Przykład świetlicy, która może służyć również turystom

  • 12.04.2019, 11:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przykład świetlicy, która może służyć również turystom
Z unijnym wsparciem, wybudowana została świetlica wiejska, z której korzystać będą również turyści odwiedzający Pomorze Zachodnie.

- Przez miejscowość przebiegają szlaki turystyczne, m.in. Pomorska Droga św. Jakuba, szlak kajakowy na rzece Wieprzy czy biegnący z Darłowa do Polanowa Szlak Rezerwatów. Świetlica będzie więc doskonałym przystankiem i miejscem odpoczynku oraz informacji nie tylko dla mieszkańców, ale również dla turystów. – mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Świetlicę otwarto 10 kwietnia br. w Zielnowie w gminie Darłowo.

Nowe, lokalne centrum rekreacji i turystyki nad rzeką Wieprzą to 250-cio metrowa świetlica, która posiada m.in. salę komputerową, kuchnię z zapleczem, pomieszczenie socjalne z toaletą, a także magazyn. Aktywnemu spędzaniu wolnego czasu sprzyjać będą urządzenia, które znajdują się w budynku takie jak stoły do piłkarzyków i tenisa stołowego. Miejsce to powstało także z myślą o turystach, którzy uzyskają w nim informacje na temat atrakcji oraz szlaków turystycznych przebiegających przez Pomorze Zachodnie.
 
Całkowity koszt budowy świetlicy wyniósł ok. milion zł. Ponad 25% tej kwoty to unijne wsparcie z PO „Rybactwo i Morze” 2014-2020.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cenzura
cenzura 12.04.2019, 22:04
i już cenzor urban wyciał o swoim kumplu komentarz....kompromitacja
tokfm
tokfm 12.04.2019, 14:09
A co ci turyście wielkiego mogą tam zrobić?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 12.04.2019, 18:39
jak to co ha ha ah ROSZCZENIA tak jak w niemczech ha ha ah gdzie jeden niemiec pracuje na zyda i pięciu arabów ha aha ha

Pozostałe