprawdź, jaka jest w Polsce od stycznia płaca minimalna, potem demagogicznie twierdź, że po 15 latach zarabiasz mniej niż sprzątaczka!
a czemu nie jesteś?
a czemu nie jesteś? 5.03.2019, 23:16
To czemu nie jesteś? Przecież to praca tylko w czasie lekcji, lekka, przyjemna i doskonale płatna? Sam mówisz, że to super praca...
ja
ja 5.03.2019, 23:31
bo byłbym kiepskim nauczycielem i nic bym nie zmienił w nauczeniu młodego pokolenia Rodzice dalej opłacali by korki swoich pociech aby cokolwiek się nauczyli
jak byłbyś kiepskim, to czego zazdrościsz?
jak byłbyś kiepskim, to czego zazdrościsz? 6.03.2019, 00:04
To skoro potwierdzasz że to trudna praca czemu odmawiasz prawa do godziwej zapłaty? Zdecyduj się, czy zazdrościsz, czy podziwiasz?
ja
ja 6.03.2019, 22:41
Nie zazdroszczę i nie podziwiam bo nie mam co i nie mam kogo
kpina
kpina 6.03.2019, 23:27
A jaką skończyłeś szkołę? Tajne komplety?
co sie dziwić?
co sie dziwić? 6.03.2019, 23:25
No i co z tego? Uważasz, że kogoś to obchodzi? Jesteś aż tak ważny, że twoje stwierdzenie "nie mam kogo podziwiać ani za co" jest istotne? W pracy mobbingujesz ludzi? Czy sam jesteś ofiarą mobbingu i odreagowujesz?

Pozostałe