Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 18:13

Nasi na XI Mistrzostwach Kołobrzegu w pływaniu

W dniach 6-7 kwietnia 2019r. w Kołobrzegu odbyły się XI Mistrzostwa Kołobrzegu w pływaniu. W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników i zawodniczek z 16 klubów z całej Polski. UKP „Marlin” wystawiło 28-osobową reprezentację, która przywiozła 26 medali, w tym 6 najcenniejszych, 10 srebrnych i 10 brązowych. Było to ważne wydarzenie szczególnie dla najmłodszych zawodników, którzy rywalizowali w pierwszym bloku zawodów, bowiem były to dla nich pierwsze tak duże zawody.

Autor: PR

Najmłodsze dzieci rywalizowały na dystansie 25m. W kategorii 7 lat i młodsi fantastycznie zaprezentował się najmłodszy w naszej ekipie i najmłodszy zawodnik całej imprezy czteroletni Igor Małolepszy, który wywalczył 13 miejsce na dystansie 25m z przyborem. Jednocześnie został uhonorowany przez organizatorów złotym medalem. Ksawery Czerlikowski dopłynął na 4 miejscu na dystansie 25m z przyborem. Hubert Malecki wywalczył 5 miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym i 6 na 25m z przyborem. Adrianna Kozieł dopłynęła na 5 miejscu na dystansie 25m z przyborem i 9 na 25m stylem grzbietowym. Natalia Kuliś była 11 na dystansie 25m grzbietem i 13 na 25m z przyborem.

Wśród ośmiolatków najlepsza była Julia Świeboda, która dwukrotnie stanęła na drugim stopniu podium za dystans 25m stylem dowolnym i 25m motylkiem, w kategorii OPEN i była 7 na dystansie 25m grzbietem. Konrad Czerlikowski zajął 2 miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym, 3 na 25m stylem dowolnym i 4 na 25m motylkiem, w kategorii OPEN. Wiktoria Grzegorska uplasowała się na 5 miejscu na dystansie 25m stylem grzbietowym, 6 na 25m motylkiem, w kategorii OPEN i 7 na 25m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej, w tym bloku, Hanna Kruk dwukrotnie znalazła się tuż za podium na 4 miejscu po przepłynięciu dystansu 25m stylem klasycznym i 25m motylkiem, w kategorii OPEN i na 8 miejscu na dystansie 25m stylem dowolnym. Tymoteusz Tarczyński uplasował się na 4 miejscu na dystansie 25m żabką, 5 na 25m motylkiem, w kategorii OPEN i 6 na dystansie 25m stylem dowolnym.

Po pierwszym bloku z dorobkiem 4 medali nasz klub zajmował 7 miejsce. Dorobek ten powiększyła o kolejne 13 medali starsza ekipa, która startowała w drugim bloku tego dnia.

Jedyny nasz przedstawiciel w kategorii 10 lat Mikołaj Rosiak stanął na najwyższym stopniu podium za dystans 50m stylem grzbietowym i na drugim stopniu podium za dystans 100m stylem dowolnym.

Wśród jedenastolatków Szymon Serafin zajął 1 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym. Kacper Kubiś dopłynął na 6 miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym i 15 na dystansie 100m stylem dowolnym. Bartłomiej Prokopowicz był 7 na dystansie 100m stylem zmiennym i 11 na 100m stylem dowolnym.

Najliczniejszą grupę naszej reprezentacji stanowili dwunastolatkowie. Najlepsza z nich była Aleksandra Szewczuk, która dopłynęła 1 na dystansie 50m grzbietem i 2 na dystansie 100m stylem dowolnym. Weronika Małolepsza była dwukrotnie 5 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 100m stylem dowolnym. Miłosz Wróbel stanął na najniższym stopniu podium za dystans 50m stylem grzbietowym i był 8 na 100m stylem dowolnym. Jan Staszak dopłynął 5 na dystansie 100m stylem klasycznym i 6 na 100m stylem dowolnym. Oliwia Linkowska zajęła 7 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 17 na 100m stylem dowolnym.

W kategorii 13 lat Celestyna Szulc zajęła 1 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i 2 na dystansie 100m stylem dowolnym. Adrianna Gniłka dopłynęła 2 na dystansie 100m stylem klasycznym i 3 na dystansie 100m stylem dowolnym. Mateusz Rozmiarek był dwukrotnie 3 na dystansie 100m stylem dowolnym i klasycznym.

Zuzanna Zawada rywalizowała w kategorii 14 lat i zajęła 4 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym i 6 na dystansie 50m stylem grzbietowym.

W najstarszej kategorii wiekowej 15-16 lat Aleksander Chróściak był dwukrotnie 6 na dystansie 100m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Kacper Jastrowicz dopłynął na 5 miejscu na dystansie 50m grzbietem i 7 na 100m stylem dowolnym. Krzysztof Rosiak zajął 7 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 8 na 100m stylem dowolnym. Jakub Iliński był 8 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 9 na 100m stylem dowolnym.

Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta w składzie: Krzysztof Rosiak, Aleksandra Szewczuk, Weronika Małolepsza i Aleksander Chróściak, która wywalczyła 3 miejsce na dystansie 4x50m stylem dowolnym. 5 miejsce na tym dystansie wywalczyła sztafeta w składzie: Jakub Iliński, Oliwia Linkowska, Celestyna Szulc i Kacper Jastrowicz. A tuż za nimi dopłynęła sztafeta w składzie: Mateusz Rozmiarek, Zuzanna Zawada, Adrianna Gniłka i Szymon Serafin.

W trzecim bloku, drugiego dniu zawodów nasza ekipa liczył 7 osób, ale do dorobku medalowego z poprzedniego dnia dołożyła kolejne 9 medali. W ten sposób utrzymała 4 pozycję w rankingu medalowym, wywalczoną dnia poprzedniego. Ustąpiliśmy miejsca tylko tak dużym ośrodkom jak Koszalin i Kołobrzeg.

Mikołaj Rosiak stanął na drugim stopniu podium za dystans 50m stylem dowolnym i tuż za podium na 4 miejscu za dystans 50m stylem klasycznym, zaś w kategorii OPEN na dystansie 200m stylem dowolnym, gdzie był najmłodszym zawodnikiem tego dystansu zajął 19 miejsce.

Aleksandra Szewczuk była dwukrotnie druga na dystansie 50m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym. Weronika Małolepsza była 2 na dystansie 50m stylem motylkowym, 4 na 50m stylem dowolnym i 10 na dystansie 200m stylem dowolnym w kategorii OPEN. Wiktoria Iwan, która dołączyła do naszej ekipy w drugim dniu, była 7 na dystansie 50m stylem klasycznym, 11 na 50m stylem dowolnym i 15 na dystansie 200m stylem dowolnym w kategorii OPEN.

Mateusz Rozmiarek był najlepszy na dystansie 50m stylem motylkowym, 3 na 50m stylem klasycznym i 10 na dystansie 200m stylem dowolnym w kategorii OPEN. Adrianna Gniłka wywalczyła złoto na dystansie 50m stylem klasycznym, 7 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 11 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym w kategorii OPEN .

Krzysztof Rosiak dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium za dystans 50m stylem klasycznym i dowolnym i był 9 na dystansie 200m stylem dowolnym w kategorii OPEN.