Ta droga jest też ważna dla strefy gospodarczej w Gryfinie

  • 07.03.2019, 09:25 (aktualizacja 07.03.2019, 21:26)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ta droga jest też ważna dla strefy gospodarczej w Gryfinie Na zdjęciu spotkanie samorządowców i senatorów z Polski w Wałczu na konferencji poświęconej budowie s 10 w lipcu 2018 roku.
-Ta droga jest ważna dla rozwijających się stref gospodarczych w Gryfinie, Stargardzie i Goleniowie – uważa Artur Nycz, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. - Sprawna komunikacja drogowa i kolejowa to bardzo ważne argumenty dla rozwoju powiatu gryfińskiego. Budowa s3, s6 i s10 będzie miała wpływ na podniesienie atrakcyjności do mieszkania, pracy i odpoczynku w tej części województwa - zauważa Hubert Andrych, radny Rady Powiatu w Gryfinie.

- Celem nadrzędnym Ministerstwa Infrastruktury jest przygotowanie całego ciągu drogi s10 do realizacji. (...) Należy jednak mieć na względzie istniejące ograniczenia finansowe - odpowiedziało Ministerstwo Infrastruktury w piśmie do senatora RP Grzegorza Napieralskiego, wiceprzewodniczącego zespołu parlamentarnego Pomorza Zachodniego.

W lipcu 2018 roku samorządowcy i politycy różnych opcji spotkani się w Wałczu z inicjatywy ówczesnego radnego Sejmiku Cezarego Szeligi i senatora RP Grzegorza Napieralskiego by rozmawiać o budowie drogi ekspresowej s10 łączącej Szczecin, Stargard, Wałcz z Warszawą. Jego efektem jest deklaracja utworzenia stowarzyszenia S10, którą poparły Sejmiki Województw Zachodniopomorskiego i Kujawsko - Pomorskiego.
 
W piśmie od Ministra Infrastruktury czytamy, że inwestycja w postaci budowy s 10 ma być realizowana w formule partnerstwa publiczno - prywatnego i w tym celu są przygotowywane dokumenty. Prowadzone są też prace nad dokumentacją dla poszczególnych odcinków. W piśmie zaznaczono, że inwestycja będzie finansowana z funduszy unijnych z nowej perspektywy finansowej UE o ile... środki będą na wystarczającym poziomie.
-To budzi niepokój wśród mieszkańców mieszkających przy obecnej drodze krajowej 10. Dlatego w kwietniu spotykamy się w Bydgoszczy by dalej podnosić potrzebę budowy s10, Musimy pilnować tej inwestycji od Szczecina po Warszawę - mówi senator Grzegorz Napieralski.
 
Artur Nycz radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego dodaje, że droga jest ważna dla rozwijających się stref gospodarczych w Gryfinie, Stargardzie i Goleniowie. W Mirosławcu i Wałczu są bazy wojskowe, które muszą mieć dostęp do dróg spełniających ich standardy.
-To ważna inwestycja dla miasta Wałcz - podkreśla nowy burmistrz miasta Maciej Żebrowski. - Jest obwodnica Wałcza, ale bez połączanie ze Szczecinem lub Warszawą sytuacja z dojazdem do Wałcza się nie zmienia. Tak samo modernizacji potrzebuje kolej łączą Wałcz z Polską - dodaje.

Pytanie jest jedno czy parlamentarzyści z Pomorza Zachodniego, Wielkopolski, Kujawsko - Pomorskiego i Mazowsza będą działać wspólnie na rzecz drogi s 10. Tymczasem badania pokazują, że droga A2 od Poznania do Warszawy jest już bardzo przeciążona.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca
Kierowca 07.03.2019, 23:42
Trasa szybkiego ruchu Gryfino - Stargard jak najbardziej potrzebna, musi przecina drogę s 3 i łączyć z drogą s10.
Heil Donald
Heil Donald 07.03.2019, 16:19
Towarzyszu , a paszoł Ty w kibini mater do Moskwy !!!!!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 07.03.2019, 15:50
JUTRO BIEDROŃ coś obieca ha ha ah WIOSNĘ na dzień kobiet ha ha ha
Zizzu
Zizzu 07.03.2019, 13:47
Nycz powiedział, Andrych przyklasnal a drogi buduje obecny rzad ! Za rzadow PO te drogi byly na wiecznej liscie rezerwowe. Smiechu warty jest ten artykul. PostSLDowcy chca zaistnieć i ten Andrych,ktory fartem wlazl do powiatu. Juz mam większy szacunek do mlodego Kozakiewicza, bo choc czerowny to sam zapracowal na radnego powiatowego....
......
...... 08.03.2019, 10:35
Kaczyński musi odejść
plastus
plastus 07.03.2019, 13:18
obudził sie grzesiu plastuś. na szaszłyka jedż do widuchowej
Drogowiec
Drogowiec 07.03.2019, 12:30
Realizacja S 6 oraz S 10 i rozpoczęcie w tym roku budowy obwodnicy Myśliborza, odsunęło na czwarte dziesięciolecie remont ŁUŻYCKIEJ i budowę obwodnicy Gryfina. To dzięki zmianom granic miasta oraz nie realizowanie postanowień porozumienia w sprawie remontu Łużyckiej przez tercet spowodowało, że obydwóch inwestycji nie ma w żadnych grafikach czy harmonogramach. O czym tu zresztą mówić jak remont Łużyckiej jest całkowicie uwarunkowany od inicjatywy gminy i przełożenia kanalizacji i wodociągów a o tym głucho. Mułom z gminy gratuluję dobrego samopoczucia. Głupi nie wie , ze jest głupi.
Chesterfield
Chesterfield 07.03.2019, 12:19
Ależc postkomuchy dowaliły newsem z lipca ubiegłego roku ;-) Tak między nami to S10 ma marginalne znaczenie dla strefy w Gardnie. Większe znaczenie ma już budowa gazociągu Terminal LNG- tłocznia Goleniów- elektrownia Dolna Odra czy ścieżka rowerowa do Gryfina
katolik
katolik 07.03.2019, 12:13
Wczoraj jak w każdą Środę Popielcową... zatrzęsienie ludzi w kościołach - fenomen, bo jest to dzień pracy, a po drugie - nie ma kościelnego obowiązku bycia w światyni w ten dzień. Mimo to ludzie szukają takich dni- gdzie jest sprzężenie liturgii, wiary i CZASU, czyli ŻYCIA, nic tak nie mobilizuje ludzi, jak powiązanie ich życia z tym, co zawarte jest w Biblii, liturgii. W jednej z światyń widziałem frekwencyjne obłożenie, które wystarczyłoby na 3 Msze w niedzielę, a może na 4, bo nie widziałem drugiej Mszy tego dnia, wcześniejszej, przed południem.
i ma boleć
i ma boleć 07.03.2019, 11:31
Boli konkurencję, oj boli.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 07.03.2019, 11:28
szopka przedwyborcza sie zaczyna do eurokołchozu ha ah ah ale podlecki juz jedzie ha ha ah z deparchatorem to HIT internetu ah aha h https://youtu.be/9cooM9Jp6pM
przestrzegam
przestrzegam 07.03.2019, 12:19
Z pewnym żalem patrzę, jak na tego paskudnego typa Ajwaja, psychicznego osobnika potrafiącego warować przy ekranie, by wpisywać krótkie" uderzenia łomem", trollujące wpisy - nadziewają się nic nie podejrzewający uczestnicy forum.
Szalom Alejchem
Szalom Alejchem 07.03.2019, 18:58
Sześcioramienna gwiazda w herbie Gryfina do czegoś nas jednak zobowiazuje :-)
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 07.03.2019, 20:04
to oficer prowadzacy takie cudo podsunął ha ha ha dla tw judka a marionetki wykonały ha ha ah ten tzw herb ma wiele ukrytych przekazów nie tylko gwiazde dawida
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 07.03.2019, 13:56
ZOBACZ TO HA HA AH https://polskatuba.pl/upload/v…
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 07.03.2019, 12:34
no powiedz ze to nie jest zabawne ha ha ha jestes smutas i tyle ja se chyba kupię deparchatora na tych kosmitów ha ha ah co mi konto wyczyscili ha ha ha MOŻE ZADZIAŁA HA HA AH
Takiego Wałcza!
Takiego Wałcza! 07.03.2019, 11:11
Jakieś wybory się zbliżają że te czerwone lenie znowu biją populistyczną pianę?

Pozostałe