Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

List nauczycieli do minister

  • 12.03.2019, 11:40 (aktualizacja 12.03.2019 13:53)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
List nauczycieli do minister Plakat o gotowości do strajku.
Nauczyciele z naszego powiatu podpisali się pod listem otwartym do minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. To kolejny głos w przerzucaniu się argumentami między stroną rządową, a związkową nauczycieli. Niedawno pisaliśmy o strajku nauczycieli, który może w kwietniu spowodować chaos w związku z egzaminami uczniów. Wspomniany list prezentujemy poniżej.

Szanowna Pani Minister!

Odnosząc się do Pani wystąpień medialnych oraz publikowanych w mediach listów skierowanych do Rodziców oraz Nauczycieli, chcielibyśmy w tym samym trybie zwrócić się do Pani i poruszyć kilka zasadniczych kwestii.

Po pierwsze: przyjmując do wiadomości Pani deklarowaną troskę o prestiż naszego zawodu, komunikowanie się z nami w wybrany przez MEN sposób uznajemy za niedopuszczalny. Informowanie opinii publicznej, w tym przede wszystkim Rodziców naszych uczniów, o rzekomych historycznych podwyżkach uznajemy za kolejną próbę manipulacji mającą na celu nastawienie społeczeństwa przeciwko nam w czasie zbliżającego się nieuniknionego strajku nauczycieli, pracowników administracyjnych oraz obsługi szkół. Wydatkowanie publicznych środków na zakup powierzchni reklamowych w wybranych publikatorach w celu dotarcia z Pani listem do opinii publicznej pozostawiamy bez komentarza.

Po drugie: niemal każdego roku dokonuje Pani systemowych zmian, z których żadna w odczuciu środowiska nie poprawia kondycji szkół oraz warunków naszej pracy. Nauczyciele zamiast skupiać się na pracy z dziećmi, śledzą i starają się reagować na kolejne wprowadzane zmiany, które w ostatecznym rezultacie tworzą niespotykany chaos.

Po trzecie: nauczyciele to bodaj jedyna grupa zawodowa, która poddawana jest ciągłej, uciążliwej, systemowej ocenie. Brak zaufania do Nas nie zwiększa prestiżu zawodu. Przypominamy, że jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie. Pragniemy zaznaczyć, że nauczyciele stale się dokształcają. Głównie za własne pieniądze. Zwroty środków oferowane nam przez dyrektorów nie pokrywają naszych wydatków. Zwracamy również uwagę, na fakt, że kwalifikacje nabyte przez nauczycieli są różnie interpretowane przez: jednostki samorządu terytorialnego, kuratoria i dyrektorów placówek. Obecne przepisy i ich interpretacje są niejasne.

Po czwarte: podstawy programowe na wszystkich etapach edukacyjnych są obecnie tak skonstruowane, że nauczyciele nie mają fizycznej możliwości ich realizacji. Inną rzeczą jest ich dramatyczny anachronizm. Nikt nie konsultował z nami wprowadzanych zmian. Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym i to na nas skupia się niezadowolenie Rodziców zmuszonych często do odrabiania prac domowych wraz z dziećmi, które w sytuacji przeciążenia programów stały się niezbędne. Nie tędy droga!

Po piąte: dlaczego nasza grupa zawodowa jest zobligowana systemowo do przeznaczania swoich mizernych wypłat na kolejne studia podyplomowe? Kolejne ustawy i rozporządzenia nakładają na nas obowiązek bycia jednocześnie: przedmiotowcami, psychologami, terapeutami uzależnień, mediatorami, negocjatorami, socjoterapeutami, pracownikami socjalnymi, trenerami interpersonalnymi dla rodziców, terapeutami rodziny, opiekunami, sekretarzami, menedżerami, itd. Dlaczego nie idą za tym pieniądze?

Po szóste: regulacje, które Pani zaproponowała rozbudowały dokumentację naszej pracy do absurdalnych rozmiarów. W jakim celu?

Po siódme: dlaczego nauczyciele nadal finansują system oświatowy z własnych środków, organizując przestrzeń dydaktyczną? Wciąż przynosimy do szkół własne komputery, drukujemy na prywatnych drukarkach, z własnej kieszeni kupujemy tusze, tony papieru, kupujemy dzieciom nagrody za osiągnięcia. To część naszej i tak skromnej wypłaty. Nauczyciel w systemie, który Pani tworzy, nadal musi dzwonić z prywatnego telefonu do rodziców!

Po ósme: subwencja przekazywana Samorządom musi pokrywać w 100% wydatki Samorządów na Oświatę. Proponujemy lekturę art. 70 Konstytucji RP w tym zakresie.

Po dziewiąte: dlaczego miast w nieskończoność epatować opinię publiczną mitycznymi dodatkami nie zajmie się Pani ujednoliceniem w skali kraju kluczowych składników naszych płac: dodatek motywacyjny, wychowawstwo, itd.? Obecnie dochodzi do uwłaczających naszej godności sytuacji, gdy do pracy ma nas motywować dodatek rzędu 50 zł brutto.

I tak moglibyśmy wyliczać, a naszym Koleżankom i Kolegom matematykom mogłoby zabraknąć liczb w systemie arabskim na opisanie kolejnych nieprawidłowości i absurdów, za które bezpośrednio Pani odpowiada.

Żądamy, aby zaprzestała Pani kierowania do społeczeństwa oświadczeń dotyczących rzekomo przyznanych naszej grupie zawodowej podwyżek, które nie równoważą realnych strat wynikających z wydłużenia stażu na poszczególne stopnie awansu, likwidacji dodatku mieszkaniowego i zasiłku na zagospodarowanie, itd. Prosimy nie zasłaniać się licznymi dodatkami, które dotyczą tylko nielicznych nauczycieli.

Żądamy profesjonalnej i rzetelnej debaty ekspertów nad stanem systemu oświaty w Polsce oraz akcji informacyjnej, dzięki której zawód nauczyciela odzyska swój prestiż.

Żądamy zrealizowania postulatu całego zjednoczonego środowiska: 1000 zł netto dla wszystkich pracowników oświaty!

Żądamy podjęcia natychmiastowych prac legislacyjnych nad powiązaniem pensji nauczycieli w relacji do średniej krajowej w szerokiej i uczciwej konsultacji z naszym środowiskiem oraz reprezentującymi nas związkami zawodowymi!

Żądamy podjęcia natychmiastowych prac legislacyjnych nad powołaniem Izby Nauczycielskiej - samorządu zawodowego, który będzie miał realny wpływ na kształt polskiej szkoły i będzie pracował na rzecz podniesienia prestiżu naszego zawodu!

Z należnym szacunkiem i respektem.

Grupa JaNauczyciel

#protestzwykrzyknikiem

 

 

www.facebook.com/JaNauczyciel

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (198)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ina
Ina 6.04.2019, 14:46
Po dziesiąte: Pani Ministro, te pieniądze nam się po prostu należą!
ania
ania 16.03.2019, 17:16
Ukonczylam studia i zrobilam magistra Matematyka i Informatyka przez 4 Lata zalapalam sie na kilka miesecy jako nauczycielka i to po znajomosci bo znajoma szla na macierzynski, Sa chewtrni na ich miejsce,

tak to
tak to 15.03.2019, 21:52
10 zł za godzinę się bierze jak się ma grupę.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 15.03.2019, 20:33
https://youtu.be/gXhTTskUt1Q ha ha ah i wy jesteście nauczycielami chyba głupoty ha ha ah jude głupoty ha ha ah
......
...... 16.03.2019, 10:39
typowa schizofrenia paranoidalna wzmocniona depresja maniakalną.ajwaj cos nie wspominasz o wieczorku i bartkowie.?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 15.03.2019, 20:04
ta koleżanka i tak jest droga (...) ha ah ah wpadnij do mnie za darmo ci pokarze matematyke o jakiej nawet nie śniłaś ha ha ah
ajwaj aleluja i do prtzodu
ajwaj aleluja i do prtzodu 15.03.2019, 20:01
nie ma się co oszukiwać ten zindoktrynowany czubów propgram to li tylko szajs sam w sobie a ah ah przykłady mogę mnożyć ha ha ah
korzeń
korzeń 14.03.2019, 22:01
Dlaczego niektóre wypowiedzi zwolenników partii rządzącej tak bardzo przypominają słownictwem stalinowskich aparatczyków?
same zło w założeniu
same zło w założeniu 14.03.2019, 21:07
Po dziesiąte : A co wy chcecie dać , zrobić od siebie ! Tak po prostu ! A nie tylko ŻĄDAĆ , pouczać ...! Wygląda to na zwykłą anarchię ...!
punkt
punkt 14.03.2019, 21:22
Tak to już jest , jak się nie zdekomunizowało szkolnictwo w odpowiednim czasie !!! Teraz mamy tego pokłosie ...!
......
...... 15.03.2019, 06:15
jakie to wygodne wszystko zwalać na komunę .Przez 30 lat solidaruchy rozwaliły polske ,sprzedały srebra rodowe .Teraz bryndza więc precz z komuna .tego juz dawno nie ma .Ci co obalali PRL mają sie dobrze .raz przy władzy raz w opozycji i karuzela sie kręci.Punkt jako "aparatczyk" pisowski (zgodnie z odgórna dyrektywą) wmawia ,ze komuna znowu winna .Winne wasze rządzenie ,kochasie
...... x
...... x 15.03.2019, 11:24
Kochasiu , puknij się w czoło może będzie ci wesoło !! Polemizujesz sam ze sobą ...! A to już jest ,, chore ,, ...!
......
...... 15.03.2019, 11:56
i to właśnie są argumenty pisuarów.puknij sie w czoło....polemizujesz sam ze sobą ....itp.jak brak argumentów to :jeśli ktos komus cos ewentualnie nikt nikomu nic to ja i owszem.prymitywizm
okrutna mądrość
okrutna mądrość 15.03.2019, 21:06
Czyżby to ty Leszku wybitny ,, znawco ,, elektrowni ...!
......
...... 16.03.2019, 07:01
i znowu zamiast faktów .ironia ,no bo co pozostało jak nie ma argumentów.i to górnolotne "okrutna mądrość " .jak kwiatek do kozucha
komuna wiecznie żywa?
komuna wiecznie żywa? 14.03.2019, 21:13
Gadasz jak rzecznik stanu wojennego o górnikach z "Wujka"...
gips
gips 14.03.2019, 01:16
Całym sercem jestem za, myślę że więcej ludzi poprze tę słuszną akcję.
Obiektywny_EOG
Obiektywny_EOG 13.03.2019, 20:08
Czytające te "pomyje" wylewane na nauczycieli to wnioskuje, że mało kto czytał ten tekst powyżej... Ale to tylko świadczy o poziomie intelektualnym naszego społeczeństwa co odzwierciedla się w życiu codziennym... Teraz w Polsce autorytetami nie są mądrzy ludzie tylko ludzie którzy żyją w jakiejś swojej iluzji która nie bazuje na elementarnych prawach tylko na filozofii "po trupach" do własnych celów nawet kosztem własnego dobrego imienia... Czy my Polscy musimy się tylko solidaryzować wtedy jak jest totalne dno dokoła?!
mi_Hau
mi_Hau 13.03.2019, 20:23
To jest przykre ale jak ten JAD plują w kierunku nauczycieli z PiS mediów etc, to nie ma co się dziwić, że i tutaj jest HEJT !!!
pryszcz
pryszcz 13.03.2019, 18:29
ludzie Facebook nie działa ludzie ludzie lllllluuuuuuudddddddddzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.Jak zyc kuzwa jak żyć
pani minister
pani minister 13.03.2019, 17:43
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy piS niech będzie pewny, że mu tę rękę władza piS odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.
Solidarny_z_ZNP
Solidarny_z_ZNP 13.03.2019, 19:35
Tekst jak żywcem ze zjazdu neofaszystów... obnażcie się coraz bardziej drodzy towarzysze... Jesteście bogatą partią ale na kłamstwie i granie tragedią jak np. smoleńską nikt się nie wzbogacił... a karma wraca!!! :DDDDDD
....
.... 13.03.2019, 17:55
Czlowieku, pomyliły Ci się systemy, to już było, nie zauważyłeś tego?
niestety
niestety 13.03.2019, 18:51
taki jesteś pewien? To się rozejrzyj....
kuria
kuria 13.03.2019, 17:23
Trzymiesięczne wypowiedzenie z winy pracodawcy. Działa zawsze a w przypadku, gdy zwolniony pracownik wygra w sądzie to dostanie odszkodowanie o równowartości 2-3 pensji. Do pracy przywrócić ich nie będzie można bo ich miejsca będą już zajęte przez tych, co im się pracować chce i przede wszystkim takich co wiedzą, że 50 000 złotych podzielone na 12 miesięcy to nie 1800.

50 tysięcy to dziunia prezesa w banku zarabia na miesiąc!
50 tysięcy to dziunia prezesa w banku zarabia na miesiąc! 13.03.2019, 17:33
Gdybyś doradzał komunistom wywaliliby Solidarność w 1980 i zatrudniliby Koreańczyków od Kima - taka mentalność twojego guru?
gumowiec
gumowiec 13.03.2019, 17:11
Gumowanie czas zacząć.!!! Tylko dobra guma i solidne gumowanie strajkujących może uratować ten kraj. Dlatego, Ja wciąż postuluję - przegumować całą Polskę - od morza do Tatr. Każdy strajkujący musi poznać smak gumy. Guma czyni cuda. ... Tylko Dobra Guma
Sam się zagumuj
Sam się zagumuj 15.03.2019, 18:25
Powtarzasz się, gumofilcu!
zakaz pedałowania
zakaz pedałowania 13.03.2019, 17:22
Tak jest! Strajki postkomunistycznej mafii nie przejdą!
a co - wyślesz siepaczy?
a co - wyślesz siepaczy? 13.03.2019, 17:35
NSZZ Solidarność nazywasz "postkomunistyczną mafią"? Ot - czasów sie doczekaliśmy. Historię zmieniają, jak na wystawie o NATO, teraz tekstami jak od sekretarzy KC jadą....
gumowiec
gumowiec 13.03.2019, 17:33
brawo ty brawo ja
Kocham PiS
Kocham PiS 13.03.2019, 12:26
I tak nic nie dostaniecie bo mój ukochany prezes Jaruś da tylko na księży bo religia jest najważniejsza!!!! a wy pocałujcie się w d**e... Nie potrzeba w Polsce wykształconych ludzi tylko "roboli" i "księży" bo wielcy rosyjscy uczeni wujek i ojciec naszego obecnego wielkiego wodza Jarka wiele go nauczyli a on nam teraz to ładnie wszystko wdraża... Brawo Pis i brawo Juaruś!!!!
Dziekujemy pis!!!
Dziekujemy pis!!! 13.03.2019, 13:24
Wlasnie Jarus daje i to go zgubi, bo polakom nie dogodzi,daj palec cala reke wezma!!!
ze swojego daje?
ze swojego daje? 13.03.2019, 13:40
Z czego daje, jak biduś nie ma nawet jak dojechać do prokuratury powiedzieć, że nic nie wie?
Jarus gora!!!
Jarus gora!!! 13.03.2019, 13:43
No to jak nie ma po czemu chcesz taka powyzke??
"po czemu te jajka"?
"po czemu te jajka"? 13.03.2019, 14:08
"po czemu" te jajka? A czy prezes od rozdawania prezentów jest adresatem protestów, czy rząd - dysponent budżetu?
Po temu te jajka
Po temu te jajka 13.03.2019, 14:30
A czemu teraz sie obudziliscie i tak sie rwiecie do strajku? Bo widzicie,ze jest lepiej jak bylo!!! Ale nie wszystko naraz!!! Kazdy by chcial!!!
"towarzysze, pomożecie?"
"towarzysze, pomożecie?" 13.03.2019, 14:58
Towarzyszu - wy wiecie? Jest lepiej? Komu? Takie teksty są jak widać nieśmiertelne. Gomułka, Gierek - za ich czasów mówili dokładnie tak samo...
Pomozemy , nie tak kak Wy
Pomozemy , nie tak kak Wy 13.03.2019, 15:22
No to pytam czemu kilka lat temu nie bylo tych strajków??? Bo nic nikomu nie dawali, ludzie zyli w przekonaniu,ze Polska nie ma nic,koniec kropka. Ci od czegos zaczeli to sie wszyscy naraz rzucili!!! Nie dogodzi Wam. I teraz jeszcze tysiac doradcow, zwlaszcza z po, popierajacych strajk!!! Zenada. A sami jakie podwyzki dali??? A ludziom co dali???

Nauczyciele strajkowali 26 lata temu ale ugięli się i przeprowadzali matury…
Nauczyciele strajkowali 26 lata temu ale ugięli się i przeprowadzali matury i egzaminy! 13.03.2019, 16:42
A słyszałeś, żeby spłacali długi? Bo jak mam gotówkę z powodu koniunktury to najpierw zabezpieczam finanse na gorsze czasy, potem przeznaczam na konsumpcję!
po prostu
po prostu 13.03.2019, 16:51
Jak się wtedy ugięli, to ich każdy rząd lekceważył - a górników, którzy szli z łomami na Warszawę - nie lekceważył. Każdy ma prawo wybierać taką formę strajku, która będzie najbardziej skuteczna.
A wyjątkowo cyniczne są wypowiedzi "ale tu o dobro dzieci chodzi"!
Nauczyciele też mają dzieci. I ich dzieci też nie będą miały egzaminów.
A jakoś tym zatroskanym dobrem dzieci nie przeszkadza sfrustrowany nauczyciel, który pracując na pełen etat kwalifikuje się do pomocy społecznej ze swoimi zarobkami!!!
US-E
US-E 13.03.2019, 15:21
Tak jest!!! Czerwoni pod egidą kościoła Rydzykowego dorwali się do koryta i szastają na prawo i lewo tylko ja się pytam gdzie te państwo w ruinie...? Bo nie sądzę, że "naczelny wódz" ze swoich dokłada... Inteligencja od 1939 w Polsce ma przeje**ne!!! Tak więc ci co "kochają" PiS to większości ci co mieli do szkoły nie po drodze lub mają korzyści z dobrej zmiany... :DDD
po prostu
po prostu 13.03.2019, 16:42
Po prostu lepiej rządzi się niewyksztalconymi.
AZ
AZ 13.03.2019, 11:53
A ja popieram ten protest bo to ciężka praca a wynagrodzenie marne. A nauczyciele też mają prawo do strajku.
ale w wakacje
ale w wakacje 13.03.2019, 12:26
Oczywiście że mają prawo do strajku :-)
w wakacje to strajkuje personel linii lotniczych
w wakacje to strajkuje personel linii lotniczych 13.03.2019, 13:17
Wymarzony ideał każdego pracodawcy - strajkujcie sobie tak, żeby nikt tego nie zauważył.
Kasjerki w markecie w nocki, stróże nocni w dzień, instruktorzy narciarscy w lipcu.
A urzędnicy od 15.30. do 7.30 następnego dnia...
Na autorytet trzeba zasluzyc!!!
Na autorytet trzeba zasluzyc!!! 13.03.2019, 13:38
A co winni osmoklasisci???!!! Skandal,zeby strajk odbil sie wlasnie na nich!!! Stanowcze nie dla strajku!!!
demagogia
demagogia 13.03.2019, 15:13
Jak górnicy strajkiem grozili nie pytałeś demagogicznie "a co z biednymi marznącymi ludźmi"?
Strajkujcie!
Strajkujcie! 13.03.2019, 14:05
No to za to odpowiada ministerstwo edukacji, a nie nauczyciele. To decyzje ministerstwa odbiją się na uczniach. Nauczyciele chcieli po dobroci. Siedzieli cicho latami. Wydłużono awanse, pozbierano dodatki. Pensja 1700 jak dla sprzątaczki. A odpowiada się głową za cudze niewychowane dzieci, chociażby na wycieczce klasowej. Coś wywinięte małolat, a nad nauczycielem prokuratura. Ale co tam! Dostanie nędzny ochłap, bo to nie jest nawet wypłata.
Do roboty pyskacze!
Do roboty pyskacze! 13.03.2019, 17:26
Odwal się od sprzątaczki leniu jeden
niestety
niestety 13.03.2019, 18:54
zapomniałeś jeszcze oprócz "pyskaczy" "podżegacze, awanturnicy, obcy agenci, zaplute karły reakcji" - ta sama retoryka jak w partyjnych przemówieniach z PRL...
Autorytet za 1850...
Autorytet za 1850... 13.03.2019, 13:42
A kiedy mają strajkować kierowcy autobusów miejskich? W nocy? Tak zawsze traktują nauczycieli - bo "idioci zawsze cofną się i będzie jak zwykle - pokrzyczą, pokrzyczą i uspokoją się"...
Mm
Mm 13.03.2019, 10:44
A co Ci nauczyciele robią? Ile godzin pracują? Ile mają wolnego? Dajcie spokój! Podwyżki dla ludzi pracujących fizyczne !!! Jesli chodzi o nauczycieli mam bardzo złe wspomnienia z przedszkola, podstawówki, szkoły średniej . Moje dzieci tak samą!!!
MM
MM 15.03.2019, 18:30
Jak bylaś słaba, to i dzieci słabe, dlatego masz takie a nie inne wspomnienia. Przykre, ale prawdziwe.
proletariusze wszystkich krajów łączcie się??????
proletariusze wszystkich krajów łączcie się?????? 13.03.2019, 13:20
klasa robotnicza się odezwała tekstem jak z komuny! Górnicy ważniejsi od inżynierów którzy projektowali kopalnię?
Każdy ma prawo do godziwej pracy.

Nauczyciel, o ile siły fizyczne pozwolą - pracować fizycznie może. Czy pracownik fizyczny kopalni zaprojektuje taką kopalnię?
P3pik
P3pik 13.03.2019, 11:42
Myślę, że łatwiej jest pracować fizycznie niż użerać się z młodzieżą, a przede wszystkim z ich rodzicami. Tylko, co będzie jak wszyscy pójdą do fizycznej pracy? Kto będzie uczył dzieci? Sprzątaczki? Bo mają taką samą stawke, jak nie wyższą, jak nauczyciel stażysta.
korepetytor
korepetytor 13.03.2019, 12:29
Ty się nie martw o to kto będzie uczył nasze dzieci skoro w SP1 po czterech latach "nauki" nuemieckiego dzieci potrafią jedynie się przedstawić i policzyć do dwunastu.
Pikuś
Pikuś 13.03.2019, 14:01
Tam niemieckiego uczy znajona Nikiti więc nie musi się wysilać
NRW
NRW 13.03.2019, 14:35
Nikitiński musi odejść bo czas skończyć z patologicznymi układami w gryfińskiel oświacie.
cebea
cebea 13.03.2019, 15:14
Tomku - ty lepiej nie mów o patologicznych układach...
Tomek Lepiej
Tomek Lepiej 13.03.2019, 15:49
O tobie nie mówię
a co się odezwiesz...
a co się odezwiesz... 13.03.2019, 17:37
Ty w ogóle nie mówisz - a co się odezwiesz, to wychodzi jak wizytą u przetargowicza...
Były uczeń
Były uczeń 13.03.2019, 14:01
Nie sądzę, by winny był nauczyciel. Tylko dzieci, które wolą imponować kretyńskim zachowaniem kolegom, aniżeli słuchać na lekcji. Dzieci, które za nic mają nauczycieli. Bo po co im nauka, skoro mają nieograniczony dostęp do wujka google. A potem na korki. Na korki bez kolegów. Bez telefonów. Bo tu już nie trzeba się popisywać. I cały sekret nieuctwa współczesnej młodzieży.
może to kwestia zdolności dziecka????
może to kwestia zdolności dziecka???? 13.03.2019, 13:22
Ty się zajmij swoim dzieckiem, bo normalne z samego przeglądania czterech podręczników przez 4 lata powinno wynieść więcej...
Więc raczej nie jest to (tylko) wina nauczyciela...

r Dzisiaj, 12:29 po czterech latach "nauki" nuemieckiego dzieci potrafią jedynie się przedstawić i policzyć do dwunastu.
operator koparki
operator koparki 13.03.2019, 11:12
Całą ta budżetówka - biurwy i nauczyciele to zwykłe pasożyty żyjące na koszt reszty społeczeństwa.
samsel14
samsel14 13.03.2019, 12:29
Dokladnie.
praktyk
praktyk 13.03.2019, 10:54
To zalezy jakiego przedmiotu ucza. Ale taki polonista czy matematyk ok.50-60 tygodniowo. To są m.in. godziny spędzone nad tzw. klasówkami czy sprawdzianami.
smutny naucz.
smutny naucz. 13.03.2019, 10:10
trzeba zadbać i przywrócić godność nauczyciela mentora ale na to trzeba zapracować sobie indywidualnie . Trzeba mieć zasady w życiu i w pracy nie wolno być jak liść na wietrze za w jedną raz w druga stronę jak młodsze pokolenie nauczycieli tego nie zrozumie to będzie pech
do smutnego
do smutnego 13.03.2019, 10:15
Takie pouczenia dołączaj gratis do decyzji oceniającej zdolność kredytową w banku...
nie zapomnę
nie zapomnę 13.03.2019, 09:32
Pamiętam jak w gryfińskiej podstawówce ( była jedna) p Jola ciągle krzyczała,że taki matoł jak ja ,to się nadaje do zamiatania ulic, że taka przyszłość mnie czeka i zapewniam, że nie byłem jedynym gnębionym uczniem..... nie mieszkam od kilku lat w Gryfinie i szanowna pani Jola dziś " walczy o godne warunki pracy"
, a ja jestem( po studiach )managerem dużej firmy w dużym mieście i świetnie zarabiam. Osobiście nie popieram tego strajku !
to ile lat temu kończyłeś podstawówkę?
to ile lat temu kończyłeś podstawówkę? 13.03.2019, 15:17
Gościu - sprawdzam - jaka "pani Jola" pracuje dzisiaj w szkole i pracowała w czasach, gdy w Gryfinie była jedna podstawówka? Od ilu lat działa SP2? A chyba w liceum też była podstawówka?

Dzisiaj, 09:32 Pamiętam jak w gryfińskiej podstawówce ( była jedna)
niech jadą!
niech jadą! 13.03.2019, 10:43
Uczniowie wielu gryfińskich szkół powinni mieć wypłacane odszkodowania takie same jak dla ofiar III Rzeszy .


Lata spędzone na wysłuchiwaniu tych psycholi udających nauczycieli to ogromna psychiczna trauma
Jaś Zdziwko
Jaś Zdziwko 13.03.2019, 10:48
Taka trauma, że aż menagerem dużej firmy zostaje? Czegoś jednak te szkolne Jole nauczyły....
Nie zapomnę do Jasia ...
Nie zapomnę do Jasia ... 13.03.2019, 13:54
Ogarnij się ! Uważasz, że po tej podstawówce zostałem dyrektorm! ? Inne szkoły w dużym mieście ukształtowały mój charakter, edukowały. Nie ta szkoła !!! "Jasiu duży jak topola i mądry jak fasola " (takie podejście nauczyciela do ucznia ma go mobilizować do pracy ?) to takie przysłowie , jedno z wielu p Joli...
drzezga
drzezga 13.03.2019, 14:12
krytykujesz nauczyciela - a sam dokładnie takie metody stosujesz. I nie widzisz, że jednak większość twoich kolegów jako "patologia" nie skończyła...
nie zapomnę
nie zapomnę 13.03.2019, 15:23
Jakie metody stosuję ? Źle wspominam szkołę i nauczyciela i nareszcie mogę to powiedzieć głośno ! Wiem, że w tej szkole nadal panują dziwne zwyczaje, że były skargi nawet do kuratorium. Została mi trauma , ale to jest "moja wina" i tych nieszczęsnych,którzy "zawiedli" nauczycielkę !!! A skąd wiesz co się dzieje z moimi rówieśnikami ????
to, że źle wspominasz 50 lat temu, wpływa na ocenę teraz?
to, że źle wspominasz 50 lat temu, wpływa na ocenę teraz? 13.03.2019, 17:40
Jak chodziłeś do szkoły, gdy w Gryfinie była jedna podstawówka - to większość już raczej na emeryturze - prawda? A i to jest ta lepsza perspektywa....

Dzisiaj, 15:23 A skąd wiesz co się dzieje z moimi rówieśnikami ????

Dzisiaj, 09:32 Pamiętam jak w gryfińskiej podstawówce ( była jedna)
Okiem na świat
Okiem na świat 13.03.2019, 10:11
Może właśnie dzięki jej przytykom jesteś tam, gdzie jesteś? Na przekór. Nomen omen dziś mamy inne czasy. Młodzież jest inna, emo, gimbaza, pokolenie klikaczy telefonijnych. Zabiegani, zapracowani rodzice, brak czasu dla dziecka - to przyczyna kryzysu nauczania.
Pekińczyk
Pekińczyk 13.03.2019, 07:56
Naiczyciele dwoją się i troją, żeby nauczyć czegoś dzieci. Ale jak? Lepiej jak jeden z drugim wygłupiają się na lekcji, zajmują pierdołami. Nauczyciel nic nie może. Rodzic pogłaska po głowie, bo czego ten durny nauczyciel chce. A po lekcjach telefony, komputery, telewizor. Wszystko zamiast nauki. A potem dziwota - dlaczego dziecko musi brać korki? Nie no.. oczywiście winny jest nauczyciel. Wiadro pomyj na niego! A rodzic nie ma żadnej kontroli nad dzieckiem, więc na kogoś trzeba zwalić. Na siebie? Broń Boże. To nauczyciel tępak, darmozjad, nie umie uczyć. I jak to dziecko ma szanować nauczyciela? Zaufać mu i słuchać uważnie? Kogoś, kto nie ma autorytetu? Jeszcze go koledzy wyśmieją. Ot. Cała prawda.
...
... 13.03.2019, 10:11
Chcą podwżek aby uczyć czterolatki masturbacji? Nigdy!!!
szkoda słów...
szkoda słów... 13.03.2019, 10:17
Po co o tym uczyć? Niech dzieciak zostanie ministrantem....
......
...... 13.03.2019, 09:29
masz całkowicie rację .Uczęszczałem do 7dmio klasowej podstawówki i ogólniaka ,potem .studia .nauczyciel miał autorytet.Pamiętacie tzw"łapy"?w domu jak sie przyznałem to ojciec jeszcze dołozył.Teraz gdyby nauczyciel przylał niesfornemu dzieciakowi to poszedł by siedzieć .niby nowe czasy komura ,laptop tablet.ale dzieciaki staja sie analfabetami .pisanie zaczynało sie ołówkiem potem kałamarz stalówka obsadka .wieczne pióro dostałem jak zdałem do ogólniaka.zatraciliśmy gdzieś ten "polski "system szkolnictwa.
do ........
do ........ 13.03.2019, 14:08
No tak wielokropku, ja to nawet pamiętam
kolegów ,ktorzy kończyli szkoły z dobrymi ocenami za kaczki, pamiętam kolegów ,którzy dziś tęsknią za zabawą w wojnę , pamiętam też film " walka o ogień" ... chcesz się cofać w czasie ,bo tęsknisz za przeszłością , bo nie potrafisz nawiązać kontaktu z młodzieżą? NO TO POWODZENIA!!!!
mgr Maria Masina
mgr Maria Masina 13.03.2019, 12:35
Wszystko się zgadza ale nie nauczyciel a Profesor.

Pozostałe