Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 09:24

Zdobyli nowe życiowe rekordy

Zawodnicy UKP „Marlin” 23 marca 2019 r. przystąpili do trzeciej, przedostatniej odsłony tegorocznej Zachodniopomorskiej Ligii Pływackiej 2018/2019, która pierwotnie miała odbyć się w Choszcznie, ale z przyczyn niezawinionych przez organizatora, została zorganizowana w Koszalinie. Gryfino wystawiło dość skromną dziesięcioosobową reprezentację.

Autor: fot. UKP Marlin

Najbliższy podium był, pływający w kategorii wiekowej 8-10 lat, Mikołaj Rosiak, który znalazł się tuż za podium, na 4 miejscu, na dystansie 50m stylem dowolnym i 7 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym. Liwia Babińska uplasowała się na 13 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym i 34 na 50m stylem dowolnym. W tej kategorii wystartowali również Wiktoria Grzegorska, Błażej Kujawa, Tymoteusz Tarczyński i Alicja Walter-Jastrzębska, którzy zajmowali miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Nasza sztafeta w składzie: Alicja Walter Jastrzębska, Liwia Babińska, Błażej Kujawa i Mikołaj Rosiak uplasowała się na 11 miejscu.

W starszej kategorii, 11 lat, Szymon Serafin był 5 na dystansie 200m stylem dowolnym i 8 na 50m motylkiem. Bartłomiej Prokopowicz dopłynął jako 13 na dystansie 100m stylem grzbietowym i 17 na 200m stylem dowolnym. Gabriela Greń i Lidia Kujawa uplasowały się w swoich startach w trzeciej i czwartej dziesiątce. Nasza sztafeta wywalczyła 15 miejsce.

Biorąc pod uwagę, że w zawodach udział wzięło przeszło 220 zawodników i zawodniczek, to mimo iż wróciliśmy bez medalu, występ naszych zawodników należy uznać za dobry, bowiem wielu z nich przywiozło nowe rekordy życiowe.