Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Pomorze Zachodnie wspiera branżę stoczniową

  • 12.04.2019, 10:56
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Pomorze Zachodnie wspiera branżę stoczniową wzp
Wielofunkcyjny ponton do budowy, wodowania i transportu kadłubów statków, ich elementów oraz konstrukcji wielkogabarytowych. Właśnie tak projekt zrealizuje działająca od ponad 25 lat w branży stoczniowej szczecińska firma Finomar, która jest pierwszym z beneficjentów środków unijnych wywalczonych przez marszałka Olgierda Geblewicza na wsparcie kluczowego dla rozwoju Pomorza Zachodniego sektora gospodarki. Dziś w piątek podpisanie umowy wsparcia środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Uruchomienie wsparcia dla branży stoczniowej było jednym z tych wyzwań, które potraktowałem bardzo osobiście. Jeszcze w 2014 roku przygotowaliśmy założenia naszego programu pomocowego dla branży okrętowej, który najpierw zaakceptował rząd a następnie Bruksela. Gdy otrzymaliśmy zielone światło natychmiast rozpoczęliśmy szerokie konsultacje. Lada moment wywalczone w Brukseli 60 mln zł zacznie płynąć dla firm z Pomorza Zachodniego. Po praz pierwszy w historii środków unijnych ten sektor otrzyma wsparcie. To wspaniały moment. – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Realizowany przez Finomar projekt tzw. wielofunkcyjnego pontonu wykorzystuje innowacyjne rozwiązania techniczne i sposób funkcjonowania opatentowane przez przedsiębiorstwo. Inwestycja będzie realizowana w ramach działania 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji RPO WZ 2014-2020 i specjalnego konkursu dedykowanego projektom zakładającym innowacyjność i konkurencyjność przemysłu stoczniowego. Dzięki staraniom Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego po raz pierwszy środki unijne wesprą sektor stoczniowy i to aż 24 projekty, których wartość przekracza 74 mln zł.

 

Pomorze Zachodnie wspiera branżę stoczniową!

Piątek, 12 kwietnia 2019 r., 

Finomar, ul. Łady 2 w Szczecinie

 

W wydarzeniu wezmą udział:

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz

Dyrektor Zarządu, Finomar – Roman Lis

Zastępca Dyrektora Zarządu, Finomar – Beata Kordecka

Zachodniopomorski Klaster Morski - Andrzej Montwił i Arkadiusz Święch

Pełnomocnik marszałka ds. gospodarki morskiej – Rafał Zahorski

Przedstawiciele Wydziału Zarządzania Strategicznego UM WZ i Wydziału Wdrażania RPO UM WZ

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarząbek Wacław...
Jarząbek Wacław... 14.04.2019, 14:41
Wspiera!!!!! Pod każdą biedronką!!!
tak to ma być
tak to ma być 13.04.2019, 17:12
Pomorze Zachodnie wspiera branżę stoczniową oraz branżę spirytusową i branże tytoniową
......
...... 12.04.2019, 20:13
a jest w Szczecinie coś takiego jak przemysł stoczniowy?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 12.04.2019, 18:42
PO reanimacji jest tylko PIS da zazwyczaj ah ah ah SZALOM
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 12.04.2019, 18:36
wpierw trzeba coś roz je bać żeby potem reanimować ha ha ah jude circus ha ah ah
PROM GROM
PROM GROM 12.04.2019, 16:36
Realizowany przez Finomar projekt tzw. wielofunkcyjnych PALET wykorzystuje innowacyjne rozwiązania techniczne i sposób funkcjonowania opatentowane przez przedsiębiorstwo. Inwestycja będzie realizowana w ramach działania 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji RPO WZ 2014-2020 i specjalnego konkursu dedykowanego projektom zakładającym innowacyjność i konkurencyjność przemysłu stoczniowego. Dzięki staraniom Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego po raz pierwszy środki unijne wesprą sektor stoczniowy i to aż 24 projekty, których wartość przekracza 74 mln zł.
Stolarz
Stolarz 13.04.2019, 11:59
Innowacyjne palety sosnowe.
Czego się nie robi dla naszego marszałka.
Czego się nie robi dla naszego marszałka. 12.04.2019, 13:35
Czy redaktorzy mogliby zrobić zbiórkę pieniążków dla marszałka? Na miecz. Będzie chłopina szybciej cięła, siekała, rozdrabniała te wstęgi.
przynajmniej nie uciekała...):):)
przynajmniej nie uciekała...):):) 12.04.2019, 13:43
Pamiętacie jak na Armii Krajowej gryfińskim notablom uciekała wstążka i ją ganiali? Żeby było jeszcze śmiesznie - przecinali mimo że budowa jeszcze trwała...
taka sytuacja
taka sytuacja 12.04.2019, 13:24
Teraz w Stoczni Szczecińskiej po odwołaniu prezes i wiceprezes rządzi Jacyna-Witt.
szkodnik
szkodnik 12.04.2019, 14:33
He he może dokończy zatem budowę promu, którego stępka już zardzewiała

Pozostałe