Groźny pożar sadzy. Strażacy musieli wybić dziurę w ścianie

  • 17.03.2019, 14:59
  • Źródło: OSP Moryń
Groźny pożar sadzy. Strażacy musieli wybić dziurę w ścianie Fot. OSP Moryń
Dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie 16 marca 2019 r. o godzinie 12:16 zadysponowal dwa zastepy z jednsotki OSP Moryń na ulicę Szkolną w Moryniu, gdzie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że w wyniku bardzo wysokiej temperatury doszło do rozszczelnienia się komina na wysokości strychu. W wyniku tego doszło do całkowitego zadymienia poddasza, a kłęby dymu wydostawaly się przez dachówki - czytamy w komunikacie OSP Moryń.

Po wprowadzeniu środka gaśniczego z kilku gaśnic, sytuacja na chwilę wydawała się być opanowana. Niestety okazało się, że w kominie nie ma wyczystki i palącej sadzy nie udało się wybrać.

KDR poprosił o zadysponowanie podnośnika z JRG w Myśliborzu, a w międzyczasie dotarł kolejny zastęp z jednostki OSP Moryń, który przywiózł dodatkowe gaśnice.

Przy pomocy podnośnika strażacy dostali się na szczyt komina i za pomocą zestawu koniniarskiego zarzucono pozostałości palącej się sadzy. Po dotarciu kolejnego zastepu, tym razem z JRG w Gryfinie, zapadła decyzja aby zrobić dostęp do komina tuż u jego podstawy, wybijajac dziurę w ścianie i dopiero wtedy udało się wybrać bardzo dużą ilość pozostałej palącej się sadzy.

Większość akcji strażacy zmuszeni byli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych ze względu na bardzo silne zadymienie. Przy pomocy zestawu do czyszczenia komina wybrano sądzę. Następnie przewietrzono wszystkie pomieszczenia oraz sprawdzono zawartość tlenku węgla - wynik 0.00 PPM.

W działaniach wzięło łącznie udział 5 zastępów straży pożarnej:

GBA Iveco 459z65 OSP Moryń

GCBA Tatra 459z62 OSP Moryń

SLRT VW T4 OSP Moryń

SHD25 MAN 491Z53 JRG Myśliborz

GCBA Renault 451z25 JRG Gryfino

policja

mistrz kominiarstwa

pogotowie energetyczne

Źródło: OSP Moryń

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

knagulec
knagulec 17.03.2019, 18:54
Ale musiało sie jarać siwy dym allleluuujjjjaa
zegarek
zegarek 17.03.2019, 15:41
Zawsze na czas!

Pozostałe