Pan Zbyszek i jego niepełnosprawny syn potrzebują pomocy. Ich dom wymaga pilnego remontu

  • 23.03.2019, 12:30 (aktualizacja 23.03.2019 12:50)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pan Zbyszek i jego niepełnosprawny syn potrzebują pomocy. Ich dom wymaga pilnego remontu fot. czytelniczka igryfino
Pan Zbigniew mieszka w Swobnicy (gm. Banie). Ma 52 lata. Jest tatą niepełnosprawnego Mateusza, który od urodzenia jest upośledzony fizycznie i psychicznie w stopniu znacznym. -Prowadziliśmy normalne życie. Ja pracowałem, a małżonka zajmowała się domem i opiekowała się niepełnosprawnym synem. Dziesięć lat temu straciłem żonę, która niestety przegrała walkę o życie z rakiem. Od dnia, w którym nas opuściła, musiałem zrezygnować z pracy, żeby zająć się Mateuszem i domem. Staram się jak mogę podtrzymywać dom w dobrym stanie, ale brakuje na to środków finansowych i wygląda to jak niekończąca się walka z wiatrakami - opowiada pan Zbyszek.

Mieszkamy w dużym, starym domu. To właśnie na jego modernizację i remont zbieram pieniądze. Nieocieplony sprawia, że jest w nim zimno. Aby go ogrzać potrzeba ogromnych nakładów finansowych na opał. Priorytetem jest dachm gdyż jest w stanie opłakanym. Do wymiany są krokwie, które od przeciekającego dachu są nadgnite. Ogólnie cała konstrukcja wymaga naprawy, ocieplenia i zrobienia szczytów, łącznie z całym poszyciem dachowym, ponieważ po strychu hula wiatr, który dodatkowo wychładza dom.

Sam sobie z tym nie poradzę, ponieważ jedyne środki jakie otrzymuję z opieki społecznej za zajmowanie się synem, plus do tego jego renta ledwo starczają nam na życie.

Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o pomoc. Wierzę, że są ludzie, którzy zrozumieją moją sytuację i nam pomogą. Bardzo proszę o wpłaty, udostępnianie i przekazywanie dalej. Liczy się każda suma, każdy gest, który pomoże nam w ratowaniu naszego jedynego dachu nad głową - mówi pan Zbyszek ze Swobnicy.

Organizatorką zbiórki na portalu pomagam.pl jest Anna Maria Woroszczak. Potrzeba 80 tysięcy złotych. Wpłat można dokonować m.in. tutaj: 

https://pomagam.pl/b707dguy?fbclid=IwAR2RzF7Hp2zqluW5i8hvjio_thJK8r2cBDTC4Cd0lFQslDgruWgJbAeY8Ig

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agnieszka
Agnieszka 12.05.2019, 14:51
Niewiele, bo nikomu się nie przelewa, ale dorzuciłam ziarnko do ziarnka... Powodzenia.
Eni
Eni 21.04.2019, 15:14
Program Nasz Nowy Dom szuka ludzi, którym warto pomagać. Dzwonią nawet po GOPSach szukając osób z dziećmi lub niepełnosprawnością, którzy mają tytuł własności domu.
Skoro odważyli się na publiczna zbiórkę, może niech spróbują tam.
Trzeźwy alkoholik to dobra historia dla TV, idealnych ludzi nie ma, a tacy, którzy wychodzą z nałogu i się starają, powinno się nagradzać.
diana
diana 29.04.2019, 09:15
właśnie do nich pisałam zgodzili sie tylko trzeba wypełnic formularz :)
Qwertyuiop gardze twoją opinią
Qwertyuiop gardze twoją opinią 30.03.2019, 11:41
Nie pierdziel farmazonów i nie rób z gęby *** jeśli nie znasz dobrze pana Zbyszka.Pan Zbyszek owszem miał kiedyś problem z alkoholem jak się załamał po śmierci żony ale teraz od paru lat nie sięga po alko i kto zna pana Zbyszka to dobrze o tym wie i potwierdzą napewno to wszyscy sąsiedzi . Powiedz skąd ma wziąć pieniądze na opiekunkę ,ma iść do pracy ,a to co zarobi ma oddać na wypłatę dla opiekunki? To się mija z celem. Co do córki to owszem pracuje w fieglu i każdy wie ,że to co zarobi to nie są miliony i tylko dzięki niej nie mają problemów finansowych na tyle żeby chodzić jak dziady poubierani i mają na rachunki czyli na tzw spokojne życie.Niestety ty tego nie zrozumiesz jeśli sam/a nie znajdziesz się w takiej sytuacji życiowej. Każdy kto zna tą rodzinę to wie ,że każdy mały grosz jaki zaoszczędzą to inwestują wewnątrz budynku ale niestety na taki koszt jak dach nie są w stanie odłożyć .Teraz z tego co wiem to jeszcze mają dodatkowy wydatek bo pan Zbigniew dwa razy w tygodniu wozi syna na busa i odbiera z bani bo zwolniło się miejsce na tzw warsztaty o które już parę lat temu starała sie jego żona żeby miał jakiś kontakt też z innimi chorymi którzy będą jego kolegami i przyjaciółmi. Więc zamilcz farje... Każdy kto zna to napewno pomoże tym bardziej wiedząc ,że pan Zbyszek też zawsze pomógł jeśli w jakiś sposób mógł jak ktoś potrzebował pomocy i przykład mamy nawet z ostatnich czasów jak w sąsiedztwie zawaliła się ściana domu .
Elka
Elka 30.03.2019, 09:17
Jest taka zasada: albo się pomaga, albo się nie zabiera głosu. Jesli ktoś wołą o ppomoc to mozna być głuchym, można mieć swoje zdanie, ale to znaczy, zę naprawde potrzebuje pomocy.
Qwertyuiop
Qwertyuiop 26.03.2019, 19:43
Jak by nie pil i pracowal to by na remont mial ,tym bardziej ze ma corke co pracuje w figlu,a i opiekunke mozna zalatwic co by sie opiekowala synem wiec bez jaj na chlanie ma a na remont brak. Hahahaha
Vio
Vio 27.03.2019, 13:14
Po pierwsze :Ten kto to dał ten wpis pewnie sam nie jest trzeźwy ...?!
Po drugie : Znam Zbyszka i nie jest alkoholikiem ! !
Po trzecie : My Polacy jesteśmy najlepsi w ocenianiu kogoś ! Przykre bardzo ,Qwertyuiop!!!
......
...... 25.03.2019, 04:49
wyprowadzić tego pana z synem do błoku .dla tych dwu ludzi wystarczyła by przyzwoita kawalerka ,bo i koszty mniejsze i lepiej ogarnać
lis
lis 25.03.2019, 15:08
a Ciebie wyprowadzić do lasu
Panie Srutu tutu nie idź pan tą drogą. Ucz się od Mnieszkowic Mnietku.
Panie Srutu tutu nie idź pan tą drogą. Ucz się od Mnieszkowic Mnietku. 24.03.2019, 18:47
A co na to gmina Gryfino i pan buniszcz. Pan burniszcz przygotował na sesję taki projekt uchwały o pomocy dla gminy Mieszkowice na budowę mieszkań dla pogorzelców. A gryfińscy pogorzelcy mieszkają na OSiR. Gmina Mieszkowice czasami coś buduje a gmina Gryfino od pięciu lat nie buduje . A pan burniszcz na to srutu tutu.
Kibic
Kibic 24.03.2019, 16:27
Ludzie, nikt nie kupi starego domu na takim zadupiu. Najlepiej wszystko skrytykować i zhejtować, a do programu Nasz Nowy Dom dostają się rodziny,które nie mają ciepłej wody, korzystają z wychodka i wszędzie jest pleśń. Jak ktoś nie chce pomóc to chociaż niech nie wypisuje takich głupot
janek
janek 24.03.2019, 18:36
za*** to masz na drugie...:)
Robert
Robert 24.03.2019, 12:53
A może tak racjonalnie oddać dom na skarb państwa za mieszkanie w bloku gdzieś w Gryfinie lub okolicy bo na remont tego to raczej się nie opłaca taka mam radę co
buba
buba 23.03.2019, 22:57
Człowiekowi trzeba pomóc, albo zamilknąć. Głupie komentarze świadczą tylko o komentujących.
program życie+
program życie+ 23.03.2019, 23:04
Po to płacimy podatki aby utrzymywane z naszych pieniędzy pasożyty i inne biurwy w zamian za tę kase dbały o nasze bezpieczeństwo i dobrobyt!!!
emło
emło 23.03.2019, 22:13
A może przyjaciele z byłego PZPR czy obecne PO pomogą? Czy będą tylko szczekać?
......
...... 24.03.2019, 03:53
a może tak bus 5+ ,albo pani Rachwalska?czy też będą szczekać ile to robią dla polskich rodzin!!!
do gościa wyżej
do gościa wyżej 23.03.2019, 22:29
Idiota
Mieszkaniec gm. Banie
Mieszkaniec gm. Banie 23.03.2019, 20:59
Tak, tak P. Katarzyna Dowbor ma bardzo dobre serce - oglądam czasami na Polsacie , az się łza kręcie , w jakich warunkach ludzie żyją.
Gryfinianka
Gryfinianka 23.03.2019, 20:55
Dobry pomysł - zgłosić do programu Nasz Nowy Dom
jakiś pomysł
jakiś pomysł 23.03.2019, 20:41
A może władze gminy lub zaprzyjaźnione osoby spróbują zgłosić rodzinę do programu "Nasz nowy dom"
budowlaniec
budowlaniec 23.03.2019, 15:51
Taniej by było rozebrać ten dach i zrobić jednospadowy
Gryfinianie
Gryfinianie 23.03.2019, 15:39
Pomozemy !
Środkowy palec hejterom
Środkowy palec hejterom 23.03.2019, 15:06
Wuja dobra rada ciekawe czy byś był chętny na kupno domu w takim stanie w tej miejscowości
Wuja Dobra Rada
Wuja Dobra Rada 23.03.2019, 14:58
Niech sprzeda dom i ziemię a kupi mieszkanie.
To Ja
To Ja 22.04.2019, 18:42
Zawsze by ktoś kupił taki dom ...
.....
..... 23.03.2019, 12:54
no busy 5+ kaczyńskiego do dzieła .Panie Romanicz zawiadom pan szefa o beznadziejnej sytuacji tego pana .Rachwalska do dzieła !!!
mięso wyborcze
mięso wyborcze 23.03.2019, 12:52
W Skandynawi oddaje się swoją nieruchomość czy gospodarstwo gminie a ta w zamian zapewnia dożywotnią opiekę w prowadzonych przez siebie ośrodkach pomocy. Czemu w Kaczystanie ludzie są potrzebni tylko przy wyborach a tak to zawsze państwo ma ich w dudzie?
  to ja
to ja 22.04.2019, 18:41
Skad wziaść na te wszystkie zbiórki.....Cała emerytura by poszła....

Pozostałe