Rekord: dwa pojazdy zaparkowały obok siebie na przejściu dla pieszych

  • 15.03.2019, 23:34 (aktualizacja 16.03.2019 00:52)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rekord: dwa pojazdy zaparkowały obok siebie na przejściu dla pieszych
Parkowanie na pasach w tym miejscu staje się nagminne. Łamanie przepisów dotyczących parkowania w centrum Gryfina staje się normą. Utwierdza w tym dzisiejsza sytuacja ok. godz. 15 na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Niepodległości.

Kierowca stanął volkswagenem częściowo na pasach. Auto zasłoniło przejście. I samochód nie stał tam kilka minut, mimo kierowca że siedział w samochodzie. Następnie podjecgał motorower i... zaparkował obok – centralnie na przejściu dla pieszych (ostatnie zdjęcie w fotogalerii). Motorowerzysta zsiadł z jednośladu i poszedł załatwić swoje sprawy.

W okolicy (kilkadziesiąt metrów) są 2 parkingi – jeden płatny i drugi bezpłatny. Niedaleko jest też siedziba straży miejskiej. Ale ta, jak mówił burmistrz, nie jest od karania. Więc czekajmy na rozwój… (oby nie) wypadków.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 18.03.2019, 08:05
No bez przesady, przecież nie zatarasował przejścia dla pieszych, nie wymyślajcie.
Kris
Kris 17.03.2019, 21:47
Zastanawiam się skąd ta nienawiść , zawiść i donosicielstwo w ludziach?
Lubie się czasem pośmiać ale tu nie ma z czego, tam prawie ludzie nie chodzą , tyle co on najechał to nikomu nie przeszkadza. Motocykl czy skuter ma ten komfort , że może stawiać na chodniku dlaczego tego nie zrobił.
Zacznijcie może robić zdjęcia słupom i znakom drogowym na chodnikach , może jeszcze wam śmietnik przeszkadza, można noge złamać , a o słup łeb rozbić.
Kp
Kp 17.03.2019, 20:18
Codziennie prowadzę dziecko do szkoły i ten sam widok na środku chodnika koło sklepu zenit czarny samochód pan wysiada i udaje się dalej gdzie straż miejska pytam?
M
M 17.03.2019, 16:43
Przebić opony, wybić szyby nauczą się bo sama jestem kierowcą ale myślę gdzie parkuje
kierownica
kierownica 19.03.2019, 11:51
sama se przebij
do straży miejskiej
do straży miejskiej 16.03.2019, 23:37
To nie jest parking, wiec KARAC, KARAC, KARAC
vvv
vvv 16.03.2019, 19:21
niech pan fotograf zainteresuje się swoim życiem a takie drobne sprawy
niech załatwiają odpowiednie służby za to im płacą
pomyśl
pomyśl 17.03.2019, 00:19
Może właśnie był zaniepokojony że przez ciebie to życie może stracić na pasach. Albo ktoś inny.
ważna sprawa
ważna sprawa 16.03.2019, 19:25
Panie kierowco, ale tu chodzi o życie innych!
Filemon
Filemon 16.03.2019, 14:19
Do krytykantów; 1 - auto kosztowało mnie 88 660 zł z czego podatki - akcyza, VAT, PIT - TO OKOŁO 33 500 zł. 2 - na paliwo wydaję miesięcznie około 260 złoty, z czego 63% to podatki. Zasilam budżet państwa kwotą 164 zł/m-c tj 1968 zł rocznie x 6 lat = 11 800 zł.
3 - Płacę 130 zł rocznie za przegląd z czego PODATKI TO 40 zł x 6 = 240 zł /23 % VAT i 18% PIT/. 3 - OC roczne, max zniżek, to 620 zł z czego PODATKI TO 195 zł x 6 = 1 170 zł /VAT + PIT.
4 - wymiana opon zima-lato to 160 zł a PODATEK TO 50 zł x 6 = 300.
4 - co roczny przegląd - klima, olej, drobne naprawy /poważniejszych nie liczę gdyż mam 6ścio letnie, to około 1 000 zł a PODATKI TO 320 zł - VAT+PIT. x 6 = 1 920 zł. 5 - PODSUMUJMY - PAŃSTWO, PRZEZ 6ść LAT - na 500+, na 300+, na emeryturę +, na leki seniorów, na obronność, na służbę zdrowia, na edukację, policję, STRAŻ MIEJSKĄ I CAŁY UMiG ORAZ WŁADZE POWIATU, UZYSKAŁO Z MOJEGO AUTA NIE MNIEJ NIŻ 48 930 zł !!!! PYTAM, TYCH WSZYSTKICH KRYTYKANTÓW, MAM CZY NIE MAM PRAWA DO ZAPEWNIENIA MI PARKINGU !!! PYTAM, KRYTYKANTA Z APARATEM, ILE WPŁACASZ DO PAŃSTWA Z PODATKÓW I CZY MYŚLENIE SPRAWIA CI BÓL??!!
prawo dotyczy wszystkich
prawo dotyczy wszystkich 16.03.2019, 19:28
Kiedy ty go kupiłeś? Przecież to już stary grat! ALe stary czy nowy i nie ważne za ile, na pasach stać nie możesz.
Filemon
Filemon 16.03.2019, 21:03
Czytaj ze zrozumieniem - nie mówię, że mogę, pytam, CZY PRZY TAK PŁACONYCH PODATKACH OD 1go / słownie JEDNEGO / AUTA, WŁODARZE GMINY I POWIATU NIE POWINNI ZADBAĆ O MIEJSCA POSTOJOWE ? I nie ma, że brak miejsc ! Trzeba tylko trochę zrozumienia dla posiadaczy samochodów GDYŻ Z AUT TAKŻE ŻYJĄ URZĘDNICY.
Ciekawe czy w tedeiku
Ciekawe czy w tedeiku 16.03.2019, 13:03
Co jak co ale trzeba przyznać że passacik ładny. 😊 No i umyty chyba specjalnie do zdjęcia. 🤔
giss
giss 16.03.2019, 12:20
Tylko wielopoziomowy parking!! Nie wszystko dla budownictwa. O miejsce rekreacyjne niech zadbają spółdzielnie.
Racjonalizator
Racjonalizator 16.03.2019, 11:28
Czas najwyższy pomyśleć przyszłościowo i wybudować parking wielokondygnacyjny w pobliżu targowiska miejskiego.
ale mapkę poproszę...
ale mapkę poproszę... 16.03.2019, 13:15
Jak już idioci rozkopywali boisko mogli pod halą zrobić. A tak przyjdzie jakaś impreza, czy nawet gminne rozgrywki i gdzie zaparkują choćby rodzice przywożący dzieci?
ryba
ryba 16.03.2019, 10:42
ja cały czas zastanawiam się, za co miasto z naszych podatków płaci miejscowej SM? Bo pospać w aucie to każdy może! W całym mieście jest problem z parkowaniem, ale to nie znaczy, że każdy ma parkować na wprost swojego okna! A naszych nierobów nie widać ! Czy ktoś może mi napisać, co te gamonie robią?
ewa
ewa 16.03.2019, 21:00
wożą się co rano po parkingu nas Odrą :) Ciekawe po co. Po drodze mijają nieprawidłowo zaparkowane auta - nie przeszkadza im to. Policji zresztą też nie za bardzo. Za co maja płacone?
Pikuś
Pikuś 16.03.2019, 10:54
Robią za taksówki dla burmistrzów i ich wiernych
Nick
Nick 16.03.2019, 10:19
Aby zaparkiwac w Gryfinie choć na pół godziny to jest tragedja i nie dziwi mnie to ze pan czy pani tam stoi w sumie przy pasach nie raz sam stawałem bo nie było wyjscia a tu odrazu od debilów wyzywają
ewa
ewa 16.03.2019, 21:02
bzdura, często w godzinach 16-18 parkuje na 1 Maja i jakoś nie mam problemu. No, ale trzeba przejść na piechotę kawałek z parkingu, a to boli.
różnica
różnica 16.03.2019, 10:50
Zarówno jawa jak i volkswagen stoją na pasach a nie przy pasach.
debile
debile 16.03.2019, 09:55
debile,debile,debile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zdezorientowany
zdezorientowany 16.03.2019, 10:51
Ale kto? Ci co stawiają czy ci co fotografują i narzekają? A moze ci co komentują?
Wuja
Wuja 16.03.2019, 09:39
Ten motorower to Yamaha Virago rasowy choper. Pisząc motorower okazuje Pan swoją ignorancję i obraża motocyklistów. Parkując na pasach motocyklista nie popisał się powinien dostać mandat.
Pytam
Pytam 16.03.2019, 09:11
Panie redaktorze dowiedz się pan czemu gmina zablokowała dostęp do BIP. Zbliża się kolejna sesja a odpowiedzi na zapytania i interpelacją nie było. No i zablokowane. Co na to Srutu tutu ?!
"ale o którą zieleń miejską chodzi"?
"ale o którą zieleń miejską chodzi"? 16.03.2019, 10:51
Co na to srutu tutu? Proszę zwrócić się w trybie informacji publicznej. Najlepiej na BIPa:):):)
piesza
piesza 16.03.2019, 09:09
Przy tym przejściu mam obawy bo tam często stoją blisko pasów i jak człowiek idzie to nie widzi czy coś od ul. Niepodległości nie jedzie.
Bahs
Bahs 16.03.2019, 08:48
Wystarczy zobaczyc jak auta parkuja przy przejsciu przy kwadracie na gornym tarasie.proponuje wleoisc karne kut asy na banka poskutkuje na allegro grosze kosztuja jak jeden z drugim pomeczy sie z odklejaniem to juz drugi raz zastanowi sie gdzie parkowac
a wiesz, że mogą ci się odwdzięczyć?
a wiesz, że mogą ci się odwdzięczyć? 16.03.2019, 09:09
Jak sobie "jeden z drugim" obejrzy nagranie kamerki - dopiero ty się pomęczysz. Ponaklejaj na samochody burmistrzów najpierw. Jak takiś cwany...
Bahs
Bahs 16.03.2019, 11:57
No kamerki nie kreca filmikow 360 stopni wiec spokojna twoja rozczuchrana
Ja
Ja 16.03.2019, 08:45
Czy komuś tam się coś kiedykolwiek stało? Przechodząc tam czy jadąc autem widocznośc jest dobra. A Takie foty cyka ktoś bez prawka, ktoś kto się ewidentnie nudzi i jego pasją jest uprzykrzanie życia innym. Żenujące.
on
on 16.03.2019, 10:15
Niestety agresja brak kultury i nie liczenie się z drugim człowiekiem to nagminne i niestety po niektórych komentarzach widać że mają poparcie podobnym sobie.
Cześć
Cześć 16.03.2019, 08:40
Na Iwaszkiewicza 9 zapraszam tam Audi a6 kombi renowka i wiele innych aut łamie Przepisy codzienne i jest luz
Pikuś
Pikuś 16.03.2019, 07:33
Przyzwyczajcie się powoli do takich sytuacji. Jak już powstanie ta sala będzie jeszcze lepiej. Wizjonerzy tego nie przewidzieli.
szkoda słów...
szkoda słów... 16.03.2019, 09:12
Trzeba być idiotą, żeby budować za gminne przy powiatowej szkole i w tym miejscu!
Mając takie tereny obok Laguny!
No ale wtedy trzeba byłoby zadbać o korty. A tak można udawać że ich nie ma.
Do czasu aż się uda wyprowadzić kasę na dziwną bezprzetargową dzierżawę...

Pozostałe