Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Gryfino podsumowało wyczyny sportowców w 2018 r. Niezręczna sytuacja z niepełnosprawnymi wyczynowcami

  • 27.03.2019, 14:24 (aktualizacja 27.03.2019, 14:59)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gryfino podsumowało wyczyny sportowców w 2018 r. Niezręczna sytuacja z niepełnosprawnymi wyczynowcami Joanna Oleksiuk zanim została wniesiona na rękach z wózkiem inwalidzkim na scenę, to się przeżegnała...
Galę Sportu zorganizowano 21 marca 2019 r. w siedzibie Gryfińskiego Domu Kultury. Władze wyróżniły sportowców związanych z gminą Gryfino za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w roku 2018.

Podczas rozdawania nagród doszło do niezręcznej sytuacji z wyróżnionymi sportowcami - niepełnosprawni na wózkach. Sytuację próbowali ratować burmistrz Mieczysław Sawaryn i wicebumistrz Paweł Nikitiński podnosząc wózki na scenę. Problem w tym, że jako osoby decyzyjne powinni zadbać aby w przestrzeni publicznej takie osoby mogły czuć się bezpiecznie.

Sportowcom gratulujemy wyników.

Lista osób, którym przyznano nagrody. Kliknij>>>

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (19)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

brawo
brawo 30.03.2019, 15:57
Nikita kazdemu musi udowodnic ze jest lepszy i bez niego ani rusz
no i udowodnil sportowcom na wózkach
obciach
obciach 28.03.2019, 23:47
Żaden ciołek nie ruszył łepetyną wcześniej, że będą wręczać nagrody osobom na wózkach? Wcześniej trzeba było przewidzieć - a tak wyszedł totalny obciach. W dodatku jeszcze żenada...

Mogli chociaż nie wyłazić na scenę, wręczać wszystkim przed sceną. Albo faktycznie zrobić w innej sali. Na przykład w gimnazjum.
angela gonzalez
angela gonzalez 28.03.2019, 10:28
HELLO TO ALL
Wielka jest moja radość, że przyszedłem zeznał, że pan Iwaniuk Dariusz mnie stworzył. Poprosiłem go o pożyczkę w wysokości 6000 euro i bez okłamywania was w czasie, gdy do was mówię, dziś rano sprawdziłem swoje konto i ja stwierdziliśmy, że 6000 € zostało faktycznie przeniesione na moje konto. To właśnie ta radość mnie ożywia świadczy dziś rano o tym wspaniałym Panu, który pozwolił mi znaleźć radość, że go zgubiłem dawno temu. Więc, którzy jesteście w potrzebie, nie szukaliście dalej, skontaktowaliście się z nim, oto jego e-mail: ***

WHATSAPP ***
nie oszukuj
nie oszukuj 28.03.2019, 10:38
Bujaj się banksterze
......
...... 28.03.2019, 09:26
i nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne .Niech żyje wolska pierwszego sortu -tyle komentaża.
siara
siara 28.03.2019, 14:07
Masz rację - siara z brakiem pomyślunku organizatorów, że nagrodzeni są niepełnosprawni, więc trzeba albo salę zmienić, albo formułę - a tu sawaryniarze tępo "cudownie ach ach"...
Bo się dwa burmistrze na noszowych zatrudnili...
wartość słowa
wartość słowa 28.03.2019, 08:13
Nikitiński musi odejść do nowego GDKu!
kopciuch
kopciuch 28.03.2019, 08:41
żartujesz? Żeby zaśmierdł petami?
gala
gala 28.03.2019, 08:01
Popieram" uczestnika "to była siara ,nie gala
Kiedyś zrobili galę wolontariuszom i głośno było w całym województwie, taka to była siara!!!! Teraz sportowcom !! Taki wstyd !!
empatia
empatia 28.03.2019, 07:32
Wiedzieli, że będą nagradzani niepełnosprawni - nie mogli zmienić lokalu? Albo uzgodnić wcześniej - choćby wręczanie WSZYSTKIM nie na scenie tylko przed?
Odrobinę myślenia (wcześniej) i odrobinę empatii.
Nie każdy chciałby takiego zamieszania wokół własnej osoby...
......
...... 28.03.2019, 06:22
o co biega .Burmistrz wykazał sie refleksem i inicjatywą .Niepełnosprawny zaś będzie mógł opowiadać jak to sam Burmistrz wnosił Go na scenę .Uszanujcie niepełnosprawnych i nie wylewajcie z tej okazji swoich frustracji.Proszę was nie psujcie wrażenia.
bariery i szacunek
bariery i szacunek 28.03.2019, 08:15
bzdura. siedziałes kiedyś na wózku? wiesz , że takie wnoszenie na rękach to ogromny stres i po porstu strach, że ktos cie upuści, że spadniesz? Kompromitująca sytuacja.
Gdyby ktoś ruszył mózgiem, to wprowadziłby niepełnosprawnych na scene tylnymi schodami. przynajmniej nie byłoby takiego widowiska. Niepełnosprawność jest wtedy gdy są bariery. Skoro osoba na wózku nie mogła wejść, to znaczy , ze ktoś sprawił ze jest niepełnosprawna w tej konkretnej sytuacji i tym miejscu. No co tu dużo gadać? wstyd Jak można pisac ,że sam burmistrz wnosił na scenę? kim jest burmistrz? co to za persona, jakiś duch swiety czy co?
i jak zwykle słoma z butów.
......
...... 28.03.2019, 09:41
to wyrzuć tą słomę z butów i kup skarpety.poza tym jak zrozumiałem to burmistrz sprawił kalectwo niepełnosprawnemu"skoro osoba nie mogła wejśc,to znaczy,że ktoś sprawił,że jest niepełnosprawna ...."
bis
bis 29.03.2019, 21:47
no to nic nie zrozumiales baranku
siara
siara 28.03.2019, 14:04
Jesteś tak nierozumny? To była sportsmenka na wózku - więc owszem - to "gospodarz gminy" sprawił, że w gminny obiekcie miała barierę nie do przebicia. Na gminnej uroczystości, której była jedną z bohaterek. Tym większa siara.

Nie mogli pomyśleć wcześniej?
do ..........
do .......... 28.03.2019, 07:53
A to teraz takie obowiązki ma burmiszcz ? Noszenie wózków ? Tylko do tego się nadaje ! Padam ze śmiechu ! A kim jest ten burmistrz,że mamy taką żenadę uważać za zaszczyt !? Trzeba być dobrze porąbanym , żeby pisać takie debilne tłumaczeni.
......
...... 28.03.2019, 16:47
no z tym porąbanym i debilnym tłumaczeniem błysnąłeś inteklektem spod budki z piwem(nie obrażajac meneli)uważaj jak padasz ze śmiechu bo następny niepełnosprawny nam przybędzie .i burmistrz znowu będzie musiał wózek nosić
bis
bis 29.03.2019, 21:48
ale z ciebie prostak
zamiast noszowego, wystarczyłby gospodarz...
zamiast noszowego, wystarczyłby gospodarz... 28.03.2019, 16:59
a nie prościej by było, żeby burmistrz zamiast nosić wózki i robić cyrki z niepełnosprawnych zajął się likwidacją barier - albo MYŚLAŁ organizując uroczystość, na której osoby na wózku miał odznaczać?

Innych miejsc nie znalazł w mieście, żeby nie trzeba było narażać osoby na upokorzenie?

To ludzie, którzy chcą sobie radzić sami. I oczekują stworzenia im do tego warunków. Minimalnych. I z empatią.
empatia
empatia 28.03.2019, 07:29
A wczułeś się w niepełnosprawnego - w dodatku sportowca - że on NIE CHCE TAKIEJ HECY, tylko chce samodzielnie żyć i poruszać się?
I wcale mu nie pasuje, żeby zatrudniać burmistrza na noszowego - żeby wejść na scenę?
schiza
schiza 28.03.2019, 00:00
Nawet złotówki nie dają na rozwój dyscypliny ale dyplomy i kwiaty to wręczają.
Układ podzielił. Najwięcej swoim.
Układ podzielił. Najwięcej swoim. 27.03.2019, 23:35
Te nagrody w karate i ju jitsu to jakaś ściema i kolesiostwo. Jestem oburzony tym kumoterstwem.
Niepełnosprawny do Seweryna
Niepełnosprawny do Seweryna 27.03.2019, 23:20
Dawaj tych dupków żeby wózki wnosili z tunelu na Górny Taras. Ja jeżdżę w obie strony przez przejazd kolejowy. Nadkładam dobre dwa kilometry.
proste
proste 28.03.2019, 00:14
Tym panom płaci się za myślenie. Jak wiedzieli, że nagradzają niepełnosprawnych trzeba było zrobić w sali odpowiedniej. Jak nie ma gmina, to wynająć. Na OSiRze nie ma? W Lagunie nie ma? W urzędzie nie ma? O szkołach nie mówiąc?
To wynająć restaurację. Albo – wreszcie dostrzec niepełnosprawnych.
obciach
obciach 28.03.2019, 23:49
w takim razie się przepłaca....
Senior
Senior 27.03.2019, 18:56
ha! Dzisiaj, 15:12
Z tego co pamiętam, to sąd podczas kampanii wyborczej pozwolił mówić, że w Gryfinie nie ma gospodarza!

No popatrz piszesz to na swoim przykładzie? Tobie pozwolili?
A co do Gali to była to piękna Gala gdybym tam nie był z rodzinom to bym się nie odzywał ale byłem i nie pozwolę jakimś niedowartościowanym A.......... głupoty wypisywać. Jeśli chodzi o sytuację z niepełnosprawnymi trudno takie sytuacje zdarzają się prawie wszędzie nie tylko w naszej gminie ponieważ nie sposób przystosować wszystkich sal do takich wymogów. Burmistrzowie stanęli na wysokości zadania i zachowali się należycie i wielkim szacunkiem do tych osób i proszę głupot nie wypisywać na podstawie zdjęcia. Ta Gala na długo zapadnie w mojej pamięci była wzruszająca.
proste
proste 28.03.2019, 00:19
Szkoda słów. W szpitalu, zanim zrobili windę były etaty noszowych. Ale tyle nie zarabiali.
Mogli pomyśleć wcześniej, że na sali będą niepełnosprawni, którzy chcą i potrafią być samodzielni - niekoniecznie oczekują, że wyprawa po nagrodę wymagać będzie modlitwy o pomoc....
b
b 27.03.2019, 20:38
żenada
wpadka
wpadka 27.03.2019, 19:07
Senior - wpadłeś w samozachwyt organizatorze od siedmiu bioleśi!
beznadzieja
beznadzieja 27.03.2019, 18:55
Przeciez o tym się trąbi od lat . o tej zenadzie a nie domu kultury. Ale uwaga dyrekcja msciwa i nie lubi konkurencji. Nikita zreszta tez. straszny wstyd z tymi wozkami. Straszny!!!
Naga prawda
Naga prawda 27.03.2019, 23:24
Pięć lat temu "ten co zawsze kłamie kiedy otwiera usta" obiecał nowy dom kultury i remont pałacyku pod lwami. W ubiegłym roku zrezygnował z prawie 3 i pół miliona dotacji z UE.
minus
minus 27.03.2019, 16:50
Nagrody okrojone i to bardzo i to bardzo niedobrze
uczestnik
uczestnik 27.03.2019, 16:12
Burmistrzu Sawaryn TO BYŁA SIARA !!!! Nie gala !!
prawda
prawda 27.03.2019, 15:37
Obcięli nagrody bo by nie starczyło na wojenkę na moście i inne głupoty na, które kasa musi być, ale takich wybraliście to teraz próżny płacz!
koment
koment 27.03.2019, 15:35
Właśnie to jest przyszłość, a nie sportowcy (przyszli zawodowcy, z których większość obudzi się bez konkretnego zawodu gdy będzie za późno).
??
?? 27.03.2019, 15:34
Kiedy będą nagrody za najbardziej do** plecy i wyciskanie na ławce płaskiej??:)
a fuj
a fuj 27.03.2019, 15:01
Faktycznie żenująca sytuacja że neipełnosprawni muszą pozować do zdjecia pod sceną!
b
b 27.03.2019, 18:57
prymitywy i żenada. Wstydz sie dyrekcjo i przestan trzasc gaciami ze steachu.
mina
mina 27.03.2019, 14:59
To tak jak z Ochojską na konwencji PO.
...
... 27.03.2019, 15:09
tylko że tam wynajmowano czyjąś salę, a tu był "gospodarz"...
ha!
ha! 27.03.2019, 15:12
Z tego co pamiętam, to sąd podczas kampanii wyborczej pozwolił mówić, że w Gryfinie nie ma gospodarza!
Prawie prawda to zwykle jest kłamstwo
Prawie prawda to zwykle jest kłamstwo 27.03.2019, 18:40
Ale wszystkim pozwolił czy tylko tobie i to w jedym wyjątkowym aspekcie Arturze?
proste
proste 28.03.2019, 00:12
Ty widzisz Artura, inni w tobie Pawła.
A proces był żenujący - dla mecenasów.
odlatujesz
odlatujesz 28.03.2019, 00:36
Twoja ocena ma się nijak do faktów - po raz kolejny przegrałeś - czas przywyknąć zamiast zaklinać rzeczywistość
do odlota:)
do odlota:) 28.03.2019, 07:35
Ale że co że gmina nie ma gospodarza? Sąd stwierdził, że można tak mówić....
A i żądania mecenasów wielu, nawet przeciwników Nycza oceniło jako żenujące - żądanie "własnoręcznie pisanej" (w dobie komputerów!) publicznie wręczanej laurki???
Daj pan spokój, panie odlot!
Nawet w "wielkiej" polityce nikt nie wpadł na chęć takiego upokorzenia przeciwnika. A tam też były procesy w trybie wyborczym...
"tylko tobie i to w jednym wyjątkowym aspekcie" - cha cha cha…
"tylko tobie i to w jednym wyjątkowym aspekcie" - cha cha cha - tylko jeden może tak pisać:):):) 27.03.2019, 23:57
Pawełku - Artur Nycz w kampanii powiedział, co większość gryfinian widzi - nie gospodarza!

A żądanie "hołdów lennych" rodem z Korei Płn przekraczało wszelkie standardy procesowe.


Pozostałe