Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Dziki parking, dzikie oznakowanie, gminna ulica...

  • 13.03.2019, 12:59 (aktualizacja 14.03.2019 06:38)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dziki parking, dzikie oznakowanie, gminna ulica...
Ulica Kolejowa w Gryfinie niby leży w centrum miasta, jest bardzo uczęszczna przez pieszych i zmotoryzowanych, ale jest zaniedbana jakby byla peryferyjna. Gospodarz - władze gminy - bardzo zaniedbały ten teren.
Ulica Kolejowa w Gryfinie to główna oś komunikacyjna pomiędzy starym miastem a Górnym Tarsem, na którym wydarzyło się w ostatnim czasie kilka wypadków. I to prawdopodobnie przez złe oznakowanie. Kto patrzy na znaki poziome, ten może czuć się zdezorientowany. O zmiany występowała do właściela drogi - gminy - policja. Bezskutecznie. Dodatkowa sprawa to "parking" między ubezpieczalnią a przystankiem. Jakie tam zasady panują? Któż to wie. A wystarczyłby aby dobry gospodarz pomyślał i odpowiednio oznakował.
Wbrew pozorom to są ważne sprawy, na które jak najszybciej powinny zareagować władze Gryfina, ponieważ dotyczą bezpieczeństwa. A bałagan na tej ulicy trwa już latami. Przynajmniej odkąd ul. Kolejowa stała się ulicą dwukierunkową.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Teresa Duniec-Łuksza
Teresa Duniec-Łuksza 18.03.2019, 08:26
Nikt z komentujących nie uwzględnia ,że część terenu /do płotu /i część jezdni stanowi własność prywatną można zajrzeć do map .
Teren nie stanowi parkingu .
:)
:) 18.03.2019, 09:23
a co? rezerwat przyrody?
Nick
Nick 14.03.2019, 20:08
Niech sobie Pani wlascicielka biura ubezp. zaplaci za 2 koperty dla klientów jak robią właściciele sklepow a resztę miejsc niech zostawi dla ludzi ktorzy musza jechać do pracy pociagiem zeby zarobić pieniądze i się ubezpieczać
Karma
Karma 14.03.2019, 23:24
Tak myślałem że kumuś cztery litery ściska, że z biura ubezpieczeń tam parkują. Puknij sie człowieku. Pracują, podatki płacą to niech parkują
i vice versa:)
i vice versa:) 14.03.2019, 14:13
To myślenie o "nie o swoich czterech literach" możesz zacząć od myślenia o tych, co muszą dojechać na pociąg i nie mają gdzie zostawić swojego samochodu.
Owszem, to od władz oczekuje się rozwiązania problemów.
Zresztą obecny tercet, zanim doszedł do władzy przyzwyczaił ludzi, że za wszystko w mieście (szczegolnie wszystko złe) odpowiada burmistrz.

pracownik biura Dzisiaj, 11:13ale zacznijmy tez myśleć globalnie a nie o swoich czterech literach.
pracownik biura
pracownik biura 14.03.2019, 11:13
Nie byłoby problemu gdyby kierowcy stawali na chwile i odjeżdżali a nie zastawiali parking pod same drzwi biura na cały dzień. Klienci biura przyjeżdżając załatwić swoja sprawę nie mają gdzie zaparkować i najzwyczajniej odjeżdżają, myśląc że w biurze panuje taka kolejka, przez co biuro traci klientów. Tu chodzi o zwykłą ludzką przyzwoitość, nie myślmy tylko o sobie ale i o innych osobach, chcących skorzystać z usług biura. Najłatwiej jest zwalac na władze, na brak znaków itd ale zacznijmy tez myśleć globalnie a nie o swoich czterech literach.
Umig
Umig 14.03.2019, 08:08
Wprowadzić wszystkie płatne parkingi tak jak pod UMiG i problem rozwiązany. Np. W Warszawie parkingi są płatne.
józek
józek 14.03.2019, 12:15
Nie porównuj Gryfina do Warszawy bo Gryfino to za***.
100lyca
100lyca 14.03.2019, 09:16
Mają komunikację miejską.
szoping
szoping 14.03.2019, 01:34
Pani Łukasza jest pani zdesperowana a moze pani zrobić coś konkretnego. Trzeba myśleć. Albo nie.
Mój kolega miał problem to podobno pospuszczłj powietrze z wszystkich kól raz, drugi i trzeci wtedy - mówi - nawet tępak zrozumie...Radził wciśnij pół zapałki w wentyl, po minucie już jest kapeć... Nie zabieraj i nie wykręcaj wentyli bo to jest kradzież..
gwałt niech gwałtem się odciska...
gwałt niech gwałtem się odciska... 14.03.2019, 01:42
gwałt niech gwałtem się odciska. W dobie kamerek może być reakcja na taką akcję. Warto?
mieszkanka
mieszkanka 14.03.2019, 01:26
Nie rozumiem jak takie bogate miasto ma takie braki, a jest tego dużo. Gryfrino powinno swoim wyglądem budzić podziw i zazdrość.Jest mi zwyczajnie wstyd.
tumiwisizm
tumiwisizm 14.03.2019, 07:20
Tu nawet nie chodzi o wielkie milionowe inwestycje! Od 2 lat, jak puścili ruch dwukierunkowy nie potrafią puszki farby kupić na oznakowanie poziome?
To pełne lekceważenie bezpieczeństwa ruchu!
I co się dziwić ludziom, że nie szanują prawa, jak władza daje przykład?
gold
gold 14.03.2019, 01:38
Jeśli straż miejska na gminnej ulicy nie wykonuje obowiązków jakie do nich należą no to cóż się dziwić :) wolna amerykanka :D a my nie możemy sami wymierzac sprawiedliwości :) bo to my zostaniemy ukarani a nie ten co popełnił wykroczenia :)
gwałt niech gwałtem się odciska
gwałt niech gwałtem się odciska 14.03.2019, 01:46
Jak to ktoś powiedział - masz mentalność rosyjskiego chłopa pańszczyźnianego - nasyłasz straż na kierowców, a nie nasyłasz prokuratora na burmistrza za "oznakowanie" - od dwóch lat tej drogi?

Winisz zwykłych kierowców, winy zarządcy drogi nie widzisz?
oszukany
oszukany 14.03.2019, 01:22
Przecież była taka ładna wizualizacja, chyba dwa lata temu.
ech...
ech... 15.03.2019, 10:12
"najtańszego z najtańszych"?
Planistka
Planistka 15.03.2019, 10:00
Dwa, trzy i cztery lata temu i pierwsza pięć lat temu za Henia Piłata. To ciągle to samo. Ale co roku coś wypada. Miał być przystanek Osiedle Południe skorelowany drogami z wiaduktem z jednej i Armii Krajowej z drugiej strony. No i z kładka. Wypadł. Miał być poddany renowacji przystanek Dolna Odra i wypadł. miał być dworzec PKS i wypadł. Miała być kładka z GT i wypadła. Poczekajmy jeszcze rok. 31 grudnia 2020 r. program się kończy. Połączenie Osiedla Południe drogą z Armii Krajowej jest elementem MPZP i uzbrojeniem terenów pod budownictwo mieszkaniowe oraz skomunikowaniem nowego cmentarza.. Obecnie wyjściem są studnie i szamba. Szkoda, że nie ma już naszego burmistrza Henia..
ech...
ech... 15.03.2019, 10:12
A czy w styczniu tercet nie wnioskował o przesunięcie pieniędzy z remontu Kolejowej na Fredry?
I o zmianę budżetu - uchwalonego miesiąc wcześniej?
józek
józek 13.03.2019, 22:48
A że niby oznakowanie coś da? a kto to będzie sprawdzać? Wystarczy przejechać się na nową drogę na górnym tarasie: krasinskiego, 11 listopada. pomimo zakazów itp każdy parkuje jak mu się podoba. Klasycznie straznikow to nie interesuje....
ryba psuje się od głowy/
ryba psuje się od głowy/ 13.03.2019, 23:09
Według ciebie kierowca parkujący źle zasługuje na mandat a urzędnik puszczający od dwóch lat ruch dwukierunkowy ulicą nieprzystosowaną nie ponosi żadnej odpowiedzialności?
kun
kun 13.03.2019, 20:04
Wizualizacje to były potrzebne przed wyborami. Teraz szara rzeczywistość i nieróbstwo.
aj
aj 13.03.2019, 18:58
Do tej pory, nie ma wizualizacji z wielką pompą zapowiadanej przebudowy peronów, przejścia podziemnego, terenów przydworcowych w Gryfinie.
Gdzie będzie zlokalizowany parking typu 'Parkuj i jedź' / Park&Ride /, co z kładką nad peronami i dworcem PKS ? Będzie to równie zapewne dotyczyło ponownej przebudowy i organizacji ruchu na ul. Kolejowej. Garaże i dawny budynek magazynowy Dworca Towarowego powinny być wyburzone. Nikt z władz i rady miasta nie interesuje się tym projektem, bo oni nie korzystają z tego typu przybytków, tym bardziej , że mieszkają poza miastem, przemieszczają się samochodami, a miejsce parkingowe przy UMiG mają zagwarantowane przez Straż Miejska.
https://www.igryfino.pl/wiadom…
za małe, by się milioner pochylił?
za małe, by się milioner pochylił? 13.03.2019, 19:42
Niszczenie przedsiębiorców idzie im najlepiej!
W sklepie ogrodniczym i biurze pracuje ileś osób. Obie firmy są miejscowe. Mają tu siedzibę od lat.
Faktycznie wpisuje się w tercetową strategię niszczenia gryfińskich małych przedsiębiorców....!
aj
aj 13.03.2019, 18:58
Do tej pory, nie ma wizualizacji z wielką pompą zapowiadanej przebudowy peronów, przejścia podziemnego, terenów przydworcowych w Gryfinie.
Gdzie będzie zlokalizowany parking typu 'Parkuj i jedź' / Park&Ride /, co z kładką nad peronami i dworcem PKS ? Będzie to równie zapewne dotyczyło ponownej przebudowy i organizacji ruchu na ul. Kolejowej. Garaże i dawny budynek magazynowy Dworca Towarowego powinny być wyburzone. Nikt z władz i rady miasta nie interesuje się tym projektem, bo oni nie korzystają z tego typu przybytków, tym bardziej , że mieszkają poza miastem, przemieszczają się samochodami, a miejsce parkingowe przy UMiG mają zagwarantowane przez Straż Miejska.
https://www.igryfino.pl/wiadom…
a parking zrobimy w Szczawnie....:)
a parking zrobimy w Szczawnie....:) 13.03.2019, 19:46
Srututu tutu - przecież zamiast wydawać forsę na bzdury można byłoby zrobić kładkę z poziomu 9 maja na Sprzymierzonych!
Tak jak dwie kładki na dworcu PKP w Szczecinie, czy kilka kładek na Gdańskiej.
Ile to może kosztować?
A jaka to ulga dla mieszkańców? Nawet bez schodów ruchomych, wystarczyłoby 4 windy (trzy na perony i jedną na Sprzymierzonych)?
Srutu tutu
Srutu tutu 13.03.2019, 18:24
To te nowe parkingi w ramach SKM , które wybudowaliśmy w 2016 r.
krokodylek
krokodylek 13.03.2019, 18:11
Zgodnie z art. 97 KW w zw. z art. 49, ust. 1, pkt. 9 Ustawy Prawo o ruchu drogowym: „zabrania się zatrzymania pojazdu: w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoka – na całej jej długości”. TO dotyczy tylko kierowców z drugiego sortu, pierwszy sort parkuje gdzie popadnie i gdzie chce, bez żadnych konsekwencji...Sort pierwszy to WOLACY...Sort drugi -reszta pospólstwa...
groos
groos 13.03.2019, 18:06
Przecież wiadomo, że Niemcy nagminnie stawiają samochody na przystankach, to co, nasi super gliniarze nie wiedzą o tym? Czy to tak ciężko wysyłać patrole i łupić równo wszystkich stawiających swoje wozy na przystankach? Inna sprawa to parkowanie na ulicach wzdłuż linii ciągłej
goos
goos 13.03.2019, 18:02
Znak poziomy na jezdni wymalowac i wyznaczyc strefe dla atobusu. Scigac mandatami ignorantow.
tylko ci strefy dla autobusu na tej ulicy brakuje?
tylko ci strefy dla autobusu na tej ulicy brakuje? 13.03.2019, 18:48
dlaczego burmistrz który nie dopilnował bezpieczeństwa i od dwóch lat nie namalował znaków dla dwukierunkowej nie płaci mandatu, a ktoś, kto na tej spartolonej ulicy stanie na chwilę ma płacić?

Nigdy urzędnik nie będzie odpowiadał z własnej kieszeni?

Gmina może narażać życie mieszkańców bezkarnie a kierowca ma płacić za parkowanie?
W dodatku parkowanie na ulicy bez żadnych oznaczeń!
miasto bez gospodarza...
miasto bez gospodarza... 13.03.2019, 17:46
Jak remontowali 9 maja od Inter do Wojska Polskiego robili w standardzie tranzytu dla ciężkich samochodów.
A teraz ten odcinek robi za ślepą uliczkę osiedlową.

To jakby każdą uliczkę osiedlową robić w takim standardzie - na wiele by nie starczyło!
Przecież za te pieniądze można było wyremontować wiele osiedlowych uliczek!

A tak naprawdę, to uważam, że poprzednie rozwiązanie z jednokierunkową Kolejową i 9 maja było lepsze i co ważniejsze - BEZPIECZNIEJSZE - i dla pieszych i dla kierowców!
Bili
Bili 13.03.2019, 17:37
Od kiedy ta droga przestala byc powiatowa ??
!!!
!!! 13.03.2019, 18:27
Bili ! Masz mózg jak Młynarz.
Cywil
Cywil 13.03.2019, 17:15
Najgorsze są tam tiry które nie mieszczą się na jednym pasie i bez skrupułów z szybką prędkością wyjeżdżają na nie swój pas ruchu drogowego. Osobowki nie mają gdzie uciekać gdy przy sklepie ogrodniczym stają mistrzowie kierownicy, temu napewno powinien ktoś się przyjrzeć. Często na tym przystanku stoją ludzie w tym dzieci a tiry pędzą jak by byli tylko oni na drodze. W końcu kiedyś dojdzie tam do tragedii może w tydy się tym Zainteresują 🤪😤
!
! 13.03.2019, 17:29
Po pierwsze przy "rampie" z reguły jest miejsce do parkowania. Po drugie - jak jakiś idiota wymyślił zrobienie z Kolejowej dwukierunkowej tranzytowej drogi a nawet w puszkę farby nie zainwestował to nie wina ludzi, tylko władz!
Były mieszkaniec
Były mieszkaniec 13.03.2019, 16:00
O co chodzi z tymi znakami poziomym? Mógłby ktoś opisać tą sytuację?
taka gmina!
taka gmina! 13.03.2019, 16:46
Kolejowa był jednokierunkowa od Pomorskiej w stronę przejazdu. Chyba 2 lata temu zrobili dwukierunkową. I od dwóch lat nie potrafili namalować oznaczeń - stąd każdy, kto jedzie w drugą stronę nie przestrzega znaków poziomych - BO NIE MOŻE!
najtańszy z najtańszych?
najtańszy z najtańszych? 13.03.2019, 22:52
Kolejową zrobili dwukierunkową, bo 9 maja tak "zwizualizowali" że się z nowym rondem nie stykała. I musieli zamknąć dla tranzytu...
Czy to nie "najtańszy z najtańszych" to wymyślił?

Pozostałe