Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Po co nam właściwie ta Unia Europejska?

  • 3.04.2019, 09:38
  • dost.
Po co nam właściwie ta Unia Europejska?
Dialog Obywatelski daje niepowtarzalną okazję do spotkania z komisarzami oraz pracownikami Parlamentu Europejskiego, urzędnikami unijnymi czy Posłami do Parlamentu Europejskiego. Przybiera on formę debaty publicznej, podczas której każdy mieszkaniec może zadać pytanie gościowi.

Piętnasta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego to doskonała okazja aby zastanowić się w jaki sposób na przestrzeni lat wyglądała obecność Polski we wspólnocie oraz jaka jest jej przyszłość. Zastanowimy się co Unia Europejska robi dla młodych? Jak wygląda życie poza Unią Europejską? Czy Unia jest w stanie obronić nas przed kryzysami związanymi z klimatem, migracjami czy globalizacją? No i najważniejsze: co uczestnictwo w Unii Europejskiej oznacza dla Szczecina i Pomorza Zachodniego?

Już 15 kwietnia spotkamy się z rodowitą szczecinianką, Iwoną Lisztwan, która od 15 lat pracuje w Komisji Europejskiej. Iwona Lisztwan jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła filologię angielską oraz doktorat z ekonomii na Uniwersytecie w Newcastle. Od 1996 roku zajmuje się sprawami Unii Europejskiej, początkowo akcesją Polski do Unii Europejski, funduszami rozwoju wsi (SAPARD), a następnie, już w Brukseli, programami rozwoju obszarów wiejskich. Od 2011 roku pracuje nad procesami dalszego rozszerzenia UE (szczególnie w kontekście Turcji oraz krajów bałkańskich).

Organizatorem spotkania jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin.

Paulina Rudź, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin
dost.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Każdy
Każdy 5.04.2019, 07:50
kto twierdzi, że rozwijamy sie dzięki unii albo kłamie, albo nie wie, po co ona powstała.
nerwuś
nerwuś 4.04.2019, 23:09
Kombatanci dobrej zmiany już grzeją tam miejsca w oczekiwaniu.
Polak z Polski
Polak z Polski 4.04.2019, 22:12
Unia nie jest potrzebna Polsce tylko Niemcom i Francuzom ,żeby mogli rozkradać Polskę!!! Anglicy się nie dali teraz kolej na Polskę!!!
Też Polak.
Też Polak. 4.04.2019, 22:36
Tobie Unia nie potrzebna bo pewnie nigdy i nigdzie... poza twoją wioche nosa nie wysadziles....A jaka to Europa zła i Polakom niepotrzebna.. wcisnęli ci z TVP albo TV Trwam....Poki co to Polska z tej Uni najwięcej bierze.
Fakt
Fakt 4.04.2019, 19:57
Czy to nie szkopy były powodem zapaści i zrujnowania Polski na dziesięciolecia?Sowieci też zrobili swoje
Napo Leon
Napo Leon 4.04.2019, 12:29
Unia jest po to aby eliminowac z życia społecznego wizjonerów, alkoholików czy innych megalomanów.


Dlatego Nikitiński musi odejść!
!!!
!!! 4.04.2019, 13:05
Alkoholik ale trzeźwiejący. . No i szkoła w rodzinna w Chwarstnicy nie strajkuje.
rolnik biurokrata
rolnik biurokrata 4.04.2019, 12:11
unia jest po to aby rolnik nie mógł siać to co chce nawozów siać ile chce i zamiast zająć się uprawą ziemi wypełnia jakieś głupie papiery które nie nadają się nawet do podtarcia d...
Współczuję głupocie
Współczuję głupocie 4.04.2019, 08:21
W tych prostackich komentarzach antyunijnych, wysławiaja się pseudo inteligenci, którzy nie wiedzą jakim biednym, brudnym krajem była Polska.. A jak wygląda dzisiaj za unijne miliardy? .. . Ludzie podróżują po świecie, pracują gdzie chcą , co kiedys było niemożliwe. Ale tym ogranicznik ta wolność i możliwości nie są potrzebne.
Polska wieś przed UE
Polska wieś przed UE 4.04.2019, 13:01
Gnój na środku podwórza wokół studni to była powszechność. Do dziś utarło się, że gnój to zapach wsi.
kiwik
kiwik 4.04.2019, 09:03
Jak taka propaganda TVpIS leci to co się dziwisz?
... głupi i po szkodzie....
... głupi i po szkodzie.... 4.04.2019, 08:14
Judasze dowiedzą się, jak to walnie
Koki
Koki 3.04.2019, 23:02
Po to by dawała pieniądze gdyby nie ona bylibyśmy w tyle jak np Ukraina
kod
kod 3.04.2019, 21:34
kogo to obchodzi? propaganda
88
88 3.04.2019, 20:21
Do tego poniżej - ty Imbecylu nie jesteś Polakiem, ale narodowo-socjalistycznym kato-kwaczystowskim 'polaczkiem'. Gnidą, za którą
normalni ludzie muszą się wstydzić. Szmaciarzu jeden, potomku wschodnich, zapijaczonych ścierwojadów.
Myslenie boli
Myslenie boli 4.04.2019, 08:13
Czytasz to, co piszesz?
Polak
Polak 3.04.2019, 18:46
Unia to ,,twór,, niemiecki. Niech obliczą ile zyskały Niemcy okradając kraje nowo wstępujace do UE. Rządzą tam zdrajcy,,Oskar,, , potomki ss manów, pijacy, którzy robią to co chcą Niemcy. Nikt ich nie wybierał a mają dużo do powiedzenia. Komunistyczny twór Niemców ze STASI
Ten co nie zapomniał
Ten co nie zapomniał 4.04.2019, 08:38
Jolopie Niemcy to był jeden z najbogatszych krajów świata.. W Polsce ludzie drabiniastymi wozami i koniami jeszcze jeździli przed Unią, a tam Mercedesami... Dzięki Uni i przede wszystkim pieniądzom Niemców...i tu jeżdżą Mercededy.A ludzie mogą na Majorce wypoczywać..i pracować gdzie chcą .
2003
2003 4.04.2019, 08:15
TAK!
Też Polak ale myślący.
Też Polak ale myślący. 4.04.2019, 08:10
Twoja ciemnota nie na granic Niemcy przed Unią były mlekiem i miodem płynącym krajem.. Ci co jeździli tan w 80 tych latach wiedzą . A jakim Polska zacofanym, brudnym i biednym za***m byla twój ograniczony móżdżek nie jest w stanie sobie wyobrazić.
Heil Donald
Heil Donald 3.04.2019, 17:50
Unia jest do ochrony złodziei z POKO i PSLu.
krok
krok 3.04.2019, 18:06
Śledzę twoje wpisy i myślę, że jesteś upośledzony.
polexit
polexit 3.04.2019, 15:00
Po co nam właściwie ta Unia Europejska? Żeby debile ktorzy siedzą w jej parlamencie wciskali nam kit ze slimak to ryba a marchew to owoc.Przy okazji czy ktoś wie jak odgonić swinie od koryta?
precz z ruską V kolumną!
precz z ruską V kolumną! 3.04.2019, 17:18
to dlatego wybiera się tam połowa polskiego rządu?

polexit Dzisiaj, 15:00 debile ktorzy siedzą w jej parlamencie
ten co liczy
ten co liczy 3.04.2019, 20:50
Dlatego wybierają się do jewrokołchozu dla fruktów, przeciętnie jewroposeł zarabia tam rocznie ok. milion złotych, warto ?
90 % nadwyżki budżetowej ujni trafia do niemiec, prosty wniosek, to niemiecki anschluss, przejęli durną Europę bez wystrzału !!!
Ryży kudła
Ryży kudła 3.04.2019, 14:42
Po co nam właściwie ta Unia Europejska?To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?
europejczyk
europejczyk 3.04.2019, 16:33
bredzisz chłopie
oczywiste wymogi
oczywiste wymogi 3.04.2019, 14:21
Unia jest po to aby Nikitiński musiał odejść!
niemobilny
niemobilny 3.04.2019, 11:31
To niech przyjedzie do Gryfina!

Pozostałe