Samorządowiec roku, a w zasadzie pięciolatki

  • 27.03.2019, 15:53 (aktualizacja 27.03.2019, 20:51)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Samorządowiec roku, a w zasadzie pięciolatki Powiat Gryfiński Spotkanie wójtów i burmistrzów w starostwie.
2018 rok obfitował w wiele wydarzeń w sferze politycznej. Najważniejsze w regionie były wybory samorządowe. To my sami wybraliśmy, czyli jak sobie pościeliśmy, tak się teraz wyśpimy. I to wyjątkowo, bo teraz kadencja jest 5-letnia.

Rok 2018 był rokiem wyborów samorządowych. Zmienili się radni w radach w poszczególnych gminach, zmieniała się rada powiatu i sejmiku. Szefami gmin zostali - w największej - czyli w Gryfinie Mieczysław Sawaryn (bez zmian w sytuacji, gdy kontrkandydaci pojawili się w ostatniej chwili). I dalej alfabetycznie:

w Baniach Arkadiusz Augustyniak (zmiana po rezygnacji Teresy Sadowskiej, wyłoniony w drugiej turze),

w Cedyni Adam Zarzycki (pokonał Gabrielę Kotowicz),

w Chojnie Barbara Rawecka (pokonała w drugiej turze dotychczasowego burmistrza Adama Fedorowicza),

w Mieszkowicach Andrzej Salwa (w pierwszej turze),

w Moryniu Józef Piątek (w pierwszej turze),

w Starym Czarnowie Marzena Grzywińska (wygrała z Arkadiuszem Łysikiem, który jest teraz wicewójtem w Baniach),

w Trzcińsku-Zdroju Bartłomiej Wróbel (już w pierwszej turze pokonał Zbigniewa Kitlasa i nie tylko)

i w Widuchowej Anna Kusy-Kłos  (wygrała z Julittą Nowak).

Starostę mamy tego samego Wojciecha Konarskiego, a wicestarostą jest osoba, która zdobyła najwięcej głosów w wyborach do powiatu (ponad 2,5 tys.) Ewa Dudar.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Weryfikator faktów
Weryfikator faktów 02.04.2019, 23:16
Pan Arek Augustyniak nie wygrał z uwagi na rezygnację T. Sadowskiej.. był bezkonkurencyjny..i bez wyroków
Irena
Irena 31.03.2019, 13:12
Wybieram p.Augustyniaka to osoba z ktorej Gmina Banie moze byc dumna .Dał szanse dla mlodziezy poprzez sport ,aby nie bała sie siegać wyzej .Dziękujemy.
vivat
vivat 31.03.2019, 13:16
Augustyniak na starostę!
do seniora
do seniora 28.03.2019, 08:09
Seniorze
Podobe zarzuty ( obiektywne relacje ) moża pisać o reżimówce gryfińskiej
Tak jak oni potrafią manipulować faktami to klękajcie narody !! Ludzie głośno kpią i odpowiednio oceniają pracę tej gazety !! Więc nie oceniaj, bo sam ciągle tu siedzisz !!
JM
JM 29.03.2019, 12:15
(...)
Komentarz dotyczący rodziny Milerów (ojca i dwóch braci) usunięty.
administrator
a kuku!
a kuku! 29.03.2019, 12:21
kampania wyborcza 2018 - Sawaryn żądał "własnoręcznie napisanej publicznie wręczonej" laurki - niespotykana chęć upokorzenia krytyka politycznego.
Sąd stwierdził że MOŻNA MÓWIĆ "gmina bez gospodarza"...
senior
senior 28.03.2019, 06:54
Szefami gmin zostali - w największej - czyli w Gryfinie Mieczysław Sawaryn (bez zmian w sytuacji, gdy kontrkandydaci pojawili się w ostatniej chwili).

Co to znaczy w ostatniej chwili jak bębnił pan na tym portalu prawie rok przed wyborami. Dobrze tam niżej ktoś napisał. Niech pan poprawi ten tekst bo wywołał on we mnie lawinę śmiechu i pewnie nie tylko u mnie. Może pan nie lubić Sawaryna nikt panu na siłę nie karze ale bądź pan obiektywny bo takie informacje podważają pana niezależność dziennikarską i narażają pana na kpiny :))
do bębniarza Sawaryna
do bębniarza Sawaryna 28.03.2019, 07:40
Bębniarzu tercetowy - a kiedy pojawili się kandydaci? Kiedy pojawiło się nazwisko Urbańskiego? Wszyscy się spodziewali raczej Dudar.
Kiedy nazwisko Romanicza? Wszyscy spodziewali się raczej Muchy (jednego z dwóch).
No i Kawka też w ostatniej chwili się zgłosił - ilu rok wcześniej brało pod uwagę, że wystartuje?

Jak zwykle nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem - bo i tak wiesz, co odpowiedzieć, niezależnie od pytania
......
...... 28.03.2019, 09:19
koleś ,nie rób ze mnie idioty.ja wiem ,ze zaskoczyło cie ,ze ludzie pamiętają .poza tym nie wziąłeś pod uwagę ,ze obowiązywały terminy zgłaszań kandydatur .powtarzam nie rżnij głupa ,bo tak bezczelne wmawianie kłamstwa nie przejdzie.nie potrafisz skłamać z sensem to nie kłam.co to znaczy bębniarz tercetowy czy bębniarz sawaryna ,domyslam sie ,ze to nowomowa "dobrej zmiany .popraw sie gostek ,zacznij mysleć .
do bębniarza sawarynowego:)
do bębniarza sawarynowego:) 28.03.2019, 16:53
czyli senior to ty? Bębniarz Sawarynowy to ten, co mówi o bębnieniu w Sawaryna...

A odnośnie kandydatur - nie mam ochoty rżnąć ciebie - idź gdzie indziej:):):)

Kto rok temu stawiał na kandydatury Urbańskiego i Romanicza?

Na bank większość obstawiała, że z PiS wystartuje któryś Mucha a z KO Ewa Dudar.

I to można sprawdzić w komentarzach...

. Dzisiaj, 09:19 nie rżnij głupa
......
...... 28.03.2019, 16:57
jakoś przypadkiem na kudy tam Muchabank większośc wybrała Sawaryna i to w pierwszej turze.
no sam widzisz...
no sam widzisz... 28.03.2019, 17:10
i Steklno i Gardno opowiada na sesji i nie tylko jak to było z tym wyborem...

Sam widzisz, że zarówno KO jak i PiS wzięły kandydatów (z całym szacunkiem dla nich) z ławki rezerwowych.

.
......
...... 28.03.2019, 17:51
jedna pani drugiej pani....
skąd wiesz, że pani?
skąd wiesz, że pani? 28.03.2019, 18:15
tej pani na imię Mieczysław. A na sesji mieszkańcy Steklna oficjalnie mówili...
......
...... 28.03.2019, 06:09
sz.pan autor artykułu .Skłamał pan ewidentnie w sprawie wyborów w Gryfinie Pisze pan"w Gryfinie bez zmian gdy kandydaci pojawili się w ostatniej chwili"czyli sugestia ,ze p.Sawaryn by nie wygrał gdyby wcześniej wystartowali kontrkandydaci?Przecież wszyscy wystartowali jednocześnie .Sam pan umieszczał na tym portalu kampanie p. Romanicza .a moze z dalszej perspektywy (Chojna)inaczej to widać?
do...
do... 28.03.2019, 07:42
Sugerujesz, że powinien był nie dopuszczać do głosu innych kandydatów od twojego Sawaryna? A to byli spodziewani kandydaci? Naucz się czytać ze zrozumieniem.
......
...... 28.03.2019, 16:41
zapętliłeś się facet.zaczynasz pisać bzdety i wkładać w czyjeś usta swoje "pobożne" życzenia
do bębniarza sawarynowego...
do bębniarza sawarynowego... 28.03.2019, 16:55
a jednak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Kandydaci faktycznie pojawili się "w ostatniej chwili". Poza Sawarynem jako kandydatem pozostali byli raczej zaskoczeniem.
Teraz zrozumiałeś?
Czy nadal masz problem z "zapętleniem"?
Co ty robisz ?!
Co ty robisz ?! 28.03.2019, 01:19
Przekręty. Właśnie przeczytałem na BIP, że jakiś Nikityński wydał z siebie zarządzenie burmistrza miasta i gminy Gryfino, w którym powołuje komisję konkursową do zaopiniowania złożonych ofert na realizację zadań publicznych w drodze zlecenia w zakresie kultury fizycznej. Komisja ma m. in. ocenić oferty i zaproponować rozdział środków finansowych. Jakież zdziwienie a potem oburzenie wywołało to zarządzenie burmistrza miasta i gminy Gryfino Nikityńskiego ! Otóż w skład pięcioosobowej komisji wchodzi 3 urzędników i ….(!!!) dwóch przedstawicieli klubów, które ubiegają się o środki. Osobiście nic do tych ludzi nie mam ale to korupcja i oszustwo. Też chciał bym oceniać swój wniosek czy nawet wnioski o dofinansowanie. Co pan na to panie burmiszcz ? Wyłączenia są oczywiste w tej ustawie. Nikityński ma problem z każdym pytaniem a i z trochę bardziej skomplikowanym tekstem sobie nie radzi. No to pytam prosto, żeby ciężko myślący zrozumiał. "Hermes" i "Biały Pion" nie biorą udziału w tych konkursach ?!!! A na koniec pytanie bardziej z tych retorycznych . Co wy od PIER dalaCIE ?
może???
może??? 28.03.2019, 07:46
Ja zostanie "kupka" na ich własne kluby, zamkną oczy:):):)
wyborca
wyborca 27.03.2019, 23:58
Przecież myśmy Konarskiego na starostę nie wybierali!
licz
licz 28.03.2019, 08:39
sam się do powiatu nie wybrał. Miał dużo głosów, z tego, co pamiętam...
kod
kod 28.03.2019, 07:44
kodziarze wybrali
Obsesja_PiS
Obsesja_PiS 28.03.2019, 16:53
Co wy macie z głowami to tylko wy i psychiatrzy wiedzą... KOD KOD i KOD a innych już nie ma? Patrze na SWOJE RUSKIE MORDY i CZARNYCH PEDOFILI !!!!!!
kod
kod 28.03.2019, 21:52
lecz się
Ludek
Ludek 27.03.2019, 23:49
Kusy kłos powinna odejść z urzędowania w gminie widuchowa ponieważ nie jest to uczciwa osoba dbająca o mieszkańców tutaj ważne jest piastowanie stanowiska aby uszczknąć jak najwiecej dla siebie i swoich lizusów pan Piotr wuefista chociażby został nagrodzony stanowiskiem dyrektora w szkole Krzywin za pomoc w kampanii i naganianiu ludkow do głosowania kulka tez nagrodzony policjant tez nagrodzony tam wszystko jest poustawiane
wstyd
wstyd 28.03.2019, 07:45
i czystki robi..tyle nowych stanowisk i po znajomosci..
Obserwator
Obserwator 28.03.2019, 08:48
W Trzcinsku to samo... W ramach ''oszczędności" zatrudnia co chwilę nowych znajomych!
eye
eye 28.03.2019, 14:09
bo to brachol wielkiego gwiazdora powiatowego..
Lutek
Lutek 27.03.2019, 21:16
Jeśli ktoś jest mocny i da sobie radę w życiu to nie musi ściemniać ,mądrzy ludzie tylko za namową ludzi dobrej wiary podejmują chęć rządzenia .
A co Kusy Kłos ściemnia gminę a ci ludki myślą że myślą .
Amen.
oszukany
oszukany 27.03.2019, 20:04
Pierwsze miejsce burmistrz Morynia funduje mieszkańcom gminy turystycznej 350 metrów od j. Morzycko nową kopalnie żwiru na 59 ha w Gądnie
Mecenas
Mecenas 27.03.2019, 23:45
Nie klam ze burmistrz, on jest przeciw, to mieszkańcy winni bo nic nie wiedzieli. To inwnestor do Gadna zlozył wniosek. Oni przed burmistrzem wszystko zatail, zeby przepchac ta najwazniejsza uchwałe. Wejdz na BIP i poczytaj, ze gdyby nie mapa to nic z ustawy nie wynika. Prosze zapamietac ze w Gądnie mieszkaja ludzie inteligentni i zrobią wszystko aby nie dopuscic do inwestycji.
oszukany
oszukany 28.03.2019, 07:13
Je,zeli to nie burmistrz to dlaczego była taka wielka tajemnica a na zaproszenie mieszkańców bał się przyjść???
WYBORCAA
WYBORCAA 27.03.2019, 19:11
PRZESADZIALEŚ PANIE AKOR ZEBY PRZYZNAWĆ TYTUŁ SAMORZĄDOWCA ROKU TYLKO DLATEGO, ŻE KTOŚ ZOSTAŁ NIM PODCZAS WYBORÓW. NIEKTÓRZY MIELI TYLKO 2 MIESIĄCE ŻEBY SIĘ SPRAWDZIĆ. TROCHĘ ZA MAŁO ABY OCENIAĆ.
Gabi i Mnieczek ex aequo.
Gabi i Mnieczek ex aequo. 27.03.2019, 20:25
Pierwsze miejsce przyznał bym Gabi za przywiązanie do koryta byle jakiego. Również Sewerynowi za niedotrzymywanie obietnic wyborczych i planów inwestycyjnych i za odkrycie, że "inwestycje są drogi a nawet bardzo drogie" co ujawnił mu w rozmowie w WARSZAWIE pan Sidor (?). Radni oniemieli na takie dictum i milczą do dziś. Także za to , że przez pięć lat nie wybudował ani jednego nowego mieszkania w gminie Gryfino ale przekaże do Mnieszkowic gminne pieniądze na budowę mieszkań dla pogorzelców. Gryfińscy pogorzelcy gnieżdżą się na OSiR.
:)))
:))) 27.03.2019, 21:31
Twój bełkot jest nie do rozczytania :))
justa
justa 27.03.2019, 18:41
Ci co w życiu nic nie potrafią nic zrobić to się pchają do koryta .
O tym mówią najbliższe rodzinne osoby .
T-Z
T-Z 27.03.2019, 17:59
Niestety nie każdy sprawdza się na tym stanowisku!!!
Cbc
Cbc 27.03.2019, 19:11
Nie tylko tz ale i w
ekspres news
ekspres news 27.03.2019, 17:50
i o co chodzi w tym newsie bo o tym wiedzieliśmy od października....
elf
elf 27.03.2019, 18:37
taki wypełniacz aby niby był ruch na stronie
pion
pion 27.03.2019, 19:13
Gdzie indziej w komentarzach Akor się chwali że codziennie ma ruch na kilkanaście tysięcy wejść na portal.
W Gryfinie niestety bez zmian
W Gryfinie niestety bez zmian 27.03.2019, 17:10
Nikitiński musi odejść!

Pozostałe