Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Problem z egzaminem gimnazjalnym mogą mieć niektóre szkoły

  • 09.04.2019, 22:17 (aktualizacja 10.04.2019, 03:43)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Problem z egzaminem gimnazjalnym mogą mieć niektóre szkoły
Na środę 10 kwietnia 2019 r. wyznaczone zostały pierwsze egzaminy gimnazjalne. Jeszcze dzisiaj do ostatniej chwili dyrektorzy kompletowali składy komisji nadzorujących przebieg egzaminów, powołując emerytowanych nauczycieli, a także inne osoby z uprawnieniami pedagogicznymi. Jednak po południu na stronie OKE w Poznaniu ukazał się komunikat, który wywołał wiele niepokoju i wątpliwości co do prawidłowości powołanych z trudem zespołów egzaminacyjnych. Czy zatem jutro wszystko odbędzie się zgodnie z planem?

Zapytaliśmy władze gmin na terenie powiatu gryfińskiego, czy w związku z trawajacym strajkiem nauczycieli jutro w ich szkołach egzaminy gimnazjalne się odbędą oraz czy są przypadki niepowołania odpowiednich składów komisji.

-W gminie Banie egzamin gimnazjalny nie jest zagrożony i odbędzie się 10 kwietnia 2019 r. – poinformował nas dzisiaj Arkadiusz Łysik, zastępca wójta gminy Banie.

- Egzamin gimnazjalny na terenie gminy Trzcińsko-Zdrój odbędzie się bez żadnych przeszkód – potwierdziła Krzysztofa Piątkowska z Urzędu Miejskiego.

- Szkoły, których organem prowadzącym jest gmina Gryfino, zgłosiły gotowość do przeprowadzenia egzaminów. Oznacza to, że we wszystkich naszych jednostkach oświatowych egzaminy gimnazjalne odbędą się w terminach ustalonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Życzę wszystkim uczniom jak najlepszych wyników – mówi zastępca burmistrza Gryfina Paweł Nikitiński.

-Egzamin gimnazjalny w gminie Chojna odbędzie się - zapewniła nas burmistrz Barabara Rawecka.

- W Zespole Szkół w Kołbaczu egzaminy gimnazjalne odbędą się. Nie brakuje osób do komisji nadzorujących. Wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska będzie członkiem komisji nadzorującej przebieg egzaminu gimnazjalnego w piątek, 12.04.2019 r. – informuje nas Paweł Kuźniar, kierownik Referatu Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich, Promocji i Oświaty w Urzędzie gminy Stare Czarnowo.

Z pozostałych gmin dzisiaj nie dotarły odpowiedzi.

 

Trwa wyścig z czasem

Jednak dzisiaj po południu na stronie OKE w Poznaniu ukazał się komunikat, który wywołał wiele niepokoju i wątpliwości co do prawidłowości powołanych z trudem wielu zespołów egzaminacyjnych.

Chodzi o tych członków zespołów nadzorujących, którzy mają być z innej szkoły lub placówki. Nie wystarczy tutaj posiadanie przez te osoby wykształcenia pedagogicznego. Trzeba jeszcze aktualnie pracować w placówce oświatowej:

„Nauczyciele, o których mowa w § 17 ust. 3a rozporządzenia MEN z 21 grudnia 2016 r. ze zmianami, zgłaszający do kuratoriów oświaty gotowość udziału w pracach zespołów nadzorujących przeprowadzanie egzaminu mogą być traktowani jako spełniający warunki określone w § 17 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia, jeśli są aktualnie zatrudnieni w szkole lub placówce (innej niż ta, w której jest przeprowadzany egzamin)”.

Dyrektorzy niektórych szkół na terenie m.in powiatu gryfińskiego muszą w związku z tym w ostatniej chwili zmieniać składy komisji, szukając osób z kwalifikacjami pedagogicznymi i zatrudnionych w szkołach w miejsce powołanych wcześniej np. emerytów-nauczycieli lub urzędników. Czy zdążą znaleźć nowych kandydatów do komisji, spełniających te wymogi?

 

W środę, 10 kwietnia br. odbędzie się egzamin gimnazjalny z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. W czwartek, 11 kwietnia br. uczniowie przystąpią do egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek, 12 kwietnia z języka obcego nowożytnego.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

......
...... 11.04.2019, 13:41
ciekawe jak by piekarz przeprowadzał egzaminy na prawo jazdy ?????
Uiy
Uiy 11.04.2019, 08:03
Biedne dzieci. Agnieszka Chylińska dobrze powiedziała?
Banany
Banany 10.04.2019, 13:24
To jest możliwe tylko w Polsce albo w jakiejś republice bananowej, w której władza panicznie boi się zagranicy i ustawicznie robi w gacie na każde tupnięcie agentury. Zresztą Polska to właśnie taka republika tuskowa, która Niemcom zastępuje kolonie
gruszki na smoleńskiej brzozie
gruszki na smoleńskiej brzozie 10.04.2019, 13:32
To już nie jest Republika Tuskowa lecz zwykły Kaczystan - lider wśród krajów czwartego świata
do putinowskiego agenta
do putinowskiego agenta 10.04.2019, 13:28
Nie to co kraina szczęśliwości, gdzie "wszyscy" wielbią lidera, "bardzo skromnego" czlowieka... I gdzie dozwolone są każde poglądy - pod warunkiem, że to poglądy lidera...
Korea Północna???
Ihgu
Ihgu 10.04.2019, 12:04
Biedne dzieci nauczyciele wstyd.
to nie nauczyciele powinni się wstydzić a politycy...
to nie nauczyciele powinni się wstydzić a politycy... 10.04.2019, 12:28
Minister zafundowała dzieciakom podwójny rocznik - a w Gryfinie nawet nie wiadomo ile klas będzie i czy starczy dla wszystkich miejsc w wybranych przez nich szkołach średnich...
proste liczenie
proste liczenie 10.04.2019, 11:45
Byle zagmatwać słowotokiem. Czyli prosto - według rządu - ile etatów zlikwidowanych? Ile pieniędzy WIĘCEJ z budżetu? Ile pieniędzy "zaoszczędzonych" na zwolnionych z pracy?
Ile etatów "zbieranych" po różnych szkołach?
Anty pełno op po kod poko czy jak oni się nazywaja
Anty pełno op po kod poko czy jak oni się nazywaja 10.04.2019, 11:24
Reformy bezpośrednie: 1) likwidacja darmowych godzin karcianych, 2) w zamian darmowych więcej płatnych godzin do dyspozycji dyrektora, 3) 1000 złotych dla stażystów, 4) od 200 do 500 zł dodatku za wyróżniającą pracę dla nauczycieli kontraktowych i mianowanych, 5) ograniczenie nadużywania umów na czas określony, 6) podwyżki płac o 12% od początków rządu PiS. Reformy ogólnospołeczne: 1) program 500 plus, 2) korepetycje bez kas fiskalnych, bez jakichkolwiek podatków! 3) niższy ZUS dla małych firm, dorabiacie latem, więcej dla Was, Reformy planowane: 1) zerowy PIT dla osób poniżej 26. roku życia, 2) niższy PIT dla wszystkich, 3) większe koszty uzyskania przychodu, Czy ja może coś przegapiłem? To jest powód do strajku! Może tak, ale nie w czasie egzaminów! Dla porównania proszę aby ktoś podał świadczenia uzyskane dla nauczycieli przez rządy Peł0! Dyrektor szkoły ma prawny obowiązek zapewnić podczas nauczycielskiego strajku zastępstwo na czas Uprawnienia Dyrektora jako pracodawcy: Art. 18. 4. Przeniesienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do innej szkoły dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego tę szkołę i za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony(…) Art. 19. 1. W razie konieczności zapewnienia szkole obsady (…) organ prowadzący szkołę może przenieść nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do tej szkoły – bez zgody nauczyciela (…) Art. 22. 1. Organ prowadzący szkołę może nałożyć na nauczyciela obowiązek podjęcia pracy (…) w celu uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć (…) w wymiarze nie większym niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć.EGZAMINÓW. Każdy rodzic może a nawet musi wymóc na dyrektorze szkoły zastępstwo dla zdających egzamin dzieci. Jeśli to nie poskutkuje należy sprawę przekazać do regionalnego i od razu do wiadomości ogólnopolskiego Kuratorium Oświaty. Można złożyć doniesienie do prokuratury. Nauczyciele ZAWSZE mogą strajkować, jednak NIGDY nie wolno im poprzez strajk łamać prawa i nałożonych na nich obowiązków.
......
...... 10.04.2019, 13:32
czyli jak za czasów stalinowskich :NAKAZ PRACY.poza tym jak jesteś tak kształcony to KO. nie potrafisz tego strawic ..czyli powrót do czasów stalinowskich .tylko skąd weżmiecie syberie na zsyłki?hahaha prymitywny tekst gościu.
proste liczenie
proste liczenie 10.04.2019, 11:48
Kłamiesz - prawo do strajku - to prawo do POWSTRZYMANIA SIĘ OD OBOWIĄZKÓW PRACOWNICZYCH - poczytaj prace profesora Lecha Kaczyńskiego...

Stąd tak samo można powiedzieć - "stoczniowcy w 1980 mogli strajkować, ale "NIGDY" nie wolno było im przerwać budowy statków....
wiatr historii
wiatr historii 10.04.2019, 11:12
Kaczystowski reżim tak jak Nikotiński muszą odejść bo swój test właśnie oblali!
Cześć
Cześć 10.04.2019, 11:08
Moralność,odpowiedzialność za nauczanie naszych dzieci i młodzieży tzw. elit nauczycielskich, które powinny być wzorem dla kolejnych pokoleń młodych Polaków zostały pogrzebane na froncie walki z rządem.Polskie elity były niszczone,mordowane poczynając od zaborów poprzez okupacje niemiecką i sowiecką po krwawe rządy komunistycznych siepaczy po tzw. wyzwoleniu...Do tego należy zaliczyć również zamach pod Smoleńskiem...Skutki tych rzezi odczuwamy do dziś...Dzisiejsze *elity* również te nauczycielskie pochodzą z tzw. awansu społecznego napakowane marksistowskimi naukami,które dziś w kołchozie UE przejęły rolę religii skrajnego lewactwa.liberałów kierujących się goebbelsowską wprost propagandą i ideologów gender...Ulica i zagranica ma obalić patriotyczny rząd,dlatego Broniarz nie przyjmie żadnych propozycji płacowych,bowiem to nie walka o pieniądze,a wojna o Polskę, o prawo do samostanowienia i wolności religii.Nikt nigdzie w świecie nie słyszał o przewodniczącym związku, który odrzuca 15 % podwyższy w jednym tylko roku i zapowiedź dalszych,a do tego popiera go olbrzymia część członków tego PO-stkomunistycznego związku Zapewne niebawem inne związki budżetówki podejmą następne strajki,by do reszty sparaliżować instytucję Państwa...Szmalcownicy i kolaboranci będący na garnuszku obcych agentur na pewno nie odpuszczą.Broniarz to neo-marksista,który dla urzeczywistnienia marksistowsko-leninowskiej idei gotowy jest poświecić dobro i przyszłość naszych dzieci i młodzieży.



......
...... 11.04.2019, 05:34
Rany boskie !!! kto Ci napakował tyle bzdur do mózgu???.Ktoś skutecznie wyprał ci umysł .Na mączną i elektrowstrząsy ,moze jeszcze coś z ciebie będzie.
.....
..... 11.04.2019, 20:02
.... człowieku, zastanów się co z Tobą się dzieje dopiero oceniaj innych, a wnioskuję, że na maczną i elektro- wstrząsy już za późno w Twoim przypadku...
jakiego przedmiotu uczysz dzieci?
jakiego przedmiotu uczysz dzieci? 10.04.2019, 11:53
Nauczycielu z 25 letnim stażem - szmalcownikiem i kolaborantem można nazwać łamistrajka i lizusa władzy.Ty żądasz "pacyfikacji" niepokornych wobec partii rządzącej?
Gdzie "w świecie" slyszano, żeby radny partii rządzącej udawał związkowca w negocjacjach z partią rządzącą? I wbrew opinii dużej części swoich związkowców - podpisuje umowę, gdy inni jeszcze negocjują?
czy "cześć' to Robert?
czy "cześć' to Robert? 10.04.2019, 13:32
Szmalcownik - ktoś, kto dla korzyści własnej zdradzał współobywateli, których władza uznała za ideologicznych wrogów - pasuje do łamistrajków...
Kolaborant - ktoś, kto współpracował z władzami zdradzając własne środowisko - pasuje również...

88
88 10.04.2019, 10:56
Skąd w Gryfinie tyle PiSdzielstwa się namnożyło ? powinno się całą tą ciemnotę kwaczystowską deportować za Wisłę.
....
.... 11.04.2019, 20:05
.. A Ty kto? były funkcjonariusz SB-cji?
Cześć
Cześć 10.04.2019, 11:10
Z Berlina piszesz?
Lagus
Lagus 10.04.2019, 10:49
Coś pucz nie udany egzaminy idą brawo. Pogońmy te dziadostwo co naszymi dziećmi ręce wycieraja
kuks
kuks 10.04.2019, 10:46
Prorządowe to towarzystwo tu.
precz z kaczyzmem!
precz z kaczyzmem! 10.04.2019, 11:13
To nie towarzystwo lecz internetowe trolle z ONRu
 Cześć
Cześć 10.04.2019, 10:43
ZNP+zBROdNIARZowe Nacjonalistyczne Plugastwo usunąć z terenu szkół,nadają się tylko na trenerów LGBT+.
kim jesteś "nauczycielu"????
kim jesteś "nauczycielu"???? 10.04.2019, 13:35
Nauczycielu z 25 letnim stażem "cześć" to na pewno obca ci cecha...

Cześć Dzisiaj, 10:43 ZNP+zBROdNIARZowe Nacjonalistyczne Plugastwo usunąć z terenu szkół

Czesc Dzisiaj, 10:19 pachołki Broniarza nie nauczyciele, jestem nauczycielem od 25 lat
Menda anty polska Broniarz lachociagi donalda
Menda anty polska Broniarz lachociagi donalda 10.04.2019, 10:27
Broniarz, ty tego egzaminu nie zdałeś
cóż...
cóż... 10.04.2019, 10:35
Cóż - w mowie miłości jest zło dobrem zwycięzaj. Więc nie nazwę Proksy "mendą antypolską, lachociągiem Jarosława"...
stare hasło
stare hasło 10.04.2019, 10:24
Jak ty nie zajmiesz się polityką to polityka zajmie się tobą. Pasuje tu jak ulał do tej całej sytuacji.
taka karma
taka karma 10.04.2019, 10:22
Nawet jak nauczyciel nie siedział w politykę to chciał nie chciał teraz jest w jej kręgu.
Halo
Halo 10.04.2019, 10:21
To cios dla Brodniarza. Nie dziwię się niewierzącym dywersantom, ale chrześcijanie, wiedzą, jak bardzo dziecko przeżywa, jaką ma traumę, a mimo to torturują je, a w niedzielę rączki złożą i przyjmą Najświętszy Sakrament.
kto to Brodniarz? Ktoś z rządu?
kto to Brodniarz? Ktoś z rządu? 10.04.2019, 10:28
Mówisz o rządzie, co zafundował podwójny rocznik? Faktycznie obłuda i tortura dla dzieciaków. I w dodatku co zrobić z tymi, którzy nie zdaliby trzeciej klasy gimnazjum?

No i dlaczego do upatrzonych szkół będzie im dwa razy trudniej się dostać?
Wwooo
Wwooo 10.04.2019, 10:33
To tulipan schetyny lewa noga Niemców
WW
WW 10.04.2019, 11:15
Chyba raczej prawa ręka Marsjan
Czesc
Czesc 10.04.2019, 10:19
pachołki Broniarza nie nauczyciele, jestem nauczycielem od 25 lat i nigdy tak się nie dali oni wciągnąć w politykę...skandal!!!! bywało z płacami znacznie gorzej....a młodym cwaniaczki znów nie dadzą aby całkiem pogrążyć oświatę....bo chyba o to chodzi...
88
88 10.04.2019, 11:00
katecheta to nie nauczyciel tylko piewca ciemnoty, buraku jeden.
kod
kod 11.04.2019, 11:10
lecz się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do pacholka Zalewskiej
do pacholka Zalewskiej 10.04.2019, 10:31
Ty nauczycielem? Z 25 letnim stażem? I żądasz PACYFIKACJI NIEPOKORNYCH WOBEC WŁADZY?
Juzek
Juzek 10.04.2019, 10:40
Pacyfikacja moze byc jak w demokratyczniej Francji hahhaha pasuje?
pacyfikowali to ks. Popiełuszkę... Po co szukać daleko?
pacyfikowali to ks. Popiełuszkę... Po co szukać daleko? 10.04.2019, 11:56
A tam pacyfikowano liderów związków zawodowych? Tam ktoś wzywał do pałowania, traktowania gazem strzelania !!!! do strajkujących?

Mylisz ochronę Grobu Nieznanego Żołnierza z pacyfikacją niewygodnych dla rządu...
Fakt
Fakt 10.04.2019, 10:07
Czas na strajk pracowników urzędów naliczających pensje nauczycielom.
:)
:) 10.04.2019, 10:09
Może Sawaryn zaproponuje gminnym urzędnikom, że zwolni jedną trzecią, dołozy pozostałym ich obowiązki i da troche z tego, co zaoszczędzi na zwolnieniach?
Fakt
Fakt 10.04.2019, 11:32
To samo zrobić belfrom
ale to właśnie zrobili...
ale to właśnie zrobili... 10.04.2019, 11:57
Przecież Szydlo właśnie to zaproponowała....
Heil Donald
Heil Donald 10.04.2019, 08:24
Czy ZNP i Brodniarz zaciągnęli już kredyt u Sorosza i Timmermansa na ROSZCZENIA rodziców za stres zgotowany przez NIEROBÓW ??? Oj będzie bolało !!!!
TY BYDLAKU - "BĘDZIE BOLAŁO"??? BOJÓWKĘ NSDAP NAŚLESZ?????????????????????
TY BYDLAKU - "BĘDZIE BOLAŁO"??? BOJÓWKĘ NSDAP NAŚLESZ????????????????????? 10.04.2019, 09:20
Hajluj Kaczorowi. A nieroby z rządu, co "im się należały pieniądze" niech zaciągają zamiast na srebrne wieże kredyty na własne nazwiska...
Halo
Halo 10.04.2019, 10:29
Co ty glabie z tą Więźa? Nie ma zadnych wiez a austryjak zadny biznesmen we własnym kraju
nie ma, bo się rypło...
nie ma, bo się rypło... 10.04.2019, 10:37
I temu Austriakowi Kaczyński potwierdzi przed sądem, że mu "te pieniadze się należą"???
Pace
Pace 10.04.2019, 10:04
Jak długo portal będzie tolerował podobną mowę nienawiści?
pacą go pacą...
pacą go pacą... 10.04.2019, 10:12
Czyli co jest dla ciebie "mową nienawiści"? Hajlowanie i nasyłanie bojówek, czy protestowanie przeciw wyzywaniu osób niewygodnych dla partii rządzącej i przeciw nawoływaniom do linczów "pacyfikacji" osób niewygodnych?
......
...... 10.04.2019, 08:56
z tego wynika ,ze mogę zaskarżyć rząd za odebranie mi cęści waloryzacji emerytury.w/g pierwotnych obliczeń powinienem dostać 150,- zł a dostałem 80,-zł reszta poszła łaskawym gestem kaczyńskiego dla najmniejszych emerytur.Kto mi powinien zwrócic ?Balbina ,pinokio czy może "srebrna"?
Cześć
Cześć 10.04.2019, 10:53
Tusk z OFE
Do Hail Donald
Do Hail Donald 10.04.2019, 08:39
To samo pytanie powinieneś skierować do rządu. Stres zaczął się nie od strajkiu nauczycieli a od nieudolnie przeprowadzonej reformy. Chcialbyś znakeźć się w tzw.naborze podwójnych roczników ze świadomością, że zabraknie dla ciebie miejsca w wybranej szkole nawet wtedy, gdy dobrze zdasz egzamin? Ja do tego rocznika należe i to mnie bardziej stresuje niz strajk belfrow. W 7 i 8 klasie musiałem opanowac material z przedrukowanych podrecznikow z klasy 1,2,3 gimnazjum. Super reforma
zniesmaczony
zniesmaczony 10.04.2019, 08:35
I teraz już będzie wszytkich którym nie podoba się PiS hejtować? Tych biednych nauczycieli też? Już wam Tuski i Schetyna nie wystarczają?
Oburzony
Oburzony 10.04.2019, 08:09
Moje dziecko ma prawo do egzaminu. Nikt łaski nie robi, że przeprowadzi egzamin. Strajkować mogliście od 01 września / byłby czas na wyrównanie zaległości w czasie roku szkolnego /.Gimnazjaliści są już pokrzywdzeni przez to, że są ostatnim rocznikiem, którego problemami niewielu z Was interesowało się.
a ty protestowałeś u minister?
a ty protestowałeś u minister? 10.04.2019, 09:24
A kto tych gimnazjalistów skrzywdził? Nie rząd? A kto nawet nie przewidział, że jakiś trzecioklasista może repetować? I co wtedy? Rząd założył, że wszyscy zdadzą?

A zobacz do kodeksu co oznacza strajk....
Potem mów o "obowiązku egzaminu"...
......
...... 10.04.2019, 08:59
jak każdy PISowiec nie czytasz konstytucji .Obowiązek oswiaty ciązy na państwie .a kto teraz reprezentuje państwo wobec suwerena ?naczelnik balbina ,wiec do niego pretensje .mieszka na zoliborzu

Pozostałe