Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Gmina wyda obligacje. Na co pójdą pieniądze?

  • 15.03.2019, 09:15 (aktualizacja 16.03.2019 01:28)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gmina wyda obligacje. Na co pójdą pieniądze?
Jeśli nie można już zbytnio zaciągnąć kredytu, wtedy gmina decyduje się na emisję obligacji. Pieniądze potrzebne są na inwestycje. Jakie? O tym m.in. debatują dziś na sesji radni Rady Gminy w Widuchowej.

VIII KADENCJA

V SESJA RADY GMINY WIDUCHOWA

Termin: 15.03.2019 r.

rozpoczęcie: godz.900

Porządek obrad

Sprawy organizacyjne

I. Otwarcie V Sesji Rady Gminy.

II. Stwierdzenie quorum.

III. Przedstawienie porządku obrad.

IV. Przyjęcie protokołu z IV Sesji Rady Gminy. Sprawozdanie Wójta Gminy i informacja Przewodniczącego Rady

V. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie od 13 lutego 2019 r. do 15 marca 2019 r. wraz z informacją o wykonaniu uchwał rady.

VI. Informacja Przewodniczącego Rady o przebiegu pracy Rady w okresie międzysesyjnym. Podjęcie uchwał

VII. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozyfinansowej Gminy Widuchowa VIII. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy na rok 2019.

IX. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu

X. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej

XI. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego planu pracy Komisji Finansów i Gospodarki na rok 2019

XIII. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego planu pracy Komisji Samorządu i Oświaty na rok 2019

XIV. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Widuchowa (.

XV. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie warunków udzielenia bonifikat od opłat jednorazowych z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności gruntów stanowiących własność Gminy Widuchowa.

 

XVI. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne przeniesienie na rzecz Gminy Widuchowa nieruchomości stanowiącej własność osoby fizycznej w trybie postanowień art. 902 1 § 1 Kodeksu Cywilnego.

2

XVII. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Widuchowa dla terenów położonych w obrębie Dębogóra i Marwice (druk nr 11).

XVIII. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Widuchowa na 2019 rok.

Raporty i sprawozdania

XIX. Raport z wykonania i efektów realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Widuchowa za rok 2018.

XX. Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widuchowej za rok

2018 – przedstawia Kierownik GOPS w Widuchowej Pani Maria Woźniak.

XXI. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Widuchowej za rok 2018 – przedstawia Kierownik GOPS w Widuchowej Pani Maria Woźniak.

XXII. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie za rok 2018- przedstawia Kierownik GOPS w Widuchowej Pani Maria Woźniak.

XXIII. Sprawozdanie z działalności Komisji Samorządu i Oświaty za 2018 rok.

XXIV. Sprawozdanie z działalności Komisji Finansów i Gospodarki za 2018 rok. Interpelacje, zapytania, wnioski

XXV. Interpelacje i zapytania radnych.

XXVI. Informacje o odpowiedziach udzielonych na interpelacje i zapytania.

XXVII. Wolne wnioski.

XXVIII. Ustalenie terminu VI Sesji Rady Gminy Widuchowa.

XXIX. Zamknięcie obrad.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 7.04.2019, 15:49
Spośród przeszło 1500 wójtów został wybrany człowiek co zrobił wiele i robi nadal dla społeczności. Które miejsce zajęła wójt gminy Widuchowa? Ciągnie 2 kadencję. jakie ma dokonania na rzecz mieszkańców? Może się sama wypowie?!
mieszkaniec gm
mieszkaniec gm 6.04.2019, 17:12
Czemu pracownicy uciekają z gminy? jeden za drugim. Już dwóch plus pani z opieki a i trzech następnych się szykuje. Coś się źle dzieje w urzędzie?
mieszkaniec
mieszkaniec 6.04.2019, 15:35
Co z zapowiadanym na wtorek rządowym busem? O której godzinie będzie i w którym miejscu. Cicho na ten temat! Dlaczego?
??
?? 6.04.2019, 15:43
Jakim busem?
ciekawski
ciekawski 3.04.2019, 14:41
A co z licytacja domu akk. czy coś wiadomo ?
Realnie myślący
Realnie myślący 31.03.2019, 10:29
Obligacje na inwestycje! To żart roku!. Poczty w Widuchowej wybrańcy nie mogą otworzyć ,więc obietnicami niech nie oszukują ludzi.
szczery
szczery 26.03.2019, 19:21
Jeśi większosc poparła przepoconą to nic dodać nic ująć .
Ludzie przetrzyjcie oczy i nie narzekajcie że jest źle bo po latach najlepiej mówić że to inni tak głosowali.
Czy przepocona dostała wyrok z oczyszczalni ? bo za milion chce wziąść obligacje na pokrycie kosztów?
I dlatego pani Hasiuk nie może być w rewizyjnej i inne tematy.
oburzony
oburzony 26.03.2019, 14:21
Obligacje? Jak taka wójt mądra to dlaczego na swój dom w Marwicach nie wzięła dodatkowego kredytu? Gminę też chce oddać na licytację jak swój dom? Radni myślcie trochę za nim zagłosujecie na tak! Wyrażam kategoryczny sprzeciw zadłużaniu gminy. Wybrańcy oddajcie część swoich gminnych poborów na konkretny cel. Np na schronisko czy dom opieki.
widz
widz 25.03.2019, 20:27
Przydupxxy i inni zwolennicy AKK. Jest osobą publiczną żyje z naszych pieniędzy to sory ale nawet sprawy prywatne na całym świecie są rozpisywane .
Dobry gospodarz u siebie ma porządek a potem sioło.
Przypomne 5 lat temu na wiecach wyborczych AKK. mówiła że wie jak uzdrowić gminę jak wyjść z długów niech zapasiony Dyr. pokaże nagrania w każdej miejscowości i co?
Zadłużyć gminę na 20 lat ?
Bezradni przytakują .
Wstydzę się że jestem mieszkańcem tej gminy .
NEWS
NEWS 24.03.2019, 06:02
Nie wiem na 100 procent,, ale podobno krąży plotka, że świadkiem na sprawie rozwodowej AKK ma być Przewodniczący Rady Gminy DF. Ale jaja. Pewnie zezna , że pił z Krzyśkiem i ile razy się z nim naj...ał. podwyżka diet po procesie murowana. Darek czym ty myślisz, bo chyba nie głową jeżeli to prawda.
guślarz
guślarz 24.03.2019, 09:38
Ale kto z kim się rozwodzi.? Mówisz o politycznym rozwodzie. Jeśli o sprawach prywatnych to zamilknij!
Spacerowicz
Spacerowicz 23.03.2019, 18:16
Dzisiaj pierwszy raz szedłem nową ulicą Bulwary Rybackie tj od byłego urzędu celnego do siedziby usług autokarowych. Nie powiem bardzo mi się podobało. Jednocześnie mam uwagę do inspektora lub osoby odbierającej robotę o to że w kilunastu miejścach uszkodzona jest kostka.Uszkodzenie to powstało podczas zagęszczania.Proszę się tym zainteresować ponieważ w krótkim czasie w tych miejscach powstną dziury. Może nowa pani sołtys zrobi zdjęcia i pokarze je Pani Wójt.Nie wiem jak dalszy odcinek drogi ale myślę że podobnie.
wiśnia
wiśnia 22.03.2019, 21:07
Obligacje na delegacje!
camilla
camilla 22.03.2019, 20:57
Jeśli dobrze zostaną wykorzystane te pieniądze ( na inwestycje) to ja jestem za!
wanda
wanda 22.03.2019, 09:34
Kochani ,zgłośmy akk i jej przybocznych do miana ŻENADY ROKU !!!!!
Piotr
Piotr 21.03.2019, 23:43
KUSY- do domu ! Tylko, do którego ? Ten co licytują odpada tylko ten wynajmowany z Marcinkiem pozostał
mieszkaniec
mieszkaniec 21.03.2019, 15:15
21 wiek. Złoża gazu w zasięgu ręki są wydobywane. Widuchowa bez gazu! Dlaczego? Ktoś przespał czy nieudolność ekipy decyzyjnej?
zbulwersowany
zbulwersowany 21.03.2019, 15:03
Prawdą jest że p. wójt ma uposażenie miesięczne w wysokości prawie 18 tysięcy? Jeśli to prawda to emisja obligacji będzie całkiem zrozumiała.A swoją drogą czy to możliwe , żeby wójt zapyziałej gminy zarabiała więcej niż prezydent kraju? Inni włodarze mają po 6- 7 tys i są zadowoleni Którzy radni z nazwiska wyrazili na to zgodę? Gmina aż się prosi o zewnętrzną kontrolę.
he he
he he 24.03.2019, 20:32
dla tej wójt i za tą gminęto nawet 6-7 tyśto za dużo ,a 18 to hańba ,ale kupcie frajerzy obligacje ,a oni sobie pensyjki wypłacą za produkcje kwitów
maryna
maryna 21.03.2019, 10:41
Brawo Pani Jadwiga Hasiuk brawo Panie Sołtysie !!!!!! przewodniczący jak i wójt akk żenujące widowisko---wstydzę się za te osoby ,,,,,,,,,
Przewidujący
Przewidujący 21.03.2019, 08:07
Obligacjom wszyscy radni bez względu z jakiego są ugrupowania powinni powiedzieć stanowczo~NIE!. Kredyt łatwo wziąć - gorzej spłacać.W naszej gminie nic znaczącego się nie buduje, więc skąd brać pieniądze na spłatę ewentualnego kredytu?
stefan
stefan 20.03.2019, 21:55
Pani wójt i Pan Napieralski nie siejcie propagandy o drodze wojewódzkiej nr 122 drogę robi zarząd wojewódzki dróg. Sołtysowa zrób drogę na Majdanek i nie siej propagandy.
Zapobiegliwy
Zapobiegliwy 20.03.2019, 19:41
Radni bezradni wasze nazwiska będą wypisywane na tablicach kto jest winny takiej sytuacji.Kto jak glosował !

Pozostałe