Szlag człowieka trafia, że robią taką fuszerkę – list czytelniczki

  • 21.03.2019, 11:16 (aktualizacja 22.03.2019, 09:33)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szlag człowieka trafia, że robią taką fuszerkę – list czytelniczki
Postanowiłam napisać tutaj z nadzieją, że ktoś zainteresuje się sprawą drogi Steklno - Zaborze. Wczoraj jadąc tamtejszą drogą aż się uśmiechnęłam widząc, że w końcu ktoś się zainteresował tą drogą i że łatają dziury. Jakież było moje zdziwienie, gdy wracając wieczorową porą z myślą, że dziury połatane, mało nie rozwaliłam miski olejowej w aucie! Jak się okazało - zaklejonych zostało kilka małych dziurek, a resztę zostawili. Dla kogo?

W Steklnie na środku skrzyżowania (droga do Czarnówka) ogromna dziura zostawiona, a droga w stronę Zaborza praktycznie bez zmian - dziura na dziurze, minąć się nie można! Po deszczu jest całkiem katastrofa, gdyż spod kałuży nie widać dziury. A są naprawdę niebezpieczne!

Szlag człowieka trafia, że robią taką fuszerkę! Już mogli z siebie pośmiewiska nie robić i zostawić to tak, jak było, a nie łatać kilka małych dziurek, skoro obok widać dziury wielkie i głębokie, że człowiek zastanawia się jadąc autem jak to teraz ominąć. Dlatego byłabym bardzo wdzięczna (mieszkańcy, kierowcy również) za zainteresowanie się tematem, bo ta droga to katastrofa. Już chyba polem byłoby bezpieczniej jeździć.

czytelniczka

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ruski
ruski 22.03.2019, 20:18
zgłosić sprawę do Wojciechowskiego ps.Rysiek sprawę załatwi po linii SB,jak nie on to kto????
autostrada
autostrada 22.03.2019, 19:06
trzeba bylo lidkę wybrać na sołtysa. krzykiem by zrobiła porządek
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 22.03.2019, 18:42
TO CHYBA TIRY te drogę tak rozjechały ha ha ah tam taki bum budowlany sami na mietka głosowaliście za te zwolnienie z podatku na 10 lat od nieruchomosci ha ha ah coś za coś ha ha ah a na drogę brak widziałem te dziury w busie mało kolo nam nie odpadło
Jaki pan taki kram
Jaki pan taki kram 22.03.2019, 09:35
Makabra.
Nie wiem
Nie wiem 21.03.2019, 22:05
A po co w ogóle łatać te dziury na tych po pegieroskich wiochach !
Nie lepiej jakieś baraki postawić pod Szczecinem i wszystkich z wiochy przymusem przenieść , gruz po wiejskich domostwach utwardzi grunt pod baraki.
Czy te wioski są jeszcze potrzebne jest tam jakiś dochód skoro na jedną wieś jest 2-3 rolników i nic więcej , po co te gminy wiejskie utrzymywać ?
ja
ja 22.03.2019, 07:21
Sam jesteś pgr-usem a słoma dalej wystaję ci z walonek. Dla ciebie powinni stworzyć getto najlepiej za mostem w Gryfinie.
Pastuch
Pastuch 21.03.2019, 21:50
Wieś przyjazna dla urzędników !

Są takie wsie gdzie ludziom nie przeszkadza dziura w drodze, brak chodnika , przystanku autobusowego, kanalizacji, latarni, wody w kranie spełniającej normy.
Znamy swoje miejsce , nie zadzieramy nosa i chodzimy ze spuszczonymi głowami !
Tak jesteśmy wieśniakami !
Wszystko czego nam trzeba to festyn !
Tańce i igrzyska , tani alkohol, kartofle i kiełbasa z ogniska !
Administracja
Administracja 21.03.2019, 21:35
To po jaką chole rę dalej mieszkacie na tych za du piach jak możecie się wyprowadzić tam gdzie drogi są dobre.
Miastowa
Miastowa 21.03.2019, 22:28
Widzę że takie komentarze piszą osoby którzy nie odprowadzają podatku, siedzą na bezrobociu i pobierają 500+... Hmm... A ul luzycka droga tam jest w oplakanym stanie ale władze gminy wolą zrobić Dni Gryfina i kolejny raz inscenizacje wojenki na nabrzeżu... Dramat...
Tomek
Tomek 21.03.2019, 20:04
Trzeba opracować harmonogram i przystąpić do trój porozumienia w sprawie remontu Łużyckiej. Właśnie przelatuje nam szansa budowy ścieżki rowerowej wzdłuż Łużyckiej aż do Szczawna.
chy ba pe da ały
chy ba pe da ały 21.03.2019, 22:10
a kto teraz jeździ rowerem ? jest zimno i ciemno
one samochodami poza miasto....
one samochodami poza miasto.... 21.03.2019, 22:46
Masz rację - Gryfino nie jest miastem dla zwykłych ludzi. Słabe oświetlenie przejść. A i zimno bywa, jak gmina we wrześniu rozwala ciepłociąg na rozkopanym boisku liceum...
poprawka
poprawka 21.03.2019, 22:48
sorry - w LUTYM gmina wymienia ciepłociąg pozbawiając ciepła mieszkańców, chociaż we wrześniu już weszli na boisko....
Czytelnik
Czytelnik 21.03.2019, 19:27
W całym zachodniopomorskim nie ma takich dróg jak w gryfinie np. Łużycka lub Krasińskiego. Firmy powinny tu testować zawieszenie.
WYRWA
WYRWA 21.03.2019, 18:31
CIEKAWA JESTEM JAKI BYŁ KOSZT TEJ NAPRAWY I JAKI BYŁ ZAKRES PRAC DO WYKONANIA.PEWNIE BYŁ PRZETARG.GDZIE JEST TAKA INFORMACJA DO WGLĄDU?
daleko od szosy
daleko od szosy 21.03.2019, 17:14
nikityński musi odejsc tą drogą
To prezent na Dzieńb Ludzi z Zespołem Downa
To prezent na Dzieńb Ludzi z Zespołem Downa 21.03.2019, 17:08
Gryfiński drogi należą do najlepszych. Szlaka, starty na pył tłuczeń, to doskonała nawierzchnia. Wicek ma przywieźć materiał i wysypać na kupy wzdłuż Łużyckiej. A mieszkańcy rozsypią go ręcyma. Decyzja zapadła.
VW
VW 21.03.2019, 15:11
Jadąc drogą w stronę Chwarstnicy, na wylocie z Gryfina aż do zjazdu na Żurawie i dalej, przejazd to horror - droga co i rusz z wystającymi plackami asfaltu kładzionymi łopata bez żadnego wyrównania !! Prace przy ścieżce rowerowej uszkodziły pobocza na całym odcinku a tuż przed przystankiem PKS - ok 50 m, zapadlisko asfaltu grożące, dla nie wtajemniczonych, poważnymi konsekwencjami ! O corocznej (!!) poważnej naprawie zawieszeń, nie wspomnę !
Ktoś
Ktoś 21.03.2019, 13:35
Jadąc ze Starego Czarnowa do wsi Dobropole Gryfińskie po prostu szlak trafia już każdego kto tą drogą przejeżdża.Gdy jechałam z tatą samochodem przebił sobie przez te dziury oponę mówiąc krótko tych co robią te drogi trzeba chyba do sądu podać skoro łatają dziury i one po 3 dniach lub szybciej są w takim stanie jak były to po co to robić szkoda pieniędzy na taką fuszerkę bo dziury łatane są łopatami a nie zrobione tak jak powinno to być zrobione.Nikt nie chce nam pomóc każdy odmawia nam pomocy w tej sprawie nie wymagamy wiele ale chyba dla nich to za dużo dlatego postanowiłam tu napisać bo to już przeraża każdego.Nawet już nie wiadomo gdzie z tym iść skoro powiat twierdzi że załata te dziury i będzie można już bezpiecznie jezdzic.Ale nie rozumiem po co te dziury zasypywać skoro załatają je łopatami i to nazywa się bezpieczna jazda skoro to nic nie da.. Złożyliśmy pisma do Powiatu mieliśmy 300 podpisów i tak to dużo na taką małą wieś.A druga sprawa to kanalizacja która miała być zrobiona bardzo dawno ale powodem tego jest kilka osób którym jak zwykle nic nie pasuje skoro i tak mają tylko na tej wsi działki to dlaczego oni mają więcej glro powierzenia niż prawie cała wieś.A nie biorą pod uwagę tych osób które mieszkają tam od dziecka dla mnie to po prostu jest chamstwo i nie powinno tak być myślę że może wy nam pomożecie jak mamy wpłynąć na to żeby chociaż tą drogę zrobili przecież nie wymagamy dużo.Tylko w naszej gminie jest omijane cały czas Dobropole lub Binowo przecież tak nie może być !!!
hahaha
hahaha 21.03.2019, 21:57
Wyprowadź się po co ty tam jeszcze jeździsz ?
Humanista
Humanista 21.03.2019, 13:28
Chyba „szlag” ?
wyrozumiała:)
wyrozumiała:) 21.03.2019, 15:04
już ta czytelniczka lepiej wie, co ją trafia:):):)
Może jedzie szlakiem turystycznym - a chciałaby drogą?
Kierowca
Kierowca 21.03.2019, 12:02
Droga jest powiatowa, a jej stan jest w opłakanym stanie. Dziury, a raczej kratery o wielkości 1m srednicy 2 razy do roku sa tylko, albo az - latane i to w dodatku jak czytelniczka napisala nie wszystkie. Ale i tak to nic nie daje, bo zaraz jest to samo. O szerokości jezdni już nie ma co pisać. Ciężko jechać i "przypadkowo" nie zniszczyc sobie auta, którym codziennie pokonuje się ta trase. Mam nadzieję, choć nikła, że w koncu cos władze z tym zrobią. Może więcej konkretnych pism do odpowiednich jednostek...
Obserwator
Obserwator 21.03.2019, 11:45
Czlowiek rozumie że jest wiele drog do naprawy ale zeby w takim stanie to przechodzi ludzkie pojecie.Osobowki mają problem z przejechaniem a co dopiero autobusy.Zrozumie to ten ktory musi tamtedy przejezdzac codziennie.A połatali fatalnie.
Burnszcz
Burnszcz 21.03.2019, 17:40
To sołecka droga. To sołtys.
gryfiniak
gryfiniak 21.03.2019, 11:37
Po pierwsze to trzeba zapytać czyja to droga, kto jest za nią odpowiedzialny.

Pozostałe