Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne 2019 - Koalicja Obywatelska
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne od redakcji
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino
Życzenia wielkanocne 2019 - Nadleśnictwo Gryfino

Wiceburmistrz Nikitiński o strajku nauczycieli

  • 9.04.2019, 00:18 (aktualizacja 09.04.2019 02:07)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wiceburmistrz Nikitiński o strajku nauczycieli
-W gminie Gryfino strajk odbywa się we wszystkich placówkach, z wyłączeniem Przedszkola nr 1 i Szkoły Muzycznej. Tym niemniej, w strajku bierze udział część pracowników, pozostali świadczą pracę. Wszystkie dzieci, które przyszły dzisiaj do przedszkoli i szkół zostały przyjęte. Nie odbyły się zajęcia dydaktyczne, z jednym wyjątkiem, dzieci spędzały jednak czas pod opieką pracowników świetlic lub innych pracowników placówek - poinformował nas w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. zastępca burmistrza Gryfina Paweł Nikitiński.

Stanowisko gminy w sprawie strajku pozostaje jasne, prawa strajkujących i ich obowiązki winny być realizowane w oparciu o przepisy. Dotyczy to zarówno dyrektorów jednostek jak i strajkujących. Wszelkie decyzje w miejscu pracy należą do dyrektora jako zwierzchnika służbowego. Zajęcia, które alternatywnie przygotowała gmina przedstawiają się następująco:

1. C.W. „Laguna” – darmowy wstęp dla uczniów w wieku 11-18 lat za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej w godzinach 9.00 – 13.00 (ostatnie wejście o godzinie 12.00);

2. Biblioteka Publiczna w Gryfinie oraz Filie Biblioteki – zajęcia w godzinach 8.00 – 15.00;

3. Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17, ul. Bolesława Chrobrego 48 oraz Świetlice Wiejskie – zajęcia w godzinach 9.00 – 14.00 - dodaje zastępca burmistrza 

Paweł Nikitiński.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (395)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ilona
Ilona 16.04.2019, 22:34
My rodzice mamy 26 dni urlopu a dzieci w każde święta,ferie,wakacje i co my mamy zrobić.Może PIS dołoży po 20 dni urlopu.
Elektriker
Elektriker 16.04.2019, 22:54
Ja mam 30 dni urlopu wypoczynkowego i do tego 150 godzin na zeitkoncie :-) No i urlopowe płacą pół pensji ekstra
Leo
Leo 14.04.2019, 11:13
Żeś pan polityczny trup:)
popierajaca
popierajaca 12.04.2019, 23:22
Bardzo dobrze nauczyciele, walczcie o polską szkołę i godność dla siebie.
Robi
Robi 12.04.2019, 11:53
Dlatego na to wszystko ,,o co chodzi?" nauczyciele mają do dyspozycji w tygodniu 40 godzin. Więc O co ten hałas? Trzymajmy się Karty Nauczyciela.
filip z konopi...
filip z konopi... 12.04.2019, 12:18
??? No to czemu pisowskie trolle mówią że jest inaczej, niż ty mówisz? Odwaliło ci, czy wytrzeźwiałeś po tygodniu i nie spojrzałeś w kalendarz?
Gość
Gość 12.04.2019, 10:40
Myśliciel, myśli co by tu jeszcze [email protected]ć w tym Gryfinie, co za cep
Prawdziwy nikotyniaz. Podobno trzeźwieje.
Prawdziwy nikotyniaz. Podobno trzeźwieje. 11.04.2019, 19:41
To ten IQ 80. On nic nie rozumie.
rodzic
rodzic 11.04.2019, 10:52
A o dzieciach przedszkolnych jak zwykle Nikitinski zapomniał. Dlaczego na basen bezpłatnie nie mogą wejść dzieci młodsze niż 11 lat. Myślę że spore grono rodziców skorzystaloby z tej propozycji. KOLEJNY BUBEL NASZYCH WŁADZ
topielec
topielec 11.04.2019, 11:03
Nikitiński musi odejść skoro uważa że niepracujący rodzice nie powinni za darmo chodzić na Lagunę ze swoimi przedszkolakami!
Robi
Robi 11.04.2019, 09:03
Hola , hola! Zabiera do domu i sprawdza, albo przygotowuje konspekty, poza pensum(18h), bo ma 40 h tydzień pracy!? Sic! Trzymajmy się faktów.

Zgodnie z art. 6 ustawy Karta Nauczyciela nauczyciel jest zobowiązany do realizacji zadań związanych z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły. Obowiązki te nauczyciel wykonuje w ramach czasu pracy ustalonego w art. 42 ust. 1 tej ustawy. W myśl tego przepisu czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.

Na tygodniową normę czasu pracy (40 godzin) nauczyciela składają się:

• pensum,

• inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły i związane z obowiązkiem samokształcenia lub doskonalenia zawodowego.

W ramach 40-godzinnego tygodnia pracy nauczyciel nie tylko realizuje zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, ale również wykonuje inne czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, np. bierze udział w posiedzeniach rady pedagogicznej, ocenia prace uczniów.

Nauczyciel może być zobowiązany ponadto przez dyrektora szkoły do wykonywania określonych prac, których zakres obejmuje realizację zajęć statutowych szkoły, takich jak np. spotkania z rodzicami, które również powinny być rozliczane w ramach obowiązującej nauczyciela normy czasu pracy - 40 godzin na tydzień, gdyż są realizacją zadań statutowych szkoły.

Zajęcia edukacyjne prowadzone z uczniami zawarte są w ramowym planie nauczania.

"ocenia prace uczniów" tego zwykli śmiertelnicy nie wiedzą!To po co to larum? To wynika z Karty Nauczyciela. 18 h muszą spędzić przy "tablicy". A za udział w komisjach egzaminacyjnych pobierają wynagrodzenie. A jako opiekunowie wycieczek z klasą jadą często bezpłatnie. Tak to duża odpowiedzialność, ale jest kilku do pomocy. Lekarz też jest odpowiedzialny za swoich pacjentów i to jest oczywiste.
o co ci chodzi?
o co ci chodzi? 11.04.2019, 16:42
"bezpłatnie" - to wyżywienie i noclegi mają i kierowcy autobusu i pilot i czasem przewodnik. Tylko oni dostają jeszcze wynagrodzenie - i to normalne.

Nie bardzo wiem, o co ci chodzi, bo przecież właśnie istotą problemu jest mówienie że "nauczyciel ma 18 godzin pracy w tygodniu" - co jak sam przyznałeś nie jest prawdą.

Ponieważ nie da się wyliczyć i określić czasu pracy nauczyciela poza prowadzeniem lekcji - ustawodawca pozostawił to do autoregulacji - w sumie nieco podobnie jak osobom na kierowniczych stanowiskach albo w zawodach twórczych...

Stąd za to, że nauczyciel dłużej przygotowuje lekcję (bo na przykład wykonuje jakąś pomoc czy pracę - przy nauce plastyki, albo przygotowuje partyturę do wykonania zespołowego itp, itd)( - nie dostaje nadgodzin - podobnie jak nie dostaje "nadgodzin" za bycie odpowiedzialnym za dzieci na wycieczce przez trzy dni - praktycznie 24 godziny na dobę. Bo nawet noc nie zdejmuje z nauczyciela odpowiedzialności.

Więc ustawodawca niejako "zdjął" z siebie obowiązek liczenia czasu pracy uznając, że praca ta ma charakter częściowo twórczy, częściowo nieregularny, więc nauczyciel sam sobie ustala okres wykonywania obowiązków, które nie polegają na kontakcie z uczniami czy rodzicami...

Żądanie wysuwane przy okazji strajków żeby nauczyciel spędzał w pracy czas od 7.30 do 15.30 jest niewykonalne - tak z punktu widzenia organizacyjnego i kosztowego (właściwa do charakteru obowiązków organizacja miejsc pracy - miejsce i wyposażenie) jak i regulacji życia szkolnego - wywiadówki, spotkania nauczycieli, rady, zajęcia pozaszkolne itp.

Tym bardziej, że wciąż są szkoły, w których lekcje trwają "na dwie zmiany".

No i przy takiej organizacji, kazdy wyjazd na konkurs, olimpiadę przedmiotową, zawody, każdy wyjazd na wycieczkę wymagałby osobnego rozliczania czasu pracy - i związanego z tym liczenia nieprzekraczalnych limitów dobowych, tygodniowych miesięcznych itp - co równiez wiązaloby się z wypłatą nadgodzin, "odbieraniem wolnego" - równiez praktycznie niemożliwym w szkole - przeciez lekcji się nie zawiesi...
gryfinka
gryfinka 11.04.2019, 08:50
Trzeba przyznać, że nasze władze odczas strajku zachowują się w porządku.
pensum +
pensum + 11.04.2019, 11:05
Precz z tymi kodziarskimi kolaborantami!
......
...... 11.04.2019, 13:52
paszoł won swołocz pisowska
Qtaz
Qtaz 11.04.2019, 00:14
No właśnie. To dlaczego nauczyciel ma zabierać dokumenty jakimi są sprawdziany do domu i tam sprawdzać. Tylko dlaczego jak cały piszę o pracy w miejscu pracy to minusy inikt nie napisał, że to sprawdzanie itp w domu jest złe? Wychodzi na to, że pasują im takie warunki. 18h w tygodniu pracy i raz na tydzień sprawdzanie katrkówek a później gorzkie żale bo jak to źle bo to czy tamto. Kur... Mać jak pielęgniarki wieczne płaczki. Nie pasuje to spier... Do Lidla lub intern... Zero odpowiedzialności i pieniądze większe. I
......
...... 11.04.2019, 05:41
przypadek beznadziejny.nawet elektrowstrząsy nie pomogą .No i ten elegancki Qtaz.
"pielęgniarki wieczne płaczki"????
"pielęgniarki wieczne płaczki"???? 11.04.2019, 01:16
Dziecko – to że tobie „pani” sprawdzi raz w tygodniu kartkówkę – myślisz że jesteś pępkiem świata a pani ma jedną jedyną klasę?
Stwórz warunki jakie ma urzędnik w urzędzie, żeby nauczyciel miał gdzie pracować w ciszy i spokoju – przygotowywać się do lekcji, wypełniać dokumentację itp. – komputery, biurka, szafy, lampy, fotele biurowe itp.

Albo posadź pół urzędu na miesiąc między sesjami w sali obrad rady gminy czy powiatu. Zobaczymy, czy będą zadowoleni...

Tylko dzieciak nie znający życia może napisać, że pracownik marketu ma "zero odpowiedzialności"...
ALE CO PRZY TYM TEMACIE ZAWINIŁY CI PIELĘGNIARKI???


Kur... Mać jak pielęgniarki wieczne płaczki. Nie pasuje to spier... Do Lidla lub intern... Zero odpowiedzialności i pieniądze większe
skąd nagle pielęgniarki? - ano stąd...
skąd nagle pielęgniarki? - ano stąd... 11.04.2019, 16:45
Pielęgniarki - trauma Jarosława z czasów pierwszego rządu PiS... Pamiętacie "białe miasteczko" zachowanie prezesa, protest w siedzibie premiera?
Sebek
Sebek 10.04.2019, 22:34
Mnie to zastanawia dlaczego ludzie decydują się na pracę nauczyciela i kształcą się w tym kierunku jak wiadomo, że zarobki liche. Powołanie tak jak księża? Haha. Tylko, że ksiądz wyciągnie pieniądze od ludzi którzy wierzą w tą bajkę a nauczyciel nie ma jak i od kogo wyciągnąć.
pamiętam
pamiętam 12.04.2019, 23:23
Jak ktoś podejmował tę decyzję w 2012 r. to wtedy było najlepiej!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 10.04.2019, 18:07
jude circus adamczyk wam to wyjaśni ha ha ah https://youtu.be/TBYqf79QM-o
Qtaz
Qtaz 10.04.2019, 17:37
W pi. Z. D. U wszystkich pozwalniać i nowych przyjąć za większe pieniądze. Jaka stawka godzinowo wychodzi nauczycielom?
:)
:) 10.04.2019, 18:24
Pewnie mniejsza niż Sawarynowi. Urząd czynny od 7.30 do 15.30 - ile godzin w nim spędza za swoje zarobki? A ile zarabia za godzinę pobytu?
stawka godzinowa
stawka godzinowa 10.04.2019, 23:03
Strażacy też pracują tylko po kilka godzin w miesiącu gasząc pożary bo zwykle siedzą w remizach i się obijają ?
chichot
chichot 10.04.2019, 23:53
chi chi - znaczy Sawaryn, jak go nie ma w urzędzie to się obija, czy gasi pożary? Która to jego stawka?
Y
Y 10.04.2019, 23:13
Tak jak w wielu miejscach pracy jest też czas na obijanie. Ale są na miejscu. W szkolnictwie też powinno być tak. Praca w miejscu pracy.
chichot
chichot 10.04.2019, 23:55
Tylko dobuduj pawilony biurowe do szkół, żeby mieli takie stanowiska pracy, jak urzędnicy:)
A szkoła zamykana o 15.30 też jest ciekawa...
Qtaz
Qtaz 10.04.2019, 18:46
No to pomogłeś człowieku... Tak z ciekawości pytam bo nauczyciele płaczą, że mało zarabiają drudzy im zarzucają, że 18 godz czy ile tam tygodniowo pracują. Ci pierwsi odbijają piłeczkę tym, że w domu też pracują, sprawdzają sprawdziany i tak naokoło. Ale nikt nie napisał jaka to jest realna kwota netto za godzinę.
taka prawda
taka prawda 10.04.2019, 19:21
A jak to wyliczysz? Na przykład z polskiego - jeden uczeń napisze na 3 strony, drugi na 5. Jeden czytelnie, drugi nabazgroli. Jeden płynnie i "bez dotknięcia czerwonego flamastra", drugi z błędami. I jak policzyć "netto" za pracę? Od ucznia? Od strony?

To samo z przygotowaniem do lekcji. Raz dłużej, raz krócej...

I oczywiście dochodzi też sprawa cech nauczyciela. Ale z kolei - jeden czyta i sprawdza wolniej, drugi szybciej - a efekt podobny. Mówię o prawdziwych nauczycielach, bo oczywiście jak w każdym zawodzie są i tacy, którzy swojej pracy nie szanują. No ale w urzędach też takich znajdziesz.

A z Sawarynem jest taka różnica - że w godzinach 7.30 15.30 powinien być w pracy - bo urząd wtedy jest czynny, a on tym urzedem zawiaduje. I ludzie, powinni miec z nim możliwość kontaktu.

No i ma wygodny gabinet do cichej pracy "biurowej" - czego o szkole powiedzieć nie można...
Qtaz
Qtaz 10.04.2019, 19:39
W szkolnictwie to jest patologia. By należało zrobić 8 godzin pracy w szkole i tak żeby pracy do domu nie zabierać. I o to nauczyciele powinni walczyć przede wszystkim a nie o wyższe pieniądze. A nawet nikt nie mówi ile zarabia. Co z tego, że podniosą zarobki jak dalej będzie patologia i siedzenie do nocy nad sprawdzian ami itp. Praca powinna być w zakładzie pracy, w tym przypadku w szkole. Dzwonek dzwoni i dziękuję idę do domu do rodziny. Resztę jutro.
taka prawda
taka prawda 10.04.2019, 19:50
Tylko że wtedy trzeba byłoby stworzyć obok każdej szkoły pomieszczenia biurowe z gabinetami do pracy dla nauczycieli porównywalnymi do tych, które mają urzędnicy.
A i trudno sobie wyobrazić szkołę zamykaną o 15.30...
Qtaz
Qtaz 10.04.2019, 19:57
Trudno Wam wyobrazić sobie bo jesteście przyzwyczajeni do takiej pracy w domu po nocach. Można przecież przy jednym długim stole siedzieć i każdy robi swoje. Ale zaraz by były pogaduchy, kawki ploteczki i później o kur... Nie zdążyliśmy posprawdzać.
dorośnij!!!
dorośnij!!! 10.04.2019, 21:24
Nie – nie można. Stanowisko pracy biurowej ma pewne standardy – oświetlenie, przestrzeń minimalna, powierzchnia itp. Nawet w korporacjach przestrzegają. A im bardziej praca twórcza – tym więcej miejsca potrzeba.

Urzędników nie posadzisz na sali obrad gminy, żeby ich tam pół UMiGu urzędowało „przy długim stole” – w końcu sesja rady jest tylko raz w miesiącu przez parę godzin...
A przecież to byłaby taka oszczędność - a resztę budynku wynająć...

Zresztą – sekretarka w szkole nie siedzi w pokoju nauczycielskim, tylko ma swoje stanowisko pracy!
Qtaz
Qtaz 10.04.2019, 22:48
No fakt ale wszystko by można załatwić tak aby było zgodne z przepisami dotyczącymi pracy biurowej. Ale czy szkolnictwo nie powinno być zorganizowane w taki sposób aby nie brać pracy do domu? W wielu miejscach nauczyciele piszą, że tak jest. I według mnie powinni walczyć o reorganizację tego całego bajzlu a dopiero po tym o podniesienie zarobków. Pani z urzędu też by chciała pracować po 18h w tygodniu, zabrać stos papierów do domu i porządkować, wypełniać itd.
Strajk jak najbardziej popieram ale np. w urzędzie skarbowym, sądzie czy w urzędzie pracy też ludzie pracują za niecałe 2 tyś i to za 40h tygodniowo. Też powinni się przyłączyć.
chichot...
chichot... 11.04.2019, 00:03
Szczególnie pani z sądu wynosząca papiery "do porządkowania" by zainteresowała niektórych "klientów" sądów:)
Coś w tym jest - szkoła otwierana o 7.30 a zamykana o 15.30. Ale koszty dostawiania biurowców - wyposażenia stanowisk - komputery, biurka itp - część by pewnie nie dożyła czasu, w którym ty mówisz, że "wtedy mogą żądać podwyżki"...

Tym bardziej, że przecież pracują i teraz i potem..

Tylko kto prowadziłby zajęcia pozalekcyjne?
Qtaz
Qtaz 11.04.2019, 00:14
No właśnie. To dlaczego nauczyciel ma zabierać dokumenty jakimi są sprawdziany do domu i tam sprawdzać. Tylko dlaczego jak cały piszę o pracy w miejscu pracy to minusy inikt nie napisał, że to sprawdzanie itp w domu jest złe? Wychodzi na to, że pasują im takie warunki. 18h w tygodniu pracy i raz na tydzień sprawdzanie katrkówek a później gorzkie żale bo jak to źle bo to czy tamto. Kur... Mać jak pielęgniarki wieczne płaczki. Nie pasuje to spier... Do Lidla lub intern... Zero odpowiedzialności i pieniądze większe.
"pielęgniarki wieczne płaczki"????????
"pielęgniarki wieczne płaczki"???????? 11.04.2019, 01:17
Ale co ma odpowiadać? Ty się wolisz uczyć w domu, czy na szkolnym korytarzu? Stwórz miejsce do pracy – gabinety, komputery, fotele biurowe, szafy, lampy. Potem pytaj nauczycieli, co wolą. Bo samorządy też wolą nie wydawać tych pieniędzy na „biura nauczycielskie”...


Dzisiaj, 00:14 Kur... Mać jak pielęgniarki wieczne płaczki. Nie pasuje to spier...
Robi
Robi 10.04.2019, 11:55
Nauczyciele mają 37% ulgi na PKP , dodatek motywacyjny, pieniądze za wychowawstwo, zastępstwo i najniższe pensum w UE, dużo wolnego itp.Wiedzieliście o tym?Chyba trochę za dużo żądają? A inne grupy zawodowe?np pracownicy kultury, oni nie mają siły przebicia,bo kogo dzisiaj to obchodzi?Nie mają nocnych dyżurów jak lekarze,no chyba,że nad dziennikiem😉
Do Robi
Do Robi 14.04.2019, 18:33
Pociągiem jeżdżę raz w roku. Faktycznie, wielka "ulga.". Dodatek za wychowawstwo ma nie każdy a teraz wynosi on 50 zł... Zastępstw nie ma płatnych, nie siej fermentu. Dodatek motywacyjny? A w zakładach pracy nie ma premii? Zaręczam cię, że są większe niż dodatki motywacyjne. Dużo wolnego? Nie ja. Nie ma wolnego matematyk czy polonista. Co ty tam wiesz o pracy w szkole, jakie kawki, jakie herbatki? Nie mam czasu na to. Przerwy spędzam na dyżurach. Można jeszcze więcej pisać, ale po co, skoro inni wiedzą lepiej..
Matka
Matka 14.04.2019, 20:40
Matematyk albo polonista musi udzielać mniej korepetycji. Wówczas wolne się znajdzie :)
Pikuś
Pikuś 11.04.2019, 17:48
to trzeba było chodzić do szkoły potem na studia i zostać nauczycielem skoro to tak kolorowo jest. Zakuta pało.
do pisowskiej "szczujni" - jak nazywają pisowcy innych...
do pisowskiej "szczujni" - jak nazywają pisowcy innych... 10.04.2019, 12:36
kto jeszcze ma zniżki i w jakiej wysokości - na pociągi (nie tylko regionalne), na prąd?
"im się to należy"...
"im się to należy"... 10.04.2019, 13:19
posłowie zdaje się za darmo - i to Intercity również. A samolotami chyba też...
do durnia.który szczuje i wyzywa
do durnia.który szczuje i wyzywa 10.04.2019, 12:53
jesteś wyjątkowo upośledzonym politycznie bałwanem,przez takich oszołomów są kłótnie,ale po 7-iu klasach to tak właśnie jest
do do durnia...
do do durnia... 10.04.2019, 13:18
"szczujnia" - to określenie pisowców na osoby, które ośmielają się mieć inne zdanie niż jedyna "siła przewodnia".

A próby szczucia społeczeństwa na różne grupy obywateli PiS już ćwiczył wcześniej - lekarzy "w kamasze", pielęgniarki które w siedzibie rządu protestowały pozbawiano możliwości higieny...
A teraz próbuje szczuć się społeczeństwo na nauczycieli...
łowca debili
łowca debili 10.04.2019, 14:47
jesteś na podium!!!durniu po 7-iu klasach!!!
:)
:) 10.04.2019, 15:55
Lepiej mieć siedem klas, niż przez siedem lat zrobić dwie....
Tusk zloczynca
Tusk zloczynca 10.04.2019, 09:56
Długo zastanawiałem się po co ten żołnierz wybija szyby w oknach samolotu. Dwie możliwości - ta pierwsza że chcieli nas poniżyć i pokazać jak traktują NASZ wrak jednak coraz bardziej skłaniam się ku temu, że chodziło o zatarcie śladów wybuchu: wybijali wszystkie okna aby nie było widać że NIEKTÓRE okna wyleciały w wyniku wybuchu. Bo przecież sama czynność wybijania okien nie miała żadnego sensu dla porządkowania obszaru katastrofy.
tak samo odleciane i na temat:)
tak samo odleciane i na temat:) 10.04.2019, 10:15
W Azji trwa proces zabójców brata przywódcy Korei Płn... Tropy wiodą do....
WBA
WBA 10.04.2019, 11:50
CIA
magistra vitae
magistra vitae 10.04.2019, 09:34
Rocznica śmierci Lecha Kaczyńskiego - specjalisty prawa pracy (i prawa strajkowego). I Anny Walentynowicz - prześladowanej w PRL za poglądy przez ówczesną partię rządzącą...

Jakby się czuli czytając teksty o strajkujących (zgodnie z prawem!) pracownikach -żywcem wyjęte z przemówień i opracowań aktywistów PZPR?
Polka
Polka 10.04.2019, 09:33
Rozliczymy tez tych którzy na egzaminy nie przyszli . Nie bedziemy juz ich nazywac "nauczycielami" Bedziemy pamietac ich "1000" zl i ich idola Broniarza .czerwonego pederaste
Dziś majadzień macania i nie tylko.
Dziś majadzień macania i nie tylko. 10.04.2019, 11:51
Pederaści to kler.
do hitlerowskiej bojówki!
do hitlerowskiej bojówki! 10.04.2019, 09:48
Bojówka NSDAP? A "pederastów" szukaj wśród swoich. Jak zajrzysz, sprawdź kolor...
Polka
Polka 10.04.2019, 09:23
Do strajkujących (,,pożal się Boże”) wychowawców i nauczycieli! Jak wy możecie spojrzeć w oczy dzieciom i młodym ludziom, których przecież powinniście uczyć najwyższych wartości -także swoim przykładem. Co im powiecie? Dlaczego ich zostawiliście? Jedną z podstawowych i najważniejszych cech człowieka jest szeroko pojęte poczucie odpowiedzialności; za siebie… za ludzi obok nas…. za miejsce, w którym żyjemy…. za Ojczyznę.. Mówicie, że walczycie o godność nauczycieli? Wy tę godność właśnie straciliście. Przesyłam wyrazy najwyższego szacunku dla tych, którzy ,, zachowali się jak trzeba”! Mam nadzieję, że Uczniowie i Rodzice nagrodzą Ich kwiatami.
lauda
lauda 10.04.2019, 17:46
smutne to co piszesz .Jestem ciekaw czy ty pracujesz
dla idei i ile zarabiasz
łamistrajków nagradzała partia. Strajkujących pałowało ZOMO...
łamistrajków nagradzała partia. Strajkujących pałowało ZOMO... 10.04.2019, 09:28
"poczucie odpowiedzialności"? A jakie ty masz poczucie odpowiedzialności za nauczycieli?
Wymagasz idei? A co w zamian? Inwektywy?
Gregory
Gregory 10.04.2019, 09:18
Najbardziej paskudni wrogowie Polski i polskości potrafili w przeszłości stosować różne wyrafinowane metody. Niemcy w czasie wojny, podczas walk ulicznych, puszczali przed czołgami ludność cywilną jako żywą tarczę. "Bojownicy ZNP"-podobnie, tyle że łatwiej bo użyli dzieci.
rząd przed czolgiem też prowadzi dzieci zasłaniając własną pychę i nieudolność...
rząd przed czolgiem też prowadzi dzieci zasłaniając własną pychę i nieudolność... 10.04.2019, 09:31
Jak widać faszystami zasłaniającymi się dziećmi stał się pisowski rząd. Przy których negocjacjach z górnikami używal argumentu "dzieci będą marzły bez waszego węgla"???
Hohi
Hohi 10.04.2019, 09:06
w czerwonej lodzi i okolicach gdzie bieda glod nedza rozgoscily sie na dobre za rzadow popesel co widac bylo po braku jakichkolwiek dzialaniach remontowania czy budowania jak rowniez wielkie bezrobocie,ktore mialo kolosalny wpyw na demoralizacje otoczenia,ziejaca z kadego kata beznadzieja,brak perspektyw zniechecaly mlodych do zakladania rodzin,a byly powodem bezdomnosci,DZIE TA LODZ LODZKIE znowu jest katowane strajkiem nauczycieli z ktorych sredno wiek to 50-60 lat,a wiedza zdobywana to prlowska wiedza,znow niszczony jest mlody duch uczniow,daje im sie do zrozumienia ze nie moga zdobyc wyksztalcenia bo czerwoni nie pozwola aby odbudowal sie duch patriotyczny RZECZPOSPOLITEJ POLSKI!!!jest ogolne oburzenie ludzi na strajk nauczycieli,wlasniew takim terminie,to godzi w ich wiarygodnosc i role jako winni spelniac,NALEZY BEZWGLEDNIE OBNIZYC UPOSAZENIE NAUCZYCIELI bioroacych udzial w strajku,NIE MA PRACY NIE MA KASY!!darmozjadom sie nie placi.nadto nalezy uwzglednic po strajku wyniki nauczycielskie,jakie osogaja w nauce w mlodych ludzi ABY CHCIALO SIE IM PRACOWAC,a nie otrzymuja pensje za brak odpowiednich rezultatow!!
......
...... 10.04.2019, 09:12
a pamiętasz lata 80-te .strajki głodowe łódzkich zdrowych ,łódzkich włókniarek .gdzie one teraz są .?łódż tętniła życiem ,przemysł włókienniczy był na topie ,a teraz ,gdzie to jest?
do pisowskiego politruka
do pisowskiego politruka 10.04.2019, 09:09
Za Stalina tacy jeździli po kraju i wyjaśniali ludziom. Pokazywali wroga, winnego. Jakże blisko jest ta wypowiedź mentalności politruka...

Pozostałe