Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

To już pewne. Są pieniądze na oczyszczalnię ścieków

  • 13.03.2019, 10:14
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To już pewne. Są pieniądze na oczyszczalnię ścieków
Dziś tj. w środę 13 marca 2019 r. wicemarszałek Jarosław Rzepa wraz z burmistrzem Józefem Piątkiem podpisali umowę gwarantującą przekazanie dotacji na dofinansowanie oczyszczalni ścieków w Moryniu. Obiekt zostanie zmodernizowany, rozbudowany i dostosowany do unijnych wymogów.

Wartość inwestycji wyniesie blisko 4,8 mln zł. Aż 85 proc tej kwoty to dofinansowanie przyznane przez Urząd Marszałkowski ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Celem inwestycji jest redukcja zanieczyszczeń biogennych w ściekach. Dzięki przeprowadzonym pracom zwiększeniu ulegnie przepustowość oraz obliczeniowe obciążenie oczyszczalni ładunkiem zanieczyszczeń, zgodnie z założeniami ujętymi w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Po zakończeniu inwestycji przewidywana liczba osób korzystających z ulepszonego oczyszczania ścieków wyniesie 1587 RLM.

Inwestycja realizowana przez Gminę Moryń powinna zakończyć się do 30 czerwca 2020 r.

Przyznane dofinansowanie to efekt rozstrzygniętego w grudniu 2018 r. konkursu w działaniu 3.6 Wsparcie rozwoju systemów oczyszczania ścieków ogłoszonego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. O przyznanie dotacji mogły starać się: jednostki samorządu terytorialnego (ich związki i stowarzyszenia, jednostki organizacyjne), przedsiębiorcy zajmujący się zbiorowym zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków oraz PGL „Lasy Państwowe” i jego jednostki organizacyjne. Na dofinansowanie miały szansę projekty zakładające: budowę lub modernizację oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacyjnej czy budowę indywidualnych systemów oczyszczania ścieków.

Jest to czwarty rozstrzygnięty konkurs w tym działaniu. Do tej pory przyznano na ten cel ponad 60 mln zł dofinansowania – wyjaśnia wicemarszałek Jarosław Rzepa

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kibic
kibic 16.03.2019, 23:30
Uprzedzam, że jeśli Piątek strzeli to się będzie liczyć podwójnie ze względu na trudnego przeciwnika i prestiżowe derby!

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 15.03.2019, 17:34
do icka ha ha ah https://youtu.be/gXhTTskUt1Q
icek
icek 14.03.2019, 17:43
a lodziarnia w tym roku będzie
Ptyś
Ptyś 15.03.2019, 08:39
Nie
Hary
Hary 15.03.2019, 19:09
Lody na patyku zostaną
wybory idą
wybory idą 14.03.2019, 07:43
o Rzepa przyjechał do Piątka
w co gra Piątek
w co gra Piątek 14.03.2019, 07:34
Temat rozbudowy oczyszczalni w Moryniu ruszył dopiero po ustanowieniu aglomeracji Moryń i stało się tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu byłej radnej Sejmiku Pani Ewie Dudar i p. Mariusza Adamskiego - były radny powiatu gryfińskiego. O tym czym na sesji w Moryniu przypomniał panu Piątkowi radny powiatowy p. Kaczmar. Piątek chwaląc się tym projektem p. Piątek wymienił tylko siebie i swoje otoczenie i jakoś zapomniał o kilku faktach i osobach! Pan Piątek nawet nie pamiętał lub nie chciał pamiętać kto i kiedy doprowadził do możliwości uruchomienia tego projektu , przypadek, nie sądzę.
Emeryt z Bielina
Emeryt z Bielina 14.03.2019, 16:29
Az sie dziwie ze nikt do tej pory z piszacych nie napisal o osobie ktora tak najbardziej domagala sie modernizacji tej pracujacej Oczyszczalni sciekow z 1982r. Nie wskaze tej osoby bo mysle ze co druga osoba w gminie wie o kim pisze, ale doczekal sie wrescie I jest nadziej na modernizacje Oczyszczalni. Teraz szybko przetarg I do roboty. Pozdrawim.
a na wioskach szambo!
a na wioskach szambo! 13.03.2019, 22:30
piątek skasował w planie kanalizacyjnym gminy plany budowy oczyszczalni przydomowych na wioskach, wszystka kasa z dotacji UE idzie na moryńską oczyszczalnię. Zapytajcie pana Sławka on tworzył ten plan
limes
limes 13.03.2019, 22:33
To w takim razie plus dla burmistrza Piątka. Oczyszczalnia duża jest lepsza od domowych, droższa, ale lepsza i bezpieczneijsza. I na to pozyskał kase.
wieśmak
wieśmak 14.03.2019, 07:35
i będzie gnojowicę woził samochodami do morynia s klępicza!!! gratulacje pomysłu na megalomanię morynia
szafir
szafir 14.03.2019, 12:16
a z Zalewskim co?? nie bedzie przyłącza. no jak mi przykro
Fakty
Fakty 15.03.2019, 08:13
To pytanie do burmistrza mieszkańcom Morynia trzeba powiedzieć jak to było z tą oczyszczalnią, że to tylko dzięki Zalewskiemu Moryń møgł dostać unijne dofinansowanie na oczyszczalnię bo złožył dokumenty o przyłączenie do aglomeracji Moryń, bez tego nic by nie było. Te rozwiązanie dla Morynia zaproponował Marszałek Sobieraj z PO i zostało ono przeprowadzone przez Sejmik przez Radną Ewę Dudar. Teraz czekamy na drugie podejście gminy bo już taz zaniedbali wniosek o kanalizację na osrodek Szafir. Sukces ma wielu ojców nie tylko burmistrza i animatorów okrąhłego stołu.
Klemzowiacy
Klemzowiacy 15.03.2019, 17:22
I dzięki duetowi Dudar & Sobieraj Klępicz został się bez inwestycji drogowej a Moryń i Stare Objezierze bez instalacji spowolnienia ruchu. "Dziękujemy".......
Plebcio
Plebcio 15.03.2019, 19:16
Klępicz może podziękować burmistrzowi Piątkowi za spotkania z panią konserwator zabytków po których zablokowała inwestycję w Klępiczu wpisując mur plebanii na listę zabytków, a odpuściła pewne okno w Moryniu. Efektem tego było wstrzymanie inwestycji drogowej taki negocjator z tego burmistrza.
Oko
Oko 17.03.2019, 08:49
Czy burmistrz świadomie popierał konserwatora zabytków, który zablokował remont drogi w Klępiczu. Czy konserwator odstąpił od kary dla burmistrza za okno (nielegalne) w budynku komunalnym w Moryni.
Do srutu tutu
Do srutu tutu 13.03.2019, 18:40
Seweryn ! Patrz i ucz się !
patryiota
patryiota 13.03.2019, 16:59
Bielin czeka na oczyszczalnie rowy nie wytrzymują z odbiorem scieków
Endr
Endr 13.03.2019, 17:34
Nie tylko w Bielinie, faktycznie jeszcze trochę to zaoraja te nasze zapadłe wioski.
mieszczuch wasz pan
mieszczuch wasz pan 13.03.2019, 17:14
słuchajcie bieliniaki cebulaki,chwytać mjzle chwytać młoty brać się kuzwa do roboty a nie czekać az wam coś inni zrobią.Biegusiem pegerusy do roboty
haaaaa mieszczuch
haaaaa mieszczuch 14.03.2019, 13:07
Na mieszcucha to trzeba miec wygląd i pieniądze wasz panie
takio ich kupił
takio ich kupił 14.03.2019, 07:41
Bielin dostał na garki do świetlicy i na imprezę nad jeziorem
Ull
Ull 13.03.2019, 16:43
Tylko Moryń szlachta, jakiś w innych gminach na wioski też się potrafią postarać, tylko nie tu. Same zapadłe wioski
Aga
Aga 13.03.2019, 16:40
Wszystko tylko w Moryń pchać, na wioskach scieki w pole lecą, każdy o tym wie i nikt tego nie chce widzieć. Ale to przecież zgodnie z unijnymi przepisami...
krew zalewa
krew zalewa 13.03.2019, 16:38
woda jak była brudna tak jest brudna,pełno kamienia ,czajniki trzeba tylko wymieniać. Tak jak cała droga od Morynia do Małego Mętna i do Klępicza co obiecywał pan Burmistrz przed wyborami a co jest dotrzymane?
henio
henio 14.03.2019, 07:42
sami sobie wybraliście tego burmistrza i macie to co macie
krew zalewa
krew zalewa 13.03.2019, 16:22
a co z oczyszczalnią ścieków w Klępiczu ? znowuż na bok,brak chodników,brak krawężników,brak deszczówek,zaorać tą wioskę panie Burmistrzu,nie interesuje pana los tej wioski nic a nic,gdzie jest jakikolwiek transport do Chojny czy Morynia ? auto nogi!!!
gienek
gienek 13.03.2019, 16:03
wstąp do policji zanim policja wstąpi do ciebie
budowlaniec
budowlaniec 13.03.2019, 16:00
No termin realizacji tej inwestycji to zaj....ty. !!!!!!!
lgtb
lgtb 13.03.2019, 15:00
a ten znowu 2 kadencje tylko jeździ i żre wszędzie na koszt gmin. ale teczowy psl poleci niedlugo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
urząd
urząd 13.03.2019, 13:34
A w Gryfinie znowu NUL ?! Po co nam taki burmistrz ?
bravo!
bravo! 13.03.2019, 13:17
Pogratulować tylko sukcesu panie burmistrzu!
bil
bil 13.03.2019, 12:10
oj obaj wczoraj popili bo obaj czerwone nosy mają
chusteczka
chusteczka 13.03.2019, 12:16
A może po prostu było zimno?
;-)
;-) 13.03.2019, 11:37
Straż Rybacka będzie z tego zadowolona. Przestaną się czepiać.

Pozostałe