Sprostowanie do treści artykułu „Niebezpieczne zanieczyszczenie rzeki Słubi! Może dojść do skażenia zbiorników wodnych!"

  • 11.03.2019, 16:08
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sprostowanie do treści artykułu „Niebezpieczne zanieczyszczenie rzeki Słubi! Może dojść do skażenia zbiorników wodnych!"
Nawiązując do artykułów zamieszczonych z dnia 10 marca br. na lokalnych portalach informacyjnych, a w szczególności stwierdzenia: „Być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest niepoprawnie funkcjonująca oczyszczalnia ścieków, która znajduje się powyżej zbiornika”, wyjaśniam, co następuje:

- lokalizacja zauważonej piany, zanieczyszczeń przy zastawce, znajduje się w odległości około 4 km od punktu zrzutu ścieków oczyszczonych, a pomiędzy oczyszczalnią a zauważonym spienieniem wody nie występują żadne anomalie (woda jest klarowna, czysta i nie ma spienienia).

- przy pierwszej zastawce za oczyszczalnią ścieków, nie występuje zjawisko takie jak przy kolejnej zastawce,

- w miesiącach listopad 2018 i luty 2019 ZGKiM zlecał badania ścieków oczyszczonych zgodnie z wymogami pozwolenia wodno - prawnego, a uzyskane wyniki nie stwierdziły przekroczeń dopuszczalnych norm - informację o wynikach zostały przesłane do WIOŚ i Zlewnia Wód Polskich w Szczecinie.

Nie jest mi znana przyczyna powstania pienienia się wody; możliwe że przyczyniły się do tego wysoki stan wód co spowodowało szybszy spływ wody przez zastawkę, co spowodowało wystąpienie takiego zjawiska (a nie nieprawidłowa praca oczyszczalni ). Być może powodem tego mogą być inne czynniki, np. osady denne i pyłki z drzew.

Henryk Kaczmar

dyrekotr ZGKiM

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

parol
parol 13.03.2019, 12:15
Przestań kłamać KACZMAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To popływaj sobie w tym szambie jak żeś taki mądry!!!!!!!!!!!!!
antyparol
antyparol 13.03.2019, 21:39
walnij se parola pajacu jeden a nie nazwiskami tu rzucasz i haslami bez pokrycia.
ekolog
ekolog 13.03.2019, 06:52
Brawo Straż Rybacka tak dalej,więcej kontroli niech wiedza że są takie kontrole i niech pomyślą jak będą chcieli wypuszczać syf następnym razem.Przestroga dla wszystkich.
czekać na wyniki
czekać na wyniki 12.03.2019, 09:28
Dobry śledczy nie wyklucza żadnej z możliwości. I wszystko bada. Po kolei...
specjalista
specjalista 12.03.2019, 19:44
A co może zarządzający Oczyszczalnia ma odpowiadać za całe rozlewiska za oczyszczalnią, gdzie po wysianych nawozach obszarnicy rolni ( nie żałują dawki na 1ha nawozu) i po soczystych deszczach wszystko jest w jeziorze. Teren tam jak Karpaty na południu gór. Tyle wam powiem. Widzę poniżej wpis że facet ma słuszną rację.
Rol-nikt
Rol-nikt 12.03.2019, 07:53
Z dniem 1 marca rolnicy zaczeli dawkowac nawozy na uprawy. Wzdluz rzeczki mamy same pola . Przy deszczach duza czesc tego nawozu trafila do rzeczki . To jest przyczyna . Nie szukajcie winy oczyszczalni .
lambrodorgbem
lambrodorgbem 11.03.2019, 22:37
śmierdzi to miasto, bo mojej osadzie też capi szambem
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.03.2019, 22:02
Powinien sanepid zbadać wodę na rozlewisku a Gmina zlecić badanie na oczyszczalni.
Bo jeżeli z innego źródła idzie zanieczyszczenie to należy to znaleźć.
patryiota
patryiota 11.03.2019, 21:17
a gdzie Bielin bloki wypuszczają scieki do rowu za stacja
łapacz piany
łapacz piany 11.03.2019, 21:00
To ja teraz już wiem skąd ta piana i kto się spienił.
pytanie dodatkowe
pytanie dodatkowe 11.03.2019, 20:41
A te normy dopuszczalne dla oczyszczalni to sa dopuszczalne dla rzeki?
BitaPiana
BitaPiana 11.03.2019, 20:29
brawo dyrektor! pieni sie to sie pieni skoro badali i ok. redaktorze nie ładnie tak insynuuowac
Ryba
Ryba 11.03.2019, 20:21
Byłam tam dzisiaj. Woda jest zielona jak gnojowica więc o klarowności nie ma mowy.
Moryniak
Moryniak 11.03.2019, 22:22
O czym ty piszesz jak moze byc gnojowca zielona, ludzie opamietajcie sie. Nie raz tam wedkowalem , czego jeszcze nie wymyslicie aby bic piane.
kita
kita 11.03.2019, 18:38
A co na to SANEPID? To mnie interesuje.
rybka
rybka 11.03.2019, 20:32
no jaki sanepid przecież napisane ma jak byk ze badali. co chwilę badaja i ok jest zajęliby sie innymi rzeczami. a piana nie znaczy zaraz zanieczyszczeń ja tam wierzę co dyrektor pisze
miś
miś 11.03.2019, 16:57
Dlaczego oni pokazują swe spracowane dłonie i za czym ta kolejka? Do „Ostatniej paróweczki”
– Eee… To już dla mnie nie starczy
rypka pipka
rypka pipka 11.03.2019, 16:41
ble ble ble woda jest klarowna, czysta i nie ma spienienia.No to Heniu po szklanie i do roboty.
przekonany
przekonany 11.03.2019, 16:21
Wyjasnienia zdają się być logiczne.
Franio
Franio 11.03.2019, 21:12
Ta szczególnie płytki z drzew na początku marca.
Zenio
Zenio 11.03.2019, 21:24
Ta leszczyna już dawno przekwitła.!!!

Pozostałe