Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Będą nadal kopcić, bo zawalili terminy i wyceny

  • 13.03.2019, 13:51 (aktualizacja 10.04.2019, 01:29)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Będą nadal kopcić, bo zawalili terminy i wyceny Z jednej strony zaniedbana kaminica, a z drugiej zaniedbane targowisko - takie "wizytówki" zaraz od wjazdu przez most do Polski, pierwszy kontakt z architekturą i zadymionym powietrzem.
Władze Gryfina już kilka lat temu obiecały, że kamienica nad Odrą przejdzie termomodernizację. Często czarny dym z kominów przy przeważających zachodnich wiatrach szedł prosto na miasto. Niestety i w tym roku dymią. A mogło się to zmienić, bo przetarg już się odbył, ale.... nie został rozstrzygnięty pozytywnie.

Pierwszy przetarg odbył się w styczniu 2019 r. Oferta opiewała na 1 mln zł. Jednak procedury nie zostały spełnione i trzeba było przetarg powtórzyć. Ten odbył się tydzień temu. Wpłynęły trzy oferty. Tym razem o ok. 200 tys. zł wyższe niż poprzednio. To przewyższa kwotę, jaką gmina zaplanowała na ten cel. 

Co dalej panie burmistrzu?

 

Aktualizacja:

Sprostowanie zostało opublikowane tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/31890,beda-nadal-kopcic-bo-stanowisko-umig

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

błagam
błagam 15.03.2019, 10:23
sklep koło przedszkola im. Calineczki tak dymi że nie da się przejść , zróbcie coś z tym , przecież tam mieszkają ludzie , przedszkolaki malutkie , zdrowiutkie jeszcze
Krzyś
Krzyś 13.03.2019, 22:07
Będzie lepiej nadawało się jeszcze na jedną wojenkę na moście.
przytulę
przytulę 13.03.2019, 20:11
Wraca 5-10-15?
rączka rączkę myje
rączka rączkę myje 13.03.2019, 21:21
5-10-15 % nigdy nie odeszło. Marionetki się zmieniły ale zasady są trwałe i niezmienne :-)
Nie nadążasz
Nie nadążasz 14.03.2019, 00:42
Teraz jest fifty fifty
przytulenie gratis? To nic dziwnego, że chętnych nie ma....
przytulenie gratis? To nic dziwnego, że chętnych nie ma.... 13.03.2019, 20:52
teraz fifty fifty
klopsik
klopsik 13.03.2019, 21:22
Właśnie podobno zmieniło się procentowo.
manipulant
manipulant 13.03.2019, 20:09
procedury zostały spełnione, tylko Wykonawca nie zdążył wpłacić wadium. zgodnie z prawem gmina MUSIAŁA unieważnić postępowanie.
w nowym najniższa oferta to o 160 tys. więcej niż poprzednio.
no mimo awersji do Sawaryna to troszkę więcej rzetelności

http://www.bip.gryfino.pl/UMGr… z otwarcia ofert.pdf
Czy leci z nami lekarz?
Czy leci z nami lekarz? 13.03.2019, 21:23
Nie zdążył wpłacić wadium więc teraz za karę. dostanie z naszych pieniędzy co najmniej 160 tyś więcej.
dogaducha
dogaducha 13.03.2019, 21:41
Może jednak wpłacił gdzieś "wadium"?
do urzędnika
do urzędnika 13.03.2019, 20:11
Procedury spełnione tylko kasy nie ma. Czy ty w ogóle czytasz co piszesz? Przecież jedną z procedur jest wpłacenie pieniędzy na czas.
Bucha, cha, cha, cha.
Bucha, cha, cha, cha. 14.03.2019, 18:21
Ci co przejęli korty tenisowe przy Lagunie i kawiarenkę nic nie płacili. To sztandarowa inwestycja Sawaryna. Zamienił korty ziemne w Wimbledon.
:):):)
:):):) 13.03.2019, 20:53
widać gościu nie wiedział, że to trzeba jednak formalnie wpłacić na konto gminy....
Kopertowy konsensus
Kopertowy konsensus 13.03.2019, 18:32
To jest dogadane. Dorzucim swojakowi. Jeszcze nie nauczyliście się ?
Heil Donald
Heil Donald 13.03.2019, 18:24
A na przystani żeglarskiej Płot ktoś Ukradł !!!!! I co Burmistrze NIC.
Puk, puk.
Puk, puk. 14.03.2019, 12:08
PUK
dyl
dyl 13.03.2019, 19:05
a może ten płot specjalnie postawiono aby go ktoś ukradł.
koc
koc 13.03.2019, 18:18
Są ważniejsze tematy niż ta bzdura!!
zgr-edo
zgr-edo 13.03.2019, 18:10
Ta kamienica przy moście wygląda tragicznie, najlepiej byłoby ją zburzyć, chocby te przybudówki i postawić tam nowy Dom Kultury. Jak nie można budynku zlikwidować, to miasto powinno ogłosić konkurs na projekt jego przebudowy. Nie wystarczy obłożyć go styropianem i pomalować na jakieś gejowskie kolory, a kominy obłożyć metalową blachą. W pierwszej kolejności powinien być jednak zlikwidowany ten wieśniacki bazar wstydu dla mieszkańców Gryfina. Plastyk miasta powinien zadbać aby właściciele lokali przy głównych ulicach, od frontu budynku wymieniali okna na jedną nutę, a nie każdy ch... na swój strój i wyglada to jak wschodnioeuropejski slams.
Miasto chyba ma jakieś lokale zastępcze aby przesiedlić obecnych mieszkańców ?
Mieczysław I Niszczyciel Nieruchomości
Mieczysław I Niszczyciel Nieruchomości 13.03.2019, 18:56
a może chociaż jedną kamienicę by wyremontować i odnowić? Gdzie indziej potrafią zadbać.
Trzy leniwe marionetki pod kocykiem
Trzy leniwe marionetki pod kocykiem 13.03.2019, 18:56
Miasto nie ma ani żadnych lokali zastępczych ani żadnych pomysłów na wyburzanie komunalnych ruder. Ale najgorsze jest to że misto nie ma żadnego gospodarza :-(
wkurzony
wkurzony 13.03.2019, 20:05
Dużo jest art o braku gospodarza w tym mieście , o zaniedbaniach, o puszczaniu z rozmachem gminnych środków.

No to pytam CO ROBI RADA MIASTA, RADNI ??? Czy nie czas wprowadzić komisarza? Sprawdzić umowy i faktury ? Winni powinni odpowiadać !

Zasadność zatrudnienia dodatkowej masy ludzi bez odp wykształcenia i specjalizacji ? Sprawdzić konkursy, (jeśli były) na kierownicze stanowiska !

Ci panowie "gospodarzą" piąty rok ! Ludzie czekacie aż zniszczą wszystko ? Przecież to również WAS RADNYCH mieszkańcy będą oceniać!!! Chcecie mieć taką opinię jak niektórzy radni już mają ??
Pikuś
Pikuś 14.03.2019, 05:15
Popieram!!!
Smog wawelski
Smog wawelski 13.03.2019, 16:48
Nikitiński musi odejść w kłębach dymu z wojenki o most. Na wojenki to jakoś są pieniądze
Kutafony
Kutafony 13.03.2019, 16:25
Niech się któryś radny z gisu tam przeprowadzi. Znajdzie się kasa znajdzie się wszystko.
Gosia
Gosia 13.03.2019, 16:45
Tak jak na Fredry ? A który radny tam pomieszkuje?
😉
😉 13.03.2019, 16:56
Na fredry to ten zwoliński najbardziej mierny ale wierny
gryfon
gryfon 13.03.2019, 16:09
vis a vis w ul..ENERGETYKOW...BIEGNIE CIEPLOCIAG!!!! nie prosciej podlaczyc? za Pilata byl taki pomysl
fifty
fifty 14.03.2019, 00:08
Za mały przetarg. Rozumiesz?
budyń
budyń 13.03.2019, 15:09
W trakcie sezonu grzewczego ogłosic przetarg?! To tylko pogratulować refleksu!
przedsiębiorca
przedsiębiorca 13.03.2019, 15:04
Nikt nie chce pracować z władzami miasta Gryfina I SŁUSZNIE !!!
Zeb
Zeb 13.03.2019, 18:35
Powód= fifty fifty.
dogadamy się!
dogadamy się! 13.03.2019, 15:04
Poczekamy, aż w przetargu wystartuje odpowiedni. Jak nie będzie odpowiedni, to się przetarg unieważni. Jak będzie odpowiedni to się dogadamy...
mam pomysła na Gryfino
mam pomysła na Gryfino 13.03.2019, 14:47
To niech wjeżdżajacy maski zakładają!

Pozostałe