Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Strajk oświaty coraz bardziej prawdopodobny

  • 14.03.2019, 12:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Strajk oświaty coraz bardziej prawdopodobny
W czterech z sześciu placówek oświaty podległych marszałkowi województwa zachodniopomorskiego najprawdopodobniej dojdzie do strajku nauczycieli. Marszałek Olgierd Geblewicz nie ukrywa zaniepokojenia sytuacją w edukacji. W jego opinii obecne warunki płacowe deprecjonują zawód nauczyciela. Na specjalnie zwołanym spotkaniu dyrektorzy placówek przedstawili skalę protestu, który może objąć wojewódzkie jednostki oświaty.

I Liceum Ogólnokształcące im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze, Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Słoneczko" w Kołobrzegu, Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie, Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie i Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie - to sześć placówek oświaty podlegających marszałkowi województwa zachodniopomorskiego. Tylko w koszalińskim CEN oraz I LO w Białym Borze organizacje związkowe nie weszły w spór zbiorowy z pracodawcą. W czterech pozostałych placówkach na dniach rozpocznie się referendum strajkowe lub poznamy wyniki głosowania, które już się zakończyło. Według nieoficjalnych sondaży większość nauczycieli opowiada się za strajkiem, a znaczna część z nich deklaruje chęć czynnego udział w proteście.

Wstępne szacunki wskazują, że żądania płacowe Związku Nauczycielstwa Polskiego dotyczące podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników nie będących nauczycielami o 1 tys. zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., przekraczają plany finansowe o blisko 4 mln zł oraz o ponad 1 mln zł subwencję oświatową. Łącznie daje to kwotę 4,989 mln zł, której brakuje.

- Bardzo bym chciał, by do tego strajku nie doszło, by nie odczuły tego dzieci, a także ich rodzice, którzy bardzo przeżywają te zmiany. Bardzo dobrze rozumiem tę sytuację. Budżet nie jest sprawiedliwie dzielony przez rząd. Jeżeli nie dojdzie do korekt wynagrodzeń, to zawód nauczyciela zostanie zdeprecjonowany, nie będzie nowego pokolenia. – mówił na spotkaniu z dyrektorami wojewódzkich jednostek oświaty marszałek Olgierd Geblewicz.

Marszałek Olgierd Geblewicz polecił, by na bieżąco informować go o wynikach referendów strajkowych. W szkołach, gdzie możliwe jest rozpoczęcie akcji strajkowej uczy się około 450 uczniów. Według informacji ZNP, spośród 814 zachodniopomorskich placówek, gdzie działa Związek, w ponad 640 rozpoczęto działania, które mogą zakończyć się strajkiem.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mgr
mgr 16.03.2019, 09:11
Pani minister zaprosiła związkowóców na rozmowy. Zobaczymy co z tego będzie.
......
...... 17.03.2019, 06:18
Pani minister już nie ma głowy do oświaty .chce do parlamentu europejskiego walczyć o energie odnawialną .czyli walczyć z Polską bo ta opiera energię na węglu .Zadziwiający jest stan umysłu pani minister!
E-teacher
E-teacher 15.03.2019, 12:38
Radziecko-PiS-owskie TROLLE to zdobyły "zagrodę na roli" czy też "nagrodę za rolę" pt "Jak dobrze ruskim kłamstwem i węglem wygrać wybory" Cieszcie się póki możecie bo myślę, że my Polacy w końcu wiemy kto "WY" jesteście i jak kochacie naszą ojczyznę!!! Emigracja patrzy wam na ręce i wstydzi się za was "PRAWDZIWI POLACY" czy "LEPSZY SORT"!!! Bynajmniej nie po to człowiek się tuła po świecie aby lekko ponad trzydzieści reprezentujących oszołomów pluło nam w twarz poprzez zmienianie historii na potrzeby jednego zakompleksionego małego człowieczka!!! Brawo nauczyciele pokażcie, że się nie boicie a nie jak ta jedna trzecie przekupionych 500+ i innymi gratisami bije Jarkowi brawo!!! Tak trzymać bo myślę, że w naszym kraju są jeszcze osoby którym się coś CHCE!!! a nie tylko należy.... ;)
Prawdziwy Polak
Prawdziwy Polak 16.03.2019, 14:46
Jak tak jeździsz po świecie niezauwazyles socjalu dla rodzin w innych państwach. Widać że ślepy jesteś i w dodatku głupi. Jestem ciekaw kogo proponujesz do rządzenia. PO - ktore nic dla nauczycieli nie zrobili a mieli 8 lat!!!. Zamiast 500+ chcieli wprowadzić " islamista +" itp. SLD, WIOSNA, Nowoczesna, chcą wprowadzić do szkół Lgbt + czyli zboczenie. Czyli jak takie zmiany chcesz w Polsce to lepiej sieć dalej zagranicą.
szkoda słów
szkoda słów 16.03.2019, 15:58
1. - przypomnij sobie jak cięto socjale w 2008 w całym świecie. Jak bankrutowała Grecja.
2. - zboczenie to molestowanie ministrantów.
3. co to znaczy "prawdziwy"? Jakieś certyfikaty dają? Polska Jagiellonów nie była "prawdziwa"?
Polak
Polak 16.03.2019, 16:15
Brak słów. Jak to mówili kłamcy po roku rządów PiS!!!. Polska stanie się bankrutem, firmy będą uciekać. A tu odwrotnie znalazły się pieniądze na socjalu na podwyżki, firmy chętnie u nas inwestują. Dlatego Lemingi wyjezdzajcie do islam Deutsch lub macron gey
......
...... 17.03.2019, 09:56
ale dla mnie emeryta nie znalazły sie pieniądze na godziwą waloryzację .Firmy chętnie u nas inwestują ,bo taniutka siła robocza
do tęczowego Polaka:)
do tęczowego Polaka:) 16.03.2019, 20:37
Lepiej do tęczowego Jarka?
Czy Polska spłaciła jakieś swoje zadłużenie? Wykupiła swoje obligacje?
Czy zachowała rezerwę na ewentualną powtórkę kryzysu 2008?
Z tak rozbuchanym socjalem - w dodatku demoralizującym (na przykład przekroczenie dochodu o złotówkę powoduje konieczność zwrotu 500+ za ileś miesięcy w tył - zamiast zastosować prostą zasadę - złotówka za złotówkę, a nawet inaczej - promując tych, co chcą zarabiać więcej) grecka droga bardzo możliwa.
Z tym że kto nam wtedy pomoże?
Poska_dla_wszystkich
Poska_dla_wszystkich 16.03.2019, 15:09
W cywilizacji tych twoich "zboczeń" nie widać na co dzień ale wolę z "legalną" lesbijką czy też gejem pracować niż patrzyć się na tą całą zachlaną i zakłamaną patologie z księżmi na czele... :DDDD Boicie się czarni boicie ale i tak prędzej czy później prawo jak i obyczaje się w Polsce zmienią....
unisex
unisex 16.03.2019, 22:24
Ależ wśród duchownych to też są geje i lesbijki ba ostatnio nawet głośno jest o PEDOFILACH tylko na transparentach na meczach to się nie pojawia u PRAWDZIWYCH POLAKÓW!!! I w prawdziwie polskich mediach cisza... :DDD Obłuda i zakłamanie w naszym pięknym kraju jest dlaczego? Hipokryzja do kwadratu!!! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
PL
PL 16.03.2019, 22:44
A czemu cisza jest np. O Polańskim który ma pomnik w Łodzi. Pedofil za życia ma pomnik gdzie są organizacje które rozwaliły pomnik Jankowskiego w Gdańsku trzeba wszystkich pedofilii rozliczać z każdego środowiska.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A Jagiełło pojął za żonę Jadwigę.
A Jagiełło pojął za żonę Jadwigę. 16.03.2019, 23:19
Naprawdę nie widzisz różnicy? Poczytaj. Potem porównuj jeden czyn do drugiego!.
Brawo dla PiS
Brawo dla PiS 15.03.2019, 12:56
Tak chce nam sie, wymiotowac jak to czytamy!!! Panie Jarku brawo, nie czujemy sie przekupieni ale docenieni,w koncu ktos pomyslal o ludziach!!!
......
...... 15.03.2019, 18:12
no to ja ci powiem o jakich ludziach.Oceniam ,ze 30 % niskich emerytur to splot przypadków niezaleznych od emeryta .30 % to niskie emerytury na skutek wymyslonego przeliczania emerytur ze zgromadzonego kapitału.wymyśliły go juz elity solidarnościowe .40 % niskich emerytur to bumelanci ,ludzie któzy lekko przeszli przez życie (juz słyszę ten wsciekły jazgot)teraz z wypracowanego zusowskiego kapitału przez ludzi dobrze zarabiających równa sie .człowiek który przez np 45 lat ciezkiej pracy(nie zaden prominent)płaci swoja waloryzacją dla obiboków .tak obiboków.!!!a brawa dla pana jarka ? słusznie sie należą .oprócz diet poselskich prowadzenia biura ma jeszcze 6500,-zł emerytury na ręke .a jakąż ciężką pracą skalał sie pan Kaczyński .6500,- x 2,82=180,- .jak to sie ma do twojej 70,- zł waloryzacji???żebyś niewieem jak wył taka jest prawda
90% do 10%
90% do 10% 15.03.2019, 18:34
Częściowo gadasz totalne bzdury. Żadni bumelanci. Ludzie w Polsce w PRL zarabiali mało poza kastą wielkoprzemysłowych robotników.
W latach 90 część zakładów poupadało. I poszedł się .... cały dobrobyt. W miastach, miasteczkach i wioskach ludzie z dnia na dzień zostali z mieszkankami, których nikt nie chciał kupić, żeby się mogli przeprowadzić tam, gdzie była większa szansa na pracę.
Gryfino z "dojną" nie jest dobrym przykładem. Popatrz na stoczniowców, hutników ze Szczecina, pracowników fabryki kabli, papierni itp.
Jak w wieku 50 lat tracili pracę - to jakie mogli mieć szanse na zatrudnienie? W dodatku takie, żeby mieć wysoką emeryturę?

Przypomnij sobie bezrobocie w latach 90 i począrtku XXIw. I szanse dla ludzi przed emeryturami...

A cała rzesza ludzi pracujących w innych miejscach wcale nie "bumelowała".
To tak, jakby ktoś tłumaczył, że są zawody potrzebne i niepotrzebne.
Uczciwie wykonujący swoją pracę ludzie starsi dziś mają głodowe emerytury.
A de facto to dzięki ich niskim pensjom powstawały te duże zakłady typu elektrownia.
Oszukani dwa razy.

Co do reszty - w sumie zgoda.

I trudno się dziwić nauczycielom jak widzą bezczelne nominacje 40 latków z pensją milionową a sami na odcinkach ZUS widzą swoją "prognozowaną" emeryturę.

Jak mają szansę, niech walczą!
W końcu jak nie teraz to kiedy?
......
...... 16.03.2019, 06:55
tak krótkoLudzie w polsce za PRL nie zarabiali kokosów ale nie zarabiali mało.przykład : w 1967 wyszedłem z wojska . zapisałem sie do SM. jako żonaty po półtora roku dostałem mieszkanie .Wkład spółdzielczy18 tys.zakład pracy za lojalke 5 lat pracy dał mi pożyczkę mieszkaniową 12 tys. po 5 latach mi umożył ją .W tzw ORSie dostałem bezprocentową pożzyczke na zagospodarowanie. w latach 90tych zachciało się polakom "prawdziwej wolności" nikt obecnego ustroju nie przyniósł na bagnetach .sami go wybraliśmy.Uważam ,ze należy ponosić konsekwencje własnego wyboru .Wysprzedaliśmy wszystkie "srebra rodowe" to i obcy kapitał polikwidował zakłady .Ba całe branze .vide :stocznia ,załom itd.Sami to sobie wywalczyli SAMI!!!!lelektrownia powstała nie po 90roku a przed.Na początku też tak było że na jesień się przyjmowali do pracy a wiosna uciekali .nie miał kto pracować .Zgadzam sie jest bieda ,szaleje nepotyzm korupcja ,grabiez kasy.No ale widziały gały co brały no i tyle .bo to temat rzeka
90%
90% 16.03.2019, 07:05
Nie stosujesz właściwego systemu odniesienia. Wcale nie "uciekali wiosną". Elektrownia zatrudniała tzw chłoporobotników (tak to się nazywało). Dzisiaj to pewnie robotnicy sezonowi. Tylko sezon przypadał wtedy w elektrowni w zimie (bo nikt nie miał klimatyzatorów:)).
A ci rolnicy na malutkich gospodarstwach w zimie szli do pracy dorobić. Na wiosnę pracowali na swoich poletkach.

Nie można mówić że ktoś kto mało zarabiał "bumelował". Bo to obraża i dyskryminuje.

Co do reszty brutalne, ale dużo racji w tym jest. Na usprawiedliwienie można tylko podać, że program wyborczy Solidarnosciowych list z 1989 roku był zupełnie inny. Po prostu ludzie zagłosowali i zostali oszukani.
Nie chodzi mi o chwalenie bezkrytyczne PRL, jednak to, co zrobiono i w jaki sposób zrobiono po 1989 pozostawia wiele do życzenia!
Miłego dnia!
......
...... 16.03.2019, 09:52
dzęki.No i tak właśnie powinna przebiegać dyskusja na forum.Na argumenty.nie ze wszystkim sie zgadzam ale z 21 postulatami jak najbardziej .kto dzis 0o nich pamięta.jeszcze raz dzięki za miła dyskusje .Nauczyciele mają racje ale martwi mnie postawa roszczeniowa całego społeczeństwa .Tym razem to nie ich wina .Ogólnie gospodarka leży i kwiczy.Z pustego to i salomon nie naleje..czarno to widzę .moze powtórzyć sie wariant grecki .tylko ze nie jesteśmy w strefie euro więc nie bedzie chetnych do pomocy
UK
UK 15.03.2019, 13:51
Ale za co docenieni? Za to, że masz dwójkę dzieci? Za to, że pojawili się Misiewicze? Za to, że "głąby" zajmują lukratywne stanowiska czy za to, że jak masz inne poglądy niż "lepszy sort" to już jesteś Niemiec a nie Ruski czy za co bo nie rozumiem?! Oby tak dalej towarzysze, oby tak dalej... Tylko jak przyjdzie kryska to i "Matysek" zostanie sam jak palec już nie na zielonej wyspie bo wszyscy inni cywilizowani znają historię świata która się bardzo różni tej wg Jarka... Każdy ma prawo w demokratycznym kraju wyrażać własne podglądy ale przede wszystkim oparte na prawdzie a nie na faktach wyniesionych z "komunistycznego domu"...
Pis dla Polski!!!
Pis dla Polski!!! 15.03.2019, 16:03
Piszesz takie bzdury,ze sie tego nie da czytac! Za tamtych rzadow tez byli misiewicze,za tamtych dzieci nie mialy nic, smieszne zasilki, przy czym w Europie prawie kazde panstwo zapewnia dzieciom rodzinne, wiec pytam gdzie te pieniadze byly, skoro teraz moga miec wszystkie dzieci???!!!! Co za bzdury piszesz,ze nie mozna miec swoich pogladow???!!! To jak przeciwnicy pis wyrazaja sie o rzadzie to sie w glowie nie miesci,zadne panstwo by sobie na to nie pozwolilo!!!! Mozna nie podzielac ich pogladow ale nikt nie ma prawa tak oczerniac drugiego czlowieka!!! Nam sie zyje lepiej czy Ci sie to podoba czy nie!!! W koncu widzimy,ze Polska nie jest taka bieda,bo pieniadze sa i to dla ludzi!!! Nauczyciele trz to dostrzegli,wiec stad ten strajk,tyle,ze rzadaja niemozliwego odrazu. Kierujecie sie chora nienawiscia i macie takie piste argumenty jak Twoje chocby o komunistycznym domie!
......
...... 16.03.2019, 06:41
tylko jedno ci odpowiem .Za PRL śreednia pensja 1800,-zł a rodzinne na dziecko(jedno) 370 zł,- wiem bo w tamtym okresie wychowywałem swoje dziadki.reszta twojego wpisu to słowa PISu.opłata za przedszkola była symboliczna więcej ,śmiesznie niska .
Ale klamstwo!
Ale klamstwo! 16.03.2019, 07:34
Nigdy nie bylo 370, zapoznaj sie z ustawami!
......
...... 16.03.2019, 09:53
żadne kłamstwo tak było wiem to z autopsji
czyżby?
czyżby? 16.03.2019, 09:06
Czytaj ze zrozumieniem. Nazywając innych kłamcami sam wychodzisz na idiotę.
remi
remi 15.03.2019, 20:47
Tak pieniądze są z podatków które no prawie wszyscy płacimy ale nie są sprawiedliwie dzielone bo tak nawiasem to w Polsce jest bardzo "drogie życie" co do zarobków a zarobków na zachodzie i świadczenia są dużo mniejsze na zachodzie socjalne na dzieci co do zarobków niż obecnie w Polsce tak więc ja bynajmniej nie chcę płacić więcej za "życie" nic z tego nie mając i żyć od pierwszego do pierwszego!!! A wojnę polsko-polską podsycają media PiS i Rydzyka bo mają w tym interes... Naiwne owieczki aż mi was żal, że o tak łykacie... :DDDD
......
...... 15.03.2019, 18:17
to nie czytaj i nie zakłamuj rzeczywistości która aż skrzeczy .wystarczy porównać 62000tys sex blond asystentek prezesa NBP.i 1000,- najnizszej emerytury.ochłoń i ostudż swój zapał oratorski
głowa mała, gdy PiSu wyłazi ideologia cała...
głowa mała, gdy PiSu wyłazi ideologia cała... 15.03.2019, 16:08
Pis dla Polski!!! Dzisiaj, 16:03 ! Co za bzdury piszesz,ze nie mozna miec swoich pogladow???!!!


UK Dzisiaj, 13:51 Każdy ma prawo w demokratycznym kraju wyrażać własne podglądy ale przede wszystkim oparte na prawdzie
a propos
a propos 15.03.2019, 13:55
a propos - jeden z posłów PiSu rzucił w cholerę i poszedł do banku i zarabia 2900 DZIENNIE! A żeby mieć kwalifikacje, bank opłacił mu szkolenia - 300 tysięcy....
NO_ładnie
NO_ładnie 15.03.2019, 15:07
Jak jesteś członkiem rodziny dawnych elit PRL-u to i tyle zarabiasz!!! Dla mało świadomych wy googlujcie sobie kim byli działacze PiS i ich rodziny w czasach PRL, dlatego takie stricte "nominacje" nie są dziełem przypadku czy kwalifikacji...Tylko elit PRL!!!
....
.... 16.03.2019, 06:37
jakie dawne elity.na forum powiatu za PRL rządzili :sekretarz ,przewodniczący PR, komendant MO i ksiądz proboszcz.jakie to elity i ile zarabiali w porównaniu do przecietnego obywatela .teraz to elity zarabiaja ."szeregowy" poseł PIS balbina ma samej emerytury 6500 na rękę .a pozostali misiewicze i ci co nas wyzwalali .porównaj ich zarobki do szeregowego pracownika ,nie mówiąc juz o emerytach.za czasów PRL rodzina Wałęsy w Gdyni miała przerobione dwa mieszkania w jedno, a on sam wypoczywał w Arłamowie.Kaczyńskim tak sie żle powodziło ,taka mieli biedę ,że za PRL dostali za fliko willę w warszawie .tak ,że nie bajdurz.
......
...... 15.03.2019, 06:07
no i ruszyły do boju pisowskie trolle.Nie jestem nauczycielem i nigdy z tym zawodem nie miałem do czynienia (no chyba jako uczeń)Uważam że coś jest na rzeczy w przysłowiu :"obyś cudze dzieci uczył"Fach nauczycielski ma to do siebie ,że nie trwa tylko te godziny w szkole .Wystarczy tylko poprawianie klasówek ,dyktand w domu .przecież przy dziesiątej pracy sprawdzanej zaczyna się otęp[ienie .jeżeli harem może zarabiać po 60 tys. jezeli pogodynka staje sie dyrektorem ,jezeli tysiące "misiewiczów " doja najjaśniejszą (jak mówił dudzio :ojczyznę dojna racz nam dać panie")to ci co odpowiadaja za uczenie narodu ,powinni godziwie zarabiać .
kabaret
kabaret 15.03.2019, 08:46
męczennik. klasówki są raz na miesiąc...zebrania z rodzicami raz na kwartał...spocić sie mozna z przepracowania....
dobra zmiana
dobra zmiana 15.03.2019, 07:23
Po co się uczyć skoro cała wiedza jest dostępna na smartfonie? Pogonić tych postkomuchów do roboty!
......
...... 15.03.2019, 11:46
oświeć nas i napisz co rozumiesz pod słowem postkomuch.Najlepszy naród to ciemny naród .niewykształcony.z twojego wpisu widać ,że ty raczej w ogóle traktujesz pracę jako zło konieczne.raczej nie masz pojęcia o pracy nauczyciela
racja
racja 15.03.2019, 06:59
ostatnio okazało się, że jeden z posłów poszedł do państwowego banku. Zarabia tam 2900... DZIENNIE!
Młody chłopaczek...
racja
racja 15.03.2019, 08:59
W dodatku to bank wysłał go na podszkolenie - za 300 tysięcy. Zwykły człowiek to musi z milionem kursów i szkoleń do pracodawcy przychodzić zdobytymi na własną rękę i na własny koszt...
kod
kod 14.03.2019, 21:32
co nas to obchodzi w Gryfinie?????????/ ale kodziarza trzeba reklamować
ja
ja 15.03.2019, 09:36
Co tu zajrze to same komuchy...
heniek
heniek 14.03.2019, 17:39
Czy ktos mi powie skad u mnie chrosty na jądrach?
......
...... 15.03.2019, 06:19
bo się nie myjesz heniek.nawet z monitora śmierdzi twój wpis
macius 13
macius 13 14.03.2019, 17:17
Dlaczego moim kolerzankom w gimnazjum czensto czuc rybe
......
...... 15.03.2019, 06:21
tylko jedno :C H A M
zk
zk 14.03.2019, 17:08
dajcie nam ajwaja bo nam puchna .....
Starzysta
Starzysta 14.03.2019, 16:49
Jak najbardziej podwyżkę dać ale stopniowo 200-300 zł. Jakie 1000 zł za 18 godz. Tygodniowo jak by tyle dostali to my wszyscy rzadajmy 2000 bo dwokrotnie więcej pracujemy.
:):):)
:):):) 14.03.2019, 17:29
może byś się ortografii nauczył, potem wydawał opinię o pracy 18 godzin? Tobie urzędniku płacą tylko za czas spędzany z "petentem"?
21 postulatów
21 postulatów 14.03.2019, 16:42
Nikitiński musi odejść zanim całkiem zniszczy gryfińską oświatę!
21 pastuszków
21 pastuszków 14.03.2019, 17:09
referendum albo elektrownia atomowa
Nygusy
Nygusy 14.03.2019, 14:55
Czy uczyciele w sesjach gminy i powiatu też zastrajkują ???
Megi
Megi 14.03.2019, 21:42
Zastrajkuja
car
car 14.03.2019, 15:00
naucz się po polsku a nie zajeżdżasz swoim rosyjskim, ty "ruski cieławieku"!
Jarka_stary_był_komuchem
Jarka_stary_był_komuchem 14.03.2019, 16:08
Za chwile "radzieccy" przypuszczą Hejt!! Wyciągną działa opłacanych radzieckich TROLI....!!!

Pozostałe