Najbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych

  • 31.03.2019, 23:08 (aktualizacja 01.04.2019, 13:40)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Najbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych
Wielu ludzi starszych boi się tamtędy przechodzić w godzinach szczytu. W ciemnościach nie lubią go też kierowcy. Dlaczego? Ponieważ na tym skrzyżowaniu dochodzi do wielu wypadków i kolizji. Jest ono niebezpieczne zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Mowa tu o przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Bolesława Chrobrego z ul. Piastów w Gryfinie. Na dodatek do dziś miejsce jest niedoświetlone. 

Niewątpliwie to najbardziej niebezpieczne przejście roku.

Kontynuujemy podsumowanie ubiegłego roku:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/31714,podsumowanie-ubieglego-roku-z-przymruzeniem-oka-tytuly-roku

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

skandal
skandal 03.04.2019, 23:34
Lampe na tym niebezpiecznym przejściu to chyba w następnej pięciolatce zamontują!
smutne to
smutne to 03.04.2019, 23:25
Oby nie doszło do tragedii. Tu potrzebne światła. I dla pieszych i dla jadących od mostu. A potem będzie "nie moja kompetencja"....
Lampa
Lampa 02.04.2019, 10:11
Ludzie nie oszukujmy się
ludzie to tez bydło nie założy żadnego odblasku i pcha się jak święta krowa na te pasy niech wszyscy mu ustępują bo przecież jest najważniejszy
Powinni zrobić taka lampe jaka jest przy sp3 (pasy obok starostwa) ciężko im np 2’5 tys wyłożyć bo zbiednieje gmina na majówkę
Ale lepiej żeby dochodziło do potrąceń
qw
qw 02.04.2019, 12:31
Spróbuj po tych muldach przy jedynce przejść, potem gadaj. A radzić odblaski w środku miasta - to faktycznie dziura zabita dechami, skoro to jedyna różnica z lasem, że pasy namalowane na jezdni...
Kierowca
Kierowca 02.04.2019, 08:31
Tu potrzebna jest sygnalizacja świetlna. Wyjechać z podporządkowanej w szczycie to sztuka.
Arn de...
Arn de... 01.04.2019, 20:53
Policzmy - idąc od łużyckiej, przejścia na B. Chrobrego ; 1 - przejście przed baszta, 2 - przejście przy Zenicie / CHYBA DLA TYCH CO KUPUJĄ W WARZYWNIAKU / - ZLIKWIDOWAĆ, 3 - przejście jak na zdjęciu /JAK ZENIT TO NIE TU/, 4 - przejście przy lotto, OK, 5 - przejście przy kościele / 30mb dalej jest ze światłami / - ZLIKWIDOWAĆ!! 6 - to ze światłami, 7 - i następne przy światłach, 8 - przejście przy dawnej Gryfenie, /SŁUŻY ZA DOJŚCIE DO ALKOHOLOWEGO KIOSKU A 30 MB PRZED, SĄ ŚWIATŁA / ZLIKWIDOWAĆ !! 9 - przejście przy murach, OK, 10 - przejście przed rondem, OK. ŁĄCZNIE 10 / było 11ste przy kantorze ale zlikwidowano / DZIESIĘĆ PRZEJŚĆ NA 250 METRACH !! TAKIE COŚ TO TYLKO W GRYFINIE !!
......
...... 02.04.2019, 06:55
i to jest właśnie to.Powiem więcej .Praktycznie od ronda do baszty prędkość bezpieczna to 10km/h. czyli jazda" jedynka ".współczuję mieszkańcom .Tyle spalin to musi organizm jakos zareagować .Ze smog ,to trudno ale praktyczne co 20 m przejście .co wolicie ?
porzuć samochód, nie będzie spalin, oszołomie!
porzuć samochód, nie będzie spalin, oszołomie! 02.04.2019, 10:09
ta, i ci jadący 10 na godzinę potrącają ludzi, co już prawie zdążyli uciec z przejścia - jak parę miesięcy temu pod Gryfeną. I jeszcze durnie "wtargnęła" - a 70 latka już prawie przeszła....
gadasz głupoty Arn...!
gadasz głupoty Arn...! 01.04.2019, 21:10
gadasz głupoty! W Szczecinie na Jagiellońskiej zlikwidowano w ogóle przejścia - i wprowadzono ograniczenie prędkości. A chyba i pieszych i samochodów więcej!
Gryfino to nie autostrada. A przejście na drugą stronę ulicy nie może być kilometrową wyprawą!
Są ludzie starsi, mniej sprawni - nie zawsze będą burmistrze pomagali jak niepełnosprawnej na wózku w kinie!
Filemon
Filemon 03.04.2019, 10:44
Gada, to papuga, on, napisał. I jeszcze - on o ptakach, Ty, o wiatrakach. On o B. Chrobrego, Ty, o Jagiellońskiej. Rozumiem, chciałeś błysnąć jako "światowiec" znający Szczecin. Ps; nie "burmistrze " a burmistrzowie. Taka mała złośliwość z mojej strony do wpisującego, chcącego pochwalić się tym, że pisać umie.
jełopku - BURMISTRZE to poprawna liczba mnoga!!! Ty przemądrzały nic na…
jełopku - BURMISTRZE to poprawna liczba mnoga!!! Ty przemądrzały nic na temat nie piszący! 03.04.2019, 17:45
A coś na temat przemądrzały roztropku? Papuga nie gada - wygłasza mowy obrończe...
A likwidacja przejść w centrum miasta bo "kierowcom trudno się jeździ" - to może niech jadą przez Schwedt albo przez Pyrzyce?
państwo burmistrzowstwo - mąż i żona:):):)
państwo burmistrzowstwo - mąż i żona:):):) 03.04.2019, 21:55
Przemądrzały, gada nie na temat i nie zna polskiego a poucza. I jeszcze rusza go słowo "burmistrze", bo jedyne co tu wyczytał i zareagował, że "burmistrzowie"...
A może "burmistrzowstwo" - w sensie mąż i żona?
ed
ed 02.04.2019, 09:38
Pomiędzy niektórymi przejściami jest 50 metrów, nie bardzo rozumiem jak ma to wpłynąć na komfort pieszych. Na Chrobrego jest zdecydowanie zbyt duże zagęszczenie przejść dla pieszych.
?
? 02.04.2019, 10:11
tak bywa na skrzyżowaniach, że przejścia są po obu stronach. Nie zauważyłeś?
Najczęściej dochodzi tu do wtargnięć
Najczęściej dochodzi tu do wtargnięć 01.04.2019, 20:47
Ja tu widzę dwa przejścia. Na środku pasów nie ma.
rozwiązanie
rozwiązanie 01.04.2019, 20:55
Bo trzeba tu zrobić rondo!
Dranie
Dranie 01.04.2019, 23:41
Imieniem jakiegoś faszysty albo brygady świętokrzyskiej.
00
00 01.04.2019, 21:30
Następne do kolekcji?
światła!
światła! 01.04.2019, 21:11
Trzeba zrobić światła! To niebezpieczne skrzyżowanie głównie dla pieszych. A trudno zwężać chodniki....
00
00 01.04.2019, 14:14
Sygnalizacja świetlna wystarczy i po strawie
wieszcz
wieszcz 01.04.2019, 15:15
jak widać to przerasta możliwości organizacyjne władz miasta i powiatu. Aż dojdzie do prawdziwej tragedii....
.
. 01.04.2019, 13:52
Wystarczy oba te przejścia na tej ulicy złączyć w jedno i ustawić je na środku . Przecież przy przystanku tez jest przejście . 2 koło siebie w bardzo bliskiej odległości .
to żeś wymyślił...
to żeś wymyślił... 01.04.2019, 15:10
jak w środku, to zrobiłbyś deptak z ulicy Piastów. To żeś wymyślił....
turysta
turysta 01.04.2019, 13:46
Jak zbudują obwodnicę Gryfina i przeniosą krajówkę, zrobić wyniesione przejścia.
tylko pytam
tylko pytam 01.04.2019, 08:26
Czy burmistrz ma władze nadrzędne, które mogą pociągnąć tego pana do odpowiedzialności za zaniedbania, za okłamane społeczeństwo, za szastanie gminnymi pieniędzmi, za ogólny brak gospodarności ? Jak należy to zrobić? Kto jest uprawniony ?
Pierwszeństwo! Najwazniejsze pierwszeństwo!
Pierwszeństwo! Najwazniejsze pierwszeństwo! 01.04.2019, 07:51
Życie oddam, zdrowie stracę, a pierwszeństwa nie oddam.
......
...... 01.04.2019, 07:20
zlikwidować to przejście .obok jest drugie ,niecałe 10 m.
to żeś wymyślił...
to żeś wymyślił... 01.04.2019, 15:13
Tylko geniusz może wymyślić - uczęszczane i niebezpieczne przejście - to je zlikwidować, będzie bezpieczne.
Na całym świecie jakoś przy skrzyżowaniach są przejścia - a tu jaśnie panom kierowcom zapomina się, że i oni sami i ich bliscy czasem chodzą po mieście?
Będą drałować i nadkładać po 150 metrów?
dziwne
dziwne 01.04.2019, 10:02
Tylko jak tam dość jak chcesz zlikwidować w tym miejscu :)))))))))))))

Pozostałe