Najbliższe wybory w niedzielę. Jedne odbyły się w… autobusie

  • 09.03.2019, 12:29 (aktualizacja 09.03.2019, 13:52)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Najbliższe wybory w niedzielę. Jedne odbyły się w… autobusie UG Widuchowa
W niedzielę odbędą się kolejne wybory na sołtysa w największej miejscowości w gminie. Tymczasem w kilku sołectwach już takowe wybory się odbyły. Jedno nawet w autobusie! Wiadomo kto jest sołtysem, wiadomo, kto jest w radzie sołeckiej.

Pierwsze zebranie wyborcze odbyło się w Rynicy. Na funkcję sołtysa zgłoszono dwie kandydatury. W wyniku głosowania sołtysem został wybrany Krzysztof Siwek. Członkami rady sołeckiej zostali: Teresa Serafin, Aleksy Olszewski, Krystyna Papińska i Sandra Serafin-Kaberow. Na ostatniej sesji wójt Anna Kusy-Kłos pogratulowała sołtysowi wygranej.

Najwyższa frekwencja w gminie

Póty co na zebraniu wyborczym w Żelechowie odnotowano najwyższą, jak dotąd frekwencję - według listy obecności w zebraniu wzięło udział 80 uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa. Nowym sołtysem sołectwa Żelechowo został wybrany Łukasz Mańkowski, który jest także radnym Rady Gminy Widuchowa. Wybrano również nową siedmioosobową radę sołecką. W jej skład weszli: Anna Kurzydlak, Krzysztof Lis, Ewa Wierycz, Monika Kupidura, Piotr Matwij, Tomasz Bigus oraz Krzysztof Mańkowski.

Wójt Anna Kusy-Kłos pogratulowała wyboru nowemu sołtysowi i członkom nowej rady sołeckiej, a następnie przekazała słowa uznania i złożyła podziękowania dotychczasowej sołtys - Wiesławie Pawłowskiej za ogromny wkład pracy, zaangażowanie i wszystkie działania na rzecz sołectwa, które zawsze realizowała z pasją dla dobra jego mieszkańców. Słowa podziękowania i piękny bukiet kwiatów pani sołtys otrzymała także od swoich najbliższych współpracowników z rady sołeckiej, a zgromadzeni mieszkańcy podziękowali jej oklaskami.

W Krzywinie postawili na kobiety

Zebranie w Krzywinie zwołała wójt Anna Kusy-Kłos. Na zebraniu obecny był także radny powiatowy Paweł Wróbel, który podzielił się informacjami na temat planowanych w obecnej kadencji inwestycji powiatowych, w tym dotyczących remontów dróg.

Zebranie rozpoczęło się od powołania komisji skrutacyjnej, która przeprowadziła wybory sołtysa i Rady Sołeckiej. Na funkcję sołtysa zgłoszono jedną kandydaturę. I w głosowaniu tajnym sołtysem Sołectwa Krzywin została ponownie wybrana Jadwiga Mazur zdobywając niemal wszystkie głosy (jeden głos nieważny, pozostałe za kandydaturą pani Jadwigi).

W wyborach Rady Sołeckiej zgłoszono kandydatury siedmiu pań. Wyborcy, podobnie jak w wyborach sołtysa oddali na kandydatki niemal komplet głosów. Do nowej siedmioosobowej rady sołeckiej sołectwa Krzywin weszły - Agnieszka Szefler, Teresa Kurantowicz, Katarzyna Janiak, Monika Pająk, Danuta Kopacz, Edyta Kopacz i Karolina Czerwionka.

W najmniejszym sołectwie nadal ten sam sołtys

W najmniejszym sołectwie w gminie - Polesiny, z powodu niskiej frekwencji zebranie mogło się odbyć dopiero w drugim terminie. Nawet autobus nie był przepełniony. Liczba przybyłych mieszkańców uprawnionych do głosowania pozwoliła, przy zastosowaniu procedury wyborczej, dokonać jedynie wyboru sołtysa. W celu wyboru Rady Soleckiej konieczne będzie zwołanie kolejnego zebrania wiejskiego.

Sołtysem Sołectwa Polesiny na obecną kadencję został wybrany ponownie Mieczysław Rodak. Wójt Anna Kusy-Kłos życzyła nowemu sołtysowi sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu oraz udanej współpracy dla dobra mieszkańców sołectwa Polesiny.

Wygrała wybory uzupełniające, wygrała i teraz

Kolejne zebranie wyborcze odbyło się w świetlicy wiejskiej w Ognicy. Sołtysem została wybrana Iwona Przychoćko, która objęła tę funkcję w roku 2018 w wyniku wyborów uzupełniających. W czasie kilku miesięcy urzędowania sołtys dała się poznać jako dobry gospodarz i zdobyła zaufanie mieszkańców, którzy ponownie powierzyli jej kierowanie sołectwem.

W skład siedmioosobowej rady sołeckiej weszły same panie, stanowiące najbardziej aktywną grupę mieszkanek, od dawna działających na rzecz swojej miejscowości, w szczególności inicjując i organizując szereg lokalnych przedsięwzięć dla dzieci oraz dorosłych mieszkańców sołectwa. Nowo wybrani członkowie rady sołeckiej sołectwa Ognica to: Natalia Kucharska, Agnieszka Smętek, Agnieszka Kaczor-Smętek, Natalia Brzezińska, Gabriela Dyoniziak, Bożena Kaczor i Justyna Konończuk.

Najbliższe zebranie

W niedzielę 10 marca o godz. 15 w Remizie OSP w Widuchowej, ul. Robotnicza 4 odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie wyborów sołtysa sołectwa Widuchowa oraz rady sołeckiej sołectwa Widuchowa.

Na podstawie materiałów ze strony gminy widuchowa.pl

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

az
az 10.03.2019, 18:05
Brawo Żelechowo!!! Dopięliście swego, postawiliście na właściwego sołtysa. Pani wójt na pewno żałuje, że będzie miała mały wpływ na mieszkańców, i mało będzie miała informacji, tych prawdziwych i nieprawdziwych.
Pełnomocnik słabo zadziałał, nie dali się zastraszyć.
Brawo Łukasz !!!
niebezpieczństwo
niebezpieczństwo 10.03.2019, 18:10
tylko żeby nie podkupili Łukasza bo często lata do gabinetu...
ego
ego 17.03.2019, 18:17
Jak jest słaby , naiwny i łatwowierny i zapatrzony w swoje ego to da się kupić.
możliwości jest wiele
możliwości jest wiele 17.03.2019, 19:01
A jak nie?
mieszkaniec
mieszkaniec 10.03.2019, 08:24
Co zrobił sołtys z Widuchowej dla społeczności będąc reprezentantem przez 2 kadencje.?
Sołtys
Sołtys 10.03.2019, 10:11
Nowe chodniki w parkach, ławki, plac zabaw z ogrodzeniem , oświetlenie ul. Reymonta, dofinansowanie oświetlenia w Widuchowej. Ostatnio z fuduszu sołeckiego została wykonana dokumentacja na remont ul. Mickiewicza. Raz w roku zebranie wiejskie, ciężko wyjść z domu
Krytykować najłatwiej.
Ala
Ala 10.03.2019, 18:11
Sołtys
Miejscowość Widuchowa nie lubi jak coś się dla niej robi - zresztą nie tylko Widuchowa -, oni wolą tańczyć i żyć chwilą.
czapki z głów
czapki z głów 10.03.2019, 00:19
Gratulacje dla wygranych!
Żal mi
Żal mi 09.03.2019, 23:35
Sołtysi od siedmiu boleści po co to wsiom sołtys chyba tylko po to żeby plotki zbierać , nic nie robią dla wsi
żal patrzeć
żal patrzeć 09.03.2019, 22:01
czerwone spodnie...masakra.lepsze tęczowe
Polesiny
Polesiny 09.03.2019, 16:35
A ten cały sołtys z Polesin to zabrałby się lepiej za swoje podwórko bo syf tam nieziemski sam powinien dawać przykład mieszkańcom jako sołtys matko i córko co za czasy nastały
Henek
Henek 09.03.2019, 16:27
W krzywinie to wybierają ta Mazur bo nikt inny nie chce być sołtysem
oglądam i widzę że........
oglądam i widzę że........ 10.03.2019, 22:52
Jak widać na zdjęciach to wybierają tylko "szafirki" i 2-4 osoby powiązane z wójt, a podzielona wieś nie jest zainteresowana tymi wyborami. Mieszkańcy dla swojej miejscowości potrzebują czegoś innego niż tańców, gry w piłkę i lansowania obecnej władzy gminnej. Najbardziej zachwycony jest pełnomocnik A.K-K.
zero
zero 12.03.2019, 16:23
klika. ale ślepi głosują

Pozostałe